Το πρόβλημα είναι να παραδεχτείς το πρόβλημα - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλη μου,ναι σιγουρα τα ναρκωτικα ειναι προβλημα κ δεν ειναι αναγκη να μου πεις οτι δεν ειναι ροδινη η ζωη κανενος απο τους χρηστες,Εγω ειμαι ανιδεη απο αυτο το θεμα κ νομιζα ολοι εθιζονται σε μεγαλο βαθμο κ υποφερουν μετα το ιδιο κ θελουν εναγωνιως χρηματα για να βρουν ναρκωτικα,Περιμενω να μου λες οτι το παλευεις παντως το δυνατον περισσοτερο στην αναγκη μενε ορισμενες μερες μεσα για να μην βγεις κ κανεις παλι χρηση,Οταν λες οτι κανεις οταν κανει χρηση δεν ειναι απολυτα εντιμος δεν το καταλαβαινω αρκετα πιστευω υπαρχουν θαυμασιοι ανθρωποι οπως εισαι κ η ιδια αλλωστε που για διαφορους λογους εγιναν χρηστες ναρκωτικων κ ετσι κ σταματησουν τα ναρκωτικα θα καταφερουν αρκετα πραγματα στην ζωη τους

  2. #47
    Λοιπόν για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις προς αυτούς που δεν ξέρουν κυρίως... Όλοι εθίζονται και κάνουν πράγματα που δεν θα έκαναν σε καμία περίπτωση για να βρουν την δόση τους... όλοι όμως... Κανείς δεν μπορεί να βάλει το όριο εκεί που θέλει, και εκεί την πατάνε όλοι... όταν νομίζουν πως αυτοί δεν θα την πατήσουν...
    ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ!!
    Αυτό που είπα είναι πως το όριο του καθενός στην ζωή είναι διαφορετικό, άρα και στην χρήση... Αυτό όμως δεν σημαίνει πως ο καθένας δεν ξεπερναει τα δικά του όρια...
    Προφανώς και υπάρχουν θαυμασιοι άνθρωποι στην χρήση και μάλιστα οι περισσότεροι είναι θαυμάσιοι άνθρωποι, αλλά όλοι φέρονται ανέντιμα πρώτον ώς προς τον εαυτό τους και οι περισσότεροι άν όχι όλοι φέρονται ανέντιμα και στους γύρω τους... και ανέντιμο δεν είναι μονο το να κλέψεις την τράπεζα, αλλά και το να πεις πως θες χρήματα για τσιγάρα και να πάρεις ναρκωτικά...

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    είναι κουραστικο να λεμε συνεχως ότι φταιει η κοινωνια! και δεν πρεπει να το λεμε ,αφου εμεις ειμαστε υπευθυνει που μπλέκουμε στα ναρκωτικα!! δεν μας εβαλε κανενας με το ζορι να πιουμε!! κι να το εκανε για να "αρρωστησει"καποιος πρεπει να του βαζουν με το ζορι να πιει πολλες φορες!
    Όμως δε μπορω να μην λεω συνεχως ότι αν το κρατος ειχε μια άλλη πολιτικη στην αντιμετοπιση των ναρκωτικών ότι θα την ειχαν γλειτωση πολλα παιδια!
    Ελπιζω όμως! κι ευχομαι το πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ για τα ναρκωτικα να το κανει πραξη αν θα βγει! διοτι λεει πολύ σωστα πραματα! ,αν τα κανει αυτά ουτε πολλα λεφτα θελει ουτε κι πολύ προσωπικο! Βεβαια κι λογικο οσοι εχουν ειδη μπλεξει με τις ουσιες να μην είναι προτερεοτητα, λογικο αφου ότι ηταν να γινει με εμας εγινε,αν κι εκει θα μπορουσαν να κανουν καποια πραματα! Το ζητημα είναι στα νεα παιδια! πιστευω ότι αν από το σχολειο τους, κι αν με σωστο τροπο στις νεες ηλικιες υπαρξει η σωστη ενημερωση θα σωθουν παρα πολλα παιδια!! μακαρι λοιπον να γιενει αυτό!μακαρι να υπαρξει από τα πρωτα χρονια των παιδιων η σωστη στρατιγικη ώστε να είναι οσο πιο λιγα τα ατομα που θα μπλεξουν!!
    Ετσι ακριβως αν φταιει η κοινωνια ενα 2% για τα ναρκωτικα νομιζω καταλαβαινεισ ποιος ευθυνεται για το υπολυπο ποσοστο.. Στο χερι μας και μονο ειναι να αντισταθουμε σε αυτην την βρωμα. Καλη η αλητεια δεν λεω αλλα δεν ζεισ ρε αδερφε εισαι εσυ το πιωμα οι παραβατικες συμπεριφπρες το ψεμα που λες στον εαυτο σου οπως ελεγα εγω καθε φορα που ημουν φτιαγμενος οτι ολα καλα το ελεγχω αλλα οταν ξυπνουσα ουτε πρωινο ουτε το προσωπo δεν επλενα ημουν κατευθυνενο ζομπι προς τον θανατο που στην αρχη δεν το ειχα παρει γραμμη οτι ενα γαμγμενο φιξακι ειναι τοσο δυνατο και θα σε βαλει στο τριπακι και θα κανεις πραγματα που μισουσες και αλλα πολλα οπως να χανεις την πραγματικοτητα τους φιλους εμπυστοσυνη την υγεια σου τον εαυτο σου το μυαλο σου κι αν εισαι ασχημα μπλεγμενος ακομα και την ζωη σου. Θα μου πεις ετσι γουσταρω ετσι την βρησκω και απο αυτο θα φυγω αλλα γιατι να κλαιει η μανα που θα χασει το παιδι της στα 30 που δεν φταιει σε κατι γιατι να εισαι εξαρτημενος.. Θυμαμαι την ζωη μου που ημουν καθαρος χαρουμενος που ειχα την καλυτερη παρεα αλλα με την πρεζα τους εχασα. Που την επεφτα για υπνο οποτε ηθελα αλλα με την πρεζα στριφογυρνουσα 3 ωρες και δν μπορουσα.. Που ειχα αισθηματα και καθαρη συνειδηση και με την πρεζα τα κατεστρεψα που δεν ηξερα τι θα πει δικαστηριο και με την πρεζα με μαθανε οι μπατσοι σε ολο το τμημα πεσιματα στην πολη μεσα στον κοσμο ψαχτιρια νυχτεσ σε κρατητιρια τι να πρωτο πω χιλια δυο προβληματα γιατι?? Γιατι ημουν μικρος περιεργος δεν ηξερα δεν ρωταγα μια φορα δεν φταιει κανενας αλλος μονο εγω οπως λες Γιωργο δεν ηρθε κανεις με το ζορι να μου το δωσει μονος μου μπηκα στον χορο και ειδα δυπ πραγματα τα εζησα και καταλαβα οτι δεν αξιζει σε καμια περιπτωση να χασεις τα παντα για αυτο το πραγμα και ετσι εφυγα πριν βρεθω στη φυλακη η στον ταφο.. Και πιστεψε με μπορεις μην λες οτι δεν μπορεις απλα δεν θελεις και το ξερεις πολυ καλα..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Επισης χαρη στον ψυχιατρο του οκανα που μου ελεγε οτι ειμαι σκουπιδι και οτι δεν εχω τα @@ να κοψω και οτι μια ζωη θα ειμαι τζανκι χαρη σαυτον τον κεφτε τα καταφερα θελω πολυ να παω στον οκανα και να τον φτυσω στην μαπα.. Που αν τον κλειδωσεις σε ενα δωματιο και επι μια βδομαδα τον βαρας ενεσεις με ηρω να δω μετα τι @@ θα εχει αυτος και που θα καταληξει....
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by invisiblebullet View Post
    Επισης χαρη στον ψυχιατρο του οκανα που μου ελεγε οτι ειμαι σκουπιδι και οτι δεν εχω τα @@ να κοψω και οτι μια ζωη θα ειμαι τζανκι χαρη σαυτον τον κεφτε τα καταφερα θελω πολυ να παω στον οκανα και να τον φτυσω στην μαπα.. Που αν τον κλειδωσεις σε ενα δωματιο και επι μια βδομαδα τον βαρας ενεσεις με ηρω να δω μετα τι @@ θα εχει αυτος και που θα καταληξει....
    Φιλεμου θα επρεπε να τον κανεις ρεζιλι! να τον καταγκηλεις αυτόν τον θεραπευτη που σου φερθηκε ετσι! εκτος! λεω εκτος , εάν το εκανε υποκριτικα, το εκανε με εμεσο σκοπο να σου βγει το πισμα! διοτις το πισμα λεγετε από πολλους θεραπευτες ότι είναι ισως η πιο καλη "μιζα" για να παρει μπρος η "μηχανη" της αποτοξίνωσης! βεβαια ξανα λεω ότι μαλον το εκανε από απλη κακια!
    Φιλεμου το ότι μπορεσες κι ξεφυγες από όλα αυτά τα πραματα! διοτις δεν είναι μονο η στιγμη της χρησης είναι ολοκληρη η ζωη μας που αλλαζει! ζουμε σε ένα κοσμο γυρο κι με κεντρο την ηρωινη η γενικα τα ναρκωτικα! απλα η ηρωινη σε φερνει σε αυτό τον κοσμο! σε κανει να ζεις αποκλειστικα για το πως θα βρεις την ακρη να γινεις, ολη σου η ημερα εχει αρχη κι τελος στο πως θα βρεις λεφτα για να παρεις την δοσησου!
    Αυτό είναι κι που ελεγα στην καθευτη ότι ισως κοροιδευει τον εαυτοτης λεγωντας πως δεν εχει τοσο μεγαλο πρόβλημα όπως αλλοι, ότι πινει μια στο τοσο ! είναι πολύ σπανιο πραμα - όχι ότι δεν γινετε, γινετε κι εγω εχω περασει από την φαση του να πινω μια την βδομαδα η μια τον μηνα! κι οντως μπορουσα κι εκανα κανονικη ζωη,αλλα όχι για πολύ καιρο! - δυστυχως μας αλλαζει! μας κανει εξαρτηεμους! χανουμε την ελευθερια μας! κι οποιος εχει την πρεζα μας κανει σχεδόν ότι θελει! αφου είναι σαν την βνζινη για το αμαξι!
    Σχετικα με το κρατος κι τους μπατσους που σου ειπαν συτο να τον υπογραψεις, δυστυχως ετσι δουλευει το συστημα, και οι εμποροι το ξερουν πολύ καλα, αφου εχουν ακριβοπληρωμένους δηκιγορους διπλα τους! που τους μαθαινουν όλα τα κοπλακια! το απιστευτο κι η αποδηξη ότι ζουμε σε φεουδαρχικα συστηματα είναι η εξης! σε εγκληματα για τρομοκρατια! ο κατηγορούμενος μπορει να τον βαλουν φυλακη κι χωρις υπογραφη από τον θυτη! ,μπορουν να τον κραταν για 1-2 μερες χωρις να εχει δει τον δικηγοροτου! μπορουν να τον ανακρινουν ωσες ωρες θελουν,μπορουν να τον βαλουν προφυλακιστεο κι επισης δεν εχουν αναγκη κι πολύ τους μαρτυρες! κι το σημαντικο!!οι τρομοκρατες απηλουν τους εξουσιαστες! τους ζαπλουτους και την μπουρζουαζια! όχι τον πολύ κοσμο! ενώ οι εμποροι ναρκωτικών που καταστρεφουν τον ανθω της κοινωνιας δεν υπαρχουν ιδιονημα! Όμως αν θελουμε να δουμε το θεμα αντικειμενικα πρεπει να δουμε κι την γνωμη που λεει ότι οσοι είναι ενηλικες δεν μπορουν να θεωρουντε θυματα ,αρα δεν είναι κι θυτες οι εμποροι! αρα το εμποριο ναρκωτικών σε ενηλικες δεν είναι τοσο κακο! είναι πτεσμα! δε συμφωνω αλλα είναι κατις που πρεπει να το δουμε,είναι η λογικη της φιλελεύθερης κουλτουρας! κι επειδή είναι αναλογο της ελευθεριας, της αυτοδιάθεσης,κι του δικαιώματος να ζουμε κι να κανουμε ότι θελουμε οπου δεν ενοχλεί αλλους! γενικα είναι πολύ μεγαλο θεμα πολύ μπερδεμα! για αυτό συνεχως λεω ότι πρεπει να πεσει ολο το βαρος στα νεα παιδια! αν εχουν μαθει την αληθεια για τα ναρκωτικα και οι εμποροι θα μεινουν χωρις πελατες, και οι μπατσοι χωρις το λαδομα τους, κι οι περι του δικαιου επαγγελματα θα εχουν αναδουλιες!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by καθρεπτης View Post
    Λοιπόν για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις προς αυτούς που δεν ξέρουν κυρίως... Όλοι εθίζονται και κάνουν πράγματα που δεν θα έκαναν σε καμία περίπτωση για να βρουν την δόση τους... όλοι όμως... Κανείς δεν μπορεί να βάλει το όριο εκεί που θέλει, και εκεί την πατάνε όλοι... όταν νομίζουν πως αυτοί δεν θα την πατήσουν...
    ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ!!
    Αυτό που είπα είναι πως το όριο του καθενός στην ζωή είναι διαφορετικό, άρα και στην χρήση... Αυτό όμως δεν σημαίνει πως ο καθένας δεν ξεπερναει τα δικά του όρια...
    Προφανώς και υπάρχουν θαυμασιοι άνθρωποι στην χρήση και μάλιστα οι περισσότεροι είναι θαυμάσιοι άνθρωποι, αλλά όλοι φέρονται ανέντιμα πρώτον ώς προς τον εαυτό τους και οι περισσότεροι άν όχι όλοι φέρονται ανέντιμα και στους γύρω τους... και ανέντιμο δεν είναι μονο το να κλέψεις την τράπεζα, αλλά και το να πεις πως θες χρήματα για τσιγάρα και να πάρεις ναρκωτικά...
    Καλησπερα φιλη μου,Λιγο καλυτερα εισαι σημερα?εγω παντως δεν θα ελεγα οτι ολοι οι χρηστες ειναι ανεντιμοι περισσοτερο ειναι αυτοκαταστροφικοι κ εχουν αναγκη απο στηριγμα,παιρνουν ναρκωτικα για να καλυπτουν ορισμενα πραγματα που τους λειπουν αυταπατωνται οτι θα αποδρασουν απο τα προβληματα τους ενω γινονται δεσμιοι των ναρκωτικων που ειναι μεγαλυτερο προβλημα,οι ανθρωποι αυτοι δεν ειναι εγκληματιες αλλα θυματα κ ετσι πρεπει να αντιμετωπιζονται,αλλοι ειναι οι εγκληματιες οσοι σκοτωνουν βιαζουν κ εκμεταλλευονται τους αλλους,σου απαντησα στα εισερχομενα το βραδυ κ περιμενω νεα σου!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλη μου,Καλα ειμαι,Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου να μου στειλεις στα εισερχομενα σου εστειλα κ τις προαλλες μαλλον δεν ελαβες,τωρα σου εστειλα παλι στα εισερχομενα κ πες μου εαν τα ελαβες σου εχω στειλει κ πριν μερες κ προχθες κ τωρα,Περιμενω νεα ειδικα για το θεμα της χρησης ευελπιστω να εισαι καλυτερα!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Μαζοχισμός είναι πρόβλημα;
    By New_Beginning in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 25-04-2014, 15:58
  2. είναι η σχιζοφρένεια πρόβλημα?
    By favvel in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 60
    Last Post: 13-07-2013, 18:18
  3. Ποιο ειναι το προβλημα σας;
    By ΣωτηρηςΚ in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-04-2013, 14:27
  4. Ποιο ειναι το προβλημα μου ?
    By Johnnis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 31-01-2013, 09:04
  5. ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ 'Η ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 25-02-2012, 09:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •