Ερώτηση για τις κοπέλες του σάιτ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337

    Ερώτηση για τις κοπέλες του σάιτ

    Ένας άντρας πρέπει να είναι________________

    επειδή______________

    και να μην είναι_____________

    όταν________________


    Τι πρόταση θα φτιάχνατε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ένας άντρας πρέπει να είναι


    και να μην είναι


    Βαλε οριο λεξεων σε αυτες τις προτασεις γιατι μπορει να γινουν τεραστιες;P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    ..ένας άντρας πρέπει να είναι -->ενδιαφέρων

    επειδή-->βαριέμαι

    και να μην είναι --->βαρετός

    όταν-->οι άλλοι με βρίσκουν ενδιαφέρουσα..

    :D αχ πολύ μου άρεσε..

    (θα επιστρέψω:P)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Δε την καταλαβαίνω αυτή την πρόσκληση. Τι θα σημαίνει αυτή η πρόταση; Τι θέλουμε από έναν άνδρα; Μα δεν περιορίζεται σε ένα και κάποια που μας μαγεύουν σε κάποιους δε μας αρέσουν σε κάποιους άλλους. Είναι όλο μαζί και σε λεπτομέρειες που συχνά μας διαφεύγουν της άμεσης αντίληψης.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Απαντα Aphelia και ασε τις υπεκφυγες..οτι σου ερχεται πρωτο στο μυαλο....:D
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    O άντρας πρέπει να είναι καταβάθος παιδί, επειδή το λέω εγώ, και να μην είναι πολλά βαρύς, όταν από τη στιγμή που γίνεται αυτό, είναι λυπηρό!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Αυτό που μου ήρθε στο μυαλό δεν έχει σχέση με την οπτική μου προς τους άντρες ως εν δυνάμη συντρόφους μου, αλλά ως ανθρώπους. Κάτι που ισχύει και για μένα

    Ένας άνθρωπος πρέπει να είναι πιστός στον εαυτό του
    επειδή έτσι θα είναι ευτυχισμένος
    και να μην είναι υποχείριο των άλλων
    όταν το ζητούν

    το ευτυχισμένος είναι ίσως κάπως βαρύ, αρκεί να είναι εντάξει με τον εαυτό του
    το να είναι πιστός στον εαυτό του σημαίνει να κάνει αυτό που του υπαγορεύει ο εαυτός του
    και να μην κάνει υποχωρήσεις, εκπτώσεις που θα τον φέρουν σε αντίθεση με τον εαυτό του για να παίξει ένα ρόλο που του ζητάνε έμμεσα ή άμεσα οι γύρω του

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν σου ρθε αμεσως στο μυαλο το σκεφτηκες και προσθεσες στοιχεια ή κανω λαθος?...κλεβεις:D

    Πληρη ανεξαρτητοποιηση δηλαδη ετσι το βλεπεις?και οι γυρω του το ιδιο?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και με αυτο που λεω καταλαβαινω οτι δε λες κατι \"απολυτα\" αλλα και παλι...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Στενοχωρηθηκα που αποσυνδεθηκες aphelia και δεν απαντησες...ελπιζω να μην ημουν εγω η αιτια...αυτο σημαινει κατι?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Όταν σκέφτομαι δε σκέφτομαι με λέξεις, περισσότερο με συναισθήματα. Αυτό που ήρθε περισσότερο ήταν η επεξήγηση που έβαλα στο τέλος, αλλά χωρίς λόγια. Στην αρχή σκέφτηκα τη λέξη άντρας όπως υπαγόρευε το κείμενο αλλά μετά σκέφτηκα ότι δεν το βλέπω το θέμα από αυτή την οπτική γωνία αλλά σαν ανθρώπου. Αυτό που με ξενίζει είναι το πρέπει. Αν μπορούσα να σκεφτώ τι μου αρέσει σε έναν άντρα θα έβαζα το ρήμα θέλω ή ζητώ αλλά όχι πρέπει. Το Πρέπει για μένα μου φέρνει στο νου πως φέρεσαι απέναντι στον εαυτό σου.

    Δε νομίζω ότι αυτό που είπα φέρνει περισσότερο στην ανεξαρτοποίηση όσο στην ελευθερία και δικαίωμα να είσαι ο εαυτός σου.

    Πάντως αυτό που έγραψα είναι μάλλον επηρεασμένο από την κατάσταση που βρίσκομαι αυτή την περίοδο, ίσως να είναι για εμένα ή για άλλους. Μπορεί μια άλλη στιγμή να μου έβγαινε κάτι διαφορετικό.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Αποσυνδέθηκα; πότε; αν σου πω ότι δε θυμάμαι πότε διάβασα το σχόλιό σου γιατί συγχρόνως με απασχολούσε κάτι άλλο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πάντως αυτό που έγραψα είναι μάλλον επηρεασμένο από την κατάσταση που βρίσκομαι αυτή την περίοδο, ίσως να είναι για εμένα ή για άλλους. Μπορεί μια άλλη στιγμή να μου έβγαινε κάτι διαφορετικό.
    Ναι σιγουρο αυτο...

    Όταν σκέφτομαι δε σκέφτομαι με λέξεις, περισσότερο με συναισθήματα
    Ναι με συναισθηματα δεν σκεφτονται ολοι...ασχετα αν μερικοι φαινονται πολυ ψυχροι...

    Αυτό που ήρθε περισσότερο ήταν η επεξήγηση που έβαλα στο τέλος
    Και εγω γραφω και μετα επεξηγω κατι αλλο που μου ηρθε γιατι εχω τις αμφιβολιες μου για το αν γινομαι σαφης...και βασικα σκεφτεσαι και αλλα...και αλλα...σκεφτεσαι και τον συνομιλητη σου και γραφεις.

    Αυτό που με ξενίζει είναι το πρέπει. Αν μπορούσα να σκεφτώ τι μου αρέσει σε έναν άντρα θα έβαζα το ρήμα θέλω ή ζητώ αλλά όχι πρέπει
    Ναι


    Δε νομίζω ότι αυτό που είπα φέρνει περισσότερο στην ανεξαρτοποίηση όσο στην ελευθερία και δικαίωμα να είσαι ο εαυτός σου
    Πρεπει κατα τη γνωμη μου να καταπιεζεις τον εαυτο σου...συνεχεια...και το κανεις συνεχεια χωρις καν να το σκεφτεσαι πολλες φορες...για να λειτουργησεις με τους αλλους.Αλλιως δεν ξερω πως θα γινοταν.Ελευθερια και δικαιωμα ναι.
    Ισως καποιες φορες να σκεφτεσαι οτι καταπιεζω υπερβολικα τον εαυτο μου για τους αλλους...αλλα στην ουσια να μην τον καταπιεζεις...απλως να εχεις αυτο το ασχημο συναισθημα...οτι δεν κανεις κατα καποιο τροπο αρκετα για σενα...μια μαυρη σκεψη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Η επεξήγηση ήταν για να περιγράψω όσο γινόταν καλύτερα αυτά που μου ήρθαν πρώτα στο μυαλό.

    Έχω μια αυξημένη αντίδραση στην πίεση, στην καταπίεση και είναι και κάτι που με απασχόλησε πάλι αυτές τις μέρες.

    Από την άλλη σκέφτομαι ότι αν έλεγα ότι πρέπει ο άντρας να είναι κάπως τότε δε θα ήταν καταπίεσή του από τη μεριά μου; Το θέμα είναι να σου αρέσει κάποιος όπως είναι ο εαυτός του, όχι να γίνει αυτό που θα ήθελες. Αν συγκλίνουν αυτά τότε έχεις μπροστά σου κάποιον που σου ταιριάζει και είναι απλά τυχαίο να συμβεί.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Από την άλλη σκέφτομαι ότι αν έλεγα ότι πρέπει ο άντρας να είναι κάπως τότε δε θα ήταν καταπίεσή του από τη μεριά μου;
    Ειδες που σκεφτεσαι τους αλλους...μαζι με τον εαυτο σου?Σκεφτεσαι αν πω ετσι τι θα νοιωσει ο αλλος...ειναι ενα συμβιβασμος που κανουμε...ή μπορει και οχι..απλως ειμαστε καλοι ανθρωποι (να το πω ετσι?)...και αισθανομαστε καλα οταν ειμαστε καλοι με τους αλλους.Ειμαστε ο εαυτος μας ακομα και αν μας πατανε μερικες φορες οι αλλοι...γιατι τους το επιτρεπουμε κατα καποιο τροπο...σιγουρα πρεπει να βρουμε τις ισοροπιες μας και να μη μας εκμεταλευονται...κατι που σκεφτομαι συχνα...αλλα ετσι ειμαι... σκεφτομαι υπερβολικα τους αλλους προσωπικα και το αποδεχομαι...δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο ή οχι αυτο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •