Σας κάνει καλό αυτό το φόρουμ; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Σας κάνει καλό αυτό το φόρουμ;

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Ναι

    16 88.89%
  • Όχι

    2 11.11%
Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 144
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Παντως θυμαμαι τοτε που ειχε αναβαθμιστει το φορουμ ελεγαν οτι διπλοπροφιλα δεν θα ξαναυπηρχαν , κατι που τελικα δεν ισχυει και μαλλον δεν υπαρχει και τεχνολογικη λυση για την κατασταση αυτη.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Δεν νομίζω να υπάρχουν διπλοπρόφιλα! Αλήθεια στους πόσους πόντους παίρνεις μπαν;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Παντως θυμαμαι τοτε που ειχε αναβαθμιστει το φορουμ ελεγαν οτι διπλοπροφιλα δεν θα ξαναυπηρχαν , κατι που τελικα δεν ισχυει και μαλλον δεν υπαρχει και τεχνολογικη λυση για την κατασταση αυτη.
    αυτη τη δηλωση δεν την θυμαμαι εγω.
    αυτο που θυμαμαι παντως ειναι, οτι σε πολλες περιπτωσεις που δεν υπηρξε αυτοματο μπαν απο το συστημα ασφαλειας, οταν ασχοληθηκαν χειροκινητα οι μοντ, φανηκαν τα διπροφιλα.
    οποτε, το νου σας λαμογιαααααααααααα
    μπορει να νομιζετε οτι τους δουλευετε και να γελανε με τα χαλια σας, εκει στην διαχειριση...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλα βρε ρεμεντυ , ολο το προβλημα ειναι τα διπλα προφιλ , η τα χαζοθρεντ που ανοιγονται ?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    ΤΟ ΒΕΒΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕς ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΠΑΡΚΩΣ ΜΕ ΜΟΝΑ ΠΡΟΦΙΛ. ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΤΕ ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ ΕΙΤΕ ΑΠΛΑ ΑΧΡΗΣΤΑ.
    ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ.
    Last edited by Aeon; 13-01-2015 at 14:49.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εγώ πάντως δεν έχω ανάγκη απο όπλα είμαι ήδη πυροβολημενη :-)

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Εγώ πάντως δεν έχω ανάγκη απο όπλα είμαι ήδη πυροβολημενη :-)
    δεν φοβάσαι τα όπλα και τις καραμπίνες μνημονιο;
    Μου ξεβούλωσε το αυτί σήμερα....

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    δεν φοβάσαι τα όπλα και τις καραμπίνες μνημονιο;
    Μου ξεβούλωσε το αυτί σήμερα....
    Τι ερώτηση είναι αυτή; δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοια κατάσταση αλλά φυσικά και τα φοβάμαι γενικότερα !

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Προσωπικα μου χει. Κανει καλο. Με βοηθαγε στο να βγαζω απο μεσαμου πραματα που δυσκολευομουν πολυ στο κοινωνικομου περιβαλον,ειτε ηταν πολυ λιγα τα ατομα που μπορουσα να πω την αληθεια στεγνα.
    Δε μου εδωσε θεραπεια αυτην Μανα φυσικο αλλωστε την βρηκα σε γιατρους η σε θεραπευτικα προγραμματα.
    Επακολουθα λοιπον εκφραζω την ευχαρηστηση μου προς το φορουμ. Με μοναδικα παραπονα στο οτι αφηνουν ατομα εδω μεσα οπου δεν εχουν σχεση με το φορουμ να μας βριζουν,να χλευαζουν η να ειρονευοντε τις ψυχικες μς ιδιαιτερωτητες

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης..
    Με την άδεια του Macgyver πάντα..............

    Η απειλή κατά της ζωής κ της περιουσίας αποτελεί κατ' έγκληση διωκόμενο έγκλημα, καμία σχέση με αυταπάγγελτο (εδράζεται στο 333ΠΚ δε λέγεται ποινική δικονομία όπως λένε κάποιοι άσχετοι αλλά κώδικας), κ η προθεσμία για την υποβολή της έγκλησης είναι 3 μήνες από την πραγματοποίηση της απειλής στον αρμόδιο Εισαγγελέα. Οποιοσδήποτε δηλ. πίστεψε ποτέ ότι απειλείται από τον Macgyver, ή ότι ο τελευταίος είχε όντως την πρόθεση ή είναι ικανός να προκαλέσει κακό σε κάποιον θα μπορούσε να το αναφέρει εντός 3 μηνών στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών (ή κατ' εξαίρεση Εφετών, με άλλη διαδικασία). Από τότε όμως έχει περάσει πολύ περισσότερος καιρός χωρίς κανείς να απευθυνθεί στις Αρχές, χώρια που κ ο ίδιος έχει αναιρέσει αυτές τις κουβέντες. Απλά συνεχίζεται μόνιμα η ίδια καραμέλα με τα όπλα, ανεξαρτήτως θέματος κ ανεξαρτήτως γραφόμενων του ίδιου. Το ότι ο οποιοσδήποτε Εισαγγελέας θα έσκαγε στα γέλια με μια τέτοια καταγγελία, θεωρώ περιττό να αναφέρω.
    Αν λοιπόν κάποιος έχει σκοπό να γρατζουνιστεί/να χτυπήσει/ να πέσει από καμιά σκάλα/να στουκάρει σε κανένα φορτηγό (αν δεν ισχύουν οι φήμες περί πολλών περιττών κιλών) κ ύστερα να πάει να κατηγορήσει τον Macgyver,όπως γράφτηκε, τότε το μόνο που θα καταφέρει θα είναι να πληρώσει ο ίδιος τα έξοδα νοσηλείας του.

    Γενικά καλό θα ήταν ο καθένας να περιοριστεί στον τομέα του (χολή) κ να μη χρησιμοποιεί έννοιες, το περιεχόμενο των οποίων δε γνωρίζει.
    Last edited by Aeon; 13-01-2015 at 14:50.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Νασαι καλα mariposa , που με τις γνωσεις σου εβαλες τα πραματα στη θεση τους .

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Με την άδεια του Macgyver πάντα..............

    Η απειλή κατά της ζωής κ της περιουσίας αποτελεί κατ' έγκληση διωκόμενο έγκλημα, καμία σχέση με αυταπάγγελτο (εδράζεται στο 333ΠΚ δε λέγεται ποινική δικονομία όπως λένε κάποιοι άσχετοι αλλά κώδικας), κ η προθεσμία για την υποβολή της έγκλησης είναι 3 μήνες από την πραγματοποίηση της απειλής στον αρμόδιο Εισαγγελέα. Οποιοσδήποτε δηλ. πίστεψε ποτέ ότι απειλείται από τον Macgyver, ή ότι ο τελευταίος είχε όντως την πρόθεση ή είναι ικανός να προκαλέσει κακό σε κάποιον θα μπορούσε να το αναφέρει εντός 3 μηνών στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών (ή κατ' εξαίρεση Εφετών, με άλλη διαδικασία). Από τότε όμως έχει περάσει πολύ περισσότερος καιρός χωρίς κανείς να απευθυνθεί στις Αρχές, χώρια που κ ο ίδιος έχει αναιρέσει αυτές τις κουβέντες. Απλά συνεχίζεται μόνιμα η ίδια καραμέλα με τα όπλα, ανεξαρτήτως θέματος κ ανεξαρτήτως γραφόμενων του ίδιου. Το ότι ο οποιοσδήποτε Εισαγγελέας θα έσκαγε στα γέλια με μια τέτοια καταγγελία, θεωρώ περιττό να αναφέρω.
    Αν λοιπόν κάποιος έχει σκοπό να γρατζουνιστεί/να χτυπήσει/ να πέσει από καμιά σκάλα/να στουκάρει σε κανένα φορτηγό (αν δεν ισχύουν οι φήμες περί πολλών περιττών κιλών) κ ύστερα να πάει να κατηγορήσει τον Macgyver,όπως γράφτηκε, τότε το μόνο που θα καταφέρει θα είναι να πληρώσει ο ίδιος τα έξοδα νοσηλείας του.

    Γενικά καλό θα ήταν ο καθένας να περιοριστεί στον τομέα του (χολή) κ να μη χρησιμοποιεί έννοιες, το περιεχόμενο των οποίων δε γνωρίζει.
    επειδη το θρασσος ξεχειλιζει, κατσε να το διευκρινισω ακομα περισσοτερο γιατι δεν ισχυουν οσα λες.
    το αν η ορολογια ειναι "αυτεπαγγελτο" δεν με αφορα, γιατι δεν ειμαι νομικος.παντως δεν χρειαζεται να παω πουθενα...
    θα στο πω περιφραστικα λοιπον και ας ακουσουν και αλλοι που εχουν προβληματα με απειλες εδω μεσα και στο ιντερνετ γενικοτερα, οτι ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΛΑ ΛΕΣ ΠΕΡΙ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ.

    για καποια αδικηματα η πραξεις που ανακοινωνονται στο διαδικτυο και αφορουν αυτοκτονιες, παιδεραστιες, ΑΠΕΙΛΕΣ ΚΑΤΑ ΖΩΗΣ, ΟΠΛΟΚΑΤΟΧΗ και ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ, ασχολειται η υπηρεσια καταπολεμησης ηλεκτρονικου εγκληματος και δεν χρειαζεται καμια προσφυγη του ΠΑΘΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ, ουτε υπαρχει οριο 3 μηνων...
    αρκει μια ηλεκτρονικη καταγγελια στην υπηρεσια αυτη και επισκεπτονται τον απειλωντα κατ οικον τα αγορια με τα μπλε, να ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ αν οι καταγγελιες ειναι βασιμες.
    η οπλοκατοχη διωκεται οταν δεν υπαρχει αδεια. οταν η αδεια εχει ληξει, ειναι το ιδιο ακριβως σαν να μην υπαρχει. εδω και καιρο γινεται ελεγχος σε ολη την ελλαδα για οπλα χωρις ενημερες αδειες.
    αν επιπλεον το ατομο που δηλωνει περηφανα οτι κατεχει οπλα σε λειτουργια αρεσκεται να απειλει τον κοσμο οτι θα παει να τον βρει στο σπιτι του γιατι εχει τον τροπο να το κανει (ποιος ειναι αυτος ο τροπος αραγε?), τοτε καταλαβαινεις οτι εχουμε μια περιπτωση που με μεγαλη προθυμια θα ασχολουνταν η υπηρεσια διωξης ηλεκτρονικου εγκληματος, χωρις να χρειαστει να γελασει κανενας εισαγγελεας.
    ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ, ΣΗΜΕΡΑ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ.
    αν βεβαια πισω απο τον πολεμοχαρη με τα οπλα που απειλει να εξοντωσει κοσμο, κρυβεται τελικα κανενας φουκαρας που παιζει με μια σφεντονα και τον κηδεμονευει ο μπαμπας του , ασε τους αστυνομικους να γελασουν με την καρδια τους. εγω δεν εχω τοσο χιουμορ.
    αυτα και μαζεψου με την παραπληροφορηση,γιατι εισαι παντελως ανενημερωτος σε περιπτωση που εισαι νομικος.
    εγω που δεν ειμαι, τα ξερω αυτα.
    Last edited by Remedy; 12-01-2015 at 17:46.

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Επιτελους ! να τα πει κι καποιος γνωστικος !! καλα εκανες ΜΑΡΙΠΟΣΑ 7 κι εγραψες αυτό το μηνυμα!! διοτις είναι δικαιωματους να γελιοποιουνται μερικες εδώ μεσα "παιζοντας" το Law & Order!! εχουν πλακα από την μια πλευρα!! χεχε ειδικα ο τροπος γραφεις τους!!, μου αρεσει οπου βαζουν λεξεις "ψαγμενες" ,ότι κι καλα είναι δικηγορινες!! χιχιχι. Από την άλλη όμως μπορει καποιοι να τα πιστευουν διοτις είναι - μερικα παιδια όπως εγω που δε ξερω νομικα - κι ειτε να χαλασουν ασκοπα χρηματα ,πιστεύοντας πως θα βγαλουν ακρη αν υποστουν ασχημες συμπεριφορές!
    ΜΑΡΙΠΟΣΑ 7! ,πιστευω ότι ηταν πολυ χρησιμο το παραπανω μηνυμασου διοτις μας εδωσε μια μικρη ιδεα το τι παιζει !Επρεπε διοτις οι "κυριες" συνηθιζουν να μας παραπλητοφορουν ! γενικα! ειτε για θεματα νομικα ,ειτε για θεραπείες,γενικα είναι κατις που το κανουν συχνα!
    Εν ολιγις καλα εκανες κι μας εγραψες ΜΑΡΙΠΟΣΑ το τι παιζει διοτις οι άλλες "κυριες" δυστυχως συνηθιζουν να μας παραπληροφορουν! ειτε σε θεματα νομικα,ειτε σε θεματα περι ψυχολογικων θεραπειών η γενικα υγειας,το κανουν σε εργασιακα θεματα,ακομα κι σε προβλήματα ερωτικών σχεσεων!! χεχε.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 13-01-2015 at 14:51.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.!
    ξερω οσα νομικα χρειαζονται για να προστατευομαι πανου.
    .
    αν σε απειλεισει κανεις οτι θα σε εξοντωσει οπως συνεβη με μενα, η σου μοστραρει τα νομιμα η παρανομα, υπαρκτα η ανυπαρκτα οπλα του, ελα να σε συμβουλευσω τι να κανεις.
    Last edited by Aeon; 13-01-2015 at 14:51.

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γιατι το κανει αυτο?
    By jet in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 04-03-2013, 08:20
  2. Η εθελοντική εργασία κάνει καλό ή κακό στην ψύχωση?
    By angelos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 21-10-2012, 23:23
  3. Θα ηταν καλο να φαινεται στο φορουμ το φυλο μας.
    By persefoni78 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 18
    Last Post: 24-09-2012, 18:06
  4. Τσακωθειτε, κάνει καλό!
    By Nantiaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 19-02-2012, 21:10
  5. Η εξαρτηση απο το Φορουμ ...καλο η κακο?
    By πανος12345 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 18
    Last Post: 20-11-2009, 05:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •