Ο κολλητός έχει μανία με τα μπούστα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    25

    Ο κολλητός έχει μανία με τα μπούστα

    Καλησπέρα, υπάχει ένα ζήτημα που ήθελα να αναφέρω και να ακούσω απόψεις. Εδώ και ένα εξάμηνο εγώ και η κοπέλα μου μαζί και με άλλους βρισκόμαστε σε διάφορα μέρη κάποιες ώρες 3-4 φορές την εβδομάδα με έναν πρωην κολλητό της. Τώρα chat στο fb κάνουν και που και που τηλεφ για καφε στο πανεπιστημιο με άλλους. Είχαν φιληθεί κάποιες φορές αλλά μέχρι εκεί. Τώρα η κοπέλα μ λέει ειναι απλά φίλοι και δεν φαίνεται κάτι παραπάνω να πω την αλήθεια. Απλά αυτός τις θέλει όλες. Το πρόβλημά μου είναι οτι όταν η κοπέλα μ φοράει κάτι σχετικά ανοιχτό η κάνει κάποια κίνηση και μπορεί να φανεί κάτι απο το μπούστο αυτός συνέχεια κοιτάει εκεί. Ακόμη κι οταν μερικές φορές μιλάνε το μάτι του παίζει εκεί. Δεν είναι κάποιο φοβερό μπούστο ούτε ντύνετα προκλητικά αλλά με ενοχλεί. Το ξέρω πως ακόμη και εγώ κοιτάω, όλοι κοιτάμε γτ έτσι είμαστε. Αλλά όχι οταν είμαι και εγώ μπροστά και ειδικά όταν τον βλέπω. Εγω δεν το κα΄νω ποτε αυτό όσο κι αν θέλω. Σεβομαι τι έχω μπροστά μου. Νιώθω πως δεν με σέβεται καθόλου και κυρίως πως δεν σέβεται εκείνη. Δεν ξέρω αν το έχει καταλαβει η κοπέλα μου...με ενοχλεί σε γενικές γραμμές γιατί είναι αθώα και δεν πιάνει απο τέτοια πάρα πολυ. Δεν ξέρω αν είμαι μόνο υπερβολικός η έχω κάποια λογική στο παραπάνω...κάποιο σχόλιο? :/

  2. #2
    Eχει λογικη πως δεν εχει.Πεταξε του κανενα σχολιο μεταξυ σοβαρου και αστειου δηθεν,για να το κοψει και συνεχιζεις αναλογα.Ή πιο απλα λες στην κοπελα σου να του το κοψει ή να ντυνεται πιο μαζεμενα οταν ειναι και αυτος.

    Αυτοι οι πρωην γκομενοι,νυν κολλητοι ειναι επικινδυνοι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Αφού λέει ότι η κοπέλα του δεν ντύνεται προκλητικά, τί να φορέσει; Ζιβάγκο;

    Πάντως ναι, όντως έχει λογική το ότι σε ενοχλεί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αφού λέει ότι η κοπέλα του δεν ντύνεται προκλητικά, τί να φορέσει; Ζιβάγκο;

    Πάντως ναι, όντως έχει λογική το ότι σε ενοχλεί...
    Δεν φοράει ζιβάγκο ούτε ανοιχτά όπως οι περισσότερες αν βγεις έξω. Απλά κάποια πουκάμισα αφήνουν απο το πλάι να δεις το σουτιέν ε και αυτός το έκανε 2 ώρες όταν μπορούσε...και πχ οταν σκύβεις λίγο η παίρνεις μια γωνία μην χάσει προσπαθεί να πάρει θέση...τι να πω. Πως προτείνετε να του μιλήσω, ώστε να μην χαλάσω την σχέση και κυρίως να μην θέσω την κοπέλα μου σε δίλλημα διάλεξε εμένα η εκείνον...?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Αυτο μου ειχε τυχει με εναν φιλο του πρωην μου. Ημασταν και οι τρεις μαζι για μπυρες και δεν ηταν ανοιχτο το μπουστο αλλα αυτος ειναι λιγουρης και πεινασμενος και επεφτε το ματι του εκει 3-4 φορες τον επιασα, αισθανθηκα πολυ ασχημα και το εφτιαξα κουμπωσα ενα κουμπακι. Καταλαβε και αυτος οτι τον καταλαβα και οτι δεν ειχα ορεξη να με χαζευει αλλα δεν τον εξεθεσα κιολας στον φιλο του το εκανα αρκετα διακριτικα, το καταλαβαμε οι δυο μας. ΤΟ θεμα ειναι οτι σε καποιες τους αρεσει να τις χαζευουν ακομα και μπροστα στους φιλους τους, καμαρωνουν για αυτο και ταπετανε ολα εξω κατι βυζουμπες να μες στη μουρη του αλλου, ενταξει τι να κανει κι ο αλλος αρσενικο ειναι καταλαβαινω και το μεριδιο ευθυνης της γυναικας. Καπως ετσι πρεπει και η κοπελα σου με εναν τροπο να τον βαλει στη θεση του. Εγω μια απλη κινηση εκανα με τον καταλληλο τροπο και τσακ επιασε. Βεβαια αν ειστε πιτσιρικια μιλαμε και για αλλες ηλικιες αλλα τεσπα, χρειαζεται μια αντιμετωπιση.
    Last edited by λιλιουμ; 30-07-2014 at 16:02.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Μη σκας καθόλου, είναι μερικοί που δεν κολλάνε στο να κοιτάξουν φόρα παρτίδα πόδια βυζιά κώλους και ότι άλλο είναι για κοίταγμα. Αν εσύ είσαι εντάξυ με την κοπέλα σου δεν έχεις πρόβλημα. Άσε που οι περισσότερες με κάτι τέτοιους τύπους γελάνε. Την άλλη φορά που θα τον δεις να του κρατάς ένα κολλήριο.

  7. #7
    Ρε το @@@ για μπουνιες ειναι κατι τετοιοι..Η φιλη σου τι λεει για ολα αυτα?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Μακακας εισαι? βγαινετε μαζι με τον πρωην στα κλαμπακια και ρωτας που κοιταει τα βυζια της? βισση-καρβελας θα το κανετε? ρε ουστ....ελπιζω να σκυβεις στα κατωφλια...! Ξεκολησε τους τωρα και ασε τα η κοπελα μου ειναι καλη και καλα δεν το καταλαβαινει τι φοραει.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ρε το @@@ για μπουνιες ειναι κατι τετοιοι..Η φιλη σου τι λεει για ολα αυτα?
    Εγώ δεν τον παώ καθόλου και είχε γίνει μια φάση και ημουν υπερβολικός σε κάτι. Οπότε τώρα όλα είναι εναντίων μου αν πω κατι θα είναι και καλά επειδή δεν τον πάω. Άσχετα με το αν ειναι η αλήθεια. Η φίλη μου λεει πως απο τη στιγμή που δεν της τη πε΄φτει και δεν κάνει κάτι αυτή είναι οκ. Το που κοιτάει μάααλον δεν το έχει καταλάβει.

    @kerasi μαλάκας όχι δεν είμαι απλά η κατάσταση ειναι περίεργη και πολλές φορές αν φερθείς λάθος σου γυρνάει μπουμερανγκ. Με πιάνεις? Προσπαθώ να βρω τη σωστή κινηση και τον σωστό τρόπο για να μην έχω παρεξηγήσεις και άλλα διάφορα. Εγώ ξέρω τι θέλω και τι νομίζω οτι είναι σωστό. Μπορεί να έχει δίκιο. Μπορεί να πρέπεει να φερθείς κάποιες στιγμές σκληρά αλλά έχω επιφυλάξεις απλά...δεν λέω οτι είσαι λάθος πόσο μάλλον αυτό θέλω και εγω.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Θα τον κοψει τελειως! Αλλιως να σε ξεχασει.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Θα τον κοψει τελειως! Αλλιως να σε ξεχασει.
    Ξέρεις ποια είναι η μαλακία που μου την έχει δώσει; Η κολλητή της τα έχει με τον κολλητό του. Ακόμη κι αν δεν θέλω βρίσκόμαστε τουλάχιστον εμείς οι 5. Αν μπλέξω και την κολλητή της και της πω να ξεκόψει θα είμαι μαλάκας.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Τι να σε πω, εχετε μπλεξει τα μπουτια σας. Οταν τη γνωρισες τα ξερες ολα αυτα? πως δεν της ειπες οτι επαφες με πρωην κομμενες? ουτε φβ ουτε τιποτα.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    25
    Εμένα μου λες. Όχι δεν τα ήξερα μπήκαμε σχετικά γρήγορα σε σχέση. Εννοώ χωρίς να γνωριζόμαστε πάρα πολυ΄καλά. Ωραία μιας και το είπες να αναφέρω κατι. Είχα και εγώ πρωην. 5 χρόνια και την αγαπούσα. Όταν χώρισα όχι μόνο δεν της ξαναμίλησα αλλά έδωσα στην δικιά μου ελευθερία να της πει με το δικό μου προφιλ οτιδήποτε. Οκ δεν είπε, απλά σου λεω οτι την είχα ελευθερη και δεν πίεζα καθόλου. Το θέμα είναι πως αυτοί φιλήθηκαν 5-6 φορές (κοπέλα μου με αυτον) και έγινε γιατί δεν ήταν καλα η κοπελα μου. Είναι μπλεγμένη κατάσταση και ποτέ δεν τον ήθελε σαν γκόμενο. Ισχύει γτ αν τον ήθελε δεν θα ήταν μαζί μου τώρα. απέρριψε 4 για να είναι μαζί μου και με "περίμενε" κανα 8μηνο. anyway, αυτός μπορεί αν γουστάρει δεν ξέρω. Η κοπέλα μου δεν το είδε ποτε σαν σχέση και ήταν απλά φιλί..τωρα δεν ξέρω δεν είχα κάμερα για να δω και να κρίνω συναισθήματα. Εγω θα πρέπει να τον πάρω ως πρωην αυτόν, η κάτι πιο χαλαρό ας πούμε; Δεν ξέρω...του ζήτησε να την φιλήσει γιατί ένιωθε πως δεν την θέλει κανένας (η κοπέλα μου δνε έχει γονείς και είναι αρκετά ζόρικη η ζωή της). So?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    To θεμα ειναι οτι ο τυπος τη ζαχαρωνει. Κανει μπαμ απο μακρια αυτο. Εχουνε φασωθει και παλιοτερα, οποτε μπορει να μην ειναι ακριβως πρωην αλλα ειναι σουπερ επικινδυνη φαση. Κανε ο,τι μπορεις να αραιωσεις απ την παρεα αυτη και ΠΑΝΤΑ θα εισαι παρων οταν ειναι η κοπελα και ο τυπος μαζι. Και θα της πεις στο φβ και εξω να του κοψει τον αερα. Πουλα αντριλικι και θα δεις οτι η γκομενα θα σε εκτιμησει. Μ εχει τυχει ιδια περιπτωση. Σε λιγο θα σου πει φιλoi ειμαστε, να παμε και διακοπες μαζι!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Mε τη φιλη της ας κανει παρεα, δε χρειαζεται να ναι ο αλλος παντα κολαουζο. Προσεχε παντως παρα πολυ...!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ο κολλητός του αγοριού μου.
    By νιφάδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 27-04-2012, 20:30
  2. Μανία είναι;
    By Betty- in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 04-03-2011, 13:03
  3. Ο κολλητος του φιλου μου.....
    By darksea96 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 30-05-2008, 11:37
  4. Ανακαμψη απο τη μανια...
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 16-02-2008, 13:54
  5. Μανια
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 28-12-2007, 19:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •