Δεν αντεχω την ζωη αλλο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276

    Δεν αντεχω την ζωη αλλο..

    Καλησπερα σας, γραφω στο φορουμ αυτο διοτι θα ηθελα καποιες συμβουλες και βηματα για την ζωη μου.. νιωθω να καταρεει. Ειχα μια πολυ σοβαρη σχεση με την οποια εκανα πολλες κουταμαρες χωρις να το θελω, γενικα στην ζωη μου κανω πραγματα χωρις να το θελω.. χωρις να σκεφτομαι της επιπτωσεις.. εκανα πολλα λαθη.. ηταν η μοναδικη σχεση που ειχαμε ερωτικη επαφη.. πλεον ομως χωρισαμε επειδη την απατησα και νιωθω μοναξια και στεναχωρια.. δεν μπορω τιποτα να κανω πλεον.. νιωθω απαισια μεσα μου.. δεν την θελω την ζωη αυτη.. δεν ειναι για εμενα.. εχω μπλεξει πολλες φορες σε καβγαδες για την κοπελα αυτη και μονο.. εχω δωσει πολλα για την σχεση και για εκεινη απλως ισως με τον λαθος τροπο γιατι δεν τα αναγνωριζε.. πιστευω με καποια αλλη κοπελα θα ειμαι καλυτερα και ξεπερασω την πρωην μου.. προσπαθω να μην της στελνω μηνυμα αλλα δεν μπορω.. μου ειναι δυσκολο.. το θεμα μου ειναι οτι παντα θελω να ειμαι με καποια.. δεν μπορω να ειμαι μονος.. κανω τρομερα λαθη και τρομερες ανοησιες και δεν τα σκεφτομαι πριν τα κανω.. και καταστρεφω την εικονα μου.. τον χαρακτηρα μου... πως να ειμαι ο εαυτος μου; απλα δεν αντεχω αλλο... συνεχεια μου ερχονται στο μυαλο ιδεες αυτοκτωνιας... να προσθεσω οτι ειμαι 17 ετων στην δευτερα λυκειου.. σας παρακαλω απλως βοηθηστε με. ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    γενικα στην ζωη μου κανω πραγματα χωρις να το θελω.. χωρις να σκεφτομαι της επιπτωσεις..
    παρορμητισμος δλδ?
    σημαινει οτι εκεινη την στιγμη θες και το κανεις, αλλα στο καπακι το μετανιωνεις?
    γιατι αυτα τα 2 μου φαινονται λιγακι αντιφαντικα..

    καλα ρε γιαννη χαλαρωσε! απο το να σκεφτεσαι βλακειες (γιατι η αυτοκτονια ειναι η μεγαλυτερη ανοησια) γιατι δεν σκεφτεσαι πως να αλλαξεις τον χαρακτηρα σου?
    εισαι ακομη 17 και δεν εχεις πολλες δεσμευσεις (παιδια, γυναικα, δουλεια, οικονομικη διαχειρηση σπιτιου) και πιστευω ο χρονος ειναι αρκετος για να κατσεις λιγο να ασχοληθεις με τον εαυτο σου...

    εστιασε στα αρνητικα και προσπαθησε να τα καταπνιξεις...
    και σταματα να σκεφτεσαι βλακειες!!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Γεια σου Γιαννη και απο εμενα..Στα 17 σου επιβαλλεται να κανεις τετοιες βλακειουλες για να εχεις να θυμασαι..Τι θες να σοβαρευτεις απο τωρα?
    Κοπελιτσες εχεις να γνωρισεις εναν σωρο! Μην ανησυχεις μεγαλωνοντας θα βρεις την ερωτικη ωριμοτητα ή μαλλον θα σε βρει.. Ασε τις αυτοκτονιες , διαβαζε τα μαθηματα σου , περνα καλα με τα φιλαρακια σου και οι κοπελες εκει εξω θα ειναι , μην ανησυχεις!

  4. #4
    Με τα μαθήματα σου πως τα πας? που ειναικαι το πιο βασικό!!
    Το ότι είχες, όπως λες, σοβαρή σχέση, ασχέτως ότι χωρησατε τελικά, σκέψου ότι είναι πλεονέκτημα για την ηλικία σου, που μεσα απο τα λαθη που λες πως εκανες, σε πιστώνει με εμπειρία για τη συνεχεια. Απλά ειναι προσφατος ο χωρισμός και τετοια αισθηματα ειναι συνηθως πιο εντονα αμα ειναι πρωτες εμπειριες, γι αυτο εισαι, προς το παρον, τοσο χαλια.
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΚΑΛΕ εισαι πολυ μικρουλης!!! εγω στην ηλικια σου..αλλον γουσταρα την μια εβδομαδα, την επομενη εβδομαδα μου αρεσε καποιος αλλος(δεν εκανα κατι με κανεναν)...αλλα ειμασταν ολα τοσο μικρα κ χαζα...ουτε καν μπορουσαμε να μπουμε σε σχεση...η δικη μου τουλαχιστον φουρνια..
    ο.τι να ναι καναμε..περναγαμε ομως καλα.ειμασταν χαζα παιδια χαρα γεματα..
    γενικα..εισαι πολυ μικρουλης για δεσμευση..τα λαθη σου θα σε ωριμασουν κ ακομα δεν εχεις διαμορφωσει ολοκληρωμενα τον χαρακτηρα σου..
    προσπαθησε απλα να ζεις ομορφα την ζωη σου , με φιλους , εξοδους κλπ..ασε τις βλακειες πειρ αυτοκτονιας.εισαι παιδι ακομα..
    στην ηλικια σου ειναι πολυ φυιολογικο να υπαρχει ασταθεια συναισθηματων..εισαι προς το τελος της εφηβειας ακομα..
    μη σκεφτεσαι ετσι..πανε καμια βολτα με τους φιλους σου κ απο κοπελες!!!ουουουοουου εχεις καιρο να γνωρισεις ενα σωρο..
    αχ ρε παιδια μακαρι να μου 17 χρονων παλι...θα ξαναρουφαγα την ζωη παλι απο την αρχη!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    θα συμφωνήσω με όλους σας, μερικοί ρώτησαν για τα μαθήματα πως τα παω, δεν μπορώ να πω ότι διαβάζω.. δεν μπορώ να συγκεντρωθώ.. δεν κάνω τίποτα.. έχω μόνο το μυαλό μου στα κορίτσια.. νιώθω εντελώς μόνος όταν δεν είμαι με κάποια.. δεν ξέρω πως να βελτιώσω τον χαρακτήρα μου, δεν ξέρω πως να νοιαζομαι για τον εαυτο μου.. οσο παράξενο και να ακούγεται.. επίσης όταν λέω ότι κάνω βλάκειες και της μετανιώνω, εννοώ πως μπορεί πχ να ενοχλήσω κάποιον, να ξεχάσω κάτι πολύ βασικό.. γενικά κάνω πάρα πολλά πράγματα τα οποία ύστερα τα μετανιώνω.. όπως ότι απάτησα την πρωην μου.. επίσης κάθε μέρα σχεδόν όλη μέρα με πιάνει φοβερή ταχυκαρδία γιατί; δεν λέει να σταματήσει.. αγχόνομαι και συνέχεια επειδή δεν έχω κορίτσι .. είναι ενοχλητική η ταχυκαρδία.. έχω συνέχεια άγχος .. φοβάμαι πολύ την ζωή.. τς ανθρώπους.. ότι θα μου κάνουν κακό..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    10
    Aγαπητέ Γιάννη, οι ερωτικές απογοητεύσεις είναι σημαντικό κομμάτι της συναισθηματικής μας ωρίμανσης.Μην σε τρομάζει ο πόνος,ο άνθρωπος είναι φτιαγμένος για ν¨αντέχει πολύ χειρότερα. Στην τελική με κάθε απογοήτευση βλέπεις τι θέλεις και τι δεν θέλεις απ¨την επόμενη σχέση.Προσωπική γνώμη βέβαια,δεν είναι οτι καλύτερο να πάς απ¨την μια σχέση στην άλλη μόνο και μόνο για να ξεπερνάς την προηγούμενη.Πρέπει να ΅Θρηνήσεις΅ μια σχέση στην οποία υπήρξε αγάπη ωστε να την ξεπεράσεις.

    Να σαι δυνατός και αισιόδοξος και η κατάλληλη κοπελα θα ρθει πριν το καταλάβεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Γιαννη καταρχην γεια σου :-)
    Αυτα που νιωθεις τα μοιραζεσαι με καποιον..πχ εχεις εναν κολλητο ή αδερφη/αδερφο που να εμπιστευεσαι?
    Γτ αγαπη μου φοβασαι να εισαι μονος..δεχομαι τις ενοχες σου,μαλιστα δειχνουν οτι εισαι ευσυνειδητο τυπακι με επιγνωση των λαθων σου.Ως εκει ομως ,ναι?γτ αρχιζω να φορτωνω.
    Δε θα κανεις τις ενοχες αφεντικα,εσυ εισαι το αφεντικο!
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    το θεμα μου ειναι οτι παντα θελω να ειμαι με καποια.. δεν μπορω να ειμαι μονος.. .
    Τι εννοείς με αυτό που λες; Γιατί δεν θέλεις να είσαι μόνος; Λόγο σεξ; Δεν μπορείς χωρίς το σεξ;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    δεν νομιζω οτι το θεμα σου ειναι να εισαι παντα με καποια..
    μαλλον θες να εχεις συνεχεια διαφορετικες κοπελες χωρις σταματημο..
    ειδαλλως αν ηθελες να εισαι με καποια απλως θα εμενες με την πρωην σου.

    φοβασαι οτι οι ανθωποι θα σου κανουν κακο κι ετσι προτρεχεις για να προλαβεις να τους πληγωσεις εσυ πρωτους?

    αυτες οι ταχυκαρδιες ποσο καιρο εχει που εμφανιστηκαν?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    ταχυκαρδίες έχω χρόνια τώρα.. τελευταία όμως όταν αγχώνομαι ή γίνεται κάτι τοτε χτυπάει πάρα πολύ γρήγορα η καρδιά μου. το θέμα δεν είναι πως θέλω να είμαι με πολλές.. δένομαι πολύ εύκολα με την πρώτη που θα γνωρίσω και με το παραμικρό που θα γίνει στεναχωριέμαι.. ύστερα νιώθω ανίκανος και δεν θέλω την ζωή..φίλους δεν έχω ... 1-2 μόνο.. τα σαββατοκύριακα παλιά έβγαινα.. πλέον δεν μου λένε.. τίποτα δεν έχω πλέον... την πρώην μου την άφησα για μια εβδομάδα πράγμα ΄που δεν μπορούσα να το κάνω γιατί το θεωρούσα δύσκολο,.. ύστερα τς έλειψα και έστειλε μήνυμα.. βρεθήκαμε και ήθελε να τα ξανα βρούμε ..εχθές έγιναν αυτά.. και σήμερα που πήρε βαθμούς έβγαλε 17.5 και οι δικοί τς της είπαν να μην έχεις σχέσεις κλπ... και ξανά χωρίσαμε.. εγώ όμως τι είμαι να το κάνει συνέχεια αυτό; όποτε θέλει έρχεται όποτε θέλει φευγει.. και έκλεγα πολύ γιατί στεναχωρέθηκα..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    πριν 2 χρόνια είχα κάνει εξετάσεις σε καρδιολόγο γιατί χρειαζόμουν ένα χαρτί και όλα ήταν μια χαρά με την καρδιά μου, δεν είχα προβλημα. τι μπορώ να κάνω για να σταματήσουν αυτές οι ενοχλητικές ταχυκαρδίες;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ουτε κ γω..ειμαι χαλια σημερα...

  14. #14
    Γιάννη είσαι μικρός ακόμα και είναι λογικό να βιώνεις τέτοια αισθήματα, αλλά είναι μέσα στη ζωή, νομίζω πως όλοι μας νιώσαμε κάτι σχετικό απο τις πρώτες μας "σχέσεις".
    Πρέπει να το αποδεχτείς και να γίνεις πιο δυνατός και κυρίαρχος του εαυτού σου. Θα καταλάβεις σύντομα οτι τα κορίτσια απεχθάνονται τους αδύναμους χαρακτήρες.
    Γιαυτό άσε τις βλακείες περι αυτοκτονιών, κοίτα να είσαι σωστός στις υποχρεώσεις σου και σαν άτομο και να μην σε νοιάζει η απόρριψη.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    ναι αλλα μου εχει κολλησει στο μυαλο η ιδεα να βρω καποια.. να βρω κοπελα για σχεση.. και καθε φορα που στελνω στην πρωην μου μηνυμα γινομαι χαλια μεσα μου.. δεν αντεχω την ζωη αλλο ................

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντεχω αλλο...
    By Βασουλα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 27-01-2015, 22:28
  2. Δεν αντέχω άλλο...
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-2015, 10:50
  3. Δεν αντεχω αλλο...
    By Fatpig in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 41
    Last Post: 22-05-2013, 04:04
  4. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 13:51
  5. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 17:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •