Group therapy στην αθηνα. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Εγω πηρα το θαρρος να στειλω απο μονη μου μιας και δεν βρισκαμε ατομα απο αθηνα για να ολοκληρωσουμε ενα γκρουπ. Εχω μεγαλη αναγκη το γκρουπ θεραπι γιατι δεν ειμαι καλα. Εαν δεν σας ενδιαφερει σοβαρα δεν πειραζει. Δεν μπορω να ποσταρω τα στοιχεια της ψυχολογου δημοσιως οπως καταλαβαινετε γιατι δεν το γνωριζει. Θα σας στειλω μνμ οσους ενδιαφερεστε σοβαρα και κρινεται μονοι σας μολις επικοινωνησετε με την ιδια.

  4. #19
    Και που ξερεις εσυ ελισ τι εμπειριες εχει ο καθε 'νεος' και ποσο εχει παθει η μαθει?? Πολυ φιλοξενο φορουμ!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τα σοβαρα πραγματα δεν αρχιζουν ποτε σοβαρα αρχιζουν για πλακα κ καταληγουν σοβαρα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Quote Originally Posted by whateva View Post
    Και που ξερεις εσυ ελισ τι εμπειριες εχει ο καθε 'νεος' και ποσο εχει παθει η μαθει?? Πολυ φιλοξενο φορουμ!
    καταρχασ εγω δεν ειμαι καλησπερακιασ του φορουμ δευτερον εγω λεω την αποψη μου οποτε νομιζω οτι εχει νοημα
    εσυ θεσ να κανεισ κατι μεσα απο το φορουμ δικαιωμα σου να το κανεισ δικαιωμα μου και μενα να βαζω τραγουδια
    ολα εχουν τη χρησιμοτητα τουσ εμενα παντωσ να ξερεισ η μουσικη με κραταει και για μενα σε αυτη τη φαση ειναι σημαντικο αυτο εσυ αν θεσ αγνοησε το
    η αμα θεσ ακου και μπορει και να γελασεισ αυτα απο μενα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Απλα ηθελα να πω πως ολοι κατι παθαμε και μαθαμε για να ειμαστε εδω μεσα. Δεν ειπα τιποτα για την μουσικη σου εαν αυτο σε ενοχλησε.. MUSIC ALL DAY EVERYDAY :)

  9. #24
    Για οσους ενδιαφερεστε για το γκρουπ. Θα ειναι καθε 2 εβδομαδες η μια φορα τον μηνα αναλογως με τις αναγκες του καθενος, στο γραφειο της ψυχολογου πισω απο το υγεια νοσοκομειο. Σας στειλνω το τηλ. του γραφειου και το ονομα της ψυχολογου για να μιλησετε με προσωπικο μνμα

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω ξερεις τι σκεφτομαι τοση ωρα αυτο ετσι οπως το ακουω θα μπορουσε να καταληξει στη καλυτερη εκδοχη εως τη χειροτερη η καλυτερη εκδοχη θα ηταν να εμφανιστει μπροστα σου ο σωσιας σου κ η χειροτερη να εμφανιστει διπλα σου ενας αραπης να κανετε μαζι ψυχαναλυση οχι οτι το θεωρω κακο αφου ειχα γνωστο μου ντραμερ που ειχε συγγενη απο την αφρικη αλλα στο λεω ετσι για να μπορεσεις να καταλαβεις τι ενοω δε θα επρεπε να ρωτησουν πρωτα τα μελη αν δεχονται η οχι τον συνομιλητη τους? η αν τους ταιριαζει?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ρε Αλεξανδρε εγραψες και κατι σωστο μια φορα.
    Επειδη εχω συμμετασχει σε ομαδα αυτοβοηθειας γνωριζω την διαδικασια που συνηθως ακολουθειται.
    Εγω λοιπον πρωτα μιλησα με ψυχολογο , μετα με τον συντονιστη της ομαδας και μετα απο 5 δοκιμαστικες συνεδριες επρεπε να επιλεξω αν θα συνεχισω ή οχι .
    Μαλλον η ψυχολογος-με σπουδες στην Αγγλια-δοκτωρ ισως ακουλουθει την μεθοδο μπατε σκυλοι αλεστε .
    Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.
    Τωρα , αν το μελος whateva, οτι να ναι δηλαδη , ψαχνει για παρεα μεσα απο το σαιτ θα μπορουσε να το πει και να μην το φερνει πλαγιως.
    Αλλα οπως ειπαμε , περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Ρε Αλεξανδρε εγραψες και κατι σωστο μια φορα.
    απο αυτη τη θεση που διαβαζεις δε γινετε να βρεις τι γραφω σωστα κ τι οχι αν με εβλεπες σε ενα κλειστο κλαμπ με φιλους μπορει κ να ειχες ξεχασει οτι ηξερες για μενα...

    τωρα δε μπορω να σου πω τι απο τα δυο ισχυει περισσοτερο αν ειμαι αυτος που βλεπεις η ο αλλος γιατι απλα ειμαι κ τα δυο.

    ειμαι απολυτως ικανος να γραψω το πιο σωστο πραγμα απο ολα μεχρι το πιο κενο κ ανουσιο απο ολα..

  13. #28
    Ας τα παρουμε τα πράγματα από την αρχή γιατί το θέμα ξέφυγε λίγο....

    1. Δεν ήξερα οτι το φόρουμ είναι μονο για παλιούς, να με συμπαθάτε, γιατί αν έλις βαριέσαι να ακους και να απαντάς ή μη μπεις καθόλου μέσα στο θέμα ή τράβα κάνε ένα φόρουμ δικό σου μόνο για παλέουρες!!!

    2. Μια ερώτηση έκανα μόνο αν θέλει κανείς γκρούπ θέραπι και με πήρατε από τα αυτιά. πράγμα που αποδεικνύει οτι μάλλον το θέλουμε όλοι. Τώρα η επιθετική κριτική πάνω στο θέμα της ψυχολόγου κτλ είναι δικό σας δημιούργημα, δεν την ξερετε δεν μπορείτε να εκφέρετε γνώμη. Είπα θα την ενημερώσω και θα έρθει σε επαφή με όλους τους ενδιαφερόμενους. Αν σας κάνει έρχεστε αν δεν σας κάνει, μην έρθετε!!

    3. Αλέξανδρε φίλε μου αυτά τα ρατσιστικά σχόλια με ενοχλούν αφάντατα και δείχνουν το λιγότερο οτι είσαι ανόητος, και οι ατάκες τύπου " δεν καθόμουνα δίπλα σε αράπη να κάνω ψυχανάλυση, αλλά δεν είμαι ρατσιστής έχω φίλο ντράμερ που έχει μια ξαδερφη,που ξέρει ένα περιπτερά, που έχει ένα συγγενή μαυρό και δεν έχω πρόβλημα μαζί του και γενικά είναι καλό παιδί και και και" είναι μικρού παιδιού!!!!
    Πόσο χρονών εισαι ρε μεγάλε; Καιρός να ενηλικιωθείς...!

    4. και Μπίτλτζούς βαριόσουνα μου φαίνεται και ήθελες να κραξεις και βρήκες το νέο μέλος της παρέας ε; Εννοείται οτι θέλω παρέα στην ψυχανάλυση.... γιαυτό λέγεται και GROUP therapy και όχι σκέτο therapy...hellooo!!!
    Νομίζω οτι οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν οτι δεν έφερα τίποτα πλαγίως, αλλά απολύτως ευθέως ζήτησα παρέα στην ψυχανάλυση. Το γράφει άλλωστε και στην επικεφαλίδα του θέματος, για αυτούς που το διαβάσανε .

    Το οτι μερικοί έχετε 3000 και 5000 μηνύματα σε αυτό το φόρουμ, δεν σημαινει οτι το έχετε πάρει και τσιφλίκι, φτιάξτε μια δική σας ενότητα και πηγαίντε εκεί να κραχτείτε όσο θέλετε..
    Ειδικα οι παλιοί ωφείλετε να είστε δεχτικοί με τους νέους και τα χαζοχαρούμενα ποστ που κάνουμε γιατί για εμάς είναι σοβαρά θέματα που τα βγάζουμε απο μέσα μας και δυσκολευόμαστε να επικοινωνήσουμε δημόσια και επιτέλους βρίσκουμε αυτόν τον ιστότοπο, που μπορεί να κρύβει και μερικές απαντήσεις στα αλλεπάλληλα ερωτήματα που έχουμε στο κεφάλι και σαν γνήσιοι ελληνάρες μας ευνουχιζετε και μας κόβετε τη φόρα... (Δεν το πες καλά, δεν το ξέρεις, είσαι νέος.... βαριέμαι να σου απαντήσω και βάζω τραγουδια....)


    Αυτά είχα να πω.... τώρα κράξτε ελεύθερα...!!!
    Μουτς

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Αλέξανδρε φίλε μου αυτά τα ρατσιστικά σχόλια με ενοχλούν αφάντατα και δείχνουν το λιγότερο οτι είσαι ανόητος,
    υπαρχει κ μια φραση ομως που λεει μη τα βαζεις ποτε με ανοητο θα σε ριξει στο επιπεδο του κ θα νικησει. στη ζωη μου εχει συναντησει χιλιαδες εξυπνους που τελικα επιασαν πατο κ πηραν τον π...λο γιατι μεσα στην ανεξανλητη εξυπναδα τους τους ελειπε το μεγαλυτερο κ σημαντικοτερο προσων απο ολα το πεισμα κ η ικανοτητα που θα μπορουσε να εχει καπιος να προσπερνα ολα τα εμποδια μεχρι να φτανει στο στοχο του...
    επισης αν σε ενοχλει αφανταστα καπιος που με μοναδικο οπλο του το πεισμα κ την επιμονη εκανε το ασπρο μαυρο κ τα εβαλε με αυτο το θηριο που λεγετε ψυχολογικα κ βγηκε απο αυτο επιμενοντας κ μονο επιμενοντας την ωρα που ολοι σχεδον του ελεγαν οτι θα αποτυχει αν εσυ που πιστευεις στην εξυπναδα κ την ευφυια εγω τετια εξυπναδα δε τη θελω κ για αυτο στη χαριζω
    επισης αν δε σου αρεσει αυτο το φορουμ δε νομιζω οτι σε εβαλε κανενας υπο την απειλη ροπαλου να γραφεις σε αυτο αρα το να ασχολησαι με ενα πραγμα για να το επικρινεις το θεωρω το λιγοτερο υποκριτικο.
    μεχρι τωρα πχ ειπες 500 φορες οτι ψαχνεις ατομα για γκρουπ θεραπυ το ειπες το ειπες το ξαναειπες ενταξει το εμπεδωσαμε πλεον αν δεν βρησκεις το μονο που σου απομενει ειναι να κολησεις κ χαρτακια σους δρομους αν θες οτι ψαχνεις ατομα για γκρουπ θεραπυ.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Quote Originally Posted by whateva View Post
    Ας τα παρουμε τα πράγματα από την αρχή γιατί το θέμα ξέφυγε λίγο....

    1. Δεν ήξερα οτι το φόρουμ είναι μονο για παλιούς, να με συμπαθάτε, γιατί αν έλις βαριέσαι να ακους και να απαντάς ή μη μπεις καθόλου μέσα στο θέμα ή τράβα κάνε ένα φόρουμ δικό σου μόνο για παλέουρες!!!

    2. Μια ερώτηση έκανα μόνο αν θέλει κανείς γκρούπ θέραπι και με πήρατε από τα αυτιά. πράγμα που αποδεικνύει οτι μάλλον το θέλουμε όλοι. Τώρα η επιθετική κριτική πάνω στο θέμα της ψυχολόγου κτλ είναι δικό σας δημιούργημα, δεν την ξερετε δεν μπορείτε να εκφέρετε γνώμη. Είπα θα την ενημερώσω και θα έρθει σε επαφή με όλους τους ενδιαφερόμενους. Αν σας κάνει έρχεστε αν δεν σας κάνει, μην έρθετε!!

    3. Αλέξανδρε φίλε μου αυτά τα ρατσιστικά σχόλια με ενοχλούν αφάντατα και δείχνουν το λιγότερο οτι είσαι ανόητος, και οι ατάκες τύπου " δεν καθόμουνα δίπλα σε αράπη να κάνω ψυχανάλυση, αλλά δεν είμαι ρατσιστής έχω φίλο ντράμερ που έχει μια ξαδερφη,που ξέρει ένα περιπτερά, που έχει ένα συγγενή μαυρό και δεν έχω πρόβλημα μαζί του και γενικά είναι καλό παιδί και και και" είναι μικρού παιδιού!!!!
    Πόσο χρονών εισαι ρε μεγάλε; Καιρός να ενηλικιωθείς...!

    4. και Μπίτλτζούς βαριόσουνα μου φαίνεται και ήθελες να κραξεις και βρήκες το νέο μέλος της παρέας ε; Εννοείται οτι θέλω παρέα στην ψυχανάλυση.... γιαυτό λέγεται και GROUP therapy και όχι σκέτο therapy...hellooo!!!
    Νομίζω οτι οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν οτι δεν έφερα τίποτα πλαγίως, αλλά απολύτως ευθέως ζήτησα παρέα στην ψυχανάλυση. Το γράφει άλλωστε και στην επικεφαλίδα του θέματος, για αυτούς που το διαβάσανε .

    Το οτι μερικοί έχετε 3000 και 5000 μηνύματα σε αυτό το φόρουμ, δεν σημαινει οτι το έχετε πάρει και τσιφλίκι, φτιάξτε μια δική σας ενότητα και πηγαίντε εκεί να κραχτείτε όσο θέλετε..
    Ειδικα οι παλιοί ωφείλετε να είστε δεχτικοί με τους νέους και τα χαζοχαρούμενα ποστ που κάνουμε γιατί για εμάς είναι σοβαρά θέματα που τα βγάζουμε απο μέσα μας και δυσκολευόμαστε να επικοινωνήσουμε δημόσια και επιτέλους βρίσκουμε αυτόν τον ιστότοπο, που μπορεί να κρύβει και μερικές απαντήσεις στα αλλεπάλληλα ερωτήματα που έχουμε στο κεφάλι και σαν γνήσιοι ελληνάρες μας ευνουχιζετε και μας κόβετε τη φόρα... (Δεν το πες καλά, δεν το ξέρεις, είσαι νέος.... βαριέμαι να σου απαντήσω και βάζω τραγουδια....)


    Αυτά είχα να πω.... τώρα κράξτε ελεύθερα...!!!
    Μουτς
    Καλημέρα whateva, συγχαρητήρια μόλις έκανες το πρώτο online group therapy σου σε αυτό το thread που άνοιξες! ;) Sorry για την πλάκα αλλά να χαλαρώσουμε λίγο, μη χαλιέστε ρε παιδιά, δεν μας έφταναν τα έξω προβλήματα και οι καταστάσεις μας...
    Μεγάλο φόρουμ είναι, απέραντο..., χωράνε και οι παλιοί και οι καινούριοι. (παρακαλούνται οι πιο παλιοί να χορηγούνε πάντα και κράνος/πανοπλία στους καινούριους με την είσοδο τους στο χώρο)
    Άντε να ρίξω και εγώ ένα κεφάτο τραγουδάκι!!... https://www.youtube.com/watch?v=SoH-7__Q4Vk
    Πολλές καλημέρες και να είστε όλοι καλά. Whateva, μην ανησυχείς, όσοι ενδιαφέρονται θα σου στείλουν από μόνοι τους έτσι και αλλιώς, υπομονή, καμιά φορά και οι ομάδες δεν οργανώνονται αμέσως, δώσε λίγο χρόνο.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. group therapy εσωστρεφών στη Θεσσαλονίκη
    By lorie in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 15-04-2013, 22:50
  2. group therapy
    By equinox in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 24-06-2011, 15:00
  3. Ψυχίατρος στην Αθήνα.Ειδικευμένος στην ΙΔΨ υπάρχει ?
    By genehunter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-05-2011, 21:57
  4. Replies: 16
    Last Post: 21-10-2010, 12:38
  5. GROUP THERAPY!
    By antara in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 209
    Last Post: 04-07-2009, 01:44

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •