Τι λέτε εσείς;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    16

    Τι λέτε εσείς;

    Γεια παιδία, θα ήθελα να σας αφηγηθώ την ίστορία μου για να μου πείτε τι σκέφτεστε για την κατάστασή μου.
    Είμαι 24 χρονών και ακόμα δεν έχω την άδεια οδήγησης, γιαυτό εγγράφθηκα στο σχολείο για να μάθω. Εκεί γνώρισα τον δάσκαλο (35 χρονών, αν και φαίνεται πιο μικρός) και τον ερωτεύτηκα.
    Μεταξύ μας υπήρχαν πολλά βλέμματα και είμαι σίγουρη ότι κατάλαβε ότι μ'αρέσει, αλλά ταυτόχρονα πολλές φορές είχα την εντύπωση ό,τι κι εγώ του αρέσω.
    Τώρα, επειδή τα μαθήματα τελείωσαν, την τελευταία μέρα που τον είδα ήμουνα πολύ στεναχωριμένη, και αυτός κατάλαβε το γιατί (πράγματι μου 'πε : μην ανησυχείς, θα συναντηθούμε και πάλι). Μετά δεν τον είδα πια για κάποιες μέρες και επειδή μου έλειπε πολύ, έκανα μια μικρή (ή μεγάλη, εξαρτάται...) τρέλα και του άφησα πάνω στο αυτοκίνητό του ένα μύνημα που έλεγε "Μου λείπεις !!! Α." (Το "Α" είναι το πρώτο γράμμα του ονόματός μου).

    Τώρα το πρόβλημα είναι αυτό: τον είδα χθες και προχθες, και αυτός με κοίταξε με εκείνα τα μάτια τα διαπεραστικά όπως πάντα, σαν να μην άλλαξε τίποτα...
    Τι σημαίνει αυτό κατά τη γνώμη σας; βρήκε το μύνημα και δεν το "ενόχλησε" το γεγονός αυτό (ή μάλλον χάρηκε κιόλας), ή δεν το βρήκε και μου συμπεριφέρεται όπως πάντα; Δεν μπορώ να καταλάβω αν τα βλέμματά του σημαίνουν "ναι, μου έλειπες κι εσύ και μ'αρέσεις" ή αν είναι βλέμματα που αγνοούν την τρέλα μου... :o

    Πείτε μου τι νομίζετε σας παρακαλώωωω!!

    ΥΓ: συγνώμη για τα ελληνικά μου, αλλά δεν είμαι ελληνίδα! Φιλάκια σε όλους!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Αγνωσται αι βουλαί του εκπαιδευτού...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Εγώ ένα έχω να σχολιάσω στα λεγόμενα της δεσποινίδος... τα Ελληνικά σου μια χαρά διαβάζονται!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Καλύτερα άστο. Μην παιδεύεσαι με σκέψεις. Κάτι τέτοιες καταστάσεις μπορεί να σε τρελάνουν. Θέλει, δε θέλει, με κοίταξε και κολοκύθια με τη ρίγανη. Καλύτερα μη σκέφτεσαι τίποτα. Κι αν είναι να γίνει θα γίνει. Αν θέλει αυτός να έρθει να σε βρεί. Αλλιώς μπορεί και να ρίξει σε κατάθλιψη και στο τέλος να μη γίνει και τίποτα. Παθούσα :)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μηπως να πας για επεκταση διπλωματος???
    και εκει οπως θα παίρνετε τις στροφες....
    :cool:

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by magda-ps.

    Αν θέλει αυτός να έρθει να σε βρεί.
    α μπα?
    και γιατι να μην παει να τον βρει αυτη??
    και οτι βρεξει ας κατεβασει, μιση ντροπη δικη του και μιση δικη της...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Νομίζα ότι οι άντρες πρέπει να βγάλουν τα κάστανα απ\'τη φωτιά, ειδικά αν την άναψαν και τη διατηρούν για να καίει.......ή μήπως κάνω λάθος;...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μπορει και να εχεις δικαιο, παρολα αυτα την δικη σου ζωη θες να βελτιωσεις, εσυ πρεπει να ασχοληθεις....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Ναι βρε Κρινο μου..αλλα εκεινοσ ειναι μεγαλοσ ανθρωποσ...σε τετοιεσ ηλικιεσ δεν επιβαλεσαι...περιμενεισ εκεινοσ να κανει κινηση γιατι -υποτιθεται- πωσ στα 35 ξερει τι θελει και ξερει να το ζητησει...να παλεψει γι αυτο...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Μαζί σου Adzik!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    16
    Συμφωνώ με τη Magda και με τον Adzik, αφού εκτός από αυτά που λέτε εσείς, εγώ στη θεωρία έκανα το \"πρώτο βήμα\" αφήνοντάς του εκείνο το μήνυμα, και τώρα θα ήταν η σειρά του... αν κατάλαβε ότι του το έστειλα εγώ...

    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν καταλαβαίνω τίποτα πιαααααα!!! Το μόνο που θέλω είναι Α-Υ-Τ-Ο-Ν!!!!

    ΥΓ: μα είναι δυνατόν ένας 35 χρονών να \"ερωτεύεται\" μια κοπελίτσα 24 χρονών; \'Η πρέπει να σκεφτώ ότι θέλει κάτι συγκεκριμένο; :o

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Όλα είναι δυνατά. Ακόμη κι ένας 45 χρονών να ερωτευτεί μια 15 χρονών. Σ\'αυτόν τον κόσμο όλα γίνονται. Ε....και για το άλλο, μη μας τρελάνεις, όλοι κάτι συγκεκριμένο θέλουνε, τουλάχιστον αυτό δίνει το έναυσμα. Έτσι μας έκανε η φύση μας. Εσύ δηλαδή τι φαντάστηκες ότι θα θέλει;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    ..εγώ διαφωνώ στο περιεχόμενο του μηνύματος.

    Καταρχάς, αν ήμουν ο δάσκαλος σου και διάβαζα \'μου λείπεις\' το μυαλό μου θα πήγαινε σε άτομο πολύ κοντινό- κάποια προηγούμενη σχέση πιθανά.

    Επιπλέον, το Α είναι τόσο γενικό που αν ήμουν εκείνος, με όλη τη σοβαρότητα που μάλλον τον διέπει, δεν θα εκανα ατοπήματα του τύπου να σε συνδέσω με το μήνυμα. Και μετά? Να σου την πέσω? Να σε πλησιάσω? Και μετά? Κι αν δεν ήσουν εσύ?

    Οπότε: στείλτου ενα σμσ, και πες του: ήρθε το \'θα συναντηθούμε και πάλι\'.
    Και περίμενε.

    Αυτά από τη στήλη των συμβουλών:D

    Υ.Γ. Μην ξεχάσεις να υπογράψεις το σμσ σου:P

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by Reina

    Οπότε: στείλτου ενα σμσ, και πες του: ήρθε το \'θα συναντηθούμε και πάλι\'.
    Και περίμενε.

    Αυτά από τη στήλη των συμβουλών:D

    Υ.Γ. Μην ξεχάσεις να υπογράψεις το σμσ σου:P


    Πολύ καλό!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Adzik
    Ναι βρε Κρινο μου..αλλα εκεινοσ ειναι μεγαλοσ ανθρωποσ...σε τετοιεσ ηλικιεσ δεν επιβαλεσαι...περιμενεισ εκεινοσ να κανει κινηση γιατι -υποτιθεται- πωσ στα 35 ξερει τι θελει και ξερει να το ζητησει...να παλεψει γι αυτο...
    οκ στην προκειμενη υπαρχει και η καλαθοπλεκτικη αμα δεν ασχοληθεις...
    για ολα τα προβληματα υπαρχει τουλαχιστον μια λυση,
    μην το ξεχνας αυτο....

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •