Εσύ θα μπορούσες να αγαπήσεις κάποιον που σε μισεί; Πόσο θα άντεχες κάτι τέτοιο;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328

    Εσύ θα μπορούσες να αγαπήσεις κάποιον που σε μισεί; Πόσο θα άντεχες κάτι τέτοιο;


  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας, αν μπορείτε να με διαφωτίσετε. Μου τυχαίνει να αγαπάω ανθρώπους που νιώθουν μίσος για μένα. Αυτό θα μπορούσε να θεωρηθεί διαταραχή; Δεν μπορώ να κρατήσω κακία. Ακόμη και για τον πρώην μου που με κακοποιούσε δεν μπορώ να νιώσω μίσος. Ο θυμός έφυγε, και επίσης δεν θέλω να πάρω εκδίκηση, αν και \"ετρωγα\" ξύλο.Αλλά αυτός φερόταν με μίσος όσο του έδινα αγάπη.
    . Αυτή τη στιγμή πάλι στα ίδια έχω πέσει. Αγαπώ έναν άνθρωπο που θέλει συνέχεια να με πληγώνει και ώρες ώρες νιώθω ότι με μισεί. Τι γίνεται σ\'αυτές τις περιπτώσεις. Ρίξτε καμμιά ιδέα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Αυτό εγώ το λέω σαδομαζοχισμό πάντως (νομίζω και κάποια λεξικα, συμφωνούν μαζί μου)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    :) Μάλλον έχεις δίκιο. Αλλά ........δεν μπορώ να το αλλάξω αυτό. Μάλλον σε λάθος άτομα δίνω την αγάπη μου. Μάλλον πρέπει να αγαπώ μόνο αυτούς που με αγαπούν.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Λένε ότι αν αγαπήσεις τον εαυτό σου πραγματικά, τότε μόνο θα σε αγαπήσουν και οι άλλοι.. Είσαι σίγουρη λοιπόν ότι τον αγαπάς αρκετά; ;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Αυτό μου το είχαν πει παλίοτερα αλλά το απώθησα. Ναί, ίσως να παίζει και κάτι τέτοιο. Αν και το δοκιμάζω με πολύ προσπάθεια, μιλάμε για μεγάλη αποτυχία.......Να αγαπήσω τον εαυτό μου. Καλύτερα να μου πεις να ανέβω στα Ιμαλάια. :)

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by magda-ps.
    Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;
    προφανως δεν εκτιμας τον εαυτο σου οποτε αντλεις εκτιμηση απο αυτα τα προσωπα.
    Νομιζω οτι ειναι μια υποθεση εργασιας που δεν ειναι σπανια σημερα.

    Οχι φυσικα και δεν μου εχει τυχει, δεν με ενοχλει απλα ειναι φθοροποιο και καποια στιγμη κατανταει κουραστικο.
    Απο την αλλη δεν μισω κανενα για να μου κατσει κατι τετοιο.
    Στην χειροτερη περιπτωση μερικοι ανθρωποι μου ειναι αδιαφοροι γιατι πολυ απλα τους εσβησα απο τον χαρτη.
    Μπορουν να πεθανουν ελευθερα χωρις τυψεις....

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by magda-ps.

    Να αγαπήσω τον εαυτό μου. Καλύτερα να μου πεις να ανέβω στα Ιμαλάια. :)

    Διαλεξες μονοπατι που δεν εχει τελειωμο,
    δεν υπαρχει αγαπη εινια πλαστο συναισθημα.
    Η εκτιμηση ειναι αυτο που υπαρχει και αυτο θα πρεπει να κανεις.

    Τωρα το πως εκτιμαμε τον εαυτο μας ειναι και αυτο μια ενδιαφερουσα κουβεντα.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    68
    An se pligonei parata ton

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Originally posted by magda-ps.
    Καλύτερα να μου πεις να ανέβω στα Ιμαλάια. :)

    Σε προκαλώ..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    :) Ευχαριστώ πολύ παιδιά, μάλλον η ιδέα είναι να αγαπήσω τον εαυτό μου τελικά. Αλλά μου έκανε εντύπωση που δεν υπάρχουν κι άλλοι σαν κι εμένα εδώ στο forum. Πάει να πει ότι είστε δυνατοί άνθρωποι. Όσο για τα Ιμαλάια dexter, θα το ξανασκεφτώ. Πάλι πιο εύκολο μου φαίνεται ...........

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να με μισει...δεν νομιζω να εκανα τιποτα...σε τετοιες περιπτωσεις τα αισθηματα ειναι αμοιβαια..χωρις να αποκλειω οτι γινεται.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Θέλω δίπλα μου ανθρώπους που να μισούν τα ελαττώματά μου. Αυτούς εκτιμώ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν το πιστευεις αυτο ...μαλλον επιζητας οσο το δυνατον μεγαλυτερη αυτοβελτιωση απο οτι καταλαβαινω αλλα δεν το πιστευεις πραγματικα αυτο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •