Γιατι να γινουν ετσι τα πραγματα??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    2

    Γιατι να γινουν ετσι τα πραγματα??

    Καλημερα..θελω να σας πω το προβλημα μου...εδω και λιγα χρονια εχω μια κολλητη φιλη...απο μικρη μου αρεσαν και τα 2 φυλα εξισου...μπαι δηλαδη. Ετυχε οσους γνωρισα ως τωρα και ερωτευτηκα να ειναι ανδρες. Ομως, πριν λιγους μηνες αρχισα να νιωθω πραγματα για την κολλητη μου, με την οποια κανω παρεα εδω και 2,5 χρονια περιπου... κατα τη διαρκεια της φιλιας μας, δεν την ειχα δει ποτε ερωτικα, ουτε και καμια αλλη κοπελα, παντα κοιτουσα ανδρες και μονο στο γυμνασιο μου ειχαν αρεσει καποιες κοπελες και στο λυκειο αλλα πολυ επιφανειακα. ομως, πριν λιγους μηνες ηρθαμε πιο κοντα, και αλλαξε κατι μεσα μου. νομιζω οτι την ερωτευτηκα. αφορμη ηταν κυριως οτι μου ελεγε για διαφορες κοπελες τι ομορφες που ειναι. ποσο τις συμπαθει κ αλλα τετοια και αρχικα υποψιαστηκα μηπως ειναι λεσβια...της αρεσανε ανδρες ανα καιρους αλλα δεν εκανε ποτε κατι...δε φαινοταν καθολου, απλως μου πηγε το μυαλο και απο τοτε αρχισα να τη βλεπω αλλιως. τελος παντων, πριν λιγους μηνες εφερα εγω στην παρεα μια κοπελα απο τη δουλεια την οποια συμπαθω πολυ και μιλαω...η κολλητη μου τη συμπαθησε παρα πολυ...θα ελεγα υπερβολικα πολυ...ελεγε συνεχεια φερε κ την ταδε κλπ. καποια στιγμη επειδη ηταν τοσο εμφανες οτι της αρεσε, της ειπα για πλακα, μηπως τη γουσταρεις? κ μου ειπε με προσβαλλει αυτο που λες κ τετοια. τις επομενες μερες, ηρθε και μου εξομολογηθηκε οτι της αρεσουν και οι γυναικες. εγω παγωσα αλλα δεν ειπα κατι. τη στηριξα και της ειπα οτι μπορει να ειναι περαστικο, και ακομη και αν δεν ειναι, δεν υπαρχει λογος ανησυχιας μπορει να βρεις καποια που σ αρεσει. δεν ανεφερα την νεα μας φιλη, γιατι φοβηθηκα οτι θα της την επεφτε -βλακεια μου το ξερω- και μετα η κοπελα θα ενιωθε περιεργα. συν οτι ζηλευα τρομερα...της ειπα τις επομενες μερες οτι κ μενα μου αρεσουν και τα 2...στην αρχη γελασε και μου ειπε αν της κανω πλακα .,..και ειπα οχι...σκεφτηκα τοτε να της εξομολογηθω τι νιωθω...και κει εγινε το σωσε...οχι απλα εκνευριστηκε αλλα μου ειπε οτι ειμαστε φιλες και οι φιλες ειναι για παντα φιλες οχι γκομενες...επισης σε μια κοινη μας φιλη που τη ρωτησε γιατι δεν της αρεσω ειπε οτι δεν ειμαι ο τυπος της και δε θελει να παει μαζι μου...της το ειπε εμπιστευτικα...κ οτι της αρεσει η νεα μας φιλη...αλλα να μην το πει σε μενα, γιατι θα πληγωθω...φυσικα η φιλη μου μου το ειπε και πληγωθηκα παρα πολυ...δεν ξερω πώς να το χειριστω...απο τη μια μου λειπει η παλια μου κολλητη, η φιλια μας και τωρα εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας...δεν ξερω αν τη θελω οντως ερωτικα, το μονο που ξερω ειναι οτι εκανα μαλακια που εξομολογηθηκα τα συναισθηματα μου...γιατι δεν ξερω αν ισχυουν καν ή ηταν ψευδιασθηση...και τωρα εχουν παγωσει οι σχεσεις μας...αλλα εγω θελω να εχω τη σχεση που ειχα πριν...οχι ερωτικη...φιλικη...αλλα πώς να της αποδειξω οτι δεν τη θελω πια ερωτικα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by lonelydeer View Post
    ..φυσικα η φιλη μου μου το ειπε και πληγωθηκα παρα πολυ...δεν ξερω πώς να το χειριστω...απο τη μια μου λειπει η παλια μου κολλητη, η φιλια μας και τωρα εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας...δεν ξερω αν τη θελω οντως ερωτικα, το μονο που ξερω ειναι οτι εκανα μαλακια που εξομολογηθηκα τα συναισθηματα μου...γιατι δεν ξερω αν ισχυουν καν ή ηταν ψευδιασθηση...και τωρα εχουν παγωσει οι σχεσεις μας...αλλα εγω θελω να εχω τη σχεση που ειχα πριν...οχι ερωτικη...φιλικη...αλλα πώς να της αποδειξω οτι δεν τη θελω πια ερωτικα?
    μαλακια, εκανες εκ του αποτελεσματος και μονο... αν ανταποκρινοταν δεν θα ηταν καθολου μαλακια και θα ησουν μια χαρα τωρα. οποτε, ηταν ρισκο και οχι μαλακια...

    η αλλη σου επιλογη θα ηταν να το παιξεις εκ του ασφαλους και να περιμενεις να εκδηλωθει εκεινη ΑΝ τυχον σε ηθελε.
    ξερουμε ομως πλεον οτι δεν σε θελει, οποτε το σκηνικο θα ηταν το εξης: αυτη θα ασχολουνταν με την νεα φιλη και την εκαστοτε νεα φιλη, εσυ θα ετρωγες τα νυχια σου και θα υπεφερες και θα αναρωτιοσουν επι χρονια ισως, μηπως σε θελει αλλα ακομα δεν τολμησε...
    δεν συζητω για την ζηλεια και την απογοητευση στις οποιες μονιμα πλεον θα ζουσες.

    γνωμη μου, οτι η εξελιξη σου βγηκε σε καλο. ΔΕΝ υπαρχει φιλια οταν ο ενας θελει ερωτα κι ο αλλος, οχι.
    η μονη επιφυλαξη, ειναι αυτο που μας πεταξες στο κεφαλι κλεινοντας, το οτι δεν εισαι καν σιγουρη αν οντως την ηθελες η ηταν ψευδαισθηση.... εχμ...ναι.... αν υπαρχει τετοια περιπτωση, πολυ κακως ειπες το οτιδηποτε πριν βεβαιωθεις η ιδια. αυτο, θα ηταν πραγματι μεγαλη μαλακια...

    οσο για την φιλια, αν εισαι βεβαιη πλεον οτι την θελεις καθαρα φιλικα και δεν παραμυθιαζεσαι επ αυτου για να βρισκεσαι κοντα της, ασε να περασει λιγος καιρος να κατσει η σκονη και μετα κανε της μια συζητηση λεγοντας της αυτο ακριβως: οτι, οτι ενοιωσες αν ενοιωσες, ειναι παρελθον και σε ενδιαφερει μονο ως φιλικη παρεα.
    απ οτι ειπε κι αυτη το ιδιο ηθελε απο εσενα. μπορει να αποκατασταθουν οι φιλικες σας σχεσεις αν πειστει οτι εισαι ειλικρινης.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαλακια, εκανες εκ του αποτελεσματος και μονο... αν ανταποκρινοταν δεν θα ηταν καθολου μαλακια και θα ησουν μια χαρα τωρα. οποτε, ηταν ρισκο και οχι μαλακια...

    η αλλη σου επιλογη θα ηταν να το παιξεις εκ του ασφαλους και να περιμενεις να εκδηλωθει εκεινη ΑΝ τυχον σε ηθελε.
    ξερουμε ομως πλεον οτι δεν σε θελει, οποτε το σκηνικο θα ηταν το εξης: αυτη θα ασχολουνταν με την νεα φιλη και την εκαστοτε νεα φιλη, εσυ θα ετρωγες τα νυχια σου και θα υπεφερες και θα αναρωτιοσουν επι χρονια ισως, μηπως σε θελει αλλα ακομα δεν τολμησε...
    δεν συζητω για την ζηλεια και την απογοητευση στις οποιες μονιμα πλεον θα ζουσες.

    γνωμη μου, οτι η εξελιξη σου βγηκε σε καλο. ΔΕΝ υπαρχει φιλια οταν ο ενας θελει ερωτα κι ο αλλος, οχι.
    η μονη επιφυλαξη, ειναι αυτο που μας πεταξες στο κεφαλι κλεινοντας, το οτι δεν εισαι καν σιγουρη αν οντως την ηθελες η ηταν ψευδαισθηση.... εχμ...ναι.... αν υπαρχει τετοια περιπτωση, πολυ κακως ειπες το οτιδηποτε πριν βεβαιωθεις η ιδια. αυτο, θα ηταν πραγματι μεγαλη μαλακια...

    οσο για την φιλια, αν εισαι βεβαιη πλεον οτι την θελεις καθαρα φιλικα και δεν παραμυθιαζεσαι επ αυτου για να βρισκεσαι κοντα της, ασε να περασει λιγος καιρος να κατσει η σκονη και μετα κανε της μια συζητηση λεγοντας της αυτο ακριβως: οτι, οτι ενοιωσες αν ενοιωσες, ειναι παρελθον και σε ενδιαφερει μονο ως φιλικη παρεα.
    απ οτι ειπε κι αυτη το ιδιο ηθελε απο εσενα. μπορει να αποκατασταθουν οι φιλικες σας σχεσεις αν πειστει οτι εισαι ειλικρινης.
    σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση...δυστυχως οσο το σκεφτομαι τωρα το μετανιωνω...ενω πριν ενιωθα γλυκα συναισθηματα για κεινη τελικα διαπιστωνω οτι τα μπερδεψα...ακομη και εκεινη την εποχη δε σκεφτομουν να παω μαζι της, απλως μου αρεσε που ειχαμε δεθει...τωρα οσο σκεφτομαι να παω, δε μ αρεσει καθολου σαν ιδεα...ουτε το να ειμαστε ζευγαρι μου αρεσει ως ιδεα...θελω την παλια μου κολλητη και δεν εχω τροπο να της το ξεκαθαρισω...θα με θεωρησει ανισορροπη...και ειμαι...θα της μιλησω εν καιρω...και ελπιζω να το παρει ψυχραιμα...και να μη σκεφτεται οτι μερα νυχτα τη σκεφτομαι...γιατι ειναι πολυ αμηχανο για μενα ηδη...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ρθε και μου εξομολογηθηκε οτι της αρεσουν και οι γυναικες.
    εγω το περιμενα

    η εξομολογισεις ειναι καπως επικυνδηνες γιατι δε ξερεις πως θα αντιδρασει ο αλλος μπορεις ομως να το πας σιγα σιγα κ να δεις αν ο αλλος ανταποκριθει αν οχι καθεσε στ αυγα σου
    επισης δε καταλαβαινω αυτο το φιλικα η ερωτικα γιατι να μην υπαρχουν κ τα δυο μαζι?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εσυ αλεξανδρε τους φιλους σου τους πηδας κιόλας? Πως να συνυπάρξει έρωτας και φιλια μαζί?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    συμφωνα με τον νομο της ελξης 2 που κοιμουνται στο ιδιο κρεβατι αποκλειετε να κατσουν φρονιμοι αν ελκονται οσο συνεχιζετε αυτο

    αρα αφου κανεις δεν εκτιμα την ηλικρινια θα εκτιμησει την πονηρια ειναι απλο νομιζω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Εσυ αλεξανδρε τους φιλους σου τους πηδας κιόλας? Πως να συνυπάρξει έρωτας και φιλια μαζί?
    εγω νομιζω οτι συνυπαρχουν,αλλα πρεπει να θελουν και οι δυο το ιδιο. και φιλια ΚΑΙ ερωτα δηλαδη. οταν θελει μονο ο ενας, υπαρχει διεκδικηση στην μεση κι απορριψη απο την αλλη πλευρα. δεν ειναι δυνατον να εχεις ειλικρινη φιλια με καποιον που σε απορριπτει και τον θελεις

  8. #8
    Kακα τα ψεμματα παιδακια...οταν μπει ο ερωτας αναμεσα η φιλια παει περιπατο..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by kramel36 View Post
    Kακα τα ψεμματα παιδακια...οταν μπει ο ερωτας αναμεσα η φιλια παει περιπατο..
    αν εισαι της αποψης οτι ο ερωτας ειναι πολεμος, τοτε,ναι... ετσι ειναι...

  10. #10
    Ειμαι της αποψης οτι οταν 2 κολλητες φιλες συνευρεθουν ερωτικα μετα ειναι πολυ δυσκολο να κρατηθει η φιλια τους...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω νομιζω οτι συνυπαρχουν,αλλα πρεπει να θελουν και οι δυο το ιδιο. και φιλια ΚΑΙ ερωτα δηλαδη. οταν θελει μονο ο ενας, υπαρχει διεκδικηση στην μεση κι απορριψη απο την αλλη πλευρα. δεν ειναι δυνατον να εχεις ειλικρινη φιλια με καποιον που σε απορριπτει και τον θελεις
    Οταν σε μια φιλια μπαινει ο ερωτας στην μεση και ειναι και αμοιβαιος νομιζω οτι παυει μετα να υφισταται η φιλια..Ετσι νομιζω και καλως ηρθες ρεμ και παλι :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Οταν σε μια φιλια μπαινει ο ερωτας στην μεση και ειναι και αμοιβαιος νομιζω οτι παυει μετα να υφισταται η φιλια..Ετσι νομιζω και καλως ηρθες ρεμ και παλι :)
    να σου πω την αληθεια δεν εχω δοκιμασει ποτε φιλια να την εξελιξω σε ερωτα για να σου πω αν γινεται. ερωτα να ειμαστε και οι καλυτεροι φιλοι εκ των υστερων,ναι.
    βεβαια με τον χωρισμο πηγε περιπατο και η φιλια. οχι τα αισθηματα της πραγματικης αγαπης ομως..
    (μερσι γλυκουλι μου, καλως σε βρηκα ;) )

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Επι του θεματος τωρα,δεν καταλαβαινω γιατι η φιλη σου ενω το παει το γραμμα,αλλα οκ δεν σε γουσταρει,γιατι ειχε τοση ευθιξια?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Επι του θεματος τωρα,δεν καταλαβαινω γιατι η φιλη σου ενω το παει το γραμμα,αλλα οκ δεν σε γουσταρει,γιατι ειχε τοση ευθιξια?
    νομιζω οτι η ευθιξια κολλαει στο να αποφυγει τις ιδιαιτερες συζητησεις με την ελαφι

Similar Threads

  1. Γιατί συμπεριφέρομαι έτσι;
    By missPrim in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 11-06-2013, 00:51
  2. ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΙ ΕΤΣΙ?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 16-06-2012, 12:05
  3. γιατι εχω κολλησει ετσι;
    By sullengirl_deleted in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 10-04-2012, 00:51
  4. Γιατι ζητησα ο Κιπ και η Αφρουλα να γινουν μοντερειτορ
    By πανος12345 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 200
    Last Post: 18-09-2009, 18:18
  5. γιατι επιλεξαμε να ζουμε ετσι?
    By tomasliak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 18-04-2009, 22:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •