Προς άντρες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Pegasos

    Σίγουρα θα ήθελε τις καταστάσεις επί ίσης όροις, πχ εστιατόριο και πληρώνουμε μισά μισά

    Γυναικα που δεν θελει να ειναι επι ισοις οροις, ναι πχ να φαμε σε εστιατοριο και να πληρωσουμε μισα μισα, ενω μπορει, κατ εμε δεν εχει νοημα να ασχοληθεις ουτε λεπτο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by Kleiw
    Πως σας φαίνετε αν η γυναίκα κάνει την πρώτη κίνηση στη σχέση ?


    Εστω οτι την γνωρίζετε σε παρέα και σας αρέσει γενικά . Κάποια μέρα σας καλεί σπίτι για φαγητό και είναι αρκετά θετική απέναντι σας . Τι γνωμη σχηματίζετε ?
    Μου έχει συμβεί κάποιες φορές. Η αλήθεια είναι αρκετά συχνά. Συγνώμη που θα το πω αλλά η εντύπωση που μου δίνει είναι \"απελπισμένη\" ή και ίσως \"εύκολη\". Συγνώμη και πάλι αν προσβάλω κάποιες κοπέλες που το κάνουν και δεν είναι κανένα από τα δύο. Εμένα αυτό μου σχηματίζεται στο μυαλό πάντως.

    Ή και για να το εξειδικεύσω. Μπορεί να μην είναι τίποτα από τα δύο. Αλλά εγώ χάνω το ενδιαφέρον και είμαι καχύπτος. Άλλο να δίνει σημάδια ότι της αρέσω κι άλλο το μπαμ και κάτω.

    Πάντως και για να προεκτείνω προτιμώ ακόμα και το μπαμ και κάτω από το να θέλει απλώς να περάσει το χρόνο της μ\' έναν \"ανώδυνο\" ακίνδυνο \"φίλο\". Μου έχει συμβεί κι αυτό. Ευτυχώς εκεί τα πράγματα λήγουν πολύ σύντομα γιατί την κίνηση την κάνω εγώ. Κι είναι ή πράσινο ή κόκκινο και τέλος.

    Σε μία περίπτωση όμως που η κοπέλα μου τα είχε ρίξει απροκάλυπτα αλλά με όμορφο τρόπο (με φίλησε τις δύο πρώτες ώρες γνωριμίας) η σχέση που επακολούθησε ήταν καλή. Βέβαια έμειναν στο μυαλό μου οι προκαταλήψεις μου οι οποίες ξεπεράστηκαν.
    Το άγχος το είχε πιο πολύ εκείνη γιατί το έκανε και τι θα μπορούσαν να πιστέψουν φίλοι και γνωστοί (δηλαδή ο εαύτός της) αλλά έτσι μπήκα οικοιθελώς εγώ στο τριπάκι να της βγάλω αυτή την αντίληψη επειδή ακριβώς έβλεπα ότι την ενοχλούσε που έγινε έτσι. Κι αυτό εμένα μου έφτανε.

    Σε γενικές γραμμές πάντως όχι δεν μ\'αρέσει.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Δεν φαίνεται η ψήφος σου Αλέξανδρε .......

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by alexandros3

    Πάντως και για να προεκτείνω προτιμώ ακόμα και το μπαμ και κάτω από το να θέλει απλώς να περάσει το χρόνο της μ\' έναν \"ανώδυνο\" ακίνδυνο \"φίλο\". Μου έχει συμβεί κι αυτό. Ευτυχώς εκεί τα πράγματα λήγουν πολύ σύντομα γιατί την κίνηση την κάνω εγώ. Κι είναι ή πράσινο ή κόκκινο και τέλος.
    Δηλ . φίλους γένους θηλυκού δεν θέλεις στη ζωή σου ?

    Αντρες φίλους έχεις τουλάχιστόν ?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by Kleiw
    Originally posted by alexandros3

    Πάντως και για να προεκτείνω προτιμώ ακόμα και το μπαμ και κάτω από το να θέλει απλώς να περάσει το χρόνο της μ\' έναν \"ανώδυνο\" ακίνδυνο \"φίλο\". Μου έχει συμβεί κι αυτό. Ευτυχώς εκεί τα πράγματα λήγουν πολύ σύντομα γιατί την κίνηση την κάνω εγώ. Κι είναι ή πράσινο ή κόκκινο και τέλος.
    Δηλ . φίλους γένους θηλυκού δεν θέλεις στη ζωή σου ?

    Αντρες φίλους έχεις τουλάχιστόν ?
    Όχι δεν θέλω, κολλητές τουλάχιστον. Δεν πιστεύω στην φιλία άντρα - γυναίκας, τη θεωρώ σκέτη υποκρισία.

    Δυστυχώς έχω περισσότερες φίλες από ό,τι φίλους.... Για την ώρα τουλάχιστον. Η νέα μου πρακτική είναι να τα ρίχνω (όλες ανταποκρίθηκαν μέχρι στιγμής) και μετά να διαλύεται η \"φιλία\".
    Βαριέμαι να είναι δίπλα μου επειδή θεωρούν ότι κάποια στιγμή μπορεί να μ\'έχουν. Αν ήταν να γίνει κάτι θα το είχα κάνει από την αρχή. Τώρα λοιπόν αδειάζω το \"χαρέμι\" μου.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Αντρες φίλους έχεις ?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Ναι είπαμε.

    Δεν ψήφισα γιατί δεν με εκφράζει το \"με πειράζει\"... απλά δεν μ\'αρέσει.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Για μενα η φιλία είναι κατι πολυ σημαντικό .

    Γιατι είναι υποκρισία η φιλία μεταξύ άντρα-γυναίκας ?

    Σαν άνθρωποι εκφραζόμαστε με ποικίλους τρόπους και οχι μόνο ερωτικά ....... δεν συμφωνείς ?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Είναι αργά και βαριέμαι να μπω σε διαλογική συζήτηση γι\' αυτό το θέμα... συγνώμη δεν φταις εσύ απλά εγώ βαριέμαι :)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    ok :cool:

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Πάντως να προσθέσω ότι εντάξει ήμουν και λίγο απόλυτος και δεν νομίζω πραγματικά ότι είναι σκέτη υποκρισία, αλλά για την ώρα με αφήνει εντελώς αδιάφορο.
    Αν κάποια θέλει να είναι φίλη μου ενώ βλέπει ότι δεν με ελκύει ερωτικά ας μείνει επειδή το σέβεται αυτό. Αλλιώς τσους.
    Κι αν κάποια έχει κάποιον αλλά θέλει επιβεβαίωση τότε τσους επίσης.
    Εξαίρεση δεν έχω βρει ακόμη και εν ευθέτω χρόνο όλες οι κοντυνές φιλίες άντρα - γυναίκας καταλήγουν στο κρεβάτι ή διαλύονται. Εκτός κι αν κάποιος/α συνεχίσει να κάνει τον μακάκα. Νομίζω κι όλας. Είμαι και κουρασμένος, τρέχουν κι όλα με φανταστική ταχύτητα γύρω μου... Δεν ξέρω. Ενδεχομένως να είμαι πιο απόλυτος τώρα από ό,τι κανονικά. Πάντως μ\'αρέσει η ρότα που έχω πάρει αυτή την περίοδο κι έτσι κινούμαι (αφού έτσι σκέφτομαι)

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by alexandros3

    Συγνώμη που θα το πω αλλά η εντύπωση που μου δίνει είναι \"απελπισμένη\" ή και ίσως \"εύκολη\". Συγνώμη και πάλι αν προσβάλω κάποιες κοπέλες που το κάνουν και δεν είναι κανένα από τα δύο. Εμένα αυτό μου σχηματίζεται στο μυαλό πάντως.



    Aκρως σεξιστικό στερεότυπο. Οι γυναίκες πρέπει να κάνουν τουμπεκί όσον αφορά τη σεξουαλικότητά τους και το να την εκδηλώσουν πρώτες, διότι ο άντρας είναι φύσει κηνυγός και αγαπάει τα δύσκολα θηράματα. Αν όμως μας είχαν φυτέψει στο μυαλό τι όμορφα θα ήταν τα πράγματα κι αλλιώς, δηλαδή να αλληλοκηνυγιούνται σαν περιστεράκια κι όποιος πιάσει πρώτος τον άλλον, θα έχανες άραγε το ενδιαφέρον σου?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by liberchild
    Originally posted by alexandros3

    Συγνώμη που θα το πω αλλά η εντύπωση που μου δίνει είναι \"απελπισμένη\" ή και ίσως \"εύκολη\". Συγνώμη και πάλι αν προσβάλω κάποιες κοπέλες που το κάνουν και δεν είναι κανένα από τα δύο. Εμένα αυτό μου σχηματίζεται στο μυαλό πάντως.



    Aκρως σεξιστικό στερεότυπο. Οι γυναίκες πρέπει να κάνουν τουμπεκί όσον αφορά τη σεξουαλικότητά τους και το να την εκδηλώσουν πρώτες, διότι ο άντρας είναι φύσει κηνυγός και αγαπάει τα δύσκολα θηράματα. Αν όμως μας είχαν φυτέψει στο μυαλό τι όμορφα θα ήταν τα πράγματα κι αλλιώς, δηλαδή να αλληλοκηνυγιούνται σαν περιστεράκια κι όποιος πιάσει πρώτος τον άλλον, θα έχανες άραγε το ενδιαφέρον σου?
    Συμφωνώ limber .
    Ομως δεν με πειράζει να κάνουν οι άντρες την πρώτη κίνηση .....
    Αυτο όμως που είναι τρομερά ενοχλητικό , είναι να συνεχίζεται αυτή η σεξιστική αντιμετώπιση και στη σχέση .........
    1. να θεωρούν οτι η γυναίκα δεν πρέπει να εκφράζεται ελευθερα σεξουαλικά και οχι μόνο
    2. να θεωρούν οτι αυτοί αποφασίζουν γενικά

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Ολοι είμαστε άνθρωποι και αυτο που έχει σημασία είναι να δείχνουμε άνθρωποι και οχι να παραμορφωθούμε για να χωρέσουμε σε κάποια κουστούμια !!
    Αν το γυναικείο κουστούμι που κυκλοφορεί στην αγορά δεν μας κάνει δεν πρέπει ντε και καλά να προσαρμοστούμε εμείς στο κουστούμι .......... Ας ράψουμε άλλο !

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by liberchild


    Aκρως σεξιστικό στερεότυπο.
    Απόψεις ζητούσε το thread.
    Υπάρχουν πολλοί που δεν τολμάνε να κάνουν την πρώτη κίνηση και γι\'αυτους οι γυναίκες που την κάνουν είναι ιδανικές. Οπότε προς τι το μίσος κι ο αλληλοσπαραγμός;

    Προσωπικά μάλιστα πιστεύω ότι η γυναίκα γουστάρει να κάνει ο άντρας την πρώτη κίνηση κι έχει τρόπους να του το δείξει εκτός του να του τα ρίξει. Για να το κάνει αυτό την έχει ο άντρας φέρει σε δύσκολη θέση να το κάνει (κι απορώ πως το κάνει κι όλας). Ενδεχομένως γιατί φοβάται τους δυναμικούς άντρες και προτιμάει τους άλλους.

    Αν κάποιος είναι από τη φύση του ντροπαλός, τότε οι γυναίκες που τα ρίχνουν είναι χαράς ευαγγέλιο γι\'αυτόν. Αν και προσωπικά πάλι, γελάω μ\'αυτές τις σχέσεις.

    Σ\' αυτό που θέλω να καταλήξω είναι ότι δεν πρόκειται για σεξιστικό στερεότυπο, όπως αμέσως έσπευσες να κατηγοριοποιήσεις, αλλά για συνειδητή άποψη που βασίζεται σε χαρακτήρες και προσωπικότητες κι ουδόλως έχει να κάνει με κοινωνικά στερεότυπα.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •