Μπορεί ο πρώην μετά από χρόνια να γίνει νυν;;;;;;;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Koιταξε ειναι ενα ατομο που το ξερεις, δε θα το μαθεις τωρα, οποτε μια επανασυνδεση πιστευω θα ταν πολυ καλη γιατι αλλωστε δε συνεβη κ κατι τραγικο με την εννοια απαγορευτικο για κατι στο μελλον. Συνεχισε την επικοινωνια, στειλτου που κ που στο φβ ωστε να αναθερμανθει η επαφη. Καπου εκει μπορεις να του προτεινεις και μια βολτα αν δε στο προτεινει ο ιδιος πριν. Προσεχε ομως, μην το πας στο τυπου σε θελω κ να τα ξαναβρουμε κ τετοια. Σιγα σιγα.
    Μα έτσι κι αλλιώς ούτε εγώ,ούτε εκείνος το παρακάνουμε με τα μηνύματα,αλλά για το από κοντά πιστεύω πρέπει να περάσει καιρός!!!Και εννοείται κερασάκι μου,δν θα το παω τυπου σε θελω γυρνα πισω,γιατι μετα απο 3 χρονια κ γω και εκεινος δν ειμαστε οι ιδιοι ανθρωποι!!!οποτε νομιζω πως κανενας απο τους 2 δεν γνωριζει ακομα την ακριβη εξελιξη!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by Gogo23 View Post
    ..
    Είμαι η Γωγώ,είμαι 26 ετών και πρίν 3 χρόνια είχα σχέση με ένα παλικάρι για 7 μήνες!!!Ένα εξαιρετικά καλό παιδί,από οικογένεια,γλυκός,δοτικός και είχε όσα ζητούσα σε έναν άντρα!!!Γνωριστήκαμε,ερωτευ τήκαμε και αγαπηθήκαμε!Όλα ήταν πολύ σούπερ μέχρι που κλείσαμε τους 5μιση μήνες και τότε κάτι άλλαζε σε μένα!!!Πολλά νεύρα,αυπνίες,υπερβολικό άχνος για ασήμαντα πράγματα σχεδόν και όλα αυτά μας οδήγησαν στον χωρισμό!Έπασχα από κατάθλιψη όπως μου επιβεβαίωσε ο γιατρός μου,λίγο καιρό μετά τον χωρισμό μου κι αυτό εξαιτίας της δουλειάς μου!!!Αγαπούσα τόσο αυτό που έκανα,που ο τρόπος που έφυγα από την δουλειά μου και κλείστηκα σε ένα σπίτι με οδήγησαν εκεί!!!Αυτό το παλικάρι παρότι έκανα άλλη σχέση μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια,πάντα το σκεφτόμουν αν και θεωρώ πως κατά μία έννοια καλύτερα που δεν ήταν πλάι μου στην κατάθλιψη......!Η ουσία λοιπόν της ιστορίας έρχεται στο σήμερα!!!Συζητώντας με ένα φίλο,στα τέλη Αυγούστου,μου είπε πως αφού το έχω τόσο βάρος που τον στεναχώρησα τότε και αφού ξέρω ποια είναι η αιτία που με έκανε στην ουσία να μεταλλαχτώ,να χωρίσω,να τον στεναχωρήσω και αφού τον έχω στον μυαλό μου,να κάτσω λοιπόν και να του γράψω τα πάντα!!!!Και είπα πως δεν έχω να χάσω κάτι και το έκανα!!!!Toν βρήκα λοιπόν στο facebook και του τα έγραψα όλα!!Τι πέρασα,πως δεν ήθελα να του κάνω κακό και πως αν δεν έστελνα να ζητήσω συγνώμη θα το είχα βάρος μια ζωή!
    Δεν πίστευα ότι θα χω νέα του,μέχρι που πρίν από λίγες μέρες μου έκανε αίτημα φιλίας και ξεκινήσαμε να μιλάμε!!!Στην ουσία περί ανέμων και υδάτων!!!Κι όταν τον ρώτησα αν έλαβε το μνμ μου,μου απάντησε πως δεν το έκανα γι αυτόν αλλά για τον εαυτό μου και καλά να νιώσω καλύτερα,και πως μετά από 3 χρόνια δεν έχει να πει στον εαυτό του,αν του λέω αλήθεια ή ψέματα.....Βέβαια έχει δίκιο να απαντά έτσι,αλλά με έχει μπερδέψει!!Βρίσκει διάφορα πατήματα,να μου στέλνει μνμ,φαίνεται και απόμακρος και φιλικός παράλληλα και χτες το βράδυ αναφέραμε διάφορες στιγμές μας από τότε που ήμασταν μαζί!!!!Που σημαίνει ότι δεν είμαι η μόνη μου τα θυμάμαι όλα τόσο καλά!!!!
    Οπότε έρχομαι στα ερωτήματα.....Μπορεί ο πρώην να γίνει νυν....;;;;Γύρισε για να εκδικηθεί;;;;Παίζει να αισθάνεται κάτι;;;;Ή μήπως με όσα αναφέρει θέλει να δει τι θα πω και να επιβεβαιωθεί;;;;Κι γω τι μπορώ να κάνω για μπορέσω να ξεκαθαρίσω το τοπίο;;;;;
    Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και θα χαρώ μνμ σας!!!!!Να περνάτε όμορφα!!!!!!!
    οταν υπαρξει ενας χωρισμος, η ακομα κι οταν μια γνωριμια δεν προχωρησει σε σχεση, υπαρχει καποιος λογος, δεν γινεται τυχαια.
    ειτε δεν το θελει ο ενας απο τους δυο, ειτε και οι δυο και απομακρυνονται.

    για να συνεχισει λοιπον εκεινη η σχεση ή η γνωριμια, θα πρεπει να αναιρεθει ο λογος που τους απομακρυνε.
    αν ο λογος ηταν ελλειψη επιθυμιας απο εναν απο τους δυο, η ασυμφωνια χαρακτηρων, δεν παλευεται. πως να δημιουργηθει επιθυμια που δεν υπαρχει? πως να αλλαξει ενας ανθρωπος που δεν μας αρεσει?
    αν ηταν μια παρεξηγηση μονο, ισως θα μπορουσε να εχει ελπιδες, κι αυτο με μεγαλη επιβαρυνση παλι, γιατι καθε επωδυνος χωρισμος βαραινει πολυ πανω σε μια σχεση. γι αυτο λεγεται το γνωμικο περι "σπασμενου γυαλιου". ποτε δεν θα ειναι οπως χωρις τον χωρισμο.

    στην δικη σας περιπτωση, οπως τα λες και τα εζησες εσυ, ο λογος ηταν η ασθενεια σου. αν εισαι βεβαιη οτι ηταν μονο αυτο και δεν βγηκαν αλλες δυσαρμονιες στην φορα, μπορεις να το επιχειρησεις, εφοσον τωρα εισαι καλα.

    αυτο που βλεπω ομως στον πρωην σου, ειναι οτι δεν εχει πεισθει επ αυτου.
    δειχνει να εχει απωθημενα μαζι σου η με τον τροπο που χωρισατε, η ισως ακομα και αμφιβολιες για την ειλικρινεια σου και τον χαρακρηρα σου.
    αν εσυ εισαι βεβαιη οτι θελεις να το επιχειρησεις, μην αφηνεις τις μπηχτες του να περνανε ασχολιαστες.
    κανε συζητηση μαζι του να του εξηγησεις ποσο η καταθλιψη σου επηρρεασε τα παντα στην συμπεριφορα σου.

    εκτος αν δεν ηταν ο μοναδικος λογος και υπεβοσκαν αλλα θεματα απο κατω .
    οι δυο σας τα ξερετε αυτα.
    σκεψου και πραξε αναλογα..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    σε ένα σύννεφο...
    Posts
    112
    Quote Originally Posted by Gogo23 View Post
    Κria σε ευχαριστώ για το μήνυμά σου!!!!Θα δω πως θα πάει η επικοινωνία και ανάλογα θα λειτουργήσω!!!!
    Είναι ευκαιρία... και εγώ έψαχνα να τον βρω στο φβ, έστω να μάθω νέα του αλλά δεν τα κατάφερα...Τόλμησε το δεν έχεις να ΄χασεις τίποτα

  4. #19
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οταν υπαρξει ενας χωρισμος, η ακομα κι οταν μια γνωριμια δεν προχωρησει σε σχεση, υπαρχει καποιος λογος, δεν γινεται τυχαια.
    ειτε δεν το θελει ο ενας απο τους δυο, ειτε και οι δυο και απομακρυνονται.

    για να συνεχισει λοιπον εκεινη η σχεση ή η γνωριμια, θα πρεπει να αναιρεθει ο λογος που τους απομακρυνε.
    αν ο λογος ηταν ελλειψη επιθυμιας απο εναν απο τους δυο, η ασυμφωνια χαρακτηρων, δεν παλευεται. πως να δημιουργηθει επιθυμια που δεν υπαρχει? πως να αλλαξει ενας ανθρωπος που δεν μας αρεσει?
    αν ηταν μια παρεξηγηση μονο, ισως θα μπορουσε να εχει ελπιδες, κι αυτο με μεγαλη επιβαρυνση παλι, γιατι καθε επωδυνος χωρισμος βαραινει πολυ πανω σε μια σχεση. γι αυτο λεγεται το γνωμικο περι "σπασμενου γυαλιου". ποτε δεν θα ειναι οπως χωρις τον χωρισμο.

    στην δικη σας περιπτωση, οπως τα λες και τα εζησες εσυ, ο λογος ηταν η ασθενεια σου. αν εισαι βεβαιη οτι ηταν μονο αυτο και δεν βγηκαν αλλες δυσαρμονιες στην φορα, μπορεις να το επιχειρησεις, εφοσον τωρα εισαι καλα.

    αυτο που βλεπω ομως στον πρωην σου, ειναι οτι δεν εχει πεισθει επ αυτου.
    δειχνει να εχει απωθημενα μαζι σου η με τον τροπο που χωρισατε, η ισως ακομα και αμφιβολιες για την ειλικρινεια σου και τον χαρακρηρα σου.
    αν εσυ εισαι βεβαιη οτι θελεις να το επιχειρησεις, μην αφηνεις τις μπηχτες του να περνανε ασχολιαστες.
    κανε συζητηση μαζι του να του εξηγησεις ποσο η καταθλιψη σου επηρρεασε τα παντα στην συμπεριφορα σου.

    εκτος αν δεν ηταν ο μοναδικος λογος και υπεβοσκαν αλλα θεματα απο κατω .
    οι δυο σας τα ξερετε αυτα.
    σκεψου και πραξε αναλογα..
    Mου τα γράφεις πολύ όμορφα και ευχαριστώ για τον χρόνο που διέθεσες!Και η αλήθεια είναι πως έχεις δίκιο........Προς το παρόν έχει παγώσει η επαφή!Περισσότερο σαχλαμάρες λέγονται και βλέπω από την πλευρά του πως δν υπάρχει διάθεση για σοβαρή κουβέντα!!!!Και έριχνα τόσο πολύ το βάρος σε μένα και ξαφνικά με πράγματα που γράφει και βλέπω γενικά.....ανακαλύπτω πως δν ήμουν μόνο εγώ λάθος!!!Ειλικρινά μίλησες σαν να μίλαγε η σκέψη μου!!!!Να είσαι καλά φίλε μου!!!!!!!!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Είναι μεγαλύτερός μου... με θέλει; Μπορεί να γίνει κάτι;
    By ΦΑΛΙΜΕΝΤΟ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-05-2013, 17:09
  2. Είναι δυνατό να γίνει κάτι... μετά από αυτό;
    By SupernovaNebula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 77
    Last Post: 03-08-2011, 01:14
  3. 6 χρονια μετα
    By zaphod in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 08-04-2011, 02:28
  4. Replies: 5
    Last Post: 25-10-2010, 00:10
  5. Δύο χρόνια μετά....
    By moreira in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 10-03-2010, 20:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •