Αντέχετε την ειλικρίνεια ???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537

    Αντέχετε την ειλικρίνεια ???

    Θέλετε απο τους άλλους να είναι ειλικρινείς μαζί σας ??
    Δεν εννοώ να σας βρίζουν και να σας μιλάνε άσχημα !
    Να είναι καλοπροαίρετοι είναι προυπόθεση αναγκαία για όλους νομίζω !
    Αλλα θέλετε να ακούτε τις σκέψεις τους, ακόμα και αν δεν είναι κολακευτικές ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    δεν μπορεις να φανταστεις ποσο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ναι παντοτε!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι θα ηθελα να ακουω αυτο που πραγματικα σκεφτονται...τουλαχιστον σε ενα φορουμ...οχι βεβαια να αρχιζουν τιποτα καντηλια...αλλωστε δεν σημαινει οτι θα τα παρω μετρητοις αυτα που θα πουνε.
    Στην πραγματικη ζωη δεν ξερω...μου εχουν πει μερικες φορες ορισμενα πραγματα πολυ ασχημα και τα εχω παρει τοσο στραβα...ειχαν αδικο...τωρα ειμαι πιο ετοιμος για κριτικη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Και εγω !!!

    Οπως έχω ξαναπεί , αφού οι σκέψεις υπάρχουν, δεν είναι παραμύθιασμα να μην θέλουμε να τις ακούσουμε ??

    Απο τους φίλους μου, αυτοί που ξεχωρίσαν κάπως παραπάνω στην καρδιά μου , ήταν αυτοί που είχαν αυτό το επιπλέον χαρακτηριστικό της ήρεμης ειλικρίνειας ! Και ποτέ δεν θύμωνα οταν μου λέγανε κάτι που δεν μου αρέσει, ισα ισα το εκτιμούσα, γιατί γινόταν με καλή διάθεση και αγάπη !
    Και φυσικά δεν μου το χτυπούσαν και δεν είχαν στόχο να με μειώσουν ! Με αγαπούσαν !
    Και εγω απο την πλευρά μου είχα την ίδια αντιμετώπιση !

    Ομως με 3 ανθρώπους είχα όλους και όλους στη ζωή μου μια τέτοια σχέση !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    καλα, με ποσους να εχεις τέτοια σχέση?αλλοι περνανε μια ζωη κ ΑΝ μετρουν κ τόσους.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    Εγώ ψήφισα ίσως γιατί ενώ μου αρέσει η ειλικρίνια, ώρες ώρες με τρομάζει, γιατί προφανώς δεν είμαι έτοιμη να αντιμετωπίσω τα ελαττώματά μου. Μου αρέσει η ειλικρίνια αλλά όχι να με προσβάλουν. Και δυστυχώς αυτό μου έχει τύχει αρκετές φορές, οπότε δεν έχω αντοχές. Μαρέσει να μου λένε την αλήθεια με γλυκό τρόπο :)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Δεν εννοώ ταυτόχρονα !

    Τώρα αυτο το σκηνικό υπάρχει μόνο με ενα άτομο !

    Και έχουν υπάρξει περίοδοι που δεν υπήρχε κανένας !

    Και να φανταστείς οτι την προκαλώ αυτή τη σχέση ! Δεν περιμένω να έρθει με σταυρωμένα χέρια !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και πανω σε αυτο που λεει η Magda μπορει καποιος εξωτερικος παρατηρητης να βλεπει τα πραγματα διαφορετικα και να μπορει να σου δωσει ψηγματα αληθειας...αλλα ειναι ψηγματα αληθειας κατα την προσωπικη του εκτιμηση που μπορει να ειναι εντελως λαθος...ή μπορει να εχει αλλους σκοπους.
    Εποικοδομητικη κριτικη δεχομαι απο αυτους που με αγαπουν περισσοτερο...οχι απο τον α ή τον β (στην πραγματικη ζωη μιλαμε).
    Βεβαια δεν την λαμβανω παντα υποψιν μου γιατι αν λαμβανα υποψιν μου την κριτικη πχ του πατερα μου που τυχαινει να ειναι λιγο γκρινιαρης θα τρελαινομουν:)
    Ειναι τοσοι οι παραμετροι αλλα μερικες φορες ακους κατι που μπορει να σου κανει ενα καλο κλικ...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    η αλήθεια είναι ότι με την κριτική μπορεί να κάνεις αλλαγές που τις χρειάζεσαι για να πας μπροστά, κάτι που δεν θα κατάφερνες μόνο με την προσωπική σου κρίση. Οπότε, μάλλον είναι απαραίτητη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Η συνεχης κριτικη ομως ειναι τοσο ενοχλητικη που φερνει ακριβως το αντιθετο αποτελεσμα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    ναι, μπορεί να ρίξει την αυτοπεποίθηση, ή να εκνευρίσει τον άλλον, η να αποτελέσει την αιτία για διακοπή της σχέσης. Είτε ζευγάρι είναι αυτό, είτε γονείς με παιδιά, είτε φίλοι. κι ο καθένας έχει ένα όριο στις αντοχές του.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by magda-ps.
    Εγώ ψήφισα ίσως γιατί ενώ μου αρέσει η ειλικρίνια, ώρες ώρες με τρομάζει, γιατί προφανώς δεν είμαι έτοιμη να αντιμετωπίσω τα ελαττώματά μου. Μου αρέσει η ειλικρίνια αλλά όχι να με προσβάλουν. Και δυστυχώς αυτό μου έχει τύχει αρκετές φορές, οπότε δεν έχω αντοχές. Μαρέσει να μου λένε την αλήθεια με γλυκό τρόπο :)
    Magda δεν φαίνεται η ψήφος σου , ξαναρίχτην !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ναι, μπορεί να ρίξει την αυτοπεποίθηση, ή να εκνευρίσει τον άλλον, η να αποτελέσει την αιτία για διακοπή της σχέσης. Είτε ζευγάρι είναι αυτό, είτε γονείς με παιδιά, είτε φίλοι. κι ο καθένας έχει ένα όριο στις αντοχές του.

    Ακριβως!!!
    Οταν απανταμε στο οτι θελουμε να ειναι ειλικρινεις οι αλλοι μαζι μας απανταμε ναι γιατι σκεφτομαστε ορισμενα καλα κλικ...αλλα δεν λαμβανουμε ισως υποψιν και τις 100αδες ισως φορες εκνευρισμου που μας φερνουν!!!!
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Η συνεχής κριτική, πραγματικά είναι ενοχλητική !
    Αν ο άλλος σε αγαπάει , θα σου δώσει περιθώριο να λύσεις το πρόβλημα όπως νομίζεις !
    Εκτος και αν με την σειρά σου τον εκνευρίζεις , οποτε έχεις και εσυ μερίδιο ευθύνης !

    Εμένα αυτο που μου αρέσει και το θεωρώ πάντα καλοδεχούμενο, μη σου πω οτι το αποζητώ, είναι μια ήρεμη ειλικρίνεια !

    Με βοηθάει να δω πράγματα που ίσως να εχω παραλείψει με την αυτοπαρατήρηση !

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •