Δεν τον εχω ξεπερασει..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14

    Δεν τον εχω ξεπερασει..

    Καλησπερα,ειμαι νεα στο forum και θελω να πω το θεμα μου με την ελπιδα να με βοηθησετε μηπως και ξεμπερδεψω τα πραγματα στο κεφαλι μου.
    Η ιστορια μου ξεκιναει λιγους μηνες πριν,οταν ξεκινησα μια σχεση με εναν ανθρωπο μεσα απο το χωρο εργασιας.43 αυτος,28 εγω.Ολα πηγαιναν καλα,η χημεια μας απιστευτη,περνουσαμε τελεια.Ειχαμε συμφωνησει να μην δωσουμε δικαιωμα στη δουλεια και ετσι εγινε.Δεν εμαθε κανεις τιποτα.Συχνα μου εκανε ερωτικες εξομολογησεις και εγω τον πιστευα.Απο την μερια μου ημουνα πιο συγκρατημενη.Ολο αυτο το ωραιο κρατησε μονο δυο μηνες.Και για μια παρεξηγηση τελειωσαν ολα.Με φλερταρε καποιος αλλος,εγω τον απεφυγα ευγενικα,ο δικος μου το καταλαβε,με χρεωσε με προσβαλλε,τσακωθηκαμε του ζητησα να το τελειωσουμε και ετσι εγινε.Εγω πανω στα νευρα μου το ειπα αλλα εγινε στα αληθεια.Την επομενη κιολας του ζητησα συγνωμη γιατι ξεφυγα απο τα ορια,του ειπα οτι δεν ηθελα να τελειωσει,γενικα προσπαθησα τις επομενες μερες να επικοινωνησω μαζι του αλλα δεν μου απαντουσε καν.Στη δουλεια λεγαμε ενα τυπικο καλημερα και αυτο ηταν.Προσπαθησα καποιες μερες αλλα μετα σταματησα,δεν εβγαζα κατι,σιωπη απο την αλλη μερια,ουτε σε ενα μηνυμα δεν απαντησε.Το πηρα και εγω αποφαση και σταματησα.Σταματησα ακομα να του λεω και καλημερα.Αδιαφορουσα για την υπαρξη του η εστω ετσι νομιζα.Τρεις μηνες μετα τον χωρισμο και αφου ειχα ηρεμησει,το μερα της γιορτης μου μου εστειλε ενα τυπικο και ευγενικο μηνυμα και του απαντησα το ιδιο,χωρις να επιδιωξω παραπανω επαφη.Και ετσι εγινε,ξανα ουτε επικοινωνια ουτε καλημερα ουτε τιποτα.Μεχρι που τον Ιουλιο αποφασισα να φυγω απο αυτην την εταιρεια,χωρις να πω τιποτα σε κανεναν.Δεν μιλησα σε κανεναν συναδελφο.Δηλωσα παραιτηση και εφυγα.Σε αυτον μονο εστειλα ενα μην να τον χαιρετησω.Δεν επρεπε.Εκει ξεκινησαν ολα ξανα.Καναμε μια κουβεντα στο γιατι κ πως με τη δουλεια,μου ειπε να προσεχω οποτε θελω να του στελνω μηνυμα κ τετοια ευγενικα.Μερικες μερες μετα τον ρωτησα αν θα ηθελε να παμε για εναν καφε.Ενταξει θα το κανονιζαμε.Μιλησαμε λιγες φορες μεσω μηνυματων.Φευγοντας απο τη δουλεια,μαθαινω απο τριτους οτι συζητανε γι αυτον και οτι κατι εχει με μια απο μεσα εκει.Νιωθω υποχρεωση να τον ενημερωσω ωστε να προσεχει τις κινησεις του.Μου ορκιζεται οτι δεν εχει τιποτα.Του εξηγω οτι δεν ειναι δικο μου θεμα αν εχει ηα οχι απλα να προσεχει.Και ξεκιναμε μια συζητηση στο να του κανω κατασταση με μια φιλη μου.Αν και με εκνευριζε που μου ζητουσε να του βρω γκομενα,αν και το εδειξα οτι με τσαντισε αυτη η κουβεντα μπηκα και εγω στο παιχνιδι του και του ειπα να μου γνωρισει εναν φιλο του και κλεισαμε.Κ μου απαντησε οτι εμεις δεν κλεινουμε.Το αφησα εκει και την επομενη μερα τον ρωτησα τι εννοουσε αλλα μκυ απαντησε κατι ασχετο.Δεν μου εδειξε οτι το ειπε για μενα.Νευριασα παλι κ του ειπα οτι παρεξηγησα κ το αφησα εκει.Την επομενη του ζητησα συγνωμη για την παρεξηγηση.Με πηρε τηλ.Ηταν εξαλλος με την δουλεια επειδη τον σχολιαζουν.Τον ηρεμησα καπως.Μετα με ξαναπηρε και μου ειπε οτι ηταν ετσι γιατι εχει πολυ σοβαρα θεματα υγειας με την οικογενεια του.Ποιος κ τι δεν εμαθα,θα τα λεγαμε απο κοντα μολις γυριζε απο την αδεια του.Μωρο του με ελεγε και ηταν γλυκος.ΑπΕγω παλι δεν εδειξα κατι.Δεν αρχισα τα μου ελειψες και αυτα.Κ κλεισαμε εκει.Παιρνει αδεια,ξερω οτι θα ηταν με την οικογενεια του τρεις βδομαδες ξερω οτι εχει πολλα στο κεφαλι του.Δεν τον ενοχλω.Περιμενω,αλλα ουτε αυτος κανει κινηση.Ξερω οτι γυρισε στη δουλεια τη δευτερα.Την τριτη του εστειλα να δω τι κανει.Δεν μου απαντησε.Μετα απο ωρες σιωπης του εστειλα οτι δεν ειναι κακο να ενδιαφερεται καποιος και να τον ρωταει τι κανει και καλο ειναι να απανταει.Παλι τιποτα.Μετα απο ωρες ξανα,αλλο ενα οτι ευχομαι τουλαχιστον να ειναι ολα καλα.Τιποτα.Και σημερα αλλη μια προσπαθεια,τελευταια,τον ρωτησα τι κανει και αν ειναι ολα καλα με τους δικους του.Τιποτα.Τον πηρα και μια φορα τηλ και δεν το σηκωσε.
    Το θεμα ειναι οτι εδω και εξι μηνες δεν εχω κανει κατι αλλο στη ζωη μου,ειμαι κολλημενη σε αυτη την σχεση,δεν εχω ορεξη για τιποτα-Κ οσο ειμαι κολλημενη τοσο με μπερδευει η συμπεριφορα του.Γιατι το κανει αυτο;Θυμαμαι τοτε που του ειπα να χωρισουμε και δεν μου ξαναεστειλε μηνυμα οσο και να επεμενα.Τον θελω ακομα στη ζωη μου αλλα οπως του ειπα κιολας,δεν ηθελα κατι εκτος απο το να μην χασω επαφη με καποιους ανθρωπους που δεν θα ξαναδω λογω δουλειας.Τι να κανω απο δω και περα,με εχει μπερδεψει πολυ.Πως να το χειριστω η μαλλον πως να το ξεπερασω;(συγνωμη για το μεγαλο θεμα!)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Ειναι παντρεμενος? Εαν ναι, τοτε περιπλεκονται τα πραγματα. Και εκτος απ αυτο, εχεις παρασυρθει και συ σε πολλα λαθη, απ το παθος μαλλον. Για ηρεμησε σε πρωτη φαση, για να μπορεσεις να ανασυνταχτεις. Κουλ λιγακι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    πιστευω οτι το φλερτ του συναδελφου ηταν απλα πατημα για να απελευθερωθει απο την πιο στενη σχεση.
    διαφορετικα, οταν ξαναμιλησατε και αποκατασταθηκαν οι σχεσεις, θα επανερχοταν, αλλα αυτος ηδη ψαχνοταν αλλου.
    πιθανοτατα οι φημες για τα τσιλιμπουρδισματα ισχυουν και ειναι ενας τυπος που ψαχνεται εδω κι εκει κι οτι κατσει.
    εδω κολλανε και τα μωρουδιακα που σου ελεγε και τα περι 'δεν τελειωσαμε". επιδιωκει ακομα και με σενα , μετα απο ολα αυτα να αφησει μια πορτα ανοιχτη μπας και θελησει να συνευρθειτε.
    τα περι γνωριμιων με φιλεναδες σου ειναι τα πιο χαρακτηριστικα για ολα αυτα που σου λεω.
    μακρια.
    ο τυπος ψαχνει γυναικοπαρεες να τις πηδαει ολες...
    ειναι παντρεμενος?

  4. #4
    Καλά αν είναι παντρεμένος και είχε μαζί σου σχέση και μετά ήθελε να του γνωρίσεις άλλη γκόμενα..η περίπτωση είναι άκρως τραγική με όλο το συμπάθειο.Εάν κάνω λάθος διορθωσέ με αλλά και πάλι για την ηλικία του φαίνεται ανώριμος.Απομακρύνσου όσο μπορείς,βγες με φίλες,γνώρισε νέα άτομα και θα το ξεπεράσεις γιατί μέλλον μαζί του δεν έχεις οπότε προχωράς παρακάτω.Μην του στέλνεις ούτε τα τυπικά.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14
    Δεν μπορω να πω οτι ψαχνοταν τοτε να φυγει απο τη σχεση.Εδειχνε κ δηλωνε τρελα ερωτευμενος,σε αντιθεση με μενα που ημουν πιο επιφυλακτικη(μετα χαλασα)κ το μονο που ελεγε ηταν οτι ηθελε να με κανει να νιωσω οπως ενιωθε αυτος για μενα.Δεν ημουν δηλαδη η κλασικη γκομενα τηλεφωνα μηνυματακια αγαπουλες.
    Οσο για το θεμα της φιλης επιτηδες εγινε για να ζηλεψω γιατι του εδωσα το τηλ να κανει μονος του οτι θελει αλλα δεν εκανε τιποτα.
    Οχι δεν ειναι παντρεμενος.
    Αρρωστη σχεση που δεν μπορω να ξεφυγω.Ουτε να βγαινω θελω μην τυχον και τον πετυχω.Κ να πω οτι μετα απο αυτον δεν μου την επεσαν αλλοι;;Κανεναν δεν ηθελα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    Quote Originally Posted by ioanna1986 View Post
    Δεν μπορω να πω οτι ψαχνοταν τοτε να φυγει απο τη σχεση.Εδειχνε κ δηλωνε τρελα ερωτευμενος,σε αντιθεση με μενα που ημουν πιο επιφυλακτικη(μετα χαλασα)κ το μονο που ελεγε ηταν οτι ηθελε να με κανει να νιωσω οπως ενιωθε αυτος για μενα.Δεν ημουν δηλαδη η κλασικη γκομενα τηλεφωνα μηνυματακια αγαπουλες.
    Οσο για το θεμα της φιλης επιτηδες εγινε για να ζηλεψω γιατι του εδωσα το τηλ να κανει μονος του οτι θελει αλλα δεν εκανε τιποτα.
    Οχι δεν ειναι παντρεμενος.
    Αρρωστη σχεση που δεν μπορω να ξεφυγω.Ουτε να βγαινω θελω μην τυχον και τον πετυχω.Κ να πω οτι μετα απο αυτον δεν μου την επεσαν αλλοι;;Κανεναν δεν ηθελα.
    ο ερωτας δεν φευγει σε εναν μηνα, ιωαννα.
    αν ηταν ερωτευμενος, θα ηταν εκει εφοσον μιλησατε κι εσυ ησουν διαθεσιμη. η ανεση να σου λεει "δεν τελειωσαμε, μωρο" αλλα να φευγει και να ασχολειται με αλλα δειχνουν οτι δεν καιγεται για κατι.
    την φιλη μπορει να μη την πηρε γιατι ασχολειται με καποια αλλη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Κοπελα μου η παρεξηγηση που εφερε τσακωμο ποια ειναι? Και απ οτι διαβαζω εσυ δε του ζητησες να το ληξετε? Μεχρι τοτε ολα καλα οπως λες. Μηπως καπου υπερεβαλες σε αυτο το διαξιφισμο?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Βρηκε ευκαιρια με την "ζηλια" για να την κανει με ελαφρα πηδηματακια..

  9. #9
    ...ευκαιρία έψαχνε ο τύπος και όσο τον πρήζεις με μνμ και προσκλήσεις, τόσο θα κόβει ρόδα μυρωμένα...:Ρ

  10. #10
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ο ερωτας δεν φευγει σε εναν μηνα, ιωαννα.
    αν ηταν ερωτευμενος, θα ηταν εκει εφοσον μιλησατε κι εσυ ησουν διαθεσιμη. η ανεση να σου λεει "δεν τελειωσαμε, μωρο" αλλα να φευγει και να ασχολειται με αλλα δειχνουν οτι δεν καιγεται για κατι.
    την φιλη μπορει να μη την πηρε γιατι ασχολειται με καποια αλλη.
    Μεγαλη αληθεια...Και εγω που ημουν (ισως και να ειμαι ακομα) ερωτευμενος με την πρωην μου, οταν ειχαμε τους "καβγαδες" μας, εγω ημουν αυτος που εμενε εκει για να συζητησει. Αυτη αντιθετα που δεν ητανε ερωτευμενη (μου το παραδεχτηκε προσφατως) ηταν αυτη που την εκανε με ελαφρα παντα.. Οποτε μονο να συμφωνησω μπορω με Remedy.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    Quote Originally Posted by ioanna1986 View Post
    .....Παιρνει αδεια,ξερω οτι θα ηταν με την οικογενεια του τρεις βδομαδες ξερω οτι εχει πολλα στο κεφαλι του.Δεν τον ενοχλω.Περιμενω,αλλα ουτε αυτος κανει κινηση.Ξερω οτι γυρισε στη δουλεια τη δευτερα.Την τριτη του εστειλα να δω τι κανει.Δεν μου απαντησε.Μετα απο ωρες σιωπης του εστειλα οτι δεν ειναι κακο να ενδιαφερεται καποιος και να τον ρωταει τι κανει και καλο ειναι να απανταει.Παλι τιποτα.Μετα απο ωρες ξανα,αλλο ενα οτι ευχομαι τουλαχιστον να ειναι ολα καλα.Τιποτα.Και σημερα αλλη μια προσπαθεια,τελευταια,τον ρωτησα τι κανει και αν ειναι ολα καλα με τους δικους του.Τιποτα.Τον πηρα και μια φορα τηλ και δεν το σηκωσε.
    Το θεμα ειναι οτι εδω και εξι μηνες δεν εχω κανει κατι αλλο στη ζωη μου,ειμαι κολλημενη σε αυτη την σχεση,δεν εχω ορεξη για τιποτα-Κ οσο ειμαι κολλημενη τοσο με μπερδευει η συμπεριφορα του.Γιατι το κανει αυτο;Θυμαμαι τοτε που του ειπα να χωρισουμε και δεν μου ξαναεστειλε μηνυμα οσο και να επεμενα.Τον θελω ακομα στη ζωη μου αλλα οπως του ειπα κιολας,δεν ηθελα κατι εκτος απο το να μην χασω επαφη με καποιους ανθρωπους που δεν θα ξαναδω λογω δουλειας.Τι να κανω απο δω και περα,με εχει μπερδεψει πολυ.Πως να το χειριστω η μαλλον πως να το ξεπερασω;(συγνωμη για το μεγαλο θεμα!)
    συγνωμη..
    ο 43χρονος παιρνει καλοκαιρινη αδεια και την περναει με τους γερους γονεις του?
    η παντρεμενος ειναι, η ηταν με την φιλη του και σου ειπε αλλα αντ αλλων...

    και για ποιο λογο να σε κανει να ζηλεψεις? εσυ ησουν ηδη διαθεσιμη απο την πρωτη μερα και το ειχες δηλωσει με παμπολλλους τροπους. εκεινος εξαφανιζοταν και δεν απαντουσε σε μνμτ και τηλεφωνα, οχι εσυ.
    η ζηλεια θα ειχε νοημα αν ησουν αδιαφορη. ο αδιαφορος ηταν εκεινος ομως.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συγνωμη..
    ο 43χρονος παιρνει καλοκαιρινη αδεια και την περναει με τους γερους γονεις του?
    η παντρεμενος ειναι, η ηταν με την φιλη του και σου ειπε αλλα αντ αλλων...

    και για ποιο λογο να σε κανει να ζηλεψεις? εσυ ησουν ηδη διαθεσιμη απο την πρωτη μερα και το ειχες δηλωσει με παμπολλλους τροπους. εκεινος εξαφανιζοταν και δεν απαντουσε σε μνμτ και τηλεφωνα, οχι εσυ.
    Δεν του εδειξα οτι ειμαι διαθεσιμη.Αλλο τοτε.Μετα εξαφανιστηκα για μηνες.Κ μετα την παραιτηση μου που ξαναμιλησαμε ημουν πολυ φιλικη μαζι του κ δεν εδειξα οτι ειμαι εκει.Ισως να με εκανε να ζηλεψω για να δει αν ακομα ειμαι κολλημενη μαζι του.
    η ζηλεια θα ειχε νοημα αν ησουν αδιαφορη. ο αδιαφορος ηταν εκεινος ομως.
    Απο οτι ξερω καποιος απο τους δικους του ειναι σοβαρα αρρωστος και θα περνουσε την αδεια του σε νοσοκομειο.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Κοπελα μου η παρεξηγηση που εφερε τσακωμο ποια ειναι? Και απ οτι διαβαζω εσυ δε του ζητησες να το ληξετε? Μεχρι τοτε ολα καλα οπως λες. Μηπως καπου υπερεβαλες σε αυτο το διαξιφισμο?
    Ναι ημουν υπερβολικη στον τσακωμο.Η μια κουβεντα εφερε την αλλη και του μιλησα καπως ασχημα.Ειναι και αυτος πολυ εγωιστης,δεν σηκωνω και εγω δυστυχως πολλα πολλα και εγινε οτι εγινε.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Βρηκε ευκαιρια με την "ζηλια" για να την κανει με ελαφρα πηδηματακια..
    Δεν την εκανε αυτος.Και η ζηλια ειναι λογικο να υπηρξε γιατι μιλαμε για δεκαεξι χρονια διαφορα,και εβλεπε δυστυχως η ευτυχως πολλους μεσα σε εκεινη τη δουλεια να με γουσταρουν.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by ioanna1986 View Post
    Δεν την εκανε αυτος.Και η ζηλια ειναι λογικο να υπηρξε γιατι μιλαμε για δεκαεξι χρονια διαφορα,και εβλεπε δυστυχως η ευτυχως πολλους μεσα σε εκεινη τη δουλεια να με γουσταρουν.
    Αν σε ηθελε πραγματικα μολις εφευγε ο θυμος και αφου του μιλησες και εσυ θα ηταν μαζι σου τωρα..Στην τελικη βρε Ιωαννα οταν ειμαστε σε μια σχεση,δεν θα μας την πεσουν και καποιοι?Τι να κανουμε..!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πώς θα ξεπεράσει τις αναστολές της η παρθένα;
    By alexandergreek in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 189
    Last Post: 10-10-2016, 19:04
  2. Αργα δε το θυμηθηκε οτι δε την εχει ξεπερασει?
    By evitaki in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 64
    Last Post: 07-07-2014, 19:24
  3. Θα ξεπεράσει την απιστία;
    By imagination in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 07-12-2011, 17:07
  4. Ναι,υπάρχει κάποιος που το έχει ξεπεράσει!
    By calcarea in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 11-05-2007, 01:12
  5. κι ενω νόμιζα ότι το χα ξεπεράσει........
    By pepe in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 29-05-2006, 13:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •