Αστρολογια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    Αστρολογια

    δεν ξερω εαν χρειαζετε να ανοιξω καινουργιο θεμα για αυτο αλλα τεσπα..
    με παρακουλουθει ψυχιατρος παιρνω φαρμακα ενα αντικαταθλιπτικο και ενα αντιψυχωτικο. το zalasta εαν ξερετε.
    οι μερες κυλανε ηρεμα θα ελεγα. μου αρεσει να διαβαζω πολλη αστρολογια και προσπαθω να ανακαλυψω τον ευατο μου με αυτον τον τροπο.
    πως με κοβετε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η αστρολογια ειναι μια αξιολογη τεχνη, ολοι εχουμε διαπιστωσει ομοιομορφιες στους τυπους των ανθρωπων που ανηκουν στο ιδιο ζωδιο. Εγω λεω και τον καφε που ειναι ακομα πιο αξιοπιστος τροπος. Απλα πρεπει να ξερεις καλα γτ αλλοι κοροιδευουνε.

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    χαιρομαι που σου αρεσει! δεν χαλαω λεφτα για τετοια θεματα. οτι βλεπω το βλεπω απο το internet.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω δε πιστευω οτι μπορει να ειναι τυχαιο το οτι καπιοι γεννηθηκαν σε κοντινες ημερομινιες οπως πιστευω οτι τιποτα δε μπορει να ειναι τυχαιο τα χαρακτηριστικα βγαινουν αλλα με τα υπολυπα δε πολυασχολουμαι.
    αν καπιοι νομιζουν οτι ειναι συμπτωσεις οσες ημερομινιες συμπιπτουν κοιμουνται τον υπνο του δικαιου μου εχει τυχει κατ επαναληψη ανθρωποι που γεννηθικαν σε κοντινες ημερομηνιες με μενα να ξερω τι σκεφτονται κ να ξερουν τι σκεφτομαι κ αυτο εχει επαναληφθει τοσες φορες που οτι κ αν ακουσουν δε προκειται να αλαξουν γνωμη...

    απο κει κ περα δε καταλαβαινω τι σχεση εχει η αστρολογια η ψυχιατρικη τα αντικαταθλιπτικα (??).

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    με βρισκεις απροετιμαστο! δεν ξερω φιλε μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω δε πιστευω οτι μπορει να ειναι τυχαιο το οτι καπιοι γεννηθηκαν σε κοντινες ημερομινιες οπως πιστευω οτι τιποτα δε μπορει να ειναι τυχαιο τα χαρακτηριστικα βγαινουν αλλα με τα υπολυπα δε πολυασχολουμαι.
    αν καπιοι νομιζουν οτι ειναι συμπτωσεις οσες ημερομινιες συμπιπτουν κοιμουνται τον υπνο του δικαιου μου εχει τυχει κατ επαναληψη ανθρωποι που γεννηθικαν σε κοντινες ημερομηνιες με μενα να ξερω τι σκεφτονται κ να ξερουν τι σκεφτομαι κ αυτο εχει επαναληφθει τοσες φορες που οτι κ αν ακουσουν δε προκειται να αλαξουν γνωμη...

    απο κει κ περα δε καταλαβαινω τι σχεση εχει η αστρολογια η ψυχιατρικη τα αντικαταθλιπτικα (??).
    Τί να πει κ ανείς για σένα Αλέξανδρε...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Τί να πει κ ανείς για σένα Αλέξανδρε...
    θυμαμαι σε καπιο αλλο επισοδειο που ελεγες τη φραση δειξε κατανοηση επιδη τωρα καταλαβα τι ενοουσες στη προκειμενη περιπτωση που μιλαγαμε οταν εχω να κανω με ακοτονομαστους ανθρωπους εγω δεν εχω να δειξω απολυτως καμια κατανοηση αλλα θα κανω τα αδυνατα δυνατα για να τους δειξω το πιο ψυχρο κ απομακρο μου προσωπο κ το ιδιο θα προτρεπα να κανει κ οπιοσδηποτε αλλος στη θεση μου.

  8. #8
    hlias1988
    Guest
    παιδια γεια! σιγουρα υπαρχει θεος και μας βλεπει. ολους μας νοιαζετε αλλα ζουμε σε ενα συμπαν ελευθερης βουλησης που ο καθενας κανει οτι θελει για τον ευατο του.
    αλλα σκεφτητε το λιγο. εχετε δει την ταινια θεος για μια βδομαδα με τον JIM CAREY. σκεφτητε το. εαν μας εκανε ολα τα χατηρια σε ολους μας θα υπηρχε ενα χαος. τωρα ζουμε ολοι σε ταξη και ασφαλεια παρολα τα προβληματα μας. τι λετε? συμφωνητε?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Προσωπικά την αστρολογία δεν την πιστεύω.Νομίζω πως γράφουν μπαρούφες γενικά κ τυχαίνει απλά από τα 10 πράγματα που θα σου πουν το 1 να πέσει μέσα εκείνη τη χρονική περίοδο..Δεν πιστεύω πως τα άστρα μπορούν να καθορίσουν την προσωπικότητά σου.Είμαστε πολύ πιο πολύπλοκοι οργανισμοί για να καθορίσει ο ωροσκόπος κ το ζώδιο την προσωπικότητά μας,η οποία διαμορφώνεται μέσα από την οικογένεια και τα βιώματά μας.Αν δεις τα χαρακτηριστικά του ζωδίου και του ωροσκόπου μαζί σίγουρα κάποια απο αυτά θα τα έχεις αλλά αυτό δεν αποδεικνύει τπτ.
    Τώρα για την υποτιθέμενη τάξη δεν θα το έλεγα πως υφίσταται.Καθώς δεν υπάρχει δικαιοσύνη στην ανθρωπότητα όπως την ορίζουν οι περισσότεροι άνθρωποι.Κυριαρχεί το δίκαιο της μειοψηφίας.Μια μειοψηφία βγάζει νόμους,μια μειοψηφία κατέχει τον πλούτο του πλανήτη κ γενικά κάνει ότι θέλει στον κόσμο.Αν υπάρχει θεός πάντως το σίγουρο είναι πως δεν είναι με τη μορφή που τον έχουν προσδώσει οι εκάστοτε θρησκείες!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    σκεφτομαι να παω σε σχολη μαγειρικης τι λετε θα τα καταφερω?
    πρεπει να μαζευψω λεφτα δουλευοντας. ειμαι σκεπτικος θα τα καταφερω? θα μπορεσω να ειμαι 100% εκει στη δουλεια?
    δεν ξερω.. θελω να αλλαξω την ζωη μου. να κανω στροφη 360 μοιρες. εσεις την παλευετε? δουλευετε καπου? η ολοις παιρνετε την συνταξη και αφηνετε να περασει η ζωη?
    παιρνοντας φαρμακα? θελω να αλλαξει η ζωη μου. προσπαθω να δω τον ευατο μου μετα απο μερικα χρονια . χωρις φαρμακα χωρις ασχημες σκεψεις. λειτουργικο στην κοινωνια.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    παιδια γεια! σιγουρα υπαρχει θεος και μας βλεπει. ολους μας νοιαζετε αλλα ζουμε σε ενα συμπαν ελευθερης βουλησης που ο καθενας κανει οτι θελει για τον ευατο του.
    αλλα σκεφτητε το λιγο. εχετε δει την ταινια θεος για μια βδομαδα με τον JIM CAREY. σκεφτητε το. εαν μας εκανε ολα τα χατηρια σε ολους μας θα υπηρχε ενα χαος. τωρα ζουμε ολοι σε ταξη και ασφαλεια παρολα τα προβληματα μας. τι λετε? συμφωνητε?
    πασιγνωστη ταινια αλλα δε βλεπω κι εγω ταξη κι ασφαλεια γυρω μου.
    η αστρολογια υπαρχει γιατι μας αρεσει να ομαδοποιουμε τους ανθρωπους. να τους βαζουμε σε κατηγοριες. να νιωθουμε οτι ανηκουμε καπου κι ολας.
    ισως ισχυει αν πουμε οτι επηρεαζομαστε απο τον μηνα που γεννιομαστε και τις συνθηκες που επικρατουσαν τοτε, τους πλανητες κι οσα προκαλουν στη γη, σημαδευωντας καθε τι που δημιουργειται. γι'αυτο βλεπουμε και τα κοινα χαρακτηριστικα. ή καπως ετσι, δεν ειμαι Πητ Παπαδακος, ξερω μονο ποια ζωδια ταιριαζουν μεταξυ τους.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    σκεφτομαι να παω σε σχολη μαγειρικης τι λετε θα τα καταφερω?
    πρεπει να μαζευψω λεφτα δουλευοντας. ειμαι σκεπτικος θα τα καταφερω? θα μπορεσω να ειμαι 100% εκει στη δουλεια?
    δεν ξερω.. θελω να αλλαξω την ζωη μου. να κανω στροφη 360 μοιρες. εσεις την παλευετε? δουλευετε καπου? η ολοις παιρνετε την συνταξη και αφηνετε να περασει η ζωη?
    παιρνοντας φαρμακα? θελω να αλλαξει η ζωη μου. προσπαθω να δω τον ευατο μου μετα απο μερικα χρονια . χωρις φαρμακα χωρις ασχημες σκεψεις. λειτουργικο στην κοινωνια.
    αν κάνεις στροφή 360 μοίρες θα ξαναβρεθείς στο σημείο που ήσουν...

    σοβαρά τώρα: μπράβο σου που θες να παλέψεις τη ζωή και να την κερδίσεις... σου το εύχομαι...

  13. #13
    hlias1988
    Guest
    JUDGEMENT OF HEAVEN (ΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΩΝ)
    (Harris) 5.12
    1.
    ΜΙΑ ΜΟΝΑΧΙΚΗ ΚΡΑΥΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ, ΕΠΙΖΗΤΩΝΤΑΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ
    ΜΙΑ ΣΙΩΠΗΛΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΟΥ
    ΝΙΩΘΩ ΘΛΙΜΜΕΝΟΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΠΟΤΕ ΗΜΟΥΝ
    ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ
    ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ ΜΙΑ ΝΤΟΥΖΙΝΑ ΦΟΡΕΣ Ή ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
    ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΥΚΟΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ, ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΓΩΙΣΤΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ
    ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ
    2.
    ΨΑΧΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ, ΤΡΑΒΩΝΤΑΣ ΞΥΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ
    ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ ΤΑΡΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΤΑΣ ΣΤΟΝ ΑΝΕΜΟ
    ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΟΥ, ΤΙΣ ΕΣΩΤΕΡΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ, ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΣΟΥ
    ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΤΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΑΝ ΘΕΣ
    (ΚΑΙ) ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΜΟΥ, ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ
    ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΠΑΥΘΩ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ!
    3.
    ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ, ΘΑ ΑΛΛΑΖΕΣ ΤΙΠΟΤΑ Ή ΘΑ ΤΑ ΑΦΗΝΕΣ ΟΛΑ
    ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ;
    ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΞΑΝΑ, ΘΑ ΑΛΛΑΖΕΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ;
    ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΣ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΣΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΟΤΙ
    ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ;
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΣ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ;
    4.
    ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ Η ΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΩΝ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ
    ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ Η ΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΩΝ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ
    ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ, ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ, ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!
    ΝΑΙ, ΝΑΙ (,ΝΑΙ, ΝΑΙ)!
    5.
    ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ, ΤΩΡΑ, ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ Η ΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΩΝ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ (, ΝΑΙ!)
    https://www.youtube.com/watch?v=7jL9Gwt-270

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Προσωπικά την αστρολογία δεν την πιστεύω.Νομίζω πως γράφουν μπαρούφες γενικά κ τυχαίνει απλά από τα 10 πράγματα που θα σου πουν το 1 να πέσει μέσα εκείνη τη χρονική περίοδο..Δεν πιστεύω πως τα άστρα μπορούν να καθορίσουν την προσωπικότητά σου.Είμαστε πολύ πιο πολύπλοκοι οργανισμοί για να καθορίσει ο ωροσκόπος κ το ζώδιο την προσωπικότητά μας,η οποία διαμορφώνεται μέσα από την οικογένεια και τα βιώματά μας.Αν δεις τα χαρακτηριστικά του ζωδίου και του ωροσκόπου μαζί σίγουρα κάποια απο αυτά θα τα έχεις αλλά αυτό δεν αποδεικνύει τπτ.
    Τώρα για την υποτιθέμενη τάξη δεν θα το έλεγα πως υφίσταται.Καθώς δεν υπάρχει δικαιοσύνη στην ανθρωπότητα όπως την ορίζουν οι περισσότεροι άνθρωποι.Κυριαρχεί το δίκαιο της μειοψηφίας.Μια μειοψηφία βγάζει νόμους,μια μειοψηφία κατέχει τον πλούτο του πλανήτη κ γενικά κάνει ότι θέλει στον κόσμο.Αν υπάρχει θεός πάντως το σίγουρο είναι πως δεν είναι με τη μορφή που τον έχουν προσδώσει οι εκάστοτε θρησκείες!!
    Σε ενα βαθμο ισχιουν λιγο ως προς τον χαρακτηρα τωρα μ@λακιες τυπου λιτσα πατερα μελον και τα λοιπα ειναι βλακειες,διαμορφωνεται μεσα απο την οικογενεια ο χαρακτηρας αλλα εχεις και καποια χαρακτηριστικα απο αυτο δεν μπορω να πω πως δεν ισχυουν τελειως γιατι πως γινεται να τυχενει αυτοι που εχουν το ιδιο ζωδιο να μοιαζουνε λιγο πολυ,η να ειναι 2 αδερφια που να εχουν μεγαλωσει στην ιδια οικογενεια και να ειναι διαφορετικοι χαρακτηρες?

  15. #15
    hlias1988
    Guest
    Anakin συμφωνω!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. αστρολογια-ψυχολογια
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 24-07-2009, 18:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •