Το πρόβλημα είναι να παραδεχτείς το πρόβλημα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Αρρώστια”Ο άνθρωπος αρρωσταίνει επειδή κρύβει από τον εαυτό του μια ιστορία η σημασία της οποίας του είναι αβάσταχτη. Η αρρώστια του είναι στο μεγαλύτερο μέρος της μια συμβολική απάντηση, μια ασυνείδητη απόπειρα να αλλάξει τη σημασία της ιστορίας ή τον επίλογό της, που είναι το ίδιο πράγμα” Chiozza
    Mακαρι να eixa κατι αλλο να πω,αλλα...
    Kαλη δυναμη.
    Mην τα παρατας.
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  2. #17
    Η πρώτη μέρα πέρασε και ήταν η χθεσινή... κι ενώ μπήκα στο φόρουμ τόσο σκατά ένιωθα που ούτε το 1 που είχα πει δεν έγραψα... Σήμερα θα ήταν η δεύτερη αν δεν τα έκανα σκατά...
    Σωματικά δεν έχω ακόμη (στο όριο είμαι να αποκτήσω) από την πρώτη μέρα τουλάχιστον... δυσκολία στον ύπνο απίστευτη μονάχα, αλλά τον εκνευρισμό και την αυπνία τα κατατάσσω στα ψυχολογικά.
    Σήμερα έπρεπε το πρωί να πάω στην δουλειά... ξύπνησα εύκολα παρ' όλο που είχα κοιμηθεί ελάχιστα.. Δεν ήθελα να πάω με τίποτα.. δεν ήθελα να σηκωθώ από το κρεβάτι με τίποτα... Έτσι ξαναξάπλωσα... να ξανακοιμηθώ βέβαια αδυνατούσα... κι αφού έφερα σβούρες αρκετές αποφάσισα να σηκωθώ για να πάω να πιω και να πάω στην δουλειά μετά... Στην δουλειά τελικά δεν πήγα γιατί δεν προλάβαινα... ευτυχώς που δεν είναι καθημερινή και καλύπτεται... Ψυχολογικά προφανώς είμαι χειρότερα απ' ότι ήμουνα 20 μέρες πριν που άρχισα..
    Αυτό που κατάλαβα είναι πως ήπια για να πάω στην δουλειά... αν δεν έπρεπε να βγω δεν θα με ένοιαζε και τόσο.. την θλίψη ή μάλλον το κενό της θλίψης στους τέσσερις τοίχους το αντέχω... Άρχισα λοιπόν και σκεφτόμουνα μετά τι είναι αυτό που έχει αλλάξει τον τελευταίο μήνα και με έχει τόσο ζορίσει... και τρία πράγματα έχουν ουσιαστικά αλλάξει...
    1)Η ένταση με την οποία ψάχνω δουλειά… τον τελευταίο καιρό είχα στείλει τόσα βιογραφικά που δεν έχω στείλει σε όλη μου την ζωή (που λέει ο λόγος). Τις προηγούμενες φορές είχα περίοδο ψαξίματος και μετά ερχόταν η περίοδος που έπεφτα ψυχολογικά και σταματούσα να ψάχνω. Αυτή την φορά όμως δεν μου επέτρεπα να πέφτω… Το πέσιμο μου κρατούσε λιγότερο από όσο ήθελα και με πίεζα για να ξαναρχίσω… είχα μάλιστα αναρωτηθεί αν είναι σωστό αυτό που κανω… γιατί πραγματικά συνέχιζα ενώ ένιωθα πολύ χάλια και αν θα πήγαινα σε κάποια συνέντευξη με τα χάλια μου τα μαύρα (τα ψυχολογικά χάλια) το πιθανότερο είναι να την έκαιγα… είχα σκεφτεί αρκετές φορές να συνεχίσω πιο χαλαρά και να ξαναγκαζώσω αφού πάω στο ραντεβού με τον γιατρό και αρχίσω φαρμακευτική αγωγή.
    2)Τον τελευταίο μήνα ο αδερφός μου κοιμάται πολλές φορές στο σπίτι. Ο αδερφός μου από τότε που γύρισε από την καλοκαιρινή του δουλειά (Οκτώβρη νομίζω) μένει στο σπίτι του πατέρα μου, ο οποίος με ζόρι του το παραχωρεί γιατί θέλει να το νοικιάσει, με οικονομικό ζόρι… Ο αδερφός μου όμως έχει κάνει το σπίτι χειροστάσιο (χειρότερο δεν γίνεται δηλαδή και όχι γουρουνόσπιτο), εκτός αυτού, όταν άρχισε αυτό είχε χωρίσει και είχε νταουνιές μεγάλες και δεν άντεχε να είναι συνέχεια μόνος. Ο αδερφός μου όμως δεν σέβεται καθόλου ούτε το σπίτι, ούτε τους συγκατοίκους. Υποτίθεται πως έχουμε οικονομικό πρόβλημα… εγώ νιώθω πολύ άσχημα γι αυτό… παρόλο που δεν ξέρω πόσο μεγάλο είναι το πρόβλημα (λόγο μυθομανίας της μάνς) παρουσιάζεται σαν να μην έχουμε να φάμε με τα λόγια… προσπαθώ να μην καίω το φως… να φοράω κάτι παραπάνω ώστε να μην ανάβω την σόμπα… άλλωστε δεν πληρώνω εγώ και είναι ασέβεια να κάνω το αντίθετο. Σήμερα που ήρθα σπίτι βλέπω την σόμπα με όλες τις λάμπες αναμμένες, αυτός με το κοντομάνικο και όλες οι πόρτες ανοιχτές. Τώρα θα μου πεις τι σε νοιάζει? Εσύ πληρώνεις ή θα κερδίσεις κάτι αν η μάνα πληρώσει λιγότερα? Τίποτα απ’ τα δύο… νιώθω άσχημα όμως για την αδιαφορία… Προχθές γυρνάω σπίτι και πάω να φτιάξω την πίτσα την κατεψυγμένη που είχα και είχε εξαφανιστεί… ενώ πληρώνεται από τον ΟΑΕΔ (σιγά τα λεφτά που παίρνει, αλλά και όταν δούλευε το ίδιο έκανε) ποτέ δεν θα αγοράσει αυτός κάτι να μείνει ή και να το κάνει εγώ δεν το πειράζω. Ούτε τον ένοιαξε αν είχε κάτι άλλο να φάω που δεν είχε, ούτε αν είχα λεφτά να πάρω που δεν είχα… ούτε καν ρώτησε… ποτέ δεν ρωτάει… Και επίσης έχει αναπτυχθεί και το παρεάκι μαμά-γιος κι εγώ στην απ’ έξω… ξαφνικά έχουν προκύψει θέματα για στοίβες άπλυτων πιάτων, για βρόμικους πάγκους στην κουζίνα και άλλα τέτοια ωραία που δεν υπήρχαν. Το θέμα είναι πως εγώ ακούω τα παράπονα για το θέμα και έχω κι εγώ μερίδιο ευθύνης που είναι έτσι τα πράγματα… και
    3)Η μάνα έχει αρχίσει να παίρνει αντικαταθλιπτικά (με συνταγή γιατρού), αυτό την έχει αλλάξει πολύ προς το καλύτερο. Βλέπω πολύ μεγάλη βελτίωση. Το πρώτο και σημαντίκοτερο έχει σταματήσει να είναι τόσο βίαιη, ενώ στην αρχή είχε 2-3 καλά και ανησυχητικά περιστατικά τώρα όμως έχει ηρεμήσει πολύ. Ακόμα και στα γατιά δεν κάνει τόση τρομοκρατία… το καταλαβαίνω αυτό γιατί μια μέρα με ρώτησε πως μπορεί να τα μαλώνει και να καταλαβαίνουν πως έχουν κάνει λάθος χωρίς να τα τρομοκρατεί, και αυτό δείχνει πως θέλει να αλλάξει.. βέβαια υπάρχουν και οι φορές που τα τρομάζει και το χαίρεται αλλά είναι λιγότερες… Επίσης έχει γίνει και πιο ομιλητική μαζι μου.. Όλα αυτά έχουν ως αποτέλεσμα να έχουμε πλησιάσει κάπως η μία την άλλη. Να θυμίσω πως πιο πριν η επαφή μας ήταν του "Γεια", στο"Τι κάνεις?" δεν προχωρούσαμε… Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να της δίνω το δικαίωμα διαρκώς να με μειώνει πχ όταν της είπα πως πήρα ηλεκτρονικό τσιγάρο "Το χειρότερο που θα μπορούσες να κάνεις", μια άλλη φορά πως θέλω να γραφτώ σε έναν χορό που πάει μια γειτόνισσα με 15ευρώ το μήνα το χειρότερο που θα μπορούσα να κάνω… Όλα αυτά βέβαια κάπως τα αιτιολογεί, αλλά ότι και να κάνω, είναι το χειρότερο που μπορώ… συνέχεια αυτό ακούω… Και αυτό που κατάλαβα είναι πως δεν το κάνει για να με υποτιμήσει όπως νόμιζα… αλλά πως με έχει ήδη υποτιμήσει προ πολλού μέσα της ώστε όλα αυτά να της βγαίνουν πλέον αυθόρμητα… Και επειδή εγώ από πάντα ήμουν ο τύπος του ανθρώπου που ψάχνει να βρει που είναι λάθος και τι μπορεί να αλλάξει και η μάνα μου ο τύπος που δεν φέρει καμία ευθύνη κάνει την σχέση μας καταστροφική για εμένα και άσχημη για την μάνα μου γιατί πλέον κι εγώ διατυπώνω συνέχεια "κατηγόριες", έτσι τις αντιλαμβάνεται.

    Το θέμα είναι πως τα 1 και 3 μπορώ να τα αλλάξω… Το 1 κάνοντας ακόμα λίγη υπομονή μέχρι να αρχίσω τα φάρμακα και το 3 παίρνοντας ξανά και διατηρώντας απόσταση ασφαλείας… και αυτό λέω να κάνω… είναι προτιμότερο να κλειστώ ξανά στο δωμάτιο μου και να κοιτάω τους τοίχους και να μην έχω όρεξη για τίποτα ούτε καν στο φόρουμ να μπω παρά να συνεχίσω τις μαλακίες που όλοι ξέρουμε τις συνέπειες… και ειδικά τώρα που έχω ήδη κλεισμένο ραντεβού με γιατρό… Και αυτό λέω να κάνω λοιπόν...


    Αντρέα και Μυσπ σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον.

  3. #18
    οοοο πάλι κατεβατό τρελό έγραψα... πολύ ξεφόρτωμα...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Για την δουλειά,καλά κανεις και ψάχνεις,καλύτερα βεβαια θα ήταν και το να ξυπνάς και να πηγαίνεις,έτσι ώστε να δημιουργήσεις μια ρουτίνα,για να ξεκολλήσεις από την όλη κατάσταση.
    Δεν χρειάζεσαι καμια ουσία για να βγάλεις την μέρα...
    Μην λέμε μαλακίες.
    Bres μια δουλειά,να παίρνεις κάνα 400+,νοίκιασε μια τρυπα,με κάνα 100+,και φύγε από κει μέσα.
    Μιας και είσαι zaki,θα τα βολέψεις με το φαΐ,κλπ έξοδα με αυτά τα λεφτά,μέχρι να ορθοποδήσεις.
    Ότι περιγράφεις είναι βόλεμα,όχι καλο βόλεμα,αλλα βόλεμα,το ξέρεις και μονη σου.
    Ανάγκασε των εαυτό σου να κόψει της μαλακίες και να επανέλθει στην πραγματικότητα.
    Γελοία και αηδιαστική η πραγματικότητα,αλλα,η αυτό η απλά τελειωσε το...
    Τα μαζοχιστικά είναι ανούσια.
    Σου μιλάω χύμα,όχι για να σε μειώσω,η να σε προσβάλω,αλλα γιατί είναι κρίμα...
    Όχι για την κοινωνία,η για την οικογένεια,η για το forum,γιατί στην πραγματικότητα όλοι αυτοί αδιαφορούν,η έχουν κουραστεί,η έχουν τα δικά τους.
    Είναι κρίμα για σένα,γιατί,έχεις περιορισμένο χρόνο πάνω σαυτην την κωλοπετρα,και τουλάχιστον κατά την άποψη κάποιου που πέρασε τεράστιο διάστημα κλεισμένος ανάμεσα σε 4 τοίχους,υπάρχουν πολλά να χαρίσεις στον εαυτό σου πέρα από μικρές δόσεις ουτοπίας μέσω οποιασδήποτε ουσίας,γιατί ο δικός σου κόσμος δεν ήταν όπως θα ήθελες.
    Χρειάζεσαι ένα jump start,το οποιο μονο εσύ μπορείς να το προσφέρεις στον εαυτό σου.
    Ούτε ο κτηνίατρος,ούτε κάνα μαγικό placebo.
    Εσύ,στον εαυτό σου,μονο.
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    Η πρώτη μέρα πέρασε και ήταν η χθεσινή... κι ενώ μπήκα στο φόρουμ τόσο σκατά ένιωθα που ούτε το 1 που είχα πει δεν έγραψα... Σήμερα θα ήταν η δεύτερη αν δεν τα έκανα σκατά...
    Σωματικά δεν έχω ακόμη (στο όριο είμαι να αποκτήσω) από την πρώτη μέρα τουλάχιστον... δυσκολία στον ύπνο απίστευτη μονάχα, αλλά τον εκνευρισμό και την αυπνία τα κατατάσσω στα ψυχολογικά.
    Σήμερα έπρεπε το πρωί να πάω στην δουλειά... ξύπνησα εύκολα παρ' όλο που είχα κοιμηθεί ελάχιστα.. Δεν ήθελα να πάω με τίποτα.. δεν ήθελα να σηκωθώ από το κρεβάτι με τίποτα... Έτσι ξαναξάπλωσα... να ξανακοιμηθώ βέβαια αδυνατούσα... κι αφού έφερα σβούρες αρκετές αποφάσισα να σηκωθώ για να πάω να πιω και να πάω στην δουλειά μετά... Στην δουλειά τελικά δεν πήγα γιατί δεν προλάβαινα... ευτυχώς που δεν είναι καθημερινή και καλύπτεται... Ψυχολογικά προφανώς είμαι χειρότερα απ' ότι ήμουνα 20 μέρες πριν που άρχισα..
    Αυτό που κατάλαβα είναι πως ήπια για να πάω στην δουλειά... αν δεν έπρεπε να βγω δεν θα με ένοιαζε και τόσο.. την θλίψη ή μάλλον το κενό της θλίψης στους τέσσερις τοίχους το αντέχω... Άρχισα λοιπόν και σκεφτόμουνα μετά τι είναι αυτό που έχει αλλάξει τον τελευταίο μήνα και με έχει τόσο ζορίσει... και τρία πράγματα έχουν ουσιαστικά αλλάξει...
    1)Η ένταση με την οποία ψάχνω δουλειά… τον τελευταίο καιρό είχα στείλει τόσα βιογραφικά που δεν έχω στείλει σε όλη μου την ζωή (που λέει ο λόγος). Τις προηγούμενες φορές είχα περίοδο ψαξίματος και μετά ερχόταν η περίοδος που έπεφτα ψυχολογικά και σταματούσα να ψάχνω. Αυτή την φορά όμως δεν μου επέτρεπα να πέφτω… Το πέσιμο μου κρατούσε λιγότερο από όσο ήθελα και με πίεζα για να ξαναρχίσω… είχα μάλιστα αναρωτηθεί αν είναι σωστό αυτό που κανω… γιατί πραγματικά συνέχιζα ενώ ένιωθα πολύ χάλια και αν θα πήγαινα σε κάποια συνέντευξη με τα χάλια μου τα μαύρα (τα ψυχολογικά χάλια) το πιθανότερο είναι να την έκαιγα… είχα σκεφτεί αρκετές φορές να συνεχίσω πιο χαλαρά και να ξαναγκαζώσω αφού πάω στο ραντεβού με τον γιατρό και αρχίσω φαρμακευτική αγωγή.
    2)Τον τελευταίο μήνα ο αδερφός μου κοιμάται πολλές φορές στο σπίτι. Ο αδερφός μου από τότε που γύρισε από την καλοκαιρινή του δουλειά (Οκτώβρη νομίζω) μένει στο σπίτι του πατέρα μου, ο οποίος με ζόρι του το παραχωρεί γιατί θέλει να το νοικιάσει, με οικονομικό ζόρι… Ο αδερφός μου όμως έχει κάνει το σπίτι χειροστάσιο (χειρότερο δεν γίνεται δηλαδή και όχι γουρουνόσπιτο), εκτός αυτού, όταν άρχισε αυτό είχε χωρίσει και είχε νταουνιές μεγάλες και δεν άντεχε να είναι συνέχεια μόνος. Ο αδερφός μου όμως δεν σέβεται καθόλου ούτε το σπίτι, ούτε τους συγκατοίκους. Υποτίθεται πως έχουμε οικονομικό πρόβλημα… εγώ νιώθω πολύ άσχημα γι αυτό… παρόλο που δεν ξέρω πόσο μεγάλο είναι το πρόβλημα (λόγο μυθομανίας της μάνς) παρουσιάζεται σαν να μην έχουμε να φάμε με τα λόγια… προσπαθώ να μην καίω το φως… να φοράω κάτι παραπάνω ώστε να μην ανάβω την σόμπα… άλλωστε δεν πληρώνω εγώ και είναι ασέβεια να κάνω το αντίθετο. Σήμερα που ήρθα σπίτι βλέπω την σόμπα με όλες τις λάμπες αναμμένες, αυτός με το κοντομάνικο και όλες οι πόρτες ανοιχτές. Τώρα θα μου πεις τι σε νοιάζει? Εσύ πληρώνεις ή θα κερδίσεις κάτι αν η μάνα πληρώσει λιγότερα? Τίποτα απ’ τα δύο… νιώθω άσχημα όμως για την αδιαφορία… Προχθές γυρνάω σπίτι και πάω να φτιάξω την πίτσα την κατεψυγμένη που είχα και είχε εξαφανιστεί… ενώ πληρώνεται από τον ΟΑΕΔ (σιγά τα λεφτά που παίρνει, αλλά και όταν δούλευε το ίδιο έκανε) ποτέ δεν θα αγοράσει αυτός κάτι να μείνει ή και να το κάνει εγώ δεν το πειράζω. Ούτε τον ένοιαξε αν είχε κάτι άλλο να φάω που δεν είχε, ούτε αν είχα λεφτά να πάρω που δεν είχα… ούτε καν ρώτησε… ποτέ δεν ρωτάει… Και επίσης έχει αναπτυχθεί και το παρεάκι μαμά-γιος κι εγώ στην απ’ έξω… ξαφνικά έχουν προκύψει θέματα για στοίβες άπλυτων πιάτων, για βρόμικους πάγκους στην κουζίνα και άλλα τέτοια ωραία που δεν υπήρχαν. Το θέμα είναι πως εγώ ακούω τα παράπονα για το θέμα και έχω κι εγώ μερίδιο ευθύνης που είναι έτσι τα πράγματα… και
    3)Η μάνα έχει αρχίσει να παίρνει αντικαταθλιπτικά (με συνταγή γιατρού), αυτό την έχει αλλάξει πολύ προς το καλύτερο. Βλέπω πολύ μεγάλη βελτίωση. Το πρώτο και σημαντίκοτερο έχει σταματήσει να είναι τόσο βίαιη, ενώ στην αρχή είχε 2-3 καλά και ανησυχητικά περιστατικά τώρα όμως έχει ηρεμήσει πολύ. Ακόμα και στα γατιά δεν κάνει τόση τρομοκρατία… το καταλαβαίνω αυτό γιατί μια μέρα με ρώτησε πως μπορεί να τα μαλώνει και να καταλαβαίνουν πως έχουν κάνει λάθος χωρίς να τα τρομοκρατεί, και αυτό δείχνει πως θέλει να αλλάξει.. βέβαια υπάρχουν και οι φορές που τα τρομάζει και το χαίρεται αλλά είναι λιγότερες… Επίσης έχει γίνει και πιο ομιλητική μαζι μου.. Όλα αυτά έχουν ως αποτέλεσμα να έχουμε πλησιάσει κάπως η μία την άλλη. Να θυμίσω πως πιο πριν η επαφή μας ήταν του "Γεια", στο"Τι κάνεις?" δεν προχωρούσαμε… Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να της δίνω το δικαίωμα διαρκώς να με μειώνει πχ όταν της είπα πως πήρα ηλεκτρονικό τσιγάρο "Το χειρότερο που θα μπορούσες να κάνεις", μια άλλη φορά πως θέλω να γραφτώ σε έναν χορό που πάει μια γειτόνισσα με 15ευρώ το μήνα το χειρότερο που θα μπορούσα να κάνω… Όλα αυτά βέβαια κάπως τα αιτιολογεί, αλλά ότι και να κάνω, είναι το χειρότερο που μπορώ… συνέχεια αυτό ακούω… Και αυτό που κατάλαβα είναι πως δεν το κάνει για να με υποτιμήσει όπως νόμιζα… αλλά πως με έχει ήδη υποτιμήσει προ πολλού μέσα της ώστε όλα αυτά να της βγαίνουν πλέον αυθόρμητα… Και επειδή εγώ από πάντα ήμουν ο τύπος του ανθρώπου που ψάχνει να βρει που είναι λάθος και τι μπορεί να αλλάξει και η μάνα μου ο τύπος που δεν φέρει καμία ευθύνη κάνει την σχέση μας καταστροφική για εμένα και άσχημη για την μάνα μου γιατί πλέον κι εγώ διατυπώνω συνέχεια "κατηγόριες", έτσι τις αντιλαμβάνεται.

    Το θέμα είναι πως τα 1 και 3 μπορώ να τα αλλάξω… Το 1 κάνοντας ακόμα λίγη υπομονή μέχρι να αρχίσω τα φάρμακα και το 3 παίρνοντας ξανά και διατηρώντας απόσταση ασφαλείας… και αυτό λέω να κάνω… είναι προτιμότερο να κλειστώ ξανά στο δωμάτιο μου και να κοιτάω τους τοίχους και να μην έχω όρεξη για τίποτα ούτε καν στο φόρουμ να μπω παρά να συνεχίσω τις μαλακίες που όλοι ξέρουμε τις συνέπειες… και ειδικά τώρα που έχω ήδη κλεισμένο ραντεβού με γιατρό… Και αυτό λέω να κάνω λοιπόν...


    Αντρέα και Μυσπ σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον.
    Καλη χρονια !και οσο γινετε "καθαρη"χρονια!
    Καθευτη σε καποια μην\τασου δειχνεις ότι κατι "παιζει" με το κοινωνικοσου περιγυρο ,θυμαμαι ότι ο πατεραςσου εφυγε όταν εισουν μικρουλα ακομα και δεν κρατησε σωστες επαφες "πατερας - κορης",η μαμασου όπως λες όχι μονο δεν σε αγγαλιασε να σου δωσει την μιτρικη της ζεστασιά αλλα απεναντίας ηταν αδικη μαζισου!Οπως λες ακομα κι βιαια ξεσπασματα ειχες υποστη από τη μαμασου! μεχρι τελευταια οπου τα φαρμακα την εχουν χαλαρωσει πολύ! Δυστυχως δεν εχεις επαφες πλεον ουτε με φιλες-φιλους !αν θυμαμαι καλα ειχες -μια - θειασου,,νονασου? - που τα λεγατε καλα!αλλα κι με αυτην εκοψες σαν της ειπαν για τις εξαρτησειςσου.Τελος ο αδελφος σου,που οπως ελεγες ειναι καλο παιδι κι μπορειτε να κουβεντιάζετε τα παντα! ειχα συμπερναει ότι ηταν ατομο που ειχε την αδελφικη αλληλεγγυη μεσατου. !Ομως τωρα βλεπω οτι κι μαζιτου εχεις προβλήματα!οπως λες ειναι ακατάστατος κι σπαταλος με το σπιτι λογο και ότι ειναι η αδυναμια της μαμασας -συνηθως τα αγορια ειναι αδυναμια στις μαμαδες- και ότι εχει κανει "κομμα"μαζιτης! δλδη ολοι ειναι λαθος απεναντισου βρε καθευτη?
    Καθευτη ξερω ότι τα δικαμου λογια και η κριτικημου ειναι σκληρη απεναντισου! ξερω ότι αν γινοταν με το φορουμ δε θα δεχοσουν τα μηνυματαμου και την κρισημου στα θεματασου!¨)χεχε ειμαι ετσι διοτι πιστευω ότι σε τετοια θεματα το πισμασου και οι "μπριζες"που εμεσα σου βαζω ισως σου φερουν στην επιφανεια το φλας! που θα φας κι θα σε κανει να τα αλλαξεις όλα μονομιας! το "jump start" όπως πολύ ομορφα το λεει ο Ανδρεας! Προσωπικα νομιζω - κι όπως το ελεγε ο θεραπευτηςμου στην Σταυρουπολη - σε ολους μας αργα η γρηγορα ερχετε η στιγμη οπου "ταρακουνημενοι"απο την "φλασια" θελουμε να κοψουμε μια κι εξω τα ναρκωτικα!το θελουμε με πολύ πισμα και με απιστευτη εσωτερικη δυναμη! ειναι η ευκαιρια που πρεπει να την πιασουμε από τα μαλλια!
    Καθευτη εχεις εμπειρια από προγράμματα αποτοξίνωσης-απεξάρτησης,ξερεις τι πρεπει να σκέφτεσαι και το πως ώστε να κανεις σιγα σιγα τα βηματασου. Όπως σου χω πει κι παλαιοτερα ,ΤΟ ΝΑ ΚΟΨΕΙς ΤΗΝ ΗΡΩΙΝΗ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ ΣΟΥ!! εχεις ονειρα κι εσυ για το μελον σου όπως ολοι μας, πιστευω ότι καλο θα ειναι να αποκωδικοποιήσεις τα ονειρασου!! να βρεις αυτό που ποθεις να κανεις, να φτιαξεις ένα πλανο για να το επιτυχεις. πιστευω ότι ο δρομος πρως το ονειροσου πρεπει να εχει ως μεσον επίτευξης το να εισαι καθαρη!αφου μονον καθαρη θα μπορεις να πολεμισεις για το ονειροσου!! ΤΟ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΗΝ ΗΡΩΙΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΕΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΟΔΗΓΗΘΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΚΟΠΟΥΣΟΥ! -"ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟΣΟΥ"-

  6. #21
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Για την δουλειά,καλά κανεις και ψάχνεις,καλύτερα βεβαια θα ήταν και το να ξυπνάς και να πηγαίνεις,έτσι ώστε να δημιουργήσεις μια ρουτίνα,για να ξεκολλήσεις από την όλη κατάσταση.
    Που να πήγαινα δεν κατάλαβα.. Αυτό που λέμε να ψάχνω πόρτα πόρτα? Γιατί αυτό αδυνατώ να το κάνω. Μάλιστα λέω μέχρι να αρχίσω και φαρμακευτική αγωγή να σεβαστώ την κατάθλιψη μου και να μην με πιέζω και τόσο στο ψάξιμο... Πραγματικά πιστεύω πλέον πως ήταν λάθος που με πίεσα τόσο πολύ, ξεπερασα τα όρια μου.

    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Ότι περιγράφεις είναι βόλεμα,όχι καλο βόλεμα,αλλα βόλεμα,το ξέρεις και μονη σου.
    Επίσης δεν κατάλαβα τι είναι βόλεμα... Τι θεωρείς εσύ ως βόλεμα μάλλον... γιατί πως υπάρχει κάποιο βόλεμα το αντιλαμβάνομαι κι εγώ.

    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Είναι κρίμα για σένα,γιατί,έχεις περιορισμένο χρόνο πάνω σαυτην την κωλοπετρα,και τουλάχιστον κατά την άποψη κάποιου που πέρασε τεράστιο διάστημα κλεισμένος ανάμεσα σε 4 τοίχους,υπάρχουν πολλά να χαρίσεις στον εαυτό σου πέρα από μικρές δόσεις ουτοπίας μέσω οποιασδήποτε ουσίας,γιατί ο δικός σου κόσμος δεν ήταν όπως θα ήθελες.
    Χρειάζεσαι ένα jump start,το οποιο μονο εσύ μπορείς να το προσφέρεις στον εαυτό σου.
    Εσύ πως κατάφερες να βγεις από το δωμάτιο... Αυτός ο χρόνος που πέρασε ήταν χαμένος χρόνος... τελείως χαμένος χρόνος όμως... και κατάλαβα πως αυτό συναίβει γιατί δεν έχω καμία ανάμνηση απ' αυτόν, ούτε καλή ούτε κακή... Αν εξαιρέσεις τον τελευταίο μήνα άντε δίμηνο που θα έχω κάποιες άσχημες αναμνήσεις οι άλλοι δέκα είναι πραγματικά σα να μην υπήρξαν... Κι αυτό είναι πραγματικά θλιβερό... δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο και φοβάμαι μην περάσω όλη μου την ζωή μέσα στο δωμάτιο.... Εσύ πως κατάφερες να βγεις?
    Αυτό το jump start τι είναι?

    Γιώργο ποτέ δεν έχω πει πως όλοι είναι λάθος απέναντι μου. Ακόμα και για την μάνα μου που το λέω αυτό, πολλές φορές έχω εκφράσει τις σκέψεις μου μήπως την αδικώ, το που μπορεί εγώ να "τσιγκλάω" την σχέση μας. Επίσης θα έχεις δει και πως σε πολλά μηνύματα μου λέω στους άλλους να κοιτάξουν ποιες συμπεριφορές τους προκαλούν τις αντιδράσεις των απέναντι τους... Όσο για την τελευταία σου παράγραφο την έχουμε ξανασυζητήσει δεν έχω κάτι άλλο να πω, απ' την στιγμή που κι εσύ δεν προσθέτεις κάτι.

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σας, μπορεί η βοήθεια σας να είναι πολύ ουσιαστική να με βοηθήσετε να δω πράγματα που μόνη μου δεν μπορώ.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Γιώργο ποτέ δεν έχω πει πως όλοι είναι λάθος απέναντι μου. . Επίσης θα έχεις δει και πως σε πολλά μηνύματα μου λέω στους άλλους να κοιτάξουν ποιες συμπεριφορές τους προκαλούν τις αντιδράσεις των απέναντι τους....


    Ναι αλλα κι πωτες δεν εχεις πει ότι εσυ εισαι λαθος απεναντιτους!!! Επισης δεν σε εχω διαβασει να λες ποιες δικες σου συμπεριφορές προκαλουν τις αντιδράσεις τον γυροσου!!
    Καθευτη κανεις μας δεν ειναι τελειος! δε περιμενω από εσενα να εισαι τελεια λοιπον!λογικο ειναι να κανεις και λαθοι, και να αδικεις όπως σε αδικουν κι εσενα!όλα αυτά ειναι μες στην ζωη! αυτό όμως που δεν βλεπω από εσενα ειναι να εχεις καποιο ονειρο! ,δε βλεπω πουθενα να λες ότι θελεις να εχεις μια καλη δουλεια! , να αναφέρεις πουθενα ότι θες να εχεις ένα κοινωνικο περιγυρο φιλικο ! Ξεκαθαρίζω ότι δεν λεω να εχεις ετοιμο πλανο για τα ονειρασου! το νοημα ειναι να ονειρεύεσαι!!! να θελεις μια καλητερη ζωη από την τωρινη!
    Ευχομαι όταν θα πας στον ψυχιατρο να σε βοηθησει να βρεις λυση σε όλα! αν κι καλο θα ειναι να πας σε καποιον που να ειναι κι ψυχοθεραπευτης!διοτι συνηθως οι ψυχιατροι γραφουν τα φαρμακα κι σε ξεπεταν μπαμ μπαμ,ευχομαι με εσενα να γινει καλα, βεβαια θα πρεπει να του το απετησεις κι εσυ.
    Καθευτη όπως ειδες δεν ειναι ευκολο να κοψεις την ηρωινη!δυστυχως! αυτό που κατά την προσωπικημου γνωμη κανεις λαθος ειναι ότι νομιζεις πως η εξαρτησησου από την ηρωινη δεν εχει σχεση με την καταθλιψησου!Δεν αμφισβητω ότι μπορει να εχεις οντως καταθλιψη αλλα όπως σου εχω πει τα συμπτώματα της κατάθλιψης ειναι ομοια με τις περιοδους που περναμε για καποιους μηνες σαν κοψουμε την ηρωινη εντελος όμως!! η ότι ειναι ασχτο με την αδυναμιασου, με την οικογενειακησου κατασταση κι γενικα με τα οσα ασχημα ζεις! δυστυχως εχει μεγαλη σχεση ,με μερικα από αυτά ειναι κι αναλογη! υποτοιμας πολύ την ηρωινη! δυστυχως αυτό ειναι ένα από τα υπουλα προβλήματα που δημιουργει η ηρωινη! να σε κανει να νομιζεις ότι δεν φταιει αυτή για καποιες δυσκολιες σου, η να νομιζεις ότι την ελεγχεις! ότι μπορεις να κοψεις οπωτες θες κι χωρις μεγαλα ζορια! βεβαια ουτε ειναι σωστο το άλλο ακρο! να τρομαζεις πολύ η να πελαγονεις κι αρα να τα παραττας! όμως για να ξεφυγεις από αυτην πρεπει πρωτα να καταλάβεις! ότι σου εχει αλλαξει την συμπεριφορασου! Δυστυχως η κολοουσια αυτή μας βαζει σε ένα ψευτικο κοσμο! για αυτό κι λεγετε παραμυθα!

  8. #23
    Γιώργο πραγματικά νομίζω πως τσάμπα μιλάμε... μιας και το χάσμα της επικοινωνίας μας για κάποιο λόγο είναι τεράστιο... το κύριο θέμα μου είναι να βρω μια δουλειά για να πραγματοποίησω όλα όσα θέλω... επίσης σχετίζω σε τέτοιο βαθμό την χρήση με την κατάθλιψη μου που ίσως είναι και λάθος το ότι το κάνω τόσο πολυ δηλαδή. Και είναι παντού εμφανές πως την σχετίζω και με αυτά που συμβαίνουν στην ζωή μου... ακόμα και σε αυτό το θέμα φαίνεται που ψάχνω τις αλλαγές που έγιναν στην ζωή μου όταν άρχισα και λίγο πριν, αυτή την τελευταία φορά...

    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να υπάρχει τόσο μεγάλο κενό στην επικοινωνία μας... να μην υπάρχει ούτε ένα θέμα που να έχεις πιάσει σωστά ή που να μπορώ να το πιάσω εγώ σωστά ώστε να βοηθηθώ σε κάτι... πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λες αυτά που λες και τι διαβάζεις... ειλικρινά δεν έχω καμία επαφή με το θέμα...

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    δεν πιραζει! εξαλου εδώ,στο φορουμ όταν γραφουμε στα θεματα δεν ειναι αναγκη να ενδιαφερει μοναχα αν καταλαβαίνει αυτος που εχει ανεβασει το θεμα! δεν ειναι προσωπικο μηνυμα ώστε να αγωνιω αν θα το καταλάβεις αποκλειστικα εσυ! απευθυνόμαστε κι σε ολους οσους διαβαζουν! εδώ,το θεμα!
    Επισης όπως κι εγω, κι εσυ κανεις παρα πολλα συντακτικα λαθοι,πιστεψεμε δυσκολεύομαι να βγαλω κι εγω νοημα καποιες φορες!
    Είναι κουραστικο να ψαχνω κάθε λιγο κι να αντιγραφω τα λογιασου για να αποδειξω αν ειπες κατις. Το ζητουμενο ειναι κατά την δικημου γνωμη! - αυτό με "την γνωμημου" το λεω συνεχεια για να καταλάβεις ότι δεν ειμαι υποχρεωμένος να αποδειξω κατις!αφου ειναι γνωμημου!¨)¨)- κατά την γνωμημου λοιπον από τα οσα εχω καταλαβει για εσενα ,για να ξανα γινεις καλα θα πρεπει να αναθεωρήσεις την φιλοσοφια ζωηςσου! ,να σκέφτεσαι πιο ηρεμα,πιο ταπεινα! Να μην ριχνεις τα οσα κακα σε βρισκουν στην καταθλιψη! και το πιο βασικο ,να ξανα κανεις προσπαθεια με την μαμασου κι τον αδελφοσου! διοτι τους αδικεις πολύ! κανωνικα θα επρεπε εσυ να αναζητάς την συντροφια τους, εσυ να το κυνηγήσεις με μια συγνωμη για αρχη, κι πιστευω ότι μετα θα σε "αγγαλιασουν"μην ξεχνας ότι εσυ εισαι φαουλ τωρα! και μονο αυτοι θα τρεξουν αν παθεις τπτα! μην ξεχνας πως το φαγητο που τρως! το σπιτι που στεγάζεσαι πρεπει να το σεβεσαι ότι κι να εχει γινει!! δυστυχως καποια που θεωρούμε δεδομενα δε τα σεβομαστε τοσο οσο πρεπει!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλη μου σου στειλα στα εισερχομενα τωρα εδωπερα ειδα την νεα σου δημοσιευση,ναι τα σκαμπανεβασματα που περνας ειναι λογικο καθως πασχιζεις να σταθεροποιησεις την διαθεση σου κ να καλυτερευσεις την ζωη σου,ναι κ τα σκαμπανεβασματα ειναι πολυ αντιπροσωπευτικα του αγωνα που κανεις για να θεραπευτεις απο την καταθλιψη,η καταθλιψη ειναι μια φαση που τα βλεπεις ολα μαυρα τωρα ομως εσυ με τα πανωκατω σου μαλλον εισαι σε μια φαση που τεινεις να θεραπευτεις κ αυτο ειναι αρκετα παρηγορο,Ειναι αναγκαιο να ελενχεις το θεμα με τα ναρκωτικα οπως σου λεω κ στα εισερχομενα προσωπικα πιστευω οτι τα ναρκωτικα ειναι ενα μεγαλο προβλημα κ δεν μπορουν να προσφερουν τιποτα καλο κ το γεγονος οτι οταν παιρνεις νιωθεις οτι σε ανεβαζουν πιστευω οτι ειναι μια ψευδαισθηση γιατι το θεμα ειναι να ζησεις στην πραγματικη ζωη οπως θελεις κ οχι να φτιαχνεις μια πλασματικη πραγματικοτητα μεσα απο τα ναρκωτικα οπωσδηποτε κατανοω βεβαια οτι θα παρεις κ αλλες φορες δεν θα τα σταματησεις την ιδια στιγμη θελει καιρο κ επιμονη,Τωρα το οτι η μητερα σου ειναι ηρεμοτερη ειναι καλο ομως δεν παυει να μην ειναι σε θεση να σου προσφερει κατι ουσιαστικο,Πανω απο ολα ειναι να καλυτερευεσεις τα οικονομικα σου κ να αποδρασεις απο αυτο το περιβαλλον εστω νοικιαζοντας ενα δωματιο αρκει να μην εισαι εκει,Εισαι φιλοτιμος ανθρωπος γενικα κ οτι κ να συμβει νιωθεις ενοχες επομενως δεν πρεπει να εισαι σε ενα περιβαλλον που σε αποθαρρυνει περισσοτερο αυτο ειναι ο κυριος σοθ σκοπος

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    Μάλιστα λέω μέχρι να αρχίσω και φαρμακευτική αγωγή να σεβαστώ την κατάθλιψη μου και να μην με πιέζω και τόσο στο ψάξιμο...


    Να σεβαστείς την κατάθλιψη σου...
    Έλα ρε συ.
    Κατανοώ από μαύρες,αλλα άκου λίγο τι λες...
    Σαν να λες,να σεβαστώ το πόδι μου που έχει γάγγραινα...
    Η το κόβεις,η σαπίζεις ολόκληρη σε κάποια φάση...
    Επίσης δεν κατάλαβα τι είναι βόλεμα... Τι θεωρείς εσύ ως βόλεμα μάλλον... γιατί πως υπάρχει κάποιο βόλεμα το αντιλαμβάνομαι κι εγώ.

    [/QUOTE]

    Το ότι έχεις το δωμάτιο για το οποιο δεν πληρώνεις κάτι,πληρώνεις ψυχολογικά λόγο συγκατοίκων,αλλα μέχρι εκεί,τι είναι?
    Σου επιτρέπει κάποια πράγματα...
    Τα οποια δεν θα σου τα επέτρεπε μια διαφορετική κατάσταση,στην οποια θα έπρεπε να μετράς κάθε cent,γιατί,θα είχες να κανεις επιλογές για των εαυτό σου.
    Θα έχω σπίτι να μείνω,θα έχω ένα ξεροκόμματο να φάω,η θα μένω σε μια χαρτόκουτα και θα δίνω κώλο για 5εύρα,γιατί θέλω την δόση μου.
    Απλό και ωμο.
    Εκμεταλλεύσου,το ότι έχεις αυτό το δωμάτιο,και την δυνατότητα να κανεις κάτι για να καλυτερέψεις την ζωή σου.

    [/QUOTE]

    Εσύ πως κατάφερες να βγεις από το δωμάτιο... Αυτός ο χρόνος που πέρασε ήταν χαμένος χρόνος... τελείως χαμένος χρόνος όμως... και κατάλαβα πως αυτό συναίβει γιατί δεν έχω καμία ανάμνηση απ' αυτόν, ούτε καλή ούτε κακή... Αν εξαιρέσεις τον τελευταίο μήνα άντε δίμηνο που θα έχω κάποιες άσχημες αναμνήσεις οι άλλοι δέκα είναι πραγματικά σα να μην υπήρξαν... Κι αυτό είναι πραγματικά θλιβερό... δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο και φοβάμαι μην περάσω όλη μου την ζωή μέσα στο δωμάτιο.... Εσύ πως κατάφερες να βγεις?
    Αυτό το jump start τι είναι?

    [/QUOTE]


    Είσαι αυτό pilot μέσα...
    Λογικό είναι να μην υπάρχουν αναμνήσεις.
    Ξυπνάς,πας τουαλέτα,γυρνάς,ανοίγεις pc,σαπίζεις εκεί πέρα για 5-6 ώρες,ξαναπάς τουαλέτα,άντε να φας κάτι,ξανα σαπιζεις μπροστά στο pc,και πέφτεις για ύπνο.
    Τι υπάρχει για να θυμηθείς...
    Κάποια στιγμή,φτάνει το μαχαίρι στο κόκκαλο,και έχεις 2 επιλογές,η πατάς το off,η ξανασηκώνεσαι,και ότι γίνει γίνει.
    Απλά είδα ότι δεν μπορώ να αυτοκτονήσω και βγήκα...

    Απλά σιχάθηκα την πέτσα μου τέρμα.
    Δεν υπάρχει η μαγική λέξη,η κουμπάκι,BAP είμαι καλά τώρα,είναι όλα φανταστικά,δεν είμαι robot.
    Είναι ζωή,πάλι,όμως.

    Βρήκα ένα φωτογραφικό crew,θα αράξω μαζί τους να μάθω κάποια πράγματα,τουλάχιστον κάνα χρόνο,και μετά βλέπουμε.
    Τα λεφτά είναι ελάχιστα,αλλα θα βγαίνω αναγκαστικά,θα μάθω κάτι ενδιαφέρον,και θα βλέπω νέες maimoudofatses συνεχεια.
    Αν δεν έβγαινα,θα σάπιζα μυξοκλαίγοντας ακόμα για το ποσο χαλια πέρασα,και περνάω,ενώ στην ουσία δεν έκανα τίποτα για να αλλάξει η κατάσταση.
    Δεν σου έχει λείψει να αισθάνεσαι ζωντανή?
    Να κινείσαι,να χαμογελάς πραγματικά,να ακούσεις μια νέα μαλακια,να δεις μia νέα maimoudofatsa.
    Σίγουρα υπήρξε μια περίοδος στην ζωή σου,όπου δεν ήταν όλα μαύρα.
    Βάλε στόχο αυτό,και μετά όπου σε βγάλει.
    Χειρότερα από τώρα δεν θα είναι...
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα κ απο εδωπερα φιλη μου,εισαι λιγο καλυτερα σημερα?τωρα ειδα κ αυτο που λεει ο Αντρεας συμφωνω οτι θα μπορουσαν τα πραγματα να ειναι ασυγκριτα χειροτερα για σενα εαν ησουν στον δρομο κ θα ησουν πολυ πιο εαυλωτη απο καθε αποψη ειδικα στο θεμα των ναρκωτικων,εισαι βεβαια σε περιβαλλον που δεν σε βοηθηαει να νιωσεις καλυτερα,Ειναι κ ο χαρακτηρας σου εισαι πολυ φιλοτιμος ανθρωπος με ταση να νιωθεις ενοχη κ για πραγματα που δεν ευθυνεσαι καθολου ειδικα σχετικα με την μητερα σου,Προτεινω μην σταματας να παλευεις για κατι καλυτερο μπορεις να το κανεις εστω κ με καταθλιψη το εκανα κ εγω οταν ημουν με καταθλιψη,Οσο μπορεις μην επαναπαυεσαι κινητοποιησου

  13. #28
    Δεν ξέρω ρε παιδιά εγώ το ότι με ζόρισα τόσο με την κατάθλιψη πιστεύω πως με κλάταρε... Ίσως να το τραγικοποιώ περισσότερο... αλλά δεν έχω άλλο αυτή τη στιγμή... Τώρα ΣΚ θα κάτσω μέσα να κόψω τις μαλακίες και βλέπουμε...
    Το ίδιο βόλεμα βλέπουμε τελικά Αντρέα... αν κι εγώ το βλέπω λίγο πιο πολύπλοκο επειδή το ξερω... για το ίδιο μιλάμε πάντως... και εν μέρη έχεις δίκιο...
    Σας ευχριστώ για το ενδιαφέρον σας... Την Κυριακή θα γράψω και πως τα πήγα... και ελπίζω να έχω κάτι να γράψω και να μην έχω διάθεση να το γράψω...
    Καλό βράδυ

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    καθρευτη χαραμιζεσε.αλλα ολοι οι καλοι χαρακτηρες γυνονται θυματα μεσα στις μαλακιες.δεν εισαι για τετοια εσυ.δεν μπορεις να ξεμπλεξεις μονη σου θες εναν δικο σου ανθρωπο(καθαρο),βρες τον και καντην.αλλιως τον ξερεις τον δρομο και να τον ξεχασες θα σε πανε τα ποδια σου απο μονα τους,τσαγακι, πλαστικο στεμα και αντιο,τοσο φθηνοι ειμαστε,τοσο διλοι που πεθαινουμε χιλιαδες φορες και συνεχιζουμε να περπαταμε.σου αξιζει κατι καλυτερο.καλη τυχη

  15. #30
    Έχεις δίκιο ρε συ λεγκαλαιζ, αυτό είναι το δεύτερο βήμα, αφού κάνεις το πρώτο που είναι να παραδεχτείς το πρόβλημα... το να το πεις σε κάποιον και να του ζητήσεις βοήθεια... να παραδεχτείς δηλαδή πως δεν μπορείς μόνος...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Μαζοχισμός είναι πρόβλημα;
    By New_Beginning in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 25-04-2014, 15:58
  2. είναι η σχιζοφρένεια πρόβλημα?
    By favvel in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 60
    Last Post: 13-07-2013, 18:18
  3. Ποιο ειναι το προβλημα σας;
    By ΣωτηρηςΚ in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-04-2013, 14:27
  4. Ποιο ειναι το προβλημα μου ?
    By Johnnis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 31-01-2013, 09:04
  5. ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ 'Η ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 25-02-2012, 09:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •