Αλλάζει αυτό που είμαστε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269

    Αλλάζει αυτό που είμαστε;

    Αναρωτιέμαι τελικά αν μπορεί να αλλάξει η διάθεση μας με πράγματα που κάνουμε ή αν απλά κάποιοι άνθρωποι γεννιούνται καταθλιπτικοί και είναι καταδικασμένοι να ζουν έτσι.. Κατάφερα να είμαι κάπως καλά για 2 χρόνια, χωρίς φίλους , χωρίς ενδιαφέρον, χωρίς τίποτα. Κάποια στιγμή άρχισα να κάνω παρέα με ενα παιδί εξ αποστάσεως, που είναι κατα 90% σαν εμένα.. Αγαπηθήκαμε όσο μπορεί να φανταστεί κανείς..μου δημιουργήθηκε ελπίδα για το μέλλον. Πραγματικά ήταν ο μόνος άνθρωπος που πίστεψα οτι νοιάζεται πραγματικά για εμένα, που με αγαπάει γι' αυτό που είμαι με όλα μου τα ελαττώματα. Μιλάγαμε όλη μέρα, περάσαμε δυσκολίες αλλά πάντα τις ξεπερνούσαμε. Σχεδόν 3 χρόνια μαζί, αγάπη χωρίς ανταλλάγματα , χωρίς να ξέρεις πως είναι ο άλλος..Τον τελευταίο χρόνο όμως άρχισα να ξεσπάω πάνω του. Είναι δύσκολο να μην έχεις τίποτα, ούτε οικογένεια, ούτε φίλους, ούτε λεφτά και οτι προσπάθεια κάνεις για κάτι καλύτερο να πέφτει στο κενό.. Νιώθω τόσο άσχημα να ξεσπάω πάνω στον μόνο άνθρωπο που με αγάπησε ποτέ.. Έχουμε να μιλήσουμε 5 μέρες..με έπαιρνε τηλέφωνο αλλά δεν το σήκωσα, εξαφανίστηκα από παντού, νιώθω οτι αυτό είναι το καλύτερο για εκείνον.. Πονάω πολύ, μου λείπει αλλά πρέπει να τον διώξω από κοντά μου.. Πάντα ήμουν έτσι μοναχική, καταθλιπτική, οτι φίλους έκανα στο σχολείο νιώθω οτι απλά με ανέχονταν. Ήμουν καλά για κάποιο διάστημα αλλά πάντα όλα επιστρέφουν εδώ σ' αυτό το μαύρο τούνελ. Δεν ψάχνω για λύσεις, συμβουλές κλπ απλά ήθελα να μοιραστώ αυτό.
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    τιποτε δεν αλλαζει αν το εχουμε ξεγραψει μεσα μας.

    για να αλλαξει κατι πρεπει να το πιστεψουμε και να το παλεψουμε και να εχουμε το θαρρος και την διακριση να ζηταμε βοηθεια οταν χρειαζεται.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν κατσεις να διαβασεις ανωτερη ψυχολογια κ να μαθεις πως λειτουργει το μυαλο εισαι πολυ κοντα κ στο να το τροποποιησεις οπως θες

    πρεπει να το πιστεψουμε και να το παλεψουμε και να εχουμε το θαρρος
    το ειχα πει καμια ντουζινα φορες αυτο τελικα το εμπεδωσατε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    114
    postmortem
    emena o prwhn syntrofos.mou me.ediwxe opws.esy ediwxes ton anthrwpo ayto twra.
    makari na min to metaniwseis pote
    na xereis oti exeis.tin.anagki tou alla kalutera ekanes pou ton afises ton anthrwpo sou
    giati.prepei.na anoixei ta ftera tou kai na.brei ayto.pou tou analogei

    esy koitaxe na gineis kala k.tote xekina mia nea sxesi me allon.anthrwpo.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αν κατσεις να διαβασεις ανωτερη ψυχολογια κ να μαθεις πως λειτουργει το μυαλο εισαι πολυ κοντα κ στο να το τροποποιησεις οπως θες

    το ειχα πει καμια ντουζινα φορες αυτο τελικα το εμπεδωσατε.
    Θέλεις να μας πεις ότι εσύ είσαι το παράδειγμα τροποποίησης του μυαλού μετά την ανάγνωση "ανώτερης" ψυχολογίας;
    Να ξέρουμε να μην το δοκιμάσουμε.
    Πιο πιθανό μου φαίνεται κάποιος τρελός επιστήμονας να έκανε αποτυχημένα πειράματα με το μυαλό σου!

    Μπορείς όμως να μου προσδιορίσεις σε ποια βιβλία "ανώτερης ψυχολογίας" αναφέρεσαι;
    Φοβάμαι πως τα μπέρδεψες με τα ανώτερα μαθηματικά; Όπου επίσης υποθέτω, ότι θα ήσουν άριστος! Όπως στη γλώσσα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    σ/ζ μπορεις να γραφεις ελληνικα?
    δεν διαβαζονται αυτα που γραφεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    αλεξ
    κατα την αγαπημενη σου συνηθεια
    εκανες κουοτ στο "να το πιστεψουμε και να το παλεψουμε"
    αλλα το πιο σημαντικο που εγραψα ειναι" ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ".
    εσυ με το τελευταιο εισαι μαλωμενος, και τα αποτελεσματα ειναι φανερα, αλλα μην διαστρεφεις τα λογια μας τουλαχιστον.
    αν συμφωνεις μαζι μου, θα πρεπει να συμφωνησεις και με αυτο.
    αλλιως λεμε αλλα πραγματα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    114
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σ/ζ μπορεις να γραφεις ελληνικα?
    δεν διαβαζονται αυτα που γραφεις.
    den exw ellhnika sto kinito moy paidia..to exw pei 100 fores.
    polu tha to hthela na grafw me ellinikous xaraktires!
    sxedon se kathe post poy grafw ,lew apo katw sorry gia ta greeklish!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by s/z View Post
    den exw ellhnika sto kinito moy paidia..to exw pei 100 fores.
    polu tha to hthela na grafw me ellinikous xaraktires!
    sxedon se kathe post poy grafw ,lew apo katw sorry gia ta greeklish!
    δεν ειναι τυχαιο, ουτε παραξενια κανενος, ομως
    ειναι ορος συμμετοχης στο φορουμ...
    βρες ενα ταμπλετ η ενα κινητο με ελληνικα οπως το 999.9999% και γραφε με εκεινο...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εσυ με το τελευταιο εισαι μαλωμενος, και τα αποτελεσματα ειναι φανερα, αλλα μην διαστρεφεις τα λογια μας τουλαχιστον.
    καταρχην το να διαστρεφετε τα λογια μου αυτο ειναι το μονιμο χομπι μερικων αφου για μια ακομα φορα δειχνεις το ποσο ανιδεη εισαι σχετικα με εμενα αφου ειχα φιλαρακι ψυχολογο που ηταν φιλος ενος φιλου μου που περασα χρονια μαζι του κ αποτελεσαμε φιλοι την καταλαβες αυτη τη λεξη η σου φαινετε αγνωστη?

    ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ".
    λυπαμαι αν σε απογοητευσα δε μπορω να ειμαι ο @@ που θα ηθελες για να με εγκρινεις εγω εμαθα να στηριζομαι στα ποδια μου κ στους φιλους μου κ οχι σε οσους θελουν να αδειασουν τις τσεπες μου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Θέλεις να μας πεις ότι εσύ είσαι το παράδειγμα τροποποίησης του μυαλού μετά την ανάγνωση "ανώτερης" ψυχολογίας;
    Να ξέρουμε να μην το δοκιμάσουμε.
    Πιο πιθανό μου φαίνεται κάποιος τρελός επιστήμονας να έκανε αποτυχημένα πειράματα με το μυαλό σου!

    Μπορείς όμως να μου προσδιορίσεις σε ποια βιβλία "ανώτερης ψυχολογίας" αναφέρεσαι;
    Φοβάμαι πως τα μπέρδεψες με τα ανώτερα μαθηματικά; Όπου επίσης υποθέτω, ότι θα ήσουν άριστος! Όπως στη γλώσσα!
    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    αλεξ σταματα να χαλας ολα τα θεματα...
    ελεος δλδ..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Θέλεις να μας πεις ότι εσύ είσαι το παράδειγμα τροποποίησης του μυαλού μετά την ανάγνωση "ανώτερης" ψυχολογίας;
    Να ξέρουμε να μην το δοκιμάσουμε.
    Πιο πιθανό μου φαίνεται κάποιος τρελός επιστήμονας να έκανε αποτυχημένα πειράματα με το μυαλό σου!

    Μπορείς όμως να μου προσδιορίσεις σε ποια βιβλία "ανώτερης ψυχολογίας" αναφέρεσαι;
    Φοβάμαι πως τα μπέρδεψες με τα ανώτερα μαθηματικά; Όπου επίσης υποθέτω, ότι θα ήσουν άριστος! Όπως στη γλώσσα!
    στον υπνο σου τα ειδες ολα αυτα που γραφεις σε λιγο θα μου πεις οτι ειμαι κ ο τζακ νορις στον επομενο οραματισμο σου.

    αλεξ σταματα να χαλας ολα τα θεματα...
    ελεος δλδ..
    ........... μονο που διαβαζω το username σου δε νομιζω οτι χρειαζετε κατι αλλο να πω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Δεν χαλαει τα θεματα, απλα με την ανωτερη ψυχολογια που διαβασε λυνεις ολα τα προβληματα σου, και αυτο αφου παρεις το master στα ανωτατα μαθηματικα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ρε ουστ που θα μου πεις και για το νικ μου ..γενικα μου περνας αδιαφορος αλλα μου τη σπαει να διαλυεις ολα τα θεματα

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. αλλάζει μια ζωή;
    By καμμενος 1993 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2014, 01:37
  2. Αλλάζει ο άνθρωπος ή δεν αλλάζει?
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 06-01-2014, 13:23
  3. Γιατι δεν αλλαζει τιποτα?! Εστω κατι...
    By AlphaAlpha in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 24-12-2012, 23:21
  4. Ποσοι ενεργοι ειμαστε αραγε που συχναζουμε σε αυτο το φορουμ.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 25-04-2012, 06:13
  5. αλλαζει ο ανθρωπος?
    By debbie73 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 17-02-2011, 17:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •