5 χρόνια σχεση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Η ουσία είναι ότι δεν έχει συναισθήματα,δεν θέλει και όπως βλέπεις σου λέει ανοιχτά ότι είστε 6 μήνες χωρισμένοι,άρα θα βγαίνει με άλλους.Τι άλλο θες να σου πει για να ξεκολλήσεις;Οποτε την βολεύει και γουστάρει να περάσει κάποιες στιγμές μαζί σου,κάνει χαρες και πανηγύρια.Οποτε όμως την χαλάς τα σχέδια με τους άλλους,τα παίρνει στο κρανίο.Μέχρι να βρει κάποιον που με τα λεφτά του την κάνει να περνάει καλύτερα,θα έχει και μαζί σου επαφή.Και εσύ θα τρέχεις.Αν δεν προχωρήσεις στην ζωή σου,κανεις κάτι με άλλη κοπέλα,αυτό μπορεί να κρατήσει και πενταετία.Υπάρχουν τόσες πολλές γυναίκες μονες εκεί έξω,που και οξύθυμες δεν θα είναι και μαζί σου θα θέλουν να μείνουν με όλη τους την ψυχή.Εκτος και αν θες να είσαι το παιχνιδάκι κάποιας,γιατί σύντροφος της δεν είσαι.Όσο ήσουν μακριά ίσως την βόλευε κιόλας.Ίσως τώρα που είσαι εδώ,να τις χάλασες τελείως το πρόγραμμα.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Quote Originally Posted by white View Post
    Η ουσία είναι ότι δεν έχει συναισθήματα,δεν θέλει και όπως βλέπεις σου λέει ανοιχτά ότι είστε 6 μήνες χωρισμένοι,άρα θα βγαίνει με άλλους.Τι άλλο θες να σου πει για να ξεκολλήσεις;
    .................................................. ...................
    Υπάρχουν τόσες πολλές γυναίκες μονες εκεί έξω,που και οξύθυμες δεν θα είναι και μαζί σου θα θέλουν να μείνουν με όλη τους την ψυχή.Εκτος και αν θες να είσαι το παιχνιδάκι κάποιας,γιατί σύντροφος της δεν είσαι.Όσο ήσουν μακριά ίσως την βόλευε κιόλας.Ίσως τώρα που είσαι εδώ,να τις χάλασες τελείως το πρόγραμμα.
    Ναι βρε opposite.... κι εγώ πιστεύω πως έτσι είναι τα πράγματα. Μην ψάχνεις ανθρώπους που να χρειάζεται να τους 'συγχωρείς' και να τους πείθεις για το πόσο αξίζεις εσύ σαν άνθρωπος και πόσο ωραία είναι τα πλάνα σου για το μεταξύ σας. Βρες ανθρώπους που κι οι δυο να πιστεύετε το ίδιο ό ένας για τον άλλον και να προχωράτε χωρίς πιέσεις και πέρα-δώθε.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by opposite View Post
    Η ιστορία μου απο την αρχή παιδιά γιατί θελω να σας την εξομολογηθώ όπως ακριβώς έγινε.Ήμουν με μια κοπέλα απο το 2010 εγω λόγω δουλειάς έφευγα κάθε χρόνο για 8-10 μήες ο έρωτας μας πολύ δυνατός δεν τον κλόνιζε τίποτα...ερχόμουν εγώ κάθε φορά που μπορούσα ερχ΄ταν αυτή αγκαλιές φιλιά έρωτες σαν να είμασταν ο ένας για τον αλλον. Πηγαίναμε ταξίδια διακοπές στο εξωτερικό και σχεδον όλα αυτά με δικά μου χρήματα γιατί η κοπέλα μου δεν εργάζονταν σταθερά για να της μένουν λεφτά αλλά αυτα δεν με ένοιαζαν. Με ένοιαζαν οι εμπειρίες μαζί της. Συζητούσαμε για αρραβώνα και να μείνουμε μαζί μου ΄'ελεγε οτι είναι έτοιμη και περιμένει εμένα. Εγώ ήμουν έτοιμος είχα μερκές αμφιβολίες επειδή είναι οξύθυμος χαρακτήρας αλλά τα πλεονεκτήματα της πολλά είχαμε απίστευτη χημεία. Πέρσι δεν τα πηγαίναμε καλά ήτανε οξύθυμη δεν μου μιλούσε καλά δεν ειχε όρεξη μαλώναμε της έλεγα έλα μια βόλτα εκέι που είμαι να περάσουμε στιγμές μαζι.
    Μια μέρα μεσημέρι με πήρε στη δουλεία με είπε οτι θέλει να χωρίσουμε την ρώτησα ποιος είναι ο λόγος. Μου είπε δεν νιώθει καλα πλεόν. Πίστεψα οτι ήταν κάτι προσωρινό. Για 2-3 μέρες ήταν ανένδοτη δεν ήθελε να ακούσει τίποτα αποφάσισα να πάρω άδεια και να πάω να τις μιλήσω. Μετα απο 10 ώρες ταξίδι βρεθηκαμε αν και δεν ήθελε μου είπε οτι όλα τελείωσαν. Το επόμενο πρωί δούλευε πήγα στη δουλειά της σαν πελατης σε καφετέρια δουλεεε αλλά με υποδεχτηκε πολύ κρύα. Μου είπε οτι δεν αισθάνεται καλα και θέλει να φυγω. Εφυγα στεναχωρημένος πολυ. Ενιωσε άσχημα που ήρθα απο τόσο μακρία και φέρθηκε έτσι και ήθελε να με δει πριν φυγω αλλά εγω δεν ήθελα. Συνεχίζαμε τις συζητήσεις απο μακριά την πίεσα πολύ αλλα τίποτα. Πρίν έρθω γι μόνιμα πλέον στον τόπο καταγωγής μου δε της μίλησα για 2-3 μέρε2 με έστελνε μυνήματα οτι θέλει να με δεί όταν έρθω πήγα με αγκάλιασε με φίλησε χαμογέλασε μετά απο πολύ καιρό. Το βράδυ όταν βγήκαμε μου είπε οτι δεν ξέρει τι πρέπει να κάνει της είπα να προσπαθήσουμε είπε εντάξει αλλά δεν ξέρει τι θα γίνει είμασταν μαζί ένα μήνα μιλούσαμε για διακοπές αλλά ήταν διστακτική. Κάναμε έρωτα μόνο μιαι φορά και φαίνονταν αλλαγμένη. Εγω ήση ετοιμαζόμουνα για την καινούργια δουλειά μου αφου ειχα συμφωνλησει με τον εργοδότη και το είχαμε συζητήσει και με την κοπέλα οτι έπρεπε να αφησω την προηγούμενη δουλειά γαιτί δεν πήγαινε άλλο με τα όνειρα που είχαμε σχεδιάσει.
    Μετά απο ένα μήνα σχέσης βγηκαμε για καφε φυγαμε αγκαλιασμένοι και μετα απο 30 λεπτά με πήρε τηλεφωνο και μου είπε οτι θέλει να χωρίσουμε. Όλα αυτα τον αύγουστο. Απο τότε δεν θέλει να το ξανα συζητήσει την παρακάλεσα της είπα οτι άλλαξα δουλεία για να είμαστε μαζί άλλαξα δουλειά για να προχωρήσουμε άφησα όλα τα όνειρα ,μου πίσω για το όνειρο μας. Στους τελευταίους 5 μήνες την πίσα πάρα πολύ αλλά με παρέσυραν οι κατασάσεις και τ ασυναισθήματα. Απογοητευμένος απο την καινούργια μου δουλειά ωρίς το όνειρο μας ηταν και είναι όλα χάλια. Το τελευταίο μήνα ενώ πολλές φορες μου έλεγε οτι θέλει να το σκεφτεί οτι δεν ξέρει μου είπαν κοινοί γνωστοί οτι την έβλεπαν κάποιες φορες με έναν άλλον. Τις ζήτησα εξηγήσεις μου έίπε οτι δεν έχει κανένα οτι απλώς βγήκε 2-3 φορές μαζί του οτι είμαστε 6 μηνες χωρισμένοι και οτι μπορεί να κάνει οτι θέλει οτι όλα τελειωσαν μεταξύ μας. Μου μιλούσε άσχημα οτι έχειρουινιάσει να γίνονται τα ίδια και τα ίδια κάθε μέρα. Καθε μέρα στο replay έλεγε. Εγώ όμως είμαι ακόμη ερωτευμ΄νος μαζί της δεν έχ εγωισμό καθόλου για υτήν την συχωρεσα μέσα μου για όλα και ας ήξερα οτι ήταν αλήθεια. Νιώθω εγκλωβισμένος στις επιλογές μου δεν θέλω ν πηγαίνω στη δουλειά θέλω να τα παρατήσω και να φύγω μακριά. Αυτά παιδιά απλως σας εξομολογηθηκα όη την ιστορία!
    μην ψαχνεις πολυ μακρια, ειχε στο μυαλο της αλλο, αν τον ειχε και καπου αλλου δεν ξερω, γιαυτο σε χωρισε ετσι ξαφνικα.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    5 χρονια σχεση δεν ειναι και λιγα.. εμαθες μαζι της και τωρα πρεπει να ξεμαθεις... εισαι στην φαση 1 που ειναι το βουνο που λεμε...
    εντονα συναισθηματα απωλειας, θλιψη... κλπ.. ειναι λογικο..
    εγω αυτο που θα ελεγα ειναι να σταματησεις πρωτον καθε προσπαθεια και δευτερον υπομονη!!
    με τον καιρο ολα θα στρωσουν...
    για την ακριβεια σε τετοιες περιπτωσεις, οταν δλδ ο ερωτας ειναι πλεον χωρις ανταποκριση, η μονη λυση ειναι ο χρονος...
    μεγαλος γιατρος πραγματι!
    Συμφωνώ απόλυτα

    Quote Originally Posted by opposite View Post
    Την είπα ότι την συγχωρώ για όλα και δεν τις κρατάω καμιά κακία. Την αφήνω στις επιλογές της μακάρι να καταλάβει κάποτε το παράδεισο που είχαμε και ότι οι άνθρωποι πρέπει να είναι δυνατοί για τους ανθρώπους που αξίζουν. Να είναι καλά μονο
    Και εγώ εύχομαι να καταλάβει τι είχε μαζί σου, όμως όταν πια είσαι αλλού και δεν πονάς για εκείνη.

    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    μην ψαχνεις πολυ μακρια, ειχε στο μυαλο της αλλο, αν τον ειχε και καπου αλλου δεν ξερω, γιαυτο σε χωρισε ετσι ξαφνικα.
    Και εδώ θα συμφωνήσω.

    Φίλε, όταν δίνεις πολλά από την αρχή, κάποια στιγμή επέρχεται κορεσμός και το έτερον ήμισυ μπουχτίζει. Δεν έχει σημασία για εκείνη αν ο επόμενος δίνει περισσότερα ή λιγότερα. Δεν μπορεί να σκεφτεί τον εαυτό της από τα 26 της να μπει στη ρουτίνα (όπως αυτή την αντιλαμβάνεται) που θα έμπενε φυσιολογικά στα 30-32 της. Δεν είμαι υπέρ του να τα ξαναβρείτε σε αυτή τη φάση της ζωής σας, γιατί για εσένα θα είναι ένας αγώνας να την κάνεις να περνάει όμορφα με τον φόβο μην την ξαναχάσεις. Κάποια στιγμή ίσως καταλάβει. Αν και εσύ τότε είσαι διαθέσιμος (και όχι σε αναμονή για εκείνη) τότε ίσως και να οδηγήσει κάπου το να τα βρείτε.

    Μέχρι τότε να ζεις το σήμερα με όποιο τρόπο μπορείς.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    20
    https://www.youtube.com/watch?v=lfy3eTq-lDk
    https://www.youtube.com/watch?v=mpXlbXM7AXc

    εμένα αυτό με βοήθησε πολύ πάντως :)
    εγώ πιστεύω πως πρέπει να αφήσεις κάποιον και να παρατηρήσεις τις αντιδράσεις του... αν δε δείξει πάλι ενδιαφέρον για σένα τότε ξέρεις πως με αυτή την κοπέλα δε θα ήσουν ποτέ ευτυχισμένος γιατί έχει χάσει το ενδιαφέρον της για σένα .. τώρα το γιατί και το πώς λίγη σημασία έχουν αν κάποιος το αποφασίσει μέσα του τότε λίγα μπορείς να κάνεις ...και αυτο που πρεπει να κανει ο καθενας ειναι να ειναι ο εαυτος του... και να εχει αυτοπεποιθηση και να αγαπαει πολυ αυτο που ειναι... πιστεύω ότι αυτό που βοηθάει πιο πολύ είναι να συγκεντρωθείς σε εσένα και στον ευατο σου και στους στόχους σου και στη ζωη αν δε θελει καποιος να ειναι στη ζωη σου δε πρεπει να απασχολει το μυαλο σου ουτε ενα δευτερολεπτο .. αυτη χανει οχι εσυ... πρεπει να δειξεις τουλαχιστον ακομη κι αν δεν το νοιωθεις πληρως στην αρχη οτι εισαι τελειως ανεξαρτητος, οτι δεν τη χρειαζεσαι στη ζωη σου, οτι εχεις αυτοπεποιθηση και ξερεις τι θελεις και τι οχι στη ζωη σου και καποιον που δε θελει να ειναι μαζι σου δεν τον θελεις στη ζωη σου... να δουμε πως θα αντιδρασει αυτη οταν σε δει με καποια αλλη ...:p και ολο αυτο πρεπει να το αισθανθεις σιγα σιγα !! αλλα πιστευω πως αν ξαναπροσπαθησεις να εισαι μαζι της θα εχεις συνεχεια στο μυαλο σου αυτο που εγινε θα εχεις περισσοτερες ανασφαλειες ισως, χαμηλοτερη αυτοπεποιθηση, δε θα ειναι το ιδιο σε καμια περιπτωση... αν παλι σε αγαπαει και θελει να ειναι πραγματικα μαζι σου κι ολο αυτο εχει αλλους λογους τοτε θα το καταλαβεις μονο οταν σταματησεις να ενδιαφερεσαι για αυτη. !

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. 9 χρόνια σχέση - 6 μήνες γάμος .... και τώρα τι ;;;;
    By rodon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 13-03-2013, 11:34
  2. χρόνια σχεση
    By alikak1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-12-2012, 08:39
  3. ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ 2 ,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΕ ΑΠΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ .
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 22-11-2012, 09:26
  4. Ερωτικη σχεση με διαφορα 10 χρονια ?
    By Fjorde in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-03-2009, 22:16
  5. Η ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ, ΓΑΜΟ & ΠΑΙΔΙ
    By Marnek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 28-07-2008, 00:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •