Ιδεοψυχαναγκασμος σε ερωτικη πραξη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1

    Ιδεοψυχαναγκασμος σε ερωτικη πραξη..

    Καλησπερα κ απο εμενα...Μετα απο αρκετο ψαξιμο στο φορουμ δεν καταφερα να βρω καποιο αναλογο θεμα απο αυτο που θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας..Απο μικρη ηλικια περπατωντας στον δρομο ειχα το μυαλο μου να μην παταω στις χαραμαδες στα πλακακια αλλα μεσα κ τετοιου ειδους ψυχαναγκασμους τους οποιους σχολιαζαμε με φιλους κατα καιρους κ γελουσαμε..Το προβλημα μου ξεκιναει επειτα απο 2 μηνες σχεση με την κοπελα μου που ενω στην αρχη η ερωτικη μας ζωη ηταν στο φουλ οταν καταλαβα οτι ειμαι ερωτευμενος παρα πολυ μαζι τις...Ενω την πρωτη φορα το παθος μου ηταν τοσο εντονο με το που τελειωνε η πραξη ξεκινουσε να με κυριευει ενα αγχος για την δευτερη φορα που θα καναμε ερωτα..Καρφωνοταν η ιδεα στο κεφαλι μου οτι δεν θα μπορω να εχω στυση κ δεν θα μπορεσω να την ικανοποιησω...Οπως καταλαβαινεται οσο κ αν προσπαθουσαμε ηξερα ο ιδιος απο την αρχη οτι δεν υπηρχε περιπτωση να γινει η πραξη λογω αγχους...Κρυος ιδρωτας κ ταχυκαρδια..Θεωρω οτι ειναι ιδεοψυχανακασμος...Ο λογος κανενας,στηριξη εχω αρκετη απο την κοπελα μου το προβλημα ειμαι εγω ο ιδιος....Εχει τυχει σε κανενα κατι παρομοιο;Σας ευχαριστω εκ των προτερων...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...λησπερα σου μελος,ειμαι κ εγω παθουσα απο ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη σου στελνω κ καλο αρθρο να δεις,η ιδψ περιλαμβανει ψυχαναγκαστικες σκεψεις η τελετουργιες κ εχει να κανει παντα με στρες πιστευω καθαρα,κανεις ολα αυτα για να ηρεμησεις προσωρινα το στρες το οποιο επανερχεται μετα κ σε καταβαλλει,τωρα ειναι καλο να εντοπισεις γιατι στρεσαρεσαι ακριβως μαλλον ενδιαφερεσαι παρα πολυ για την κοπελα σου να ειναι ικανοποιημενη κ μακαρι ειστε παντα μαζι καλα ομως αυτο σου προκαλει το στρες πιθανοτατα κ πρεπει να το δουλεψεις λιγο,ο αγωνας με την ιδψ ειναι δυσκολος κ εγω δεν εχω καταφερει να ηρεμησω απο αυτην,ειναι καλο να απευθυνθεις κ σε ειδικο ετσι κ το προβλημα λαβει μεγαλες διαστασεις κ δεν σου επιτρεπει να χαρεις την καθημερινοτητα,ομως ειναι ενθαρυντικο οτι ολες αυτες οι σκεψεις κ τελετουργιες που κανουμε τις περισσοτερες φορες δεν ανηκουν στην πραγματικοτητα κ ειναι θεμα ανασφαλειας

Similar Threads

  1. ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΠΡΑΞΗ-ΕΝΑς ΓΛΥΚΟΣ ΛΟΓΟΣ
    By Frini in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 138
    Last Post: 13-11-2012, 04:13
  2. η αυτοκτονια ειναι πραξη θαρρους η δειλιας?
    By giorgos panou in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 11-06-2011, 23:18
  3. Όταν η θέληση δε γίνεται πράξη...
    By chr1986 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 01-06-2010, 12:55
  4. ΙΔΕΟΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ
    By The_One in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 25-07-2009, 13:28
  5. ΙΔΕΟΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ
    By JESSY in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 8
    Last Post: 26-08-2008, 21:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •