Είμαι ηλίθια ή με περνάει για ηλίθια ή δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαινει!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61
  1. #31
    Κατι μου λεει ότι αυτη η ιστορία έχει πολύ παρασκήνιο.
    Αν δεν σε δυσκολεύει, μήπως μπορεις να γραψεις πιο αναλυτικα πως ήταν η σχεση σας αυτα τα δυο χρονια?
    Πχ
    Καθε ποτε βρισκοσασταν, ειχατε ...επαφες, κοιμοσασταν μαζί, βγαινατε, επικοινωνουσατε, φευγατε σκ?
    Γενικότερα σε τι στάδιο ήταν η επαφη σας?

  2. #32
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Αν επιτρέπεται γιατι ρωτάς?Οπως και να εχει μόνο τον εαυτο μου κατηγορώ γιατι όλοι μου τα λέγανε κι εγω δεν ήθελα να δω.Επισης,η κοπελα εχει προφίλ Facebook και της έστειλα μήνυμα,χωρις να γράφω κατινιες.Αλλωστε η πρώην στο γάμο του αδελφού του,δίπλα στον αδερφο του...ειναι κάπως.Μαλιστα μου είπε πως Εδω ειναι η οικογένεια.Τι θες?Να την κοψω?
    Κι επειδη μου είπε να πάρω χρόνο,αυτο κανω.Του έστειλα μήνυμα με τα παράπονα μου,μου απάντησε τέλος Ολα και θα με ξεχωρίσει.Την Δευτέρα Πηγα σπίτι του άφησα κάτι πράματα έξω απο αυτο.Μιλησαμε μέσω μηνυμάτων κι εκει τέλος.Απλα,Τωρα περνάω τα στάδια του χωρισμού κατηγορώντας τον εαυτο μου και μόνο.
    έκανα και παραπάνω σχόλιο αλλά το φόρουμ μου το έφαγε οπότε θα το ξαναπώ?
    του ζητησες εξηγήσεις και σου έδωσε χρόνο? τι σου είπε? "μωρό μου πάρε λίγο χρόνο να σκεφτώ τι θα σου απαντήσω"?
    εσένα μπορεί να σου δίνει χρόνο, αλλά αφού δεν τον θες γιατί τον παίρνεις?
    επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την κοπελιά την άλλη τι τήν μπλέκεις? (γενικά δεν μπορώ να την καταλάβω αυτή την νοοτροπία) το πρόβλημα το έχεις με την σχέση σου και όχι με την άγνωστη... και μετα τι σημασία έχει το τι θα σου πει μία άγνωστη? και άντε αυτή σε καταλαβαίνει και τον αφήνει... θα γίνεται φίλες? το πρόβλημα θα εξακολουθείς να το έχεις με τον άλλον είτε το λύσεις με την κοπελιά είτε όχι... και η άγνωστη μπορεί να είναι οποιαδήποτε άγνωστη... αν είναι τζιριντζατζουλος ο φίλος σου θα βρει άλλη... το θέμα είναι αυτός και όχι αυτή...
    έξω από τι σπίτι του γιατί πήγες ακριβώς δεν κατάλαβα... πάντως αν δεν απαντάει τηλεφωνικά στα μηνύματα σου μάλλον ο χρόνος που σου έδωσε είναι απεριόριστος κι αυτός... θα τον πω "ευγενικό" για να μην το πω κοτα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    έκανα και παραπάνω σχόλιο αλλά το φόρουμ μου το έφαγε οπότε θα το ξαναπώ?
    του ζητησες εξηγήσεις και σου έδωσε χρόνο? τι σου είπε? "μωρό μου πάρε λίγο χρόνο να σκεφτώ τι θα σου απαντήσω"?
    εσένα μπορεί να σου δίνει χρόνο, αλλά αφού δεν τον θες γιατί τον παίρνεις?
    επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την κοπελιά την άλλη τι τήν μπλέκεις? (γενικά δεν μπορώ να την καταλάβω αυτή την νοοτροπία) το πρόβλημα το έχεις με την σχέση σου και όχι με την άγνωστη... και μετα τι σημασία έχει το τι θα σου πει μία άγνωστη? και άντε αυτή σε καταλαβαίνει και τον αφήνει... θα γίνεται φίλες? το πρόβλημα θα εξακολουθείς να το έχεις με τον άλλον είτε το λύσεις με την κοπελιά είτε όχι... και η άγνωστη μπορεί να είναι οποιαδήποτε άγνωστη... αν είναι τζιριντζατζουλος ο φίλος σου θα βρει άλλη... το θέμα είναι αυτός και όχι αυτή...
    έξω από τι σπίτι του γιατί πήγες ακριβώς δεν κατάλαβα... πάντως αν δεν απαντάει τηλεφωνικά στα μηνύματα σου μάλλον ο χρόνος που σου έδωσε είναι απεριόριστος κι αυτός... θα τον πω "ευγενικό" για να μην το πω κοτα
    Φιλτατε,την πρώτη φορα μετα απο αυτο το περιστατικό,μου λέει αν θες χρόνο παρε όσο θες και συνέχισε λέγοντας πως εγω ξέρω τι θελω να κανω μαζι και ξέρω ποια γυναίκα θελω δίπλα μου.Την Κυριακή του έστειλα μήνυμα για Ολα αυτα και τι θελω και μου απάντησε πως θα εχω όσο χρόνο θελω αρκεί να έρθει βράδυ και να πάρει μια κάρτα που μου έδωσε.Επειδη ηταν αργα του γράψαμε να μην έρθει κι έτσι την επόμενη μέρα Πηγα σπίτι του να αφήσω και την κάρτα και την ομπρέλα.Μου τηλ και μου έστειλε μήνυμα.κι εκει του απάντησα ψυχρά.
    Όσο για την κοπελα,ναι,δεν εχω θέμα μαζι της γιατι δεν την γνωριζω,με αυτόν ειναι φυσικα το θέμα.Απλα,μια τα λίγα πράματα της και το πτυχίο της και η φωτο του γάμου κι οι απαντήσεις του θεώρησα σωστο να μάθω την άλλη πλευρα του νομίσματος.Του το είπα,Αλλωστε δεν εχω να του κρύβω κάτι κι εγινε έξαλλος.Με παρακάλεσε να μην το συνεχίσω κι Οτι Αυτος δεν ειναι διατεθειμένος να χαλάσει την ζαχαρενια του.

  4. #34
    το να πάρεις χρόνο πάντως νομίζω πως στην ουσία είναι χάσιμο χρόνου ή καθίστε μαζί να βγάλετε τα μάτια σας (στους καυγάδες εννοώ) ώστε να το τελειώσετε μια ώρα αρχίτερα ή αν σε κάλυψαν οι απαντήσεις του και νιώθεις ή θα νιώσεις απ' την συμπεριφόρά του εμπιστοσύνη να τα βρείτε και να περνάτε καλά... ή πάρε απόφαση να την κάνεις τώρα (εγώ καταλαβαίνω ότι ευγενικά αυτό σου είπε, αλλά εγώ είμαι και ηττοπαθής γι αυτό θα καταλαβαινα έτσι ίσως).

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    το να πάρεις χρόνο πάντως νομίζω πως στην ουσία είναι χάσιμο χρόνου ή καθίστε μαζί να βγάλετε τα μάτια σας (στους καυγάδες εννοώ) ώστε να το τελειώσετε μια ώρα αρχίτερα ή αν σε κάλυψαν οι απαντήσεις του και νιώθεις ή θα νιώσεις απ' την συμπεριφόρά του εμπιστοσύνη να τα βρείτε και να περνάτε καλά... ή πάρε απόφαση να την κάνεις τώρα (εγώ καταλαβαίνω ότι ευγενικά αυτό σου είπε, αλλά εγώ είμαι και ηττοπαθής γι αυτό θα καταλαβαινα έτσι ίσως).
    Μάλλον δεν ήξερε κι Αυτος τι έλεγε ούτε την πρώτη ούτε την δεύτερη φορα Απλα για εμένα Τωρα ειναι τα στάδια του χωρισμού.Το δύσκολο θα ναι οταν θα τον ξαναδώ στην δουλεια αν και πιστεύω πως κι Αυτος θα τα αποφεύγει όσο μπορει.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Κοίτα, εγώ θα σου πω πως τον γάμο τον σκηνοθέτησε η μάνα του και εκείνος δεν έχει τίποτα με την πρώην κοπέλα.
    Θα προσθέσω πως τα εσώρουχα τα είχε ξεχάσει και δεν σημαίνουν τίποτα.
    Εν ολίγοις, είναι αθώος, δεν σε έχει κερατώσει (υποθετικά γιατί δεν ξέρουμε) και τον αδικείς έντονα...

    Σου αρκεί να είσαι με κάποιον που δεν μπορεί να επιβληθεί στη μάνα του για ένα τόσο σοβαρό θέμα; Ή που ξεχνά εσώρουχα της πρώην του στο σπίτι του; Δεν δείχνει η συμπεριφορά του άτομο με αυτοεκτίμηση σκουπιδιού; Οπότε, ακόμα κι αθώος να είναι, δεν είναι αξιοπερίεργο που σε ενδιαφέρει ένας άνθρωπος με τόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση; Το θέμα δεν είναι να αποδεικνύεις τα γεγονότα κάποιες φορές. Από το χειρότερο σενάριο (κέρατο) ως το καλύτερο (δεν μπορεί να ελέγξει τη μάνα του), σημαίνει πως το άτομο έχει σοβαρό πρόβλημα. Κανονικά εσύ θα έπρεπε να του δώσεις χρόνο, όχι εκείνος σε εσένα. Νομίζω πως έχεις πέσει θύμα υποβολής και χειρισμού.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Κοίτα, εγώ θα σου πω πως τον γάμο τον σκηνοθέτησε η μάνα του και εκείνος δεν έχει τίποτα με την πρώην κοπέλα.
    Θα προσθέσω πως τα εσώρουχα τα είχε ξεχάσει και δεν σημαίνουν τίποτα.
    Εν ολίγοις, είναι αθώος, δεν σε έχει κερατώσει (υποθετικά γιατί δεν ξέρουμε) και τον αδικείς έντονα...

    Σου αρκεί να είσαι με κάποιον που δεν μπορεί να επιβληθεί στη μάνα του για ένα τόσο σοβαρό θέμα; Ή που ξεχνά εσώρουχα της πρώην του στο σπίτι του; Δεν δείχνει η συμπεριφορά του άτομο με αυτοεκτίμηση σκουπιδιού; Οπότε, ακόμα κι αθώος να είναι, δεν είναι αξιοπερίεργο που σε ενδιαφέρει ένας άνθρωπος με τόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση; Το θέμα δεν είναι να αποδεικνύεις τα γεγονότα κάποιες φορές. Από το χειρότερο σενάριο (κέρατο) ως το καλύτερο (δεν μπορεί να ελέγξει τη μάνα του), σημαίνει πως το άτομο έχει σοβαρό πρόβλημα. Κανονικά εσύ θα έπρεπε να του δώσεις χρόνο, όχι εκείνος σε εσένα. Νομίζω πως έχεις πέσει θύμα υποβολής και χειρισμού.
    Φιλτατε,να σκηνοθέτησε η μάνα το γάμο του γιου της λίγο αδύνατο γιατι τα παιδια θέλανε να παντρευτούν.Ολα τα αλλα ειναι σωστά!Γιατι μου είπε πως για αυτο το θέμα εγινε με τη μητέρα του μπιλιες.Αλλα κι ετσι να ειναι,όντως τι να τον κανω τον μαμακια?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Φιλτατε,την πρώτη φορα μετα απο αυτο το περιστατικό,μου λέει αν θες χρόνο παρε όσο θες και συνέχισε λέγοντας πως εγω ξέρω τι θελω να κανω μαζι και ξέρω ποια γυναίκα θελω δίπλα μου.Την Κυριακή του έστειλα μήνυμα για Ολα αυτα και τι θελω και μου απάντησε πως θα εχω όσο χρόνο θελω αρκεί να έρθει βράδυ και να πάρει μια κάρτα που μου έδωσε.Επειδη ηταν αργα του γράψαμε να μην έρθει κι έτσι την επόμενη μέρα Πηγα σπίτι του να αφήσω και την κάρτα και την ομπρέλα.Μου τηλ και μου έστειλε μήνυμα.κι εκει του απάντησα ψυχρά.
    Όσο για την κοπελα,ναι,δεν εχω θέμα μαζι της γιατι δεν την γνωριζω,με αυτόν ειναι φυσικα το θέμα.Απλα,μια τα λίγα πράματα της και το πτυχίο της και η φωτο του γάμου κι οι απαντήσεις του θεώρησα σωστο να μάθω την άλλη πλευρα του νομίσματος.Του το είπα,Αλλωστε δεν εχω να του κρύβω κάτι κι εγινε έξαλλος.Με παρακάλεσε να μην το συνεχίσω κι Οτι Αυτος δεν ειναι διατεθειμένος να χαλάσει την ζαχαρενια του.
    whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat?
    το πτυχιο της ηταν σπιτι του????? ειναι δυνατον να εφυγε πριν 2 χρονια και να μην ειχαν επαφες και να του αφησε αμανατι το πτυχιο της?????
    μηπως ζουσαν μαζι και σου ελεγε αλλα αντ αλλων περι ανακαινισεων?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat?
    το πτυχιο της ηταν σπιτι του????? ειναι δυνατον να εφυγε πριν 2 χρονια και να μην ειχαν επαφες και να του αφησε αμανατι το πτυχιο της?????
    μηπως ζουσαν μαζι και σου ελεγε αλλα αντ αλλων περι ανακαινισεων?
    Οχι,κάποια δωμάτια τα ανακαινισε!Στο σπίτι σπάνια του τηλ,εχουμε κινητά...Τωρα παίζει κι αυτο,Ισως αυτο ειναι το βάρος που αισθάνομαι στο κεφάλι μου και κατεπεκταση στον αυχένα μου!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Οχι,κάποια δωμάτια τα ανακαινισε!Στο σπίτι σπάνια του τηλ,εχουμε κινητά...Τωρα παίζει κι αυτο,Ισως αυτο ειναι το βάρος που αισθάνομαι στο κεφάλι μου και κατεπεκταση στον αυχένα μου!
    κατσε βρε παιδακι μου. εδω μιλουσατε για γαμο και παιδια. δεν ζουσατε μαζι εκει, ή δεν υπηρχαν διαστηματα που εμενες σε αυτο το σπιτι? με τηλεφωνο επικοινωνουσατε?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat?
    το πτυχιο της ηταν σπιτι του????? ειναι δυνατον να εφυγε πριν 2 χρονια και να μην ειχαν επαφες και να του αφησε αμανατι το πτυχιο της?????
    μηπως ζουσαν μαζι και σου ελεγε αλλα αντ αλλων περι ανακαινισεων?
    Α καλά! Πτυχία, εσώρουχα!
    Τάρια μου, δεν σε περνάει για χαζή! Μάλλον είσαι!
    Προφανώς το παίζει δίπορτο και σας δουλεύει και τις δύο.
    Πιθανόν να τρώει χρήματα και από τις δύο και να σας τάζει γάμους.
    Στείλτον από κει που ήρθε!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κατσε βρε παιδακι μου. εδω μιλουσατε για γαμο και παιδια. δεν ζουσατε μαζι εκει, ή δεν υπηρχαν διαστηματα που εμενες σε αυτο το σπιτι? με τηλεφωνο επικοινωνουσατε?
    Περίμενε Πρωτα να φύγει η μητέρα του και μετα.Αρχισα να μένω στο σπίτι τον τελευταιο μηνα περίπου.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Α καλά! Πτυχία, εσώρουχα!
    Τάρια μου, δεν σε περνάει για χαζή! Μάλλον είσαι!
    Προφανώς το παίζει δίπορτο και σας δουλεύει και τις δύο.
    Πιθανόν να τρώει χρήματα και από τις δύο και να σας τάζει γάμους.
    Στείλτον από κει που ήρθε!
    και μονο την ταρια να δουλευει, δεν αλλαζει κατι....
    κι απ οτι καταλαβα απο τα προηγουμενα, την εστειλε ηδη ο ιδιος!
    με τα λεφτα, τι θα γινει τελικα? δανεικα κι αγυριστα?
    εσυ θα του πληρωσεις την ανακαινιση του παπαρα ??
    Last edited by Remedy; 16-10-2014 at 11:15.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Περίμενε Πρωτα να φύγει η μητέρα του και μετα.Αρχισα να μένω στο σπίτι τον τελευταιο μηνα περίπου.
    και πως δικαιολογησε το πτυχιο??αντε τα εσωρουχα μπορει να σου ειπε οτι ειναι ξεχασμενα 10 χρονια (ΝΟΤ). το πτυχιο του το κανε δωρο???
    την ημερα του γαμου, που σου ειπε οτι παει και ξεχασε να σε ειδοποιησει?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και πως δικαιολογησε το πτυχιο??αντε τα εσωρουχα μπορει να σου ειπε οτι ειναι ξεχασμενα 10 χρονια (ΝΟΤ). το πτυχιο του το κανε δωρο???
    την ημερα του γαμου, που σου ειπε οτι παει και ξεχασε να σε ειδοποιησει?
    Ο γάμος εγινε 4μηνες περίπου.Δεν μου είπε κάτι.Για το πτυχίο δεν μου εκανε λόγο.Απλα οταν τα ειδα τον ρώτησα τι ειναι αυτα.Μου λέει πως ειναι της πρώην και δεν γουστάρει να πληρώσει μεταφορικά.Αλλωστε Ολα αυτα θα πεταχτούν.
    Επισης οταν έστειλα το μήνυμα στο Facebook νευριασε και με ρώτησε αν θελω να χωρισουμε και πως δεν ειναι διατεθειμένος να χαλάσει την ζαχαρενια του για κανέναν.Επισης το Σάββατο πέθανε ενας ξαδερφος του και πήγε στο χωριο του....και καλα!!!Η κοπελα δεν απάντησε στο μήνυμα.Την Κυριακή του έστειλα το μήνυμα.Ακολουθησε ενας διάλογος και θα ερχόταν το βράδυ να πάρει την κάρτα του.Ηταν αργα και δεν ήρθε.Για αυτο την Δευτέρα Πηγα σπίτι του και του άφησα τα πράματα του.Μου τηλεφώνησε,ανταλλαξαμε μηνυματα και τέλος!
    Όσο για τα χρήματα μου είπε Οτι θα με ξεχρεωσει!Λιγα λίγα λίγα κάθε μηνα.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. μια "ηλιθια" ερωτηση :P
    By fragile in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 15-08-2012, 00:07
  2. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ
    By Lacrymosa in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 01-06-2012, 19:22
  3. γιατι είμαι η μόνη ηλίθια του πλανήτη;
    By Σαρα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 09-02-2010, 01:24
  4. ποσο ηλιθια και ασχετη μπορει να ειναι μια ψυχιατρος....
    By amelie74 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 28-01-2010, 13:34
  5. Τα πιο ηλιθια και αστεια πραγματα που ακουσατε σχετικα με την ασθενεια σας.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 52
    Last Post: 16-03-2009, 10:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •