Ζηλεύω με την καλή ένοια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776

    Ζηλεύω με την καλή ένοια.

    Βλέπω όλες τις συμμαθήτριές μου με τα παιδιά τους, με δουλειές στον δρόμο στην πόλη μου και ζηλεύω με την καλή ένοια. Δεν με αξίωσε ο Θεός να είμαι σαν και αυτές δυστυχώς. Αυτές είναι ευτυχισμένες μες στην καλή χαρά και εγώ μαραζώνω. Τίποτα δεν έκανα στην ζωή μου μου λείπει μια οικογένεια και μια δουλειά. Δυστυχώς δεν είμαι σαν και αυτές που είναι και περισσότερες. Δεν είμαι σαν τον περισσότερο κόσμο. Υστερώ σε όλα. Σας παρακαλώ παρηγορείστε με. Κάθε συμβουλή δεχτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    21
    ολγακι για ολους εχει ο θεος

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    συγγνωμη ολγα..αλλα επειδη βλεπω απειρα ποστ σου ταοποια λενε πανω κατω τα ιδια...κανεις ψυχοθεραπεια??
    αν οχι μηπως να δωσεις βαρος πολυ σε αυτην?να τονωθει καπως η αυτοπεποιηθηση σου?
    κατι πρεπει να κανεις γι αυτο κ να σταματησεις απλα να λες ολα αυτα.θελω να πω..οτι δεν αλλαζει κατι πουτο λες..κανεις ουσιαστικη δουλεια με τον ψυχολογο σου?
    εμεις ο.τι κ να σου πουμε δεν προκειται να σου ανεβασουμε την αυτοπεποιθηση..
    αν σκεφτεις ομως οτι ερχονται γιορτες κ αλλοι ανθρωποι χανουν δικους τους στα νοσοκομεια ή απλα καποιοι δεν εχουν να φανε...ισως νιωσεις κ τυχερη που εισαι αυτο που εισαι..
    επισης να σου πω κ κατι πολυ σπουδαιο..η ζηλεια ξεπερνιεται με την συμμετοχη..
    εχεις σκεφτει να κανεις κατι για το γενικο καλο των συνανθρωπων σου ?να συμμετεχεις ισως σε μια εθελοντικη εργασια?
    να βοηθησεις πραγματικα οσους εχουν αναγκη?
    κραυγαζεις γαι βοηθεια συνεχομενα κ μου δινεις την αισθηση οτι δεν κανεις κατι..εφοσον κ εσυ η ιδια θες να φανεις χρησιμη...γιατι δεν προσπαθεις να γινεις χρησιμη?δεν εννοω να βρεις δουλεια εφοσον δεν υπαρχουν δουλειες οπως εχεις ξαναπει...αλλα να φτιαξεις πχ ενα πιατο φαι κ να το πας σε εναν αστεγο? να κανεις πχ τρεξιμο στην φυση?πεζοπορια?κατι τελος παντων για να βγεις λιγο απο τον εαυτο σου?

  4. #4
    Κάνε κάτι καλό για σενα, που θα σου μειώσει το χάσμα που νιωθεις με τις συμμαθητριες σου. Πχ να χάσεις τα περιττα κιλα, μια σπουδη με αλληλογραφία ή με μαθηματα τα απογεύματα ή τέχνη, χόμπι, να ψάξεις για δουλεια κλπ.
    Ζήλια με την καλή έννοια σημαίνει προσπαθώ να μοιάσω στον άλλο. Εσύ τι κάνεις?? Απλά κάθεσαι όλη μέρα και κλαις τη μοιρα σου και μέσα και έξω από το φορουμ!! Φταιει κανεις άλλος γι αυτό σου το καταντημα εκτός από εσένα?
    Κι οσον αφορα το θεμα σχέσης και γάμος, για το οποίο έγραψες αμέτρητες φορές εδώ, οι άντρες δεν θέλουν τις τεμπέλες!
    Επίσης, ΒΟΟΜ, με καλύπτεις αρκετά.
    γιάννης

  5. #5
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    . Εσύ τι κάνεις?? Απλά κάθεσαι όλη μέρα και κλαις τη μοιρα σου και μέσα και έξω από το φορουμ!! Φταιει κανεις άλλος γι αυτό σου το καταντημα εκτός από εσένα?
    Κι οσον αφορα το θεμα σχέσης και γάμος, για το οποίο έγραψες αμέτρητες φορές εδώ, οι άντρες δεν θέλουν τις τεμπέλες!
    ...ακριβως.....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Ολγάκι,για τους περισσότερους ανθρώπους η ζωή είναι δύσκολη και μάλιστα πολύ χειρότερη από την δική σου....αυτά που λέω είναι αλήθεια πέρα για πέρα.......δεν σε παρηγορώ.
    Συμφωνώ απόλυτα με την μπουμ και με τον Ιωάννη-πρέπει να εστιάσεις την προσοχή σου σε μία ψυχοθεραπεία και σιγά-σιγά να κάνεις πραγματάκια για να νιώσεις καλύτερα.

    Αυτό είναι που σε μαραζώνει-ότι δεν κάνεις τίποτα και αυτό σου δημιουργεί αυτή την έλλειψη-σήκω από καναπέδες κρεβάτια χαλιά και κάνε κάτι για την ζωή σου.
    Σίγουρα μια ψυχοθεραπεία θα ήταν ότι καλύτερο να δεις τα πράγματα στην αληθινή τους διάσταση.

Similar Threads

  1. ζηλευω αυτους που βλεπω εξω
    By stefanos14587 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 29-08-2013, 08:24
  2. Ζηλεύω πολύ
    By iliaktida in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 19-07-2012, 20:10
  3. ζηλευω.ειμαι κακια?
    By ferro in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 28-06-2009, 18:27
  4. Ζηλεύω... αλλά γιατί?
    By Tass in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 03-07-2007, 12:42
  5. ΖΗΛΕΥΩ η ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΝΑ ΖΗΛΕΨΩ?
    By kathrin in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 25-09-2006, 14:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •