τηλεφωνικη επικοινωνια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933

    τηλεφωνικη επικοινωνια

    Εχω γραφτει στο forum εδω και καιρο και βλεπω οτι υπαρχουν ανθρωποι που βιωνουν τα ιδια θεματα με μενα.περα απ ολα τα αλλα θεματα,το αγχος ειναι κατι το οποιο δεν καταλαβαινουν ολοι οι ανθρωποι αν δε το βιωνουν καθημερινα.εχω μιλησει σε πολλους φιλους αλλα δεν με καταλαβαν απολυτα.επειδη "παλευω" με το αγχος γενικως θα ηθελα να μοιραστω ολα τα πραγματα που νιωθω με ατομα που με καταλαβαινουν.κι επειδη ειναι δυσκολο και λιγο απροσωπο-για μενα- να τα γραφω ολα αυτα θα προτεινα σε οποιον εχει την ιδια αναγκη ,να μιλησουμε τηλεφωνικα.ισως ετσι προσπαθησουμε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον.αυτη ειναι η προθεση μου και η επιθυμια μου.ειναι δυσκολο να μιλησεις σε καποιον αγνωστο και να δωσεις και το τηλεφωνο σου και την ιδια φοβια και επιφυλαξη εχω κι εγω.η προθεση μου δεν ειναι απαραιτητα η φιλια απο εδω,αλλα ισως σε εναν αγνωστο ανθρωπο να μιλησεις πιο ανετα και να καταλαβει ο ενας τον αλλον.εχω μιλησει με καποια ατομα απο εδω και με εχουν βοηθησει.αυτα.οποιος εχει την ιδια αναγκη ας μου πει.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βρε καιτη βασικα ξερεις πιο ειναι το θεμα καλη η τηλεφωνικη επικοινωνια που ελεγες αλλα το θεμα ειναι οτι ειμαι σε μια κατασταση τωρα που σε λιγο ο εγκεφαλος μου θα εκραγει κ θα φωναξω τη πυροσβεστικη..
    https://www.youtube.com/watch?v=KXButWWYNhg
    βασικα εγω οταν θελω δεν ειμαι καθολου απροσπος αλλα δε το συνηθιζω οταν μιλω δημοσια για αυτο σου προτεινα κ εναλακτικα για να μιλαμε κατα καιρους κ με αλλους τροπους.
    στο ειπα πολες φορες νομιζω οτι φαινετε να σε καταλαβαινω αρκετα καλα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    βρε καιτη βασικα ξερεις πιο ειναι το θεμα καλη η τηλεφωνικη επικοινωνια που ελεγες αλλα το θεμα ειναι οτι ειμαι σε μια κατασταση τωρα που σε λιγο ο εγκεφαλος μου θα εκραγει κ θα φωναξω τη πυροσβεστικη..
    https://www.youtube.com/watch?v=KXButWWYNhg
    βασικα εγω οταν θελω δεν ειμαι καθολου απροσπος αλλα δε το συνηθιζω οταν μιλω δημοσια για αυτο σου προτεινα κ εναλακτικα για να μιλαμε κατα καιρους κ με αλλους τροπους.
    στο ειπα πολες φορες νομιζω οτι φαινετε να σε καταλαβαινω αρκετα καλα...
    ναι βρε καταλαβαινω και ειναι σεβαστο.γενικα λεω οτι μπορει καποιος να το εχει αναγκη αυτο να μοιραστει κατι μεσω τηλεφωνου.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ετσι δε νομιζω να μπορεσεις να το παλεψεις γιατι δε γινετε να εισαι 24 ωρες με ενα τηλεφωνο γιατι αν το πηγενα ετσι θα ειμουν σα το εργο με τον βεβαιως βεβαιως που του τηλεφωνουσαν 2 ταυτοχρωνα κ μιλαγε κ στους 2 μαζι με το ενα τηλεφωνο στο ενα αυτι κ αλλο στο αλλο αυτι...
    για να μπορεσεις να συνενοηθεις με τους αλλους πρεπει να κανεις παραχωρισεις μου φαινετε απιθανο να βρεις ανθρωπο που να σε καταλαβαινει με αυτα τα κριτηρια γιατι θα πρεπει να προσλαβει κ ενα αραπη για να σου τηλεφωνει...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    καταρχην δεν μπορει να μιλαει καποιος 24 ωρες και ταυτοχρονα.μπορει να μιλαει οποτε το χει αναγκη με ατομα που επιθυμει..
    δηλαδη εσυ εχεις αραπη γραμματεα?
    α ρε αλεξ μου καις τον εγκεφαλο!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω αλλο προσπαθω να σου πω τοση ωρα.. οτι ετσι οπως ζει ο καθε ενας ειναι σχεδον αδυνατον να διατηρισεις επαφες οταν δε γραφεις καθολου γιατι καπια στιγμη κατι θα συμβει κ ο αλλος δε θα μπορει να μιλησει η επιδη βρισκετε εξω κ εχει φασαρια η οτιδηποτε αλλο..

    ετσι οπως το πας ειναι αδυνατον να διατηρισεις μια σταθερη επικοινωνια μιλοντας μονο στο τηλεφωνο αρα αργα η γρηγορα θα μινεις μονη αν δε γραφεις τιποτα.

    καπιον οσο εχεις μια επαφη με αυτον οσο περναει ο καιρος εξικοιωνεσε μαζι του ακομα κ αν δε το καταλαβαινεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    δεν ακυρωνω την γραπτη επικοινωνια.απλα ειπα οτι υπαρχουν στιγμες που θες να μιλησεις πιο αμεσα.

Similar Threads

  1. Επικοινωνία
    By Συνήθεια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 05-05-2013, 01:20
  2. ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΑΠΑΤΗ
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 21-04-2010, 11:49
  3. τηλεφωνικη γραμμη για εφηβους-1177
    By Alkmeon in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 31-08-2007, 22:57
  4. επικοινωνια
    By evak in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 05-07-2006, 06:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •