Μου συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14

    Μου συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο

    Προαισθάνομαι διάφορα πράγματα
    για παράδειγμα,
    το που βρισκονται ορισμένα άτομα που με ενδιαφέρουν ανα διαστήματα.
    Και όταν μου συμβαίνει αυτό, νιώθω ένα περίεργο κόμπο στο στομάχι... Όταν βγαίνει αληθινή αυτή η προαίσθησή μου ηρεμώ...
    Αυτο συμβαίνει για πάνω απο 1 μήνα τώρα ενώ πριν συνέβαινε σποραδικά. Έχετε κάτι ναα πείτε για αυτό;; Έχω αρχίσει να τρελαίνομαι;;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    μηπως ειναι η ιδεα σου?

  3. #3
    ...μήπως εστιάζεις περισσότερο στα συγκεκριμένα άτομα?
    Είναι όπως η ψευδαίσθηση της ώρας με τα ίδια νούμερα.
    Μπορεί να κοιτάξουμε εκατό φορές το ρολόι, αλλά όταν δούμε τρεις φορές τα ίδια νούμερα, το θεωρούμε σημάδι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Υπαρχει αυτο το φαινομενο που λες, να μπορεις να προβλεπεις καποια πραγματα για ατομα που ξερεις. Εσυ τι εννοεις? Οτι σκεφτεσαι ενα ατομο κ προβλεπεις που βρισκεται εκεινη τη στιγμη?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Υπαρχει αυτο το φαινομενο που λες, να μπορεις να προβλεπεις καποια πραγματα για ατομα που ξερεις. Εσυ τι εννοεις? Οτι σκεφτεσαι ενα ατομο κ προβλεπεις που βρισκεται εκεινη τη στιγμη?
    kerasi ειτε μου έρχεται σαν μια εικόνα στο μυαλό ο χώρος στον οποίο βρίσκεται το συγκεκριμένο άτομο , ή όταν περνάω απο το μέρος στο οποίο βρίσκονται νιώθω αυτό το σφίξιμο που σου λέω. Επίσης νιώθω το ίδιο αίσθημα οταν ειμαι εγώ κάπου και πρόκειται να έρθουν στο ίδιο μέρος με εμένα .και όλα αυτά για άτομα με τα οποία δε μιλάμε για να ξέρω που θα πάνε . Και μου φαίνεται αντελώς τραγικό και περίεργο...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...μήπως εστιάζεις περισσότερο στα συγκεκριμένα άτομα?
    Είναι όπως η ψευδαίσθηση της ώρας με τα ίδια νούμερα.
    Μπορεί να κοιτάξουμε εκατό φορές το ρολόι, αλλά όταν δούμε τρεις φορές τα ίδια νούμερα, το θεωρούμε σημάδι.
    Δεν ξέρω ρε συ , απλώς δε μιλαω με αυτα τα άτομα για να μπορώ να "μαντέψω" που θα πάνε βασει των ενδιαφερόντων τους. Απλώς με ενδιαφέρουν σαν φυσιογνωμίες.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Με παραξενευει ο κομπος που νιωθεις στο στομαχι γτ αυτο ειναι συμπτωμα αγχους. Γιατι να σε αγχωνει δηλαδη κατι τετοιο? Μηπως ειναι ατομα που δε θελεις επαφες? ή σε αγχωνει το ιδιο το γεγονος της προβλεψης?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Με παραξενευει ο κομπος που νιωθεις στο στομαχι γτ αυτο ειναι συμπτωμα αγχους. Γιατι να σε αγχωνει δηλαδη κατι τετοιο? Μηπως ειναι ατομα που δε θελεις επαφες? ή σε αγχωνει το ιδιο το γεγονος της προβλεψης?
    Όχι αντιθέτως δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτά τα άτομα, νομίζω πως ισχύει το δεύτερο γιατί πολλές φορές αγχώνομαι και αναρωτιέμαι γιατι μου συμβαινει αυτο...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ευα καλησπερα, νομιζω πως αν μετρουσες ποσες φορες δεν πεφτεις μεσα στις προβλεψεις σου , τοτε θα εβλεπες οτι ουσιαστικα ειναι τυχαιο.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κοιτα να δεις το πραγμα για μενα ειναι απλο εμεις εχουμε τη ταση να το μπερδευουμε
    απλα
    ενα πραγμα η το πιστευεις η δε το πιστευεις.
    αν πιστευεις οτι μπορεις να προαισθανεσαι πραγματα τελικα θα καταλαβεις καπια μερα οτι ετσι ειναι.
    αν δε πιστευεις οτι μπορεις να προαισθανεσαι πραγματα παλι θα καταλαβεις καπια μερα οτι ετσι ειναι
    αν δε θελεις να προαισθανεσαι πραγματα παλι θα καταλαβεις καπια μερα οτι δε προαισθανεσαι τιποτα...

    κανουμε σκεψεις κ ετσι γραφουμε το σεναριο που θα προκυψει στη συνεχεια.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    θα συμφωνησω με μπετ.
    απο τα χιλιαδες που τυχαινει να σκεφτεσαι η να υποθετεις, επιλεγεις να επικεντρωθεις σε αυτα που σου πετυχαινουν.
    αυτο σου δημιουργει την ψευδαισθηση οτι τα διαισθανεσαι..

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Ευα καλησπερα, νομιζω πως αν μετρουσες ποσες φορες δεν πεφτεις μεσα στις προβλεψεις σου , τοτε θα εβλεπες οτι ουσιαστικα ειναι τυχαιο.
    Είναι πολύ σωστο αυτό που αναφερει ο συμφορμιτης! στην σκεψη μας παντα κραταμε τα συμβαντα που μας κανουν εντυπωση! δλδη τις φορες που εχεις βγει σωστη! τις άλλες φορες,που εκανες λαθος δεν τις κρατας,,αρα δεν ξερεις ουτε ποσες είναι ουτε πωτες είναι!
    Ευα τι εννοεις σαν λες ότι νιώθεις το που είναι τα ατομα αυτά? δλδη στο ξεκαρφοτο κατι μεσα σου ,σου λεει που βρισκοντε? αν θες καντω πιο ξεκάθαρο, εξηγησεμας τι σου συμβαινει συμφορμιτησσα μας.
    Ευα,θες να πεις ότι εχεις μαντικες ικανότητες? ότι εχεις την αισθηση της τηλεπάθειας? εχεις χαρησματα μέντιουμ? δεν ειρωνεύομαι,,εξαλου πολλοι ανθρωποι το εχουν αυτό!δεν είναι ολοι τσαρλατανοι! Και αν το ψαξεις λιγάκι,θαδεις ότι τα μέντιουμ εμφανιζουν αρκετο αγχος σαν "νιοθουν" καποια ατομα,όπως και οι στομαχόπονοι ,τους εχουν και τα μέντιουμ! ο λογος είναι ότι το στομαχι μας γενικα εχει εμεση επαφη με τα συναισθηματα μας! όταν μας πιανουν οι μελαγχολιες μας θα παρατηρήσεις ότι σε ενοχλεί και το στομαχακι σου!
    Ευα ,όμως θα πρεπει να σκεφτεις όλα τα ενδεχομενα πριν συγουρευτεις το τι παιζει μεσα σου. Καλο θα είναι αν συνεχιστεί ολο αυτό, να κανεις καποια ψυχολογικα τεστ στον εαυτοσου, βλέπεις η σκεψη μας είναι κατι που δεν μπορούμε να την καταγράψουμε όπως καποιο άλλο σωματικο μας πρόβλημα, ο τροπος που μπορούμε να το κανουμε είναι μονο με καταγραφη εκεινης της στιγμης των συναισθηματων σου, αλλα κι των γεγονοτων, π.χ. όταν σου ξανα συμβει να καταγράψεις το αν εισουν κουρασμενη,,αν ειχες κοιμηθεί καλα η όχι! αν εισουν υπο την επηρεια καποιον ουσιων! αν ειχες καποια ψυχικη ενταση!! κι αν γυρο σου,εκεινη την στιγμη ηταν κατις που σε μεταβαλει συναισθηματικα! Αυτό πρεπει να το ξανα κανεις κι άλλες φορες που σου συμβαινει το ιδιο πραμα! μετα από καποιες φορες ,κατσε κατω,χαλαρη και βρες δλδη τι κεινο υπηρχε σε κάθε φαση που το παθαινες!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    τοτε θα εβλεπες οτι ουσιαστικα ειναι τυχαιο.
    απλα αν καπιος δε θελει να το δει οτι κατι δεν ειναι τυχαιο δε θα το δει ενω αν θελει να το δει θα το δει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Οταν νιωθουμε δεμενοι με ορισμενους ανθρωπους τοτε τους διαισθανομαστε κ συμβαινει πολλες φορες ενω παιρνεις εναν τηλεφωνο να σου στελνει μηνυμα την ιδια στιγμη,δεν υπαρχει συγκεκριμενη ερμηνεια ειναι κατι που συμβαινει

Similar Threads

  1. κάτι περίεργο συμβαίνει...
    By xrusaki17 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 23-08-2013, 01:14
  2. μου συνβενει κατι περιεργο
    By stelios in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 8
    Last Post: 13-04-2013, 22:56
  3. Περίεργο πολύ...
    By Nantina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 25-09-2011, 16:50
  4. ΟΡΙΑΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ? 'Η ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ???
    By Nolita in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 4
    Last Post: 29-08-2010, 00:07
  5. Ένα σπάνιο συναίσθημα και πολύ περίεργο
    By dfrankos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 07-09-2006, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •