risperdal zoloft akineton
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391

    risperdal zoloft akineton

    Ξερει κανεις αν αυτα τα τρια φαρμακα ειναι υπευθυνα για τη μειωμενη libido και συγκεντρωση μου η φταιει το καταθλιπτικο επεισοδιο που περναω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    risperdal, akineton έπαιρνα κι εγώ, όντως ευθύνονται για τη μειωμένη libido. Θυμάμαι που ο γιατρός μου πάντα με ρωτούσε και του το έλεγα. Αλλά όταν τα έκοψα, επανήλθα δριμύτερη, οπότε μην ανησυχείς.

  3. #3
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    εγω νομιζα πως εφταιγε η καταθλιψη...
    παντως διαβασα το χαρτακι του risperdal και λεει ανωμαλη σεξουαλικη λειτουργια...
    σε ρωτουσε για τη libido?
    εγω ειμαι διπολικος και περανω τη φαση της καταθλιψης τωρα μολις φυγει θα μου τα κοψει ο γιατρος αυτα τα φαρμακα και θα επενελθει η libido μου?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι τα risperdal επηρεαζουν τη σεξουαλικη λειτουργια σε ορισμενους ανθρωπους...εμενα την ειχαν επηρεασει.
    Οποτε αν κατι παει στραβα μην κατηγορησεις τον εαυτο σου.
    Μην κοψεις την φαρμακευτικη αγωγη...υπαρχουν και πιο σημαντικα πραγματα απο τη libido.
    Μπορεις αργοτερα...αν παρουσιαστηκε προβλημα σε σενα και ειναι αρκετα δριμυ να συζητησεις με τον γιατρο σου για αλλαγη δοσολογιας ή θεραπευτικης αγωγης...ή δεν ξερω τι.
    Τουλαχιστον ετσι πιστευω δεν αισθανομαι πολυ καλα δινοντας συμβουλες σχετικα με φαρμακευτικες αγωγες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by billk
    εγω νομιζα πως εφταιγε η καταθλιψη...
    παντως διαβασα το χαρτακι του risperdal και λεει ανωμαλη σεξουαλικη λειτουργια...
    σε ρωτουσε για τη libido?
    εγω ειμαι διπολικος και περανω τη φαση της καταθλιψης τωρα μολις φυγει θα μου τα κοψει ο γιατρος αυτα τα φαρμακα και θα επενελθει η libido μου?

    Mε ρωτούσε αν έχω ερωτική διάθεση και φυσικά του απαντούσα όχι. Με καθησύχαζε οτι είναι από τα φάρμακα αυτά. Ολα πέρασαν όταν τα έκοψα.

  6. #6
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    να σε ρωτησω η καταθλιψη δε φταιει καθολου η μονο το risperdal και το akineton φταινε?
    παντως απ\'οτι τον ρωτησα ειναι παροδικο θα εχω παλι κανονικα στυση και η συγκεντρωση θα επανελθει...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Εγώ δεν είχα κατάθλιψη αλλά ψύχωση. Δεν ξέρω τι γίνεται λοιπόν εκεί, το σίγουρο είναι οτι τα φάρμακα αυτά παίζουν το ρόλο τους.

  8. #8
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    risperdal akineton και no libido
    αλλα μου ειπε οτι θα επανελθω φυσιολογικα

  9. #9
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    εγω νομιζω οτι η καταθλιψη παιζει σημαντικοτερο ρολο απ\'οτι το risperdal για τη μειωμενη libido

  10. #10
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    53
    εγω επερνα zoloft στην αρχη λογο της καταθλιψης ειχα μειωμενη λιμπιντο ενιωσα καλυτερα σαν να ρυθμηστηκε η λιμπιντο. μετα απο καποιο καιρο ομως ειδα μια πτωση της λιμπιντο. βεβαια το επερνα 2 χρονια.

  11. #11
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    οποτε καταληξαμε οτι το risperdal και το akineton ευθυνονται για τη μειωμενη libido...
    το akineton για ποιο λογο το παιρνουμε?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    απο οτι ξερω απο ενα πολυ κοντινο μου προσωπο που το παιρνει,ειναι για να μειωνονται οι παρενεργειες του resperdal(νομιζω ειναι για να μειωνεται το \"τρεμουλο\" που δημιουργει το resperdal)

  13. #13
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    πραγματι risperdal akineton ευθυνονται για τη μειωμενη libido?

  14. #14
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    68
    Ολα τα αντιψυχωτικα μειωνουν την libido

  15. #15
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    φιλε μου εγω ειμαι διπολικος περναω την καταθλιψη τωρα μετα ενα επεισοδιο μανιας το καλοκαιρι
    δεδομενου οτι αισθανομαι καλα τωρα λες να μου τα αλλαξει τα αντιψυχωτικα με καποιο σταθεροποιητη?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •