χειροτερα γινεται?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    χειροτερα γινεται?

    καλημερα...εκει που ολα καλα παλι..βρεθηκα στον νοσοκομειο με ημικρανια φοβερη..ενεσεις..εμετοι κλπ..ξημερωματα γυρισα σπιτι.λυποθυμισα κ κανα 2 φορες..
    σημερα νιωθω απογοητευση...νιωθω οτι ολα τα κουλα σε μενα εχουν πεσει..προσπαθω να διαχειριστω την κατασταση να μαι ηρεμη...
    αγχωθηκα πολυ αυτον τον μηνα με τα γυναικολογικα μου παλι. με το θεμα παιδι κλπ..πηγα κ στον γυναικολογο εχθες κ μου ειπε οτι βλεπει μια πολυκυστικη υφη, αγχωθηκα πολυ μετα κ επαθα ημικρανια..ενω τους αλλους μηνες με εβλεπε πεντακαθαρη...τι να πω..αυτο το στρες τα πηδαει ολα ρε παιδια..
    νιωθω λιγη θλιψη αλλα την παλευω να περασει..σκεφτομαι οτι υπαρχουν πολυ χειροτερα εκει εξω κ δεν πρεπει να μιλαω.
    ολοι κανουμε τον αγωνα μας..θελω να ξεχασω το θεμα παιδι κ να ειμαι παλι χαρουμενη κ ξενοιαστη κ δεν τα καταφερνω
    θα πρεπε να μουν πιο ψυχραιμη, ποιο αισιοδοξοι..
    οι γιατροι μου παν να παω στο ινστιτουτο κεφαλαλγιας αυριο οπωσδηποτε..αλλα δνε θελω να παω αλα φαρμακα.μου κλεισαν αυτοι ραντεβου.θα παω αλλα ...
    δνε θελω να παω κ αλλα φαρμακα..παιρνω για τον θυρεοειδη για την καταθλιψη...δε θελω να παρω κ για το κεφαλι ρε παιδια!!

  2. #2
    Δεν εχω παρακολουθησει ολη την ιστορια (εχεις ανοιξει και αλλα θεματα αν θυμαμαι καλα),αλλα μηπως ειναι ψυχαναγκαστικο ολο αυτο με το παιδι?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε ναι...πλεον ...νομιζω οτι ειναι φως φαναρι..μερικες φορες οταν κατι δεν σου καθεται, αρχιζεις κ παθαινεις μια εμμονη αλλο πραμα.!!
    κ μτα δνε ξερεις αν πραγματικα το θελεις τελικα ή ειναι απλα θεμα εγωισμου..δεν ξερω ειμαι μπερδεμενη..καποια στιγμη θα το χεσω κ θα ξενοιασω μου φαινεται.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,644
    αν φτασει τετοια στιγμη, θα το κανεις κιολας, θα το δεις
    ασχολησου να ηρεμησεις τα ψυχοσωματικα σου τωρα και το βλεπεις στην συνεχεια με το παιδι.
    αυτο που σου ειπε ο γιατρος δν ηταν και κατι φοβερο, μην αγχωνεσαι παραπανω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μα παντα οι ωοθηκες μου ηταν καθαρες ..τι παθαν τωρα ρε γμτ΄???ελεος!
    αυτο το στρες καταστρεφει τα παντα..θελω να πιστεω οτι θα καταφερω να ηρεμησω..να το διαχειριστω επιτελους.

  6. #6
    μπουμ πόσο χρονών είσαι? μήπως πρέπει για λίγο να σταματήσεις να προσπαθείς για παιδί? και εννοώ να σταμάτησεις τελείως.. να παίρνετε προφυλάξεις μέχρι να ξεκολλήσει το κεφάλι σου από αυτό το θέμα... δεν ξέρω ίσως αν ξεκολλήσει το κεφάλι σου να είναι πιο εύκολο μετά..
    όσο για το κεφάλι σου εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό και να μην χρειαστείς ούτε ασπιρίνη... πήγαινε όμως να το κοιτάξεις για να μην χειροτερέψει... καλό κουράγιο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ωραια η ιδεα σου...
    κ την εχω σκεφτει.ειμαι 35 στα 36..λιγο μεγαλουτσικη..εκανα ομως εξετασεις κ βγηκαν καλες.
    το καλυτερο πιστευω ειναι αυτο που λεει ο αντρας μου.."χαλαρωσε κ οποτε κ αν ερθει.."
    αυτο νομιζω ειναι το καλυτερο.
    μιλησα κ με τον γιατρο μου ξανα κ τον ρωτησα καποιες αποριες..κ μου πε οτι δεν εχω πολυκυστικες κ οτι λαθος καταλαβα..οτι απλα η ωορρηξια μου ειναι αργη σε αυτον τον κυκλο κ καπως ανακουφιστηκα..πρεπει να μαθω να χαλαρωνω παιδια.να μαθω επιτελους να διαχειριζομαι το αγχος μου.σημερα τα πηγα καλα..εκει που με πηρε λιγο απο κατω, με λιγη θετικη σκεψη τα καταφερα, ακουσα κ λιγη χαρουμενη μουσικη, πηγα μια βολτα κ νιωθω καλυτερα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    επισης για τις ημικρανιες ο νευρολογος ειπε να μου δωσει αντιεπιληπτικα...δεν δεχτηκα...μου ειπε ο ιδιος οτι θεραπευουν τις ημικρανιες ομως εχουν καποιες παρενεργειες οπως καταστολη, μουδιασματα κλπ..ειλικρινα προτιμω να υποφερω παρα να παρω αυτο το φαρμακο.τοπαμακ ειπε οτι λεγεται.

  9. #9
    ε δεν είσαι ακόμα μεγάλη αλλά όντως είσαι εκεί που σκέφτεσαι πως σε λίγα χρόνια θα είσαι... αν την παλεύεις με το κεφάλι και δεν χειροτέρευει μην τα πάρεις τι να σου πω... κι εγώ δεν είμαι υπέρ των φαρμάκων αλλά πρέπει να σου πω πως εμένα αυτό μου έχει κοστίσει κάποιες φορές γιατί περιμένω η κατάσταση να φτάσει στο απροχώρητο για να πάρω φάρμακα.. ακόμα και αν πρόκειται για αντιβίωση... τον τρόπο αυτό στον πρότεινα γιατί είναι στην ουσία κάτι πολύ πρακτικό που θα σε αναγκάσει να χαλαρώσεις... γιατί έτσι όπως στο λέει ο άντρας σου δίκιο έχει αλλά είναι δύσκολο να σε πείσεις να μην προσπαθείς... βάλε ένα εμπόδιο στην προσπάθεια και ίσως βοηθήσει...

  10. #10
    παντα υπαρχουν χειροτερα BOOM.
    πριν μια βδομαδα ειδα μια εκπομπη στον ALPHA, 360 με την Σοφια Παπαιωαννου.
    ειχε παρει συνεντευξεις απο μια κοπελα με κυστικη ινωση,που παλευει να ανασανει καθε μερα οπως ειπε και την εβλεπα και ελεγα δεν ειναι δυνατον!!!!μπραβο της
    μετα ενα παλικαρι στο καροτσακι απο ατυχημα.και παντρευτηκε και εδειχνε πολυ καλα!!
    και καποιες αλλες ιστοριες...

    προσπαθω να το λεω στον εαυτο μου αλλα δεν ειναι παντα ευκολο να ξεγελασεις το μυαλο.φαυλος κυκλος ειναι νομιζω...μεχρι να τον σπασουμε.

  11. #11
    Το γαμο,ή εστω να χεις καποιον ανθρωπο για πολυ καιρο μαζι σου,το θεωρω αναγκη για τους περισσοτερους ανθρωπους.Το παιδι οχι,το βλεπω περισσοτερο σα συμπληρωμα σε μια υγιη ερωτικη σχεση.Ισως φταιει που δεν εχει χτυπησει το δικο μου καμπανακι ακομα.

    Μη θυσιαζεις κατι που εχεις (το γαμο σου δλδ και την καθημερινοτητα),για κατι που δεν εχεις ακομα (το παιδι δηλαδη).Μπορεις να σαι ευτυχισμενη και με αυτα που εχεις ηδη.Αν δεν ησουν 36,αλλα 30,μπορει να μην σκεφτοσουν καν το παιδι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Το γαμο,ή εστω να χεις καποιον ανθρωπο για πολυ καιρο μαζι σου,το θεωρω αναγκη για τους περισσοτερους ανθρωπους.Το παιδι οχι,το βλεπω περισσοτερο σα συμπληρωμα σε μια υγιη ερωτικη σχεση.Ισως φταιει που δεν εχει χτυπησει το δικο μου καμπανακι ακομα.

    Μη θυσιαζεις κατι που εχεις (το γαμο σου δλδ και την καθημερινοτητα),για κατι που δεν εχεις ακομα (το παιδι δηλαδη).Μπορεις να σαι ευτυχισμενη και με αυτα που εχεις ηδη.Αν δεν ησουν 36,αλλα 30,μπορει να μην σκεφτοσουν καν το παιδι.
    συμφωνω απολυτα κ σε ευχαριστω πολυ!!! πρεπει να απολαυσω την καθημερινοτητα μου.επιτελους..χανω χρονο, στιγμες με τους ανθρωπους που αγαπω.

  13. #13
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Το γαμο,ή εστω να χεις καποιον ανθρωπο για πολυ καιρο μαζι σου,το θεωρω αναγκη για τους περισσοτερους ανθρωπους.Το παιδι οχι,το βλεπω περισσοτερο σα συμπληρωμα σε μια υγιη ερωτικη σχεση.Ισως φταιει που δεν εχει χτυπησει το δικο μου καμπανακι ακομα.
    λυπάμαι τώρα αν αγχώσω την μπουμ κι άλλο αλλα πιστεύω πως κάνεις λάθος... το παιδί δεν είναι απλά συμπλήρωμα ερωτικής σχέσης... πιστεύω πως το παιδί είναι που σε ολοκλήρωνει ως άνθρωπο και ως προσωπικότητα και είναι η μεγαλύτερη ευκαιρία που έχει κάποιος να βελτιωθεί ως άνθρωπος... αν τα δεις και τελείως ψυχρά τα πράγματα είναι και ο λόγος της ύπαρξης μας το να διαιωνιστούμε... συμφωνώ βέβαια πως η σχέση είναι πολύ πιο σημαντική και πολύτιμη από το παιδί... αυτά έχω αρχίσει κι εγώ να τα συνειδητοποιώ τώρα, στα 32, πριν από 2-3 χρόνια θα σου έλεγα "τι παιδιά και αηδιες", παρόλα αυτά όμως δεν θεωρώ πως όλοι πρέπει να κάνουμε παιδί ή πως είναι απαραίτητο... έχει σημασία και το φύλλο πιστεύω στο πως βλέπουμε το θέμα παιδιά..

    μπουμ εσείς απ' ότι έχω καταλάβει δεν έχετε κανένα οργάνικο πρόβλημα και είναι μόνο θέμα άγχους? έχει κάνει και ο άντρας σου εξετάσεις?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλη μου κατανοω απολυτα πως νιωθεις κ εγω θελω παιδι σε σημειο να βασανιζομαι ασταματητα απο αυτο το κενο παντως οσον αφορα το αγορι μου που θελουμε κανουμε οικογενεια νιωθω καλλυμενη,Παντως ετσι κ το θελεις παρα πολυ πρεπει να εισαι ετοιμη να τα δοκιμασεις ολα εννοω οτι ετσι κ καθυστερει πηγαινεις για εξωσωματικη κ λυνεται το θεμα για να μην βασανιζεσαι απο την ελλειψη του παιδιου εσυ κ ο αντρας σου,Ηρεμησε κ παρε την αποφαση να δοκιμασεις τα παντα για να πραγματοποιησεις την επιθυμια σας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ευχαριστω πολυ μυσπ..και καθρευτη κ ολους.
    δεν μου εχουν βρει καποιο προβλημα κ εχω μεινει εγκυος 2 φορες πριν 3 χρονια..με τον ιδιο συντροφο.
    το πρωτο το χασαμε κ το δευτερο το ριξαμε επειδη εγω τοτε δεν το ηθελα με τιποτα κ με επιασαν κρισεις πανικου.
    απο τοτε προετοιμαζομαι κ δουλεψα πολυ με μενα ωστε να επεξεργαστω το θεμα παιδι κ περασαν 3 χρονια απο τοτε..
    προσπαθουμε γυρω στους 6 μηνες ουσιαστικα...μερικες φορες δεν προσπαθουμε στις γονιμες..
    μου παν ολοι οτι ειναι νωρις να αγχωνομαι κ επισης δεν θελω να κανω εξωσωματικη κ να παιρνω φαρμακα.
    κ ο αντρας μου δνε ειναι υπερ της εξωσωματικης.μου λεει χαλαρωσε κ ο.τι ειναι να γινει θα γινει..μου ειπε οτι δεν θα ναι περισσοτερο ευτυχισμενος αν κανουμε παιδι.κ να μην κανουμε τον νοιαζει εγω να ειμαι καλα κ να ειμαστε εμεις οι δυο καλα.
    οι γιατροι βρισκουν τις εξετασεις μου πολυ καλες κ μου λενε οτι επειδη το σκεφτομαι συνεχομενα γι αυτο δεν μπορω να το καταφερω+ οτι καποιες φορες δεν επτυχαινουμε τις γονιμες.οπως κ να χει..πρεπει να προσανατολιστω αλλου για να ξενοιασω λιγο κ να χαλαρωσω.αυτη ηταν η γνωμη του γιατρου.
    αυτον τον μηνα κανουμε παρακολουθηση ωορρηξιας κ θα συνεχισουμε κ τον επομενο μηνα.δεν ξερω βεβαια αν αυτο ειναι καλο για το αγχος μου..αλλα σιγουρα μυο αρεσει που βλεπω τι γινεται μεσα στο σωμα μου..ειναι πραγματικα ενα θαυμα..θα δειξει..εφοσον εχω μεινει 2 φορες εγκυος απο τον ιδιο αντρα...ισως να σημαινει οτι μπορουμε κ τωρα..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Καθε μερα και χειροτερα..
    By vito_13 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 23-10-2019, 21:45
  2. πόσο χειρότερα????
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 18-09-2012, 22:47
  3. τα αντικαταθλιπτικά με έκαναν χειρότερα...
    By thanasisGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 12-10-2011, 20:20
  4. Υπάρχει και χειρότερα;
    By fileas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 25-08-2010, 09:09
  5. Επανέρχεται...χειροτερα!
    By Chrisgr in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 04-06-2010, 23:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •