ΠΡΟΔΩΣΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    πόσα μυστικά πιά να χειριστεί ένας άνθρωπος στην καθημερινότητα του?.
    το θεμα δεν ειναι η ποσοτητα των μυστικων.. το θεμα ειναι να κραταμε το στομα μας κλειστο.. απο την στιγμη που καποιος σου εκμυστηρευεται κατι εχεις την υποχρεωση να μην το πεις.. αν δεν μπορει να κρατας μυστικα απλως δεν θεωρησε φιλος.. και μια δυο, στο τελος κανεις δεν θα σε εμπιστευετε και κανεις δεν θα σε παιρνει στα σοβαρα απο ενα σημειο και μετα...
    θυμαμαι στο λυκειο ειχαμε μια κοπελα στην παρεα μας τρομερα κουτσομπολα.. πηραμε χαμπαρι οτι οτι της ελεγες τα ελεγε παντου και την καναμε περα.. εγω σταματησα να της λεω οτιδηποτε και δεν εκανα παρεα μαζι της.. η φιλη μου ομως που συνεχισε να της μιλαει την πατησε ασχημα απο αυτην και τωρα δεν θελει να την βλεπει μπροστα της..
    δεν ξέρω βρε παιδιά... δεν μου αρέσουν τα μυστικά και ειδικά όταν γίνονται συνήθεια... τα μυστικά είναι σκοτεινά πράγματα, συμπλεγματικά...
    τοποθετήθηκα έτσι γιατί δεν έχω ούτε είχα ποτέ μυστικά ούτε θέλω να συμμετέχω σε τέτοια...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,691
    Quote Originally Posted by MyMou View Post
    Σήμερα πρόδωσα την κολλητή μου. Μου εμπιστεύτηκε ένα προσωπικό της θέμα και εγώ το είπα σε κάποιον που αυτη δεν ήθελε. Δεν ξέρω πραγματικά τι σκεφτόμουν εκείνη την στιγμή το έκανα απο απερισκεψία και περισσότερο στην πλάκα και τώρα δεν θέλει καν να με ακούσει. Πως πρέπει να φερθώ; τι πρέπει να κάνω; δεν μπορώ να περιμένω πότε θα την ξαναδώ για να λυθεί το θέμα. Ξέρω ότι έφταιξα αλλά υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω άμμεσα;
    μπορεις να προσπαθησεις να της ζητησεις συγνωμη.
    τα λαθη ειναι ανθρωπινα, αλλα και το να μην σε εμπιστευεται πλεον καποιος και να μην θελει παρτιδες μαζι σου, κι αυτο ανθρωπινο ειναι. δεν μπορεις να την υποχρεωσεις να γουσταρει την παρεα σου, ουτε να την πιεσεις να σε δει.

    νομιζω οτι εξαρταται κι απο το ποσο σημαντικο ηταν το μυστικο της κι αν το συνηθιζεις να κουτσομπολευεις.
    αν ειναι μονο νευρα η δυσαρεσκεια της, μολις χαλαρωσει μπορει να δεχτει να σε ακουσει.
    αν ηταν κατι σημαντικο η εχει επαναληφθει με την ιδια η με αλλους και θεωρει οτι εισαι κουτσομπολα που γυριζεις γυρω γυρω και μεταφερεις προσωπικες πληροφοριες απο τον εναν στον αλλον, μαλλον θα σου γυρισει την πλατη (και καλα θα κανει)..

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα δεν ειναι καθολου καλη τεχνικη αυτη για να κανεις φιλους

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by mama View Post
    δεν ξέρω βρε παιδιά... δεν μου αρέσουν τα μυστικά και ειδικά όταν γίνονται συνήθεια... τα μυστικά είναι σκοτεινά πράγματα, συμπλεγματικά...
    τοποθετήθηκα έτσι γιατί δεν έχω ούτε είχα ποτέ μυστικά ούτε θέλω να συμμετέχω σε τέτοια...
    δεν ειναι απαραιτητα κατι σκοτεινο... οταν εγω λεω σε μια φιλη μου το προσωπικο μου προβλημα και της τονιζω να μην το πει παραεξω δεν ειναι κατι σκοτεινο..ειναι λογικο καποιους ανθρωπους να τους εχουμε περισσοτερη εμπιστοσυνη και καποιους αλλους λιγοτερο... !! :)
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    έχεις δίκιο 66... απλά δεν βλέπω το λόγο να ζητήσεις από κάποιον το αυτονόητο δηλ να μη μεταφέρει προσωπικές συζητήσεις... απεναντίας, αν ήθελες να μαθευτούν τότε θα έπρεπε να το ζητήσεις π.χ. "σε παρακαλώ, πες το και στην υπόλοιπη παρέα"...
    τα μυστικά με ενοχλούν και με συσκοτίζουν γιατί μου θυμίζουν τις λέξεις "μυστήριο", "μύστης", "μυσταγωγία", "μύηση"... μπρρρ...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by mama View Post
    έχεις δίκιο 66... απλά δεν βλέπω το λόγο να ζητήσεις από κάποιον το αυτονόητο δηλ να μη μεταφέρει προσωπικές συζητήσεις... απεναντίας, αν ήθελες να μαθευτούν τότε θα έπρεπε να το ζητήσεις π.χ. "σε παρακαλώ, πες το και στην υπόλοιπη παρέα"...
    ναι βρε μαμα εχεις δικιο!!! απλως εγω π.χ γυρισα και ειπα σε μια φιλη μου το προβλημα μου για την διαταραχη πανικου και την αγοροφοβια μου... μπορει αυτη η φιλη μου οχι απο κακια φυσικα να το ελεγε και στις αλλες κοπελες που ειναι μεσα στην παρεα (του τυπου "να προσπαθησουμε ολες να την κανουμε να αισθανετε ανετα ή εσεις τι λετε να κανουμε για να την βοηθησουμε")...
    αυτο θα ηταν μια κινηση ενδιαφεροντος που ομως εμενα θα με ενοχλουσε... γι αυτο και της ειπα να μεινει μεταξυ μας....
    εγω τουλαχιστον το κανω αυτο για να νιωσω καλυμενη και να μην υπαρξει παρεξηγηση..:)
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Η κολλητή μου
    By Anonymous :/ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-05-2014, 18:06
  2. Ερωτευμενος με την κολλητη μου
    By heyy61 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 16-10-2013, 15:23
  3. Η κολλητή μου δε συμπαθεί το σύντροφό μου...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 18-06-2010, 17:39
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 16:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •