Χωρισαμε πριν ενα μηνα..φερεται παραξενα!Με θελει ακομη η οχι;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    41

    Χωρισαμε πριν ενα μηνα..φερεται παραξενα!Με θελει ακομη η οχι;

    Πρωτη μου φορα χρησιμοποιω φορουμ και η βοηθεια σας θα ηταν πραγματικα πολυτιμη! Ειμαι 20 ετων και ειμαι φοιτητρια. Γενικα ειμαι σταθερος ανθρωπος και προτιμω τις σχεσεις. Ημουν λοιπον για αρκετους μηνες με ενα παιδι δυο χρονια μεγαλυτερο μου και ζουσαμε εναν θυελλωδη ερωτα. Τσακωνομασταν αλλα τα ξαναβρισκαμε και δεν μπορουσαμε ο ενας χωρις τον αλλον και δεν υπερβαλλω. Υπηρχαν ομως προβληματα. Εκεινος ηταν ζηλιαρης μεχρι αηδιας και απιστευτα εγωιστης. Μια ακομη φορα που ειχαμε χωρισει εκανα εγω το πρωτο βημα της επανασυνδεσης και ας μην εφταιγα εγω και λιγο καιρο, αφοτου τα βρηκαμε, μου παραδεχτηκε πως παλι καλα που εκανες το πρωτο βημα γιατι ξερω οτι φταιω, αλλα ειμαι υπερβολικα εγωιστης για να το παραδεχτω και φοβομουν και την απορριψη. Η σχεση μας λοιπον κυλουσε σχετικα ομορφα,βγαιναμε μαζι,ειχαμε κοινες παρεες και δεν διναμε δικαιωματα,ουτε υπηρχαν μυστικα. Ενα μηνα πριν ομως εγινε ενας τεραστιος τσακωμος-επλαθε διαφορα σεναρια με το μυαλο του-και χωρισαμε,μαλιστα με χωρισε εκεινος.Ματαια προσπαθησα να του εξηγησω πως δεν γινεται να ζηλευει τοσο εφοσον δεν του ειχα δωσει καμια αφορμη και ο,τι κι αν εκανα ηταν παρον. Δυο μερες μετα προσπαθησαμε να μιλησουμε μηπως βγαλουμε ακρη αλλα το μυαλο του παρεμενε κολλημενο σε ανοησιες. Μεσα στις γιορτες λοιπον, δεν ειχαμε καμια επαφη. Αποφασισα να του στειλω για καλη χρονια και ημουν ευγενεστατη κ εκεινος μου απαντησε ευγενικα και τρυφερα, ζητωντας μου συγγνωμη για τα οσα μου ειπε,αλλα διχως να πουμε κατι πιο συνταρακτικο-δεν τον εβλεπα κιολας γιατι ημασταν στις πολεις μας.Και οι γιορτες κυλησαν χωρις πολλα πολλα. Πριν 3 μερες λοιπον εγω ανοιξα και παλι το λογαριασμο μου στο facebook που τον ειχα κλειστο για πολυ καιρο,χωρις ιδιαιτερο λογο,αλλα εχοντας το σκεπτικο οτι αν θελει να μου μιλησει η να ξερει τι κανω να βλεπει.Μολις το αντιληφθηκε μου εστειλε μηνυμα βριζοντας με,λεγοντας μου πως ψαχνομαι,οτι ειμαι σαν τις αλλες,οτι δεν αξιζω τιποτα,οτι με μισει και κατι πραγματα τρελα τα οποια δεν τα ελεγε πρωτη φορα,αλλα οχι σε τετοιο βαθμο και με διεγραψε.Το μονο που του απαντησα ηταν ενα ξερο εγινε,πραγμα που ισως να τον πειραξε. Σημερα λοιπον και μετα απο πολυωρο ταξιδι επιστροφης στην πολη σπουδων,πηγα για φαγητο στη λεσχη.Εκει συναντησα εναν φιλο του που προσφερθηκε να κατσει μαζι μου στο φαγητο. Δεν αναφεραμε τιποτα σχετικα με το θεμα και μαλιστα δεν ειχε αλλαξει κατι απο τη μερια του. Καποια στιγμη χτυπησε το τηλεφωνο του και καταλαβα πως ηταν εκεινος επειδη ο φιλος του δυσκολευοταν να μιλησει και εκλεισε το τηλεφωνο,στελνοντας αμεσως μνμ. Σιγουρα του πε πως τρωμε μαζι. Μετα απο ουτε πεντε λεπτα καταφτανει στη λεσχη,δεν κοιταει καν προς το μερος μας σα να ξερει που καθομαστε και καθεται σε ενα τραπεζι μονος του. Οταν πια σηκωθηκα για ν φυγω τον κοιταξα κλεφτα και δεν με κοιταξε ουτε λεπτο,κοιτουσε μονο το πιατο του και το κινητο του,κατι δλδ που δεν κανει ποτε. Βγηκα εξω και μολις τελειωσε βγηκε και εκεινος περνοντας απο μπροστα μου σαν να μην υπαρχω και με πολυ στυλακι. Ενιωσα τρισαθλια. Δεν του εχω κανει απολυτως τιποτα και ειχε να το λεει πως μου φαινεται παραξενο που εισαι τοσο καλη σ αυτη τη σχεση. Γενικα ειμαι δυναμικος χαρακτηρας αλλα αυτο με εχει ριξει στα πατωματα και ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ!!Τον θελω και αγαπιομαστε και ειναι κριμα.Αραγε τον εφαγε η ζηλεια και ο εγωισμος του;Περιμενει παλι απο μενα την πρωτη κινηση;Προσπαθει να με κανει χωμα επειδη νομιζει πως τον ξεπερασα και κανω κατι με αλλους;Μετανιωσε γ αυτα που μου ειπε;;Η μηπως δεν με θελει πια και οντως απαξιει; Οι φιλες μου υποστηριζουν πως με θελει αλλα ειναι τοσο εγωιστης που ενω φταιει περιμενει παλι να γυρισω εγω,πως κοιτουσε συνεχεια το κινητο του για να μη χρειαστει να κοιταξει εμενα και πως με τη ζηλεια που τον δερνει θα φανταζεται τερατα και γ αυτο με εβρισε.Επισης προτεινουν να μεινω μακρια του γιατι ειναι αψυχολογητος!Θα το εκτιμουσα αν καποιος μου απαντουσε ειλικρινα και αντικειμενικα..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Αν πραγματικά τον θέλεις προτείνω να κάνεις πάλι εσύ το πρώτο βήμα. Μόνο έτσι θα ξεκαθαρίσουνε τα πράγματα και θα δούμε αν πραγματικά σε θέλει ή όχι. Στην περίπτωση που σε θέλει θα δεχτεί ενώ αν δεν σε θέλει θα σε απορρίψει. Σε περίπτωση που σε απορρίψει ελπίζω να είσαι αρκετά δυνατή ώστε να αντέξεις που έριξες τα μούτρα σου. Διαφορετικά θα χωρίσετε και αυτό θα είναι οριστικό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Κοπελια , μια συμβουλη μονο. Μακρια απο ζηλιαρηδες.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    41
    Εκεινος με θελει; Παλι εγω;Και στους τσακωμους και στους χωρισμους και σε ολα;;;Θα το χει πια και σιγουρο!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Quote Originally Posted by Talia st. View Post
    Εκεινος με θελει; Παλι εγω;Και στους τσακωμους και στους χωρισμους και σε ολα;;;Θα το χει πια και σιγουρο!
    Θα του αποδείξεις με την συμπεριφορά σου ότι δεν είσαι για αυτόν σίγουρη!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    41
    τι να κανω που εχω φαει τα μουτρα μου...

  7. #7
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Κοπελια , μια συμβουλη μονο. Μακρια απο ζηλιαρηδες.
    ...όπου ζήλια, πρόσθεσε και το ανασφάλεια που προκύπτει από απωθημένα..
    Μην αφήνεις κάποιον να ξεσπάει τα απωθημένα του πάνω σου. Δεν έχει πάτο...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    41
    εχει ανασφαλεια,το ξερει και του το εχω τονισει..αντιμετωπιζε τις γυναικες σα να ναι τσιγαρα και μονο εγω του το αλλαξα αυτο σε ελαχιστο βαθμο ομως προφανως...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα ακομα δε καταλαβες για πιο λογο το παραδεχτηκε για να σε αποστομωσει κ να συνεχισει το βιολι του
    εγω βλεπω παντος καπιες αντιφασεις σε αυτα που λες κ το λεω ετσι γιατι το βλεπω ψυχρα ως τριτος αφου αν ειμουν πιο κοντα σιγουρα θα τις προσπερνουσα οστοσο δε καταλαβαινω τι σχεση μπορει να εχει η σταθεροτητα με τον ερωτα αφου ειναι δυο λεξεις ακρως αντιθετες
    οστοσο ετσι οπως το πας φανταζομαι πως θα συνεχιστει το υπολυπο σεναριο θα σε ξανναβρισει αργοτερα θα σου ξαναπει συγνωμη (που σημαινει καντο γαργαρα για να συνεχισουμε) ενω εσυ θα πιστευεις τις φτηνες δικαιολογιες που σου πασαρει ως αλοθι κλπκλπκλπ
    οπιος ειναι εγωιστης στο τελος μενει μονος του.
    εγω δε πιστευω οτι ειναι αψυχολογιτος απλα κανει τον αψυχολογιτο κ να τα κανει ολα σαλατα κ μετα να μετανοει δηθεν.

  10. #10
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    βασικα ακομα δε καταλαβες για πιο λογο το παραδεχτηκε για να σε αποστομωσει κ να συνεχισει το βιολι του
    εγω βλεπω παντος καπιες αντιφασεις σε αυτα που λες κ το λεω ετσι γιατι το βλεπω ψυχρα ως τριτος αφου αν ειμουν πιο κοντα σιγουρα θα τις προσπερνουσα οστοσο δε καταλαβαινω τι σχεση μπορει να εχει η σταθεροτητα με τον ερωτα αφου ειναι δυο λεξεις ακρως αντιθετες
    οστοσο ετσι οπως το πας φανταζομαι πως θα συνεχιστει το υπολυπο σεναριο θα σε ξανναβρισει αργοτερα θα σου ξαναπει συγνωμη (που σημαινει καντο γαργαρα για να συνεχισουμε) ενω εσυ θα πιστευεις τις φτηνες δικαιολογιες που σου πασαρει ως αλοθι κλπκλπκλπ
    οπιος ειναι εγωιστης στο τελος μενει μονος του.
    εγω δε πιστευω οτι ειναι αψυχολογιτος απλα κανει τον αψυχολογιτο κ να τα κανει ολα σαλατα κ μετα να μετανοει δηθεν.
    ...ακριβως
    Γιατι τον ενδιαφερει μονο ο εαυτος του ;)

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    41
    θεωρεις δλδ πως δεν νιωθει κατι το ιδιαιτερο και παιζει; Γιατι δεν υπηρχε μονο ερωτας κ θα στο επιβεβαιωναν σιγουρα και αυτοι που μας ηξεραν..εχεις ομως δικαιο..τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου

  12. #12
    Quote Originally Posted by Talia st. View Post
    θεωρεις δλδ πως δεν νιωθει κατι το ιδιαιτερο και παιζει; Γιατι δεν υπηρχε μονο ερωτας κ θα στο επιβεβαιωναν σιγουρα και αυτοι που μας ηξεραν..εχεις ομως δικαιο..τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου
    ...οχι
    Το αν νιωθει ή όχι για σένα κατι, δεν μπορεί να το διαβεβαιωσει κανενας, παρα μονο οι πραξεις του
    Το θεμα ειναι πως φερεται εντελως ανωριμα.
    Εκει πρεπει να βαλεις τα ορια σου

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    41
    Πραγματικα φερεται σα δημοτικο...εχω ξαναβγει απο μεγαλες σχεσεις και πρωτη φορα συναντω κατι τετοιο..οχι τπτ αλλο δεν μπορω και να διαβασω...

  14. #14
    ...τοτε επικεντρωσου στο μελλον σου και αν αποφασισει να σε διεκδικησει επειδη σε θελει, εχει καλως.
    Αν βγαζει τα απωθημενα του πανω σου, απλως δεν εχει νοημα να χανεις χρονο και να μενεις πισω...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    41
    α ρε θεοφανια στον ουρανο σε εψαχνα στη γη σε βρηκα...
    Υ.Γ κολλημενης:ευχομαι να με θελει :P

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. χωριςαμε επειδη θελει χρονο να σκεφτει
    By christos___1985 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 25-08-2014, 19:16
  2. Γιατί φέρεται έτσι και τι μπορω να κάνω εγώ?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 26-03-2013, 14:29
  3. ενα βημα πριν την αυτοκτονια πριν καν ενηλικιωθω..
    By nikosss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 17-02-2012, 18:47
  4. Ο φίλος μου, μου φέρεται απαίσια...
    By Dark_Queen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 29-07-2011, 18:25
  5. ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ
    By selas-selas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 30-10-2010, 22:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •