έρωτας και άλλες πολεμικές τέχνες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    ο καθενας βλεπει τον έρωτα διαφορετικά,κάποιοι δεν πιστεύουν καν σ αυτον, άλλοι σαν παιχνίδι,αλλοι σαν καλυψη κενων, υπολοιπων, αλλοι σαν \"πρεπει\", ...αλλοι δεν θεωρουν οτι προσφέρει ευτυχία. Για μενα θα πω πως μεσα απο τον έρωτα εχω πάρει από τις πιο δυνατες στιγμες της ζωής μου...ομορφες κ σκληρες. δεν νομίζω οτι ειναι εφικτο μεσα απο τον έρωτα να εχεις μονο τρυφερες κ ομορφες στιγμες! ισα ισα, εγω βλεπω στον έρωτα πολλες γωνίες, πολλες σκληρες πλευρες...χωρις αυτο να σημαινει οτι χανει κατι απο την ομορφια του...ισως μαλιστα να προσθέτει σ αυτην!

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    sofia ,

    αν θες ενα ορισμο του ερωτα αυτος ειναι η ικανοποιηση του εγω σου και οι καλες αντανακλασεις του καθρεπτη σου.
    Αυτο και τιποτα αλλο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Keepακο,δεν θέλω τέτοια:)

    Σκέφτεσαι:\"καπως σπαει κατι και δεν ξανακολλαει δεν αισθανεσαι το ίδιο πάλι....\"
    Κανε και μια δεύτερη σκεψη, μην προδικάζεις. Η ιδια η ζωή μπορει να σε διαψεύσει:) και να αισθανθεις όχι έτσι πάλι, αλλα πολυ πιο ομορφα:)
    Και ομως Sofia...αισθανομαι πληρης...δηλαδη ακομα μου αρεσει το σεξ...ποθω τις γυναικες...αλλα δεν νοιωθω την αναγκη να ερωτευτω.
    Αυτο το διαστημα της ζωης μου αιισθανομαι πληρης...δεν λεω οτι δεν εχω ανασφαλειες και τα συναφη...αλλα πραγματικα αισθανομαι καλα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    δεν ειπα αυτο! αλλωστε εσύ γνωρίζεις καλύτερα! εννουσα μην προδικάζεις κ μην αποκλειεις με ευκολία το καλύτερο:)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    να συμπληρώσω το καλύτερο που μπορει να ερθει...συνήθως φοβομαστε κ τα ομορφα συναισθήματα..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Thx Sofia...ελπιζω να βρει ο καθενας αυτο που λαχταρα...προσωπικα δεν ξερω τι θελω:P...αλλα αισθανομαι καλα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    αν θες ενα ορισμο του ερωτα αυτος ειναι η ικανοποιηση του εγω σου και οι καλες αντανακλασεις του καθρεπτη σου
    Να και κατι που μπορω να καταλαβω και να συμφωνησω ισως επειδη ανηκουμε στο ιδιο φυλο Krino...αναρωτιεμαι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αν και ουσιαστικα φαινεται να καταπιεζουμε το εγω μας στην προκειμενη περιπτωση...για χαρη του αλλου μπορω να συμφωνησω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    κι εγώ συμφωνώ με sofia. ποτέ μη λες ποτέ. Αν και για κάποιους πράγματι κάτι σπάει και δεν ξανακολάει ποτέ. Μερικοί άνθρωποι ερωτεύονται μόνο μια φορά στη ζωή τους. Μερικοί ψάχνουν την ιδανική αγάπη για όλη τους τη ζωή αλλά το προσπαθούν. Βγάλτε συμπέρασμα......ποιοί μπορεί να κερδίσουν...το ιδανικό και να νιώσουν υπέροχα συναισθήματα. Και ποιοι χάνουν. Αν βέβαια αισθάνονται πολύ καλά χωρίς τον έρωτα δεν υπάρχει λόγος να επιδιώξουν να τον ζήσουν. Καθένας κάνει τις επιλογές του.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Αν βέβαια αισθάνονται πολύ καλά χωρίς τον έρωτα δεν υπάρχει λόγος να επιδιώξουν να τον ζήσουν. [/quote]




    αισθάνομαι πολύ καλά χωρίς τον έρωτα αλλά επιδιώκω και να τον ζήσω. Λες να φάω τα μούτρα μου στις επάλξεις?:P

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Η ομορφιά της ζωής είναι και να τρως τα μούτρα σου. Κι αυτό τη γλύκα του έχει... :)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Originally posted by magda-ps.
    Η ομορφιά της ζωής είναι και να τρως τα μούτρα σου. Κι αυτό τη γλύκα του έχει... :)


    μάγδα? διαφωνώ...:cool:

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Ενταξει.......κι αυτό κατεμέ μια ομορφιά έχει....να τρως τα μούτρα σου. Εσύ ίσως καλά κάνεις και δεν το βλέπεις έτσι. Εγώ ίσως είμαι λίγο μαζόχα. Και πολλοί άλλοι άνθρωποι που δεν τους αρέσουν τα εύκολα. Ας πούμε σε κάτι εύκολο μπορεί και να πω όχι. Όταν έχει δυσκολίες κι αμφίβολο αποτέλεσμα τότε με τραβάει πιο πολύ να πολεμήσω γι\'αυτό........

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    ...μάγδα μου. Τί σε κάνει να πιστεύεις ότι αυτό που θεωρείς δύσκολο εσύ, ούσα μαζόχα, είναι και εύκολο αντικειμενικά? Έτσι όπως το λες ακούγεται σαν να μου αρέσουν τα εύκολα΄και αποφεύγω τον πόνο.

    Θέλεις να μου δώσεις ένα παράδειγμα για να καταλάβω τι εννοείς?

    :)

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Πως να το εξηγήσω τώρα? Απλά μπαίνεις σε μια κατάσταση και αν καταθέτεις τα όπλα εύκολα φεύγεις, διαφορετικά πολεμάς. Πολλές φορές δεν είσαι εσύ που επιλέγεις, απλά ακολουθείς τη ροή των γεγονότων. Αν όμως είσαι δυνατός, διακόπτεις τη ροή των γεγονότνων αν αυτά δεν πάνε καλά. Αν πάλι το πολεμήσεις για να το κερδισεις, μπορεί και να φας τα μούτρα σου.........

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •