Τι πραγματικά συμβαίνει; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 98
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Koπελα μου ειναι μεγαλη η ιστορια σου κ εχει πολλα σημεια, να ξεκινησω ρωτωντας πως σε βρηκε στο φβ? Ετσι τελειως τυχαια? πως εγινε?

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ε εχω γινει εξπερ σε κατι τετια ολο καταλαβαινω τα πιο απιθανα κ τα ανεξηγιτα που υπαρχουν

    αφου αν δεν ειναι αρκετα δυσνοητο κ αινιγματικο ενα θεμα το μυαλο μου δε μπορει να λειτουργησει κ να το καταλαβει...

    κ η πλακα ειναι οτι εγω πλεον λειτουργω με οσο πιο απλο τροπο μπορω πηγαινοντας κονρα στο μπερδεμα.

    ισως μαντευα τι σου προκαλεσε ολο αυτο αλλα μπορει να μη θες να το συζητησεις δημοσια ολο αυτο.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Προφανώς υπάρχει άλλη, πιθανόν μάλιστα να συζεί ή να είναι παντρεμένος. Αν δεν σ' αφήνει να τον πας ούτε μέχρι το σπίτι, είναι πολύ απασχολημένος συνεχώς και μυστικοπαθής κάτι τέτοιο παίζει. Προφανώς ξεκίνησε ένα φλερτ εκ του ασφαλούς μέχω facebook, είπε να το πάει λίγο παραπέρα, αλλά τελικά μαζεύτηκε.
    Ήξερα περίπτωση παντρεμένου με παιδιά που παραμύθιαζε τις γκόμενες ότι μένει με τους δικούς του (φυσικά δεν τις πήγαινε ποτέ στο σπίτι, δεν ήξεραν ούτε τη διεύθυνση) και έλεγε ότι δεν είχαν καν τηλέφωνο σταθερό, γιατί τάχα τους ενοχλούσαν. Μάλιστα, για να είναι καλυμμένος έδινε και άλλη ημερομηνία γέννησης και επίθετο!
    Άλλος πάλι παρουσιαζόταν για ελεύθερος, είχε το θράσος μάλιστα να φέρνει τη γκόμενα στο σπίτι, γιατί η γυναίκα του δούλευε σε άλλη πόλη και είχε μαζί και τα παιδιά.
    Ο δεύτερος μάλιστα, έβγαινε άνετα με τους φίλους του και την κοπέλα, οι οποίοι δε λέγαν κουβέντα, ο ένας μάλιστα από αυτούς έπαιζε το ίδιο παιχνίδι.
    Ο κοινός παρονομαστής σε αυτές τις περιπτώσεις, είναι ότι ενώ οι ενδείξεις ήταν πολλές, αυτές όμως που είχαν μπλέξει μαζί τους εθελοτυφλούσαν.
    9 στις 10 περιπτώσεις αυτός που είναι μυστικοπαθής και κρύβει πράγματα, έχει άλλη σχέση.
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Μάλλον είσαι πολύ αθώα ακόμη. Γιατί αναρωτιέσαι γιατί σου τα λέει όλα αυτά;
    Αν σου έλεγε έχω άλλη σχέση ή είμαι παντρεμένος, αλλά αν μου κάτσει και κάτι άλλο δεν θα πω όχι, θα συνέχιζες να ασχολείσαι μαζί του;
    Quote Originally Posted by LeelaT View Post
    .....Α, επισης να αναφερω πως την πρωτη φορα πριν συναντηθουμε καν μετα που ηρθα απο εκει που σπουδαζω, μου ειπε να παω σπιτι του και καλα για να δουμε ταινια. Εγω φυσικα και απεριψα την προταση του γιατι πρωτον ηταν 12 η ωρα και δευτερον δεν τον ηξερα καν. Ήταν η μοναδική φορά που με καλεσε σπιτι του.
    Quote Originally Posted by LeelaT View Post
    Όχι δεν θα συνεχιζα φυσικα να ασχολουμε μαζι του, ομως δεν κερδισε κατι απο εμενα με ολο αυτο γιαυτο και μου φαινεται περιεργο. Εγω θα το εκτιμουσα να ερχοταν να μου ελεγε προσωπο με προσωπο ξερεις εχω αλλη και δεν σου συμπεριφερθηκα σωστα. Αυτο θα ηταν το πιο σωστο για μενα. Το οτι απο την μια στιγμη στην αλλη μου ειπε αντε γεια ενω συνεχιζει να μου μιλαει αλλα τυπικα (όχι όπως πριν) αυτο ειναι που με κανει να τρελενομαι.
    και μονο απο το υπογραμμισμενο, θα επρεπε να καταλαβεις οτι σε δουλευει.
    εκεινη την φορα, δεν τον ενοχλουσαν οι γονεις ? μετα τους θυμηθηκε???

    οση ωρα διαβαζα το θεμα σου σκεφτομουν αυτα που σου απαντησε η μαριον και συμφωνω σε ολα.
    θα επρεπε να εισαι πολυ απελπισμενη για να του κατσεις ενω θα ηξερες οτι ειναι δεσμευμενος. προτιμησε να σε δουλεψει.
    πιθανως η μοναδικη φορα που σε καλεσε σπιτι του να ηταν η φορα που η γυναικα του ηταν σε καποιο ταξιδι, γι αυτο και δεν σε ξανακαλεσε.μπορει ακομα να ειχαν απομακρυνθει και μετα να τα ξαναβρηκαν.
    ειδικα το σημειο που επεμενε να τον αφησεις μακρια απο το σπιτι να μην τον κανουν ντα οι γονεις, ειναι αποδειξη, οχι απλη ενδειξη οτι ειναι παντρεμενος/συζει.

    το οτι σου μιλαει αλλα πλεον τυπικα, ειναι επισης τυπικο.
    ολοι αυτοι που τσιλιμπουρδιζουν, μετα απο 1-2 ξεπετες, φροντιζουν να απομακρυνθουν πριν γινει γνωστη η παρανομια τους και διακινδυνεψουν τον γαμο τους. σε αυτο το τελευταιο, απορω με την απορια σου που εξεφρασες σε αρκετα σημεια, οτι δεν καταλαβαινεις τι μπορει να ηθελε μαζι σου εφοσον δεν πηρε τπτ .
    τι αλλο να παρει ενας παντρεμενος απο μια γνωριμια του ιντερνετ? ξενο σεξ πηρε, και μετα την εκανε....

  4. #34
    Ουσιαστικά οταν και εγώ τον είχα ρωτήσει απλά απόφευγε καν να μου απαντησει για το πως με βρήκε. Πραγματικα δεν καταλαβαινω. Μου ελεγε κατι περιεργα οτι αμα θελει κατι το βρισκει και τετοια αλλα δεν μου απαντουσε ποτε ειλικρινα.

  5. #35
    Σίγουρα Remedy, με δουλευει ο τυπος, εγώ φταιω που το άφησα ολο αυτο να συνεχιστει έτσι, ενώ μου φαίνονταν όλα εξ αρχής πολύ περίεργα. Μου έλεγε ότι είχε πολύ καιρό να βρεθεί με μια κοπέλα σε όλους τους τομεις και άλλα πολλα και γενικά οι κινήσεις του όταν βρισκόμασταν μαζί πάλι φαίνονταν πολύ περίεργες (γενικά ήταν σαν να τον απασχολούσε κάτι αυτό μου έδειχνε οταν βρισκόμασταν. Ήταν συνέχεια βυθισμένος στις σκέψεις). Όσο για το ότι πήρε ξένο σεξ δεν θα συμφωνουσα και τοσο μαζί σου αφού αυτό εγινε μονο 1-2 φορές και πολύ γρήγορα δηλ δεν ήταν κάτι που φαινόταν να το επιδιώκει. Αν ήθελε πραγματικά μονο αυτό δεν θα περίμενε πιστεύω να φύγω απο εδώ να πάω για σπουδες να έρθω πίσω και μετά από 2 εβδομάδες να μου πει να βρεθούμε (που πάλι για να γίνει κάτι πέρασε αρκετός καιρός). Συμπεριφερόταν πραγματικά σαν να μην τον ένοιαζε και τόσο αυτό το θέμα. Γενικά μου έλεγε συνέχεια οτι θελει να το πάμε σιγά σιγά και ότι πρέπει να κάνουμε υπομονη και αν οντως πραγματικα αξιζει θα φανει στο τελος κατι που οντως φανηκε δηλ, ότι δεν αξιζει ο τυπος. Εγώ όμως κόλλησα μαζί του και είναι πολύ δύσκολο.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    οταν στο καθυστερουσε, πιθανα να τον παιδευαν ενοχες που τελικα ξεπερασε, η να μην ειχε ευκαιριες να μεινει μονος.
    μα το 1-2 φορες, ειναι ακριβως αυτο που θελει ενας τετοιος ανδρας! τι να τις κανει τις παραπανω?
    τα "σιγα-σιγα" και η "υπομονη", οπως και οι 3 δουλειες που μαλλον ειναι ψεμα, ειχαν ολα την ιδια αιτιολογια.
    το οτι δεν ειχε χρονο ελευθερο χωρις να καρφωνεται στην πραγματικη του σχεση.
    σιγα-σιγα= οταν εχει εκεινος χρονο χωρις να διακινδυνευει κατι.

  7. #37
    Οι δουλειές που μου έλεγε ότι κάνει Remedy, είναι αλήθεια πως ισχύουν. Αν δεν το έβλεπα με τα μάτια μου ούτε και εγώ θα το πίστευα πως δουλεύει τοσο πολύ, εφόσον και ο ίδιος μου είπε ότι δεν έχει υποχρεώσεις. Όταν τον είχα ρωτήσει κιόλας πως και κανει τόσες πολλές δουλειές ενώ δεν έχει υποχρεώσεις, μου απαντούσε πως οταν θα παντρευτει και θα υπάρχει ενα 2ο άτομο στην ζωή του, θα μπορούν να μοιράζονται τα έξοδα οπότε θα είναι πιο χαλαρός, έτσι με έκανε να πιστεύω πως δεν υπάρχει άλλο πρόσωπο. Όσο για την μυστικοπάθεια του μάλλον έχεις δίκαιο.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by LeelaT View Post
    Οι δουλειές που μου έλεγε ότι κάνει Remedy, είναι αλήθεια πως ισχύουν. Αν δεν το έβλεπα με τα μάτια μου ούτε και εγώ θα το πίστευα πως δουλεύει τοσο πολύ, εφόσον και ο ίδιος μου είπε ότι δεν έχει υποχρεώσεις. Όταν τον είχα ρωτήσει κιόλας πως και κανει τόσες πολλές δουλειές ενώ δεν έχει υποχρεώσεις, μου απαντούσε πως οταν θα παντρευτει και θα υπάρχει ενα 2ο άτομο στην ζωή του, θα μπορούν να μοιράζονται τα έξοδα οπότε θα είναι πιο χαλαρός, έτσι με έκανε να πιστεύω πως δεν υπάρχει άλλο πρόσωπο. Όσο για την μυστικοπάθεια του μάλλον έχεις δίκαιο.
    μπορει να συζει χωρις να εχει ακομα παντρευτει και να εννοει την μελλουσα συζυγο..
    να ξερεις οτι οι περισσοτεροι ανδρες με το σεξ ξεκολλανε, σε αντιθεση με τις γυναικες που με το σεξ κολλανε.
    εξ ου και τους φτανουν και τους περισσευουν 1-2 φορες αν δεν συναντησουν μια γυναικα που πραγματικα θελουν να μεινει στην ζωη τους.
    ετσι εξηγουνται επισης οι δρακοι που λενε πριν το σεξ,, ενω μετα μπορει να απομακρυνθουν με την μεγαλυτερη ευκολια, ειτε αμεσα, ειτε σταδιακα για να μην προκληθουν αναταραξεις;)

  9. #39
    Καταλαβαίνω πως δεν μπορώ αυτή την στιγμή να κάνω κατι :( και σίγουρα το πιο λογικό είναι αυτό που λέτε, ότι έχει άλλη, όμως βαθιά μέσα μου δεν θέλω να το πιστέψω.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    koiτα να δεις πολες φορες επιδη αυτα τα θεματα που μιλαμε βγαζουν στη φορα ευαισθητα προσωπικα δεδομενα δυσκολευομαι να μιλησω για ολα οσα ηθελα να ρωτησω δημοσια οστοσο θα μπορουσα να πω περισσοτερα αργοτερα σχετικα με αλλα που πιστευω οτι εχουν σχεση με το θεμα αλλα δε τα αναφεραμε καθολου. αυτο το θεμα που περιγραφεις αφορα κ αλλα πραγματα που εχουν συμβει στη ζωη σου κ σε εφτασαν ως εδω κ αυτο συνεβει κ με αυτον που μας ελεγες για αυτον που μιλαγατε.

  11. #41
    Ίσως να παίζει ρόλο και το γεγονός ότι η προηγούμενη μου σχέση διάρκησε 5 χρόνια και γενικά ταλαιπωρήθηκα πολύ μπορώ να πω. Η αλήθεια έπρεπε να είχε τελιώσει από νωρίς, όμως ένιωθα σαν εγκλωβισμένη κάπως και δεν μπορούσα να το σταματήσω από μόνη μου, ενώ έβλεπα πως δεν οδηγούσε πουθενά και μόνο στεναχωρεμένη είμουν από όλο αυτο. Ο Y στέλνωντας μου μήνυμα με βοήθησε να βγώ από την πιεστική αυτή κατάσταση και να νιώσω όμορφα ότι υπάρχουν και καλύτερα πράγματα στην ζωή, μου έδινε πράγματα που μου έλειπαν από τον άλλον και με συμβούλευε αρκετά σε πολλά θέματα γιαυτό ίσως να κόλλησα τόσο πολύ μαζί του. Δεν με ένοιαζε τοσο το να συναντιόμαστε παρά το να μην σταματήσουμε να έχουμε επαφή. Ακούγεται ίσως παρανοικό όλο αυτό που λέω και δεν πρέπει να το ζαλίζω πολύ το θέμα και να προσπαθήσω να τον ξεχάσω όσο πιο σύντομα γίνεται, όμως δεν μπορώ γιατί είναι ακόμη πολύ πρόσφατο το γεγονος και θέλωντας και μη δεν μπορώ να μην τον σκέφτομαι.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    σιγουρα παιζει ρολο η φαση που βρεθηκες με την προηγουμενη σχεση.
    οπως σε χρησιμοποιησε εκεινος , χρησιμοποιησε τον κι εσυ για να πας παρακατω.
    ξεκουνηθηκες απο την στασιμοτητα που βρισκοσουν, ειδες οτι μπορεις να νοιωσεις ομορφα με καποιον αλλον.
    υπαρχουν πολλοι αλλοι που μπορουν να σε κανουν να νοιωσεις ομορφα και ειναι και ελευθεροι και θελουν να περνανε τον χρονο τους μαζι σου, οχι να παιζουν κρυφτουλι και να τους κυνηγας.
    αναζητησε εκεινους και μην κολλας σε αδιεξοδες καταστασεις.

  13. #43
    Σε ευχαριστώ Remedy για τις συμβουλες σου, πραγματικα το ξερω πως δεν αξίζει να ασχολούμε άλλο πια με αυτό το θέμα όμως επειδή για μενα είναι κάπως νωρίς ακόμα δυσκολεύομαι λίγο. Όταν συμβαίνει σε κάποιον άλλο όλο αυτό, πάντα το βλέπω πολύ διαφορετικά και πιο καθαρά και ξέρω πια ειναι η λύση, όταν όμως γίνεται σε εμένα είναι λες και προσπαθώ να δω τα πράγματα όπως θέλω για να μπορώ να ειμαι ήρεμη. Θα κάνω ότι μπορώ όμως να ξεκολλήσω, για να είμαι και εγώ καλά πάνω απόλα με τον εαυτό μου και να μπορέσω να συνεχίσω την ζωή μου.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    μην αυτομαστιγωνεσαι τοσο.
    εξαπατηθηκες, δεν εξαπατησες κανεναν ..
    δεν εισαι καμια κακομοιρα που χωθηκε σε ενα ζευγαρι εν γνωσει της, μπας και επωφεληθει.. :rolleyes:
    παρε δυναμη απο το γεγονος οτι ΕΣΥ ησουν η ενταξει της ιστοριας κι αυτος ο κακομοιρης που σου ειπε οτι ειναι ελευθερος για να σε ριξει στο κρεβατι. λυπησου τον αντι να τον λυμπιζεσαι και προχωρα παρακατω.

  15. #45
    Καλησπέρα LeelaT... και εμένα αυτό που περνάει πρώτο από το μυαλό μου είναιότι πρέπει να υπάρχει και άλλη γυναίκα στη ζωή του. Ίσως να έχει κάποια σχέση από παλιά που να μην έχει ξεμπερδέψει οριστικά και να είναι μπερδεμένος. Το σίγουρο είναι ότι όταν κάποιος δείχνει να κρύβει κάτι και να μην μιλάει ανοιχτά αλλά να αρκείται σε γενικότητες πχ. "σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα" μάλλον πώς κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

    Μη στενοχωριέσαι και κυρίως μην του στείλεις κάτι ή επικοινωνήσεις μαζί του. Άσε αυτόν να έρθει να σου "εξηγήσει" γιατί αν κάνεις κίνηση θα σου πει ότι τον πιέζεις κτλ. Δεν φέρθηκε σωστά γιατί δεν ήταν ειλικρινής και ξεκάθαρος, μην του δίνεις επιπλέον και την ευχαρίστηση ότι είναι αξεπέραστος και έχεις κολλήσει.

    Αν σου ζητήσει να ξαναβρεθείτε να του ζητήσεις να σου πει όλη την αλήθεια. Είναι σημαντικό να ξέρεις τι σου γίνεται και με ποιον έχεις μπλέξει.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. πραγματικά τι μου συμβαίνει?
    By ma rion in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-10-2012, 09:29
  2. προβλημα πραγματικα με την κοπελα μου
    By Giannis1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 27-04-2012, 00:28
  3. Πως καταλαβαινουμε τι ειμαστε πραγματικα????
    By Jimmy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 25-11-2011, 16:29
  4. Οταν ερωτευομαι πραγματικα...αυτοκαταστρεφομαι.
    By keep_walking in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 21-07-2008, 20:25
  5. ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ........
    By olga_soul in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2006, 11:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •