Πως να την πλησιασω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88

    Πως να την πλησιασω

    Καλησπερα στην παρεα.

    Τον Φεβρουαριο που μας περασε ειχα γνωρισει μια κοπελα, φιλη μιας πολυ καλης μου φιλης, οπου με ειχε δειξει η φιλη στο fb και της ειχα αρεσει. Ειχαμε βγει τοτε εγω, ενας φιλος μου, η φιλη που εκανε το κονε, αυτη και μια φιλη της. Να μην τα πολυλογω τελικα δεν εγινε τιποτα με αυτην την κοπελα, βγηκαμε και μονοι μας αλλα δεν εκατσε φαση.

    Η φιλη της ομως απ το λιγο που ειχαμε μιλησει εκεινο το βραδυ (η φιλη της φιλης της φιλης μου δλδ), πολυ καλη κοπελα, την ειχα συμπαθησει αρκετα και πολυ ωραια, τοτε τραβιωταν και με εναν τυπο, μου ειπε εκει λιγο τον πονο της κλπ. Ειναι σχετικα κλειστος χαρακτηρας, αλλα απ οταν αρχισα και της μιλησα το βραδυ, σιγα σιγα ανοιχτηκε. Τοτε δεν την ειχα δει καθολου πονηρα, γιατι εμενα στοχος μου ηταν η αλλη που δεν εκατσε η φαση. Εκτοτε εγιναν τα αιτηματα φιλιας στο fb και μεχρι σημερα κανουμε ο ενας στον αλλο like, κανα σχολιο σε φωτο, τραγουδια κλπ.

    Τωρα τελευταια (απ τα μεσα του καλοκαιριου για την ακριβεια) εχω αρχησει και την βλεπω με αλλα ματια, ξερω οτι δεν ειναι σωστο γιατι ειναι φιλη με την αλλη που δεν εκατσε φαση. Και σκεφτομαι πως αν κανω καποια κινηση ε θα με περασει για πολυ βλ@κ@. Το ξερω οτι δεν πρεπει να κανω τιποτα και να κατσω στα αυγα μου, αλλα και παλι αν δεν προσπαθησεις δεν ξερεις ποτε πως θα τα φερει η ζωη.

    Τωρα επειδη ειμαι και λιγο της μοιρας, θεωρω πως ισως και να την συναντησω καποια μερα τυχαια στον δρομο, και να παμε για ενα καφεδακι και να γνωριστουμε καλυτερα και που ξερεις....
    Αλλα αν δεν την προκαλεσεις και λιγο την τυχη σου ρε παιδι μου, ε πως θα γινει.

    Το θεμα το ανοιγω γιατι οσοι πιστευετε πως καλο θα ηταν να την πλησιασω να μου πειτε καπως να τα φερω ετσι τα πραγματα να την καταφερω να βγουμε χωρις να παει στο "πονυρο" εξ αρχης το μυαλο της, και σιγα σιγα με την μια φορα, δυο τρεις οσες βρεθουμε απο κοντα να καταλαβω αν γινετε να προχωρησει το θεμα. Σημειωση δεν εχω ουτε αριθμο, ουτε τπτ, μονο fb, ισως μπορεσω να βρω αριθμο απο την πολυ καλη μου φιλη που ειχε κανονισει την εξοδο τοτε.

    Ή οσοι πιστευετε πως πρεπει να κατσω στ αυγα μου, πειτε το.

    Αυτα, Ευχαριστω για τον χρονο σας!!
    Κι αν μας έγραψε την μοίρα ο Θεός μας, η Αγάπη και η Αλήθεια οδηγός μας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    να αρχισετε να ψιλομιλατε στο φβ, αν δεμιλατε ηδη, σιγα σιγα, και μιε μερα βρες μια συναυλια και πες της οτι δεν εχεις κανεναν αλλο να πας παρεα οι φιλοι σου ολοι σε κρεμασαν θες πολυ να πας και ρωτα την να ερθει!

    σιγα χρυσο μου παιδακι αυτα δεν ειναι τιποτα, αφου ουτε καν εκατσε η φαση με την αλλη, ενταξει μπορει να δειχνει λιγο βλακεια, αλλα αν περασει λιγος χρονος και το πας λαου λαου who cares.. Εγω 7 χρονια μετα που ειχα χωρισει βγηκα με κολλητο πρωην μου καλα αλλα εμενα μη με ακουτε δεν κανω και τιποτα λογικο :p

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Πρώτα απ' όλα δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα με το τι έγινε με τη φίλη. Δεν έγινε απολύτως τίποτα και δε παίζει κανένα θέμα. Άρχισε να της μιλάς στο φβ και ζήτα πολύ απλά να βγείτε για ποτό. Πολύ απλά. Χώρις φαμφάρες και ιστορίες. Αν ψήνεται να σε γνωρίσει καλύτερα δε θα σου πει όχι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κοιτα δεν υπαρχει λογος να νιωθεις ενοχες απο την στιγμη που με την μια δεν εγινε κατι,Ξεκαθαρισε μεσα σου τι νιωθεις ποια προτιμας απο τις 2 κ εαν προτιμας την δευτερη φροντισε να κανετε παρεα εστω φιλικα αρχικα,βεβαια εαν προτιμας την πρωτη καλυτερα μην κανεις κατι δεν ειναι ειλικρινες να κανεις κατι με την μια οταν νιωθεις πραγματα για την φιλη της

  5. #5
    ..και φαντάσου τώρα τα ίδια να σκέφτεται και εκείνη και να μη ξέρει πως να το χειριστεί.
    Συμφωνώ απόλυτα με τη λίλη... :)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απο τη γνωστη μου που εχει μαστερ στις γνωριμιες ενα μου διδαξε οτι τα σοβαρα αστεια προσπερνουν ολα τα εμποδια

  7. #7
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    απο τη γνωστη μου που εχει μαστερ στις γνωριμιες ενα μου διδαξε οτι τα σοβαρα αστεια προσπερνουν ολα τα εμποδια
    ..απλά να μη το παρακάνει και γίνουν κολλητοί :Ρ
    Κατά τα άλλα, το χιούμορ βοηθάει και δείχνει εφυή άνθρωπο ...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το εχω προσεξει κ αυτο ολοι οι πανιβλακες πλακονωνται στις κλαψες...

  9. #9
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το εχω προσεξει κ αυτο ολοι οι πανιβλακες πλακονωνται στις κλαψες...
    ...........λολ αλεξ
    Μη χαλάσουμε όμως το θέμα του παιδιου.

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Καλησπερα σε ολους, και ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!

    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Κοιτα δεν υπαρχει λογος να νιωθεις ενοχες απο την στιγμη που με την μια δεν εγινε κατι,Ξεκαθαρισε μεσα σου τι νιωθεις ποια προτιμας απο τις 2 κ εαν προτιμας την δευτερη φροντισε να κανετε παρεα εστω φιλικα αρχικα,βεβαια εαν προτιμας την πρωτη καλυτερα μην κανεις κατι δεν ειναι ειλικρινες να κανεις κατι με την μια οταν νιωθεις πραγματα για την φιλη της
    Το θεμα ρε παιδια ειναι οτι σιγουρα θα με θεωρησει μεγαλο καρναβαλι, γτ αφου δεν εκατσε η φαση με την μια, τι? θα την πεσω και σ αυτην?? και παει λεγοντας?? που σιγουρα θα το συζητησει με την πρωτη. Εστω και φιλικα να της μιλαω, θεωρητικα θα πρεπει να της το πει οτι μιλαμε με μνματα στο fb για να δει εστω αν πειραζει εκεινη πρωτα. Και δευτερον ξερω οτι δεν υπαρχει αλληλεγγυη μεταξυ των γυναικων, αλλα αυτες δεν τις γνωριζω και πολυ καλα για να ξερω ακριβως τι σχεση εχουν, ξερω μονο οτι μεγαλωσαν στην ιδια περιοχη και κανουν χρονια παρεα, βεβαια κολλητες δεν ειναι, αλλα κανουν καλη παρεα. ΠΦΦΦΦΦ τι θα κανω δεν ξερω, ηδη απο χτες το βραδυ μιλησαμε λιγο (πρωτη φορα που μιλω μαζι της στο τσατ), ανταλλαξαμε καμια 5 μνμτα, πολυ χαλαρα. Λιγο την πιεραξα, ε ειπαμε λιγο για τις διακοπες κλπ, αυτα μονον.

    Θα δω πως θα συνεχιστει το πραγμα... Οποια βοηθεια δεκτη.
    Κι αν μας έγραψε την μοίρα ο Θεός μας, η Αγάπη και η Αλήθεια οδηγός μας!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    ακου να δεις καλε μου χρηστο, θα σε κακοχαρακτηριζαν αν α) εισαι κανας κακασχημος που την επεφτε με ασχημο τροπο σα λιγουρης και ειχες φαει χυλοπιτα απο τη μια για αυτο πηγες στην αλλη, β) πυροβολαγες απο την αρχη οποια νατανε απο τις κοπελες στην παρεα και οτι κατσει (και ησουν και κακασχημος λιγουρης).

    Αν λοιπον εισαι ενας εμφανισιμος, νορμαλ νεαρος δε θα σε κακοχαρακτηρισουν εκτος και αν αυτες εχουν μεγαλο κομπλεξ. Νομιζεις μια λογικη γυναικα που θα της αρεσει ενας εμφανισιακα, θα την προσεγγισει ομορφα, θα της αρεσει ο χαρακτηρας του και θα της δειχνει ενδιαφερον θα σκεφτει "απαπα καλε, αυτος ειχε βγει για καφε με τη φιλη μου, δεν τονε θελω!! και ας ειναι ωραιος και ας μου αρεσει και ας μου φερεται ωραια παπαπαπαπα!!" ?? ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ πλανασαι πλανην οικτρα!!!!!!! Εκτος αν δεν ενδιεφερεται για σενα καθολου, οσο καλος και να σαι και οσο ωραιος να σαι, τοτε ναι μπορει να γυρισει να σε θαψει ακομα και για τοσο ασημαντο λογο, αν ομως ειναι και λιγο βλαμμενη. Αυτα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    αλλα εμενα μη με ακουτε δεν κανω και τιποτα λογικο :p



    Αγαπητη Λιλ , δεν βρισκεται παντα στην λογικη , η ομορφια της ζωης ....

Similar Threads

  1. ΒΟΗΘΕΙΑ!! Να πλησιασω την κοπελα που θελω??
    By Dimitris1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 07-04-2014, 13:06
  2. ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΩ?
    By zouzou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 103
    Last Post: 02-03-2007, 00:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •