Ξανά εμφανίστηκαν οι κρίσεις πανικού! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    ^ Boom δεν συμφωνώ οτι δεν εξαλείφονται...
    προφανως κάτι αλλο δεν έχεις δουλέψει καλα ακομα με τον εαυτό σου και επανερχονται ξανά κ ξανά..
    Για κάποιο λόγο επανέρχεσαι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κοιτα τι να σου πω..μπορει οντως να συμβαινει αυτο..καποια πραγματα με την ψυχοθεραπεια εφτιαξαν κ καποια αλλα οχι..
    ομαδα εκανα..τι να σου πω..
    απλα σε μενα ισως δεν λειτουργησε.απο κει κ περα..επειδη εχω μιλησει με απειρους ανθρωπους που εχουν το ιδιο..παρατηρω οτι ολοι μου λενε το ιδιο.οτι απλα εμαθαν να διαχειριζονται αυτα τα πραγματα κ οχι να φυγουν τελειως.
    για μενα η διαχειριση παιζει σπουδαιο ρολο.
    η διατηρηση της ψυχραιμιας ..
    αυτο που θεραπευσα εντελως ομως κ δεν ξαναειχα προβλημα μεσω της ομαδας ηταν σιγουρα η ΙΔΨ που ηταν υπερβολικα εντονη για 2 χρονια (17+18) χρονων. ..πραγματικα το επεξεργαστηκα πολυ με την ομαδα κ ειχε τελειο αποτελεσμα.
    οπως επισης εμαθα να διαχειριζομαι τις σχεσεις μου κ να κανω καλες επιλογες για μενα.
    εμαθα να ειμαι πιο ωριμη κ πιο υπευθυνη.η ομαδα ειναι σκληρη κ σε μαθαινει κατα καποιον τροπο να στεκεσαι στην ζωη, αν εισαι αδυναμος.
    ομως ρε παιδια αυτο με το στρες οταν με πιανει....πραγματικα ενω μιλησα πολυ κ για πολλα χρονια μεσα στην ομαδα μου γι αυτο κ ενω εκανα πολλες προσπαθειες μαζι με την ομαδα να εκλογικευσω τους φοβους μου κ να γυρισω την σκεψη μου, δεν ειδα καλο αποτελεσμα.
    πιθανοτατα θα πρεπει να ασχοληθω με την συμπεριφοριστικη η οποια βοηθεια πολυ στην διαχειριση του στρες κ των αγχωδων διαταραχων.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    χμμ.. δεν εχω κ ΤΗΝ εμπειρία στη διαταραχη πανικού..
    κ ειναι όντως αξιοπερίεργο γ καποια ατομα π κ εγω ακουω
    οτι τραβιούνται και χρόνια ειναι πολυ λυπητερό δυστυχώς
    αλλα υπάρχουν άτομα που την ξεπέρασαν γ αυτο κ επιμένω κ γ μενα κ γ σενα κ γ όλους μας
    ότι κάτι εχουμε αφήσει αδούλευτο , κάτι δεν έχουμε βρει ακόμα...
    οι υπολοιποι άνθρωποι γτ όταν τους πιάνει αγχος ειναι φυσιολογικό και δεν φτάνει ν τους γίνεται παθολογικό?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ας πουμε με την ομαδα ξεπερασα τις κρισεις πανικου.πλεον δεν με πιανουν κρισεις πανικου..
    εμενα με πιανει τρομερο στρες..σκετο...τσιτα ολημερις ..
    κ μετα παρε κ μια καταθλιψαρα...
    τουλαχιστον ξεπερασα τις κρισεις πανικου κ την αγοραφοβια που προκαλεσαν τοτε..χοχοχο! κατι ειναι κ αυτο ε?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ας πουμε με την ομαδα ξεπερασα τις κρισεις πανικου.πλεον δεν με πιανουν κρισεις πανικου..
    εμενα με πιανει τρομερο στρες..σκετο...τσιτα ολημερις ..
    κ μετα παρε κ μια καταθλιψαρα...
    τουλαχιστον ξεπερασα τις κρισεις πανικου κ την αγοραφοβια που προκαλεσαν τοτε..χοχοχο! κατι ειναι κ αυτο ε?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    αυτα ν σκεφτεσαι! συν την ΙΔΨ αρα μπορείς κι αυτο!

    Κι εγώ το παθαίνω αυτο.. σε τετοια φαση ήμουν παλι..συνεχές αγχος..κ λεω ας έρθει μια κριση ν τελειωνουμε μπας κ ηρεμησω...
    δηλαδή οτι να ναι!

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Νεραιδα View Post
    χμμ.. δεν εχω κ ΤΗΝ εμπειρία στη διαταραχη πανικού..
    δεν ειναι θεμα εμπειριας αλλα οπως ελεγε κ η θεοφανια καποτε ειναι θεμα γνωριμιας..
    γιατι οσο κ αν καπιοι εκνευριζονται με αυτα που λεω αργα η γρηγορα θα το εμπεδωσουν οτι ειναι ακριβως ετσι.

    οταν δε γνωριζεις μια κατασταση
    δε γνωριζεις κ προς τα που να προσανατολισεις τη συζητιση.

    ειναι οι δυο πλευρες του ιδιου ακριβως νομισματος αν πιστευει καπιος οτι θα δοσει την ικανοτητα σε καπιον που δεν γνωριζει το παραμικρο για το πως ζει αυτος που απευθυνεται τοτε μπορει κ να πιστεψει οτι θα δει το ουρανιο τοξο χωρις να εχει προηγιθει η βροχη.

    για να μπορεσει καπιος να βγαλει ακρη με οτιδηποτε κ αν του θεσεις ως θεμα αυτο σημαινει οτι πριν θα πρεπει να ειναι σιγουρος οτι γνωριζει σωστα το τι ακριβως συμβαινει.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Συμφωνώ Αλεξ... αλλά εάν δεν του έδωσε κ'αποιος τα φώτα ή ο ίδιος αγνοεί για το τι του συμβαίνει κ το δέχεται ως νορμάλ πως θ βγαλει ακρη;;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Κρίσεις Πανικού και εγω !!!!!
    By filakhs in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 41
    Last Post: 02-01-2015, 00:06
  2. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  3. Μετα απο καιρο ξανα κριση πανικου
    By novia35 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2014, 13:42
  4. μετα απο οσα εκανα κρισεις ξανα!
    By xmpoukai in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 31-03-2009, 18:34
  5. Κρίσεις Πανικού
    By Aggelos76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-01-2008, 13:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •