Διπολικη διαταραχη η μηπως λαθος διαγνωση ; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    ------------------------
    Last edited by white; 17-02-2015 at 22:51.
    real eyes realise real lies

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δηλαδη κ γω ρε παιδια επειδη νιωθω ασχημα κ κανω στρες εντονο κ ειμαι σκατα..κ μετα συνερχομαι κ ειμαι καλα για κανα χρονο..ειμαι διπολικη?
    η διπολικη προυποθετει να κανεις μανια..να εισαι τσιτα γκαζια..να μην κοιμασαι να νιωθεις θεος κ υπεροχα..
    εσυ οταν εισαι στα καλα σου..ετσι νιωθεις?
    εγω ποτε...απλα ειμαι ηρεμη..κοιμαμαι απο τις 11..νιωθω κανονικα κ δεν κανω μανιες κ τετοια.
    με την ιδια λογικη..οποιος υποφερει απο ακταθλιψη κ μετα συνερχεται τοτε ειναι διπολικος.
    μη λεμε τωρα μαλακιες.
    αν ειναι ετσι τοτε ειμαστε ολοι οι ανθρωποι διπολικοι..ή αυτοι που για κανα 3ημερο ειναι down κ μετα ειναι κανονικοι τοτε ειναι κ αυτοι διπολικοι..ρε παμε καλα?
    με τρομαζει ολο αυτο..επειδη ενιωθα κανονικα πριν κ τωρα ξαναπεσα λογω καποιου γεγονοτος ..ειμαι διπολικη?ελεος!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,643
    ΒΟΟΜ, απ οτι ξερω, η καταθλιψη μπορει να συνυπαρχει με πολλες αλλες διαταραχες/ασθενειες/ εξαρτησεις...
    μονο ο γιατρος που σε παρακολουθει ΚΑΙΡΟ μπορει να σου πει με σιγουρια τιεχεις και τι δεν εχεις.
    δεν βγαινει ακρη για διαγνωσεις με ψιλη κουβεντουλα στο ιντερνετ, ουτε με περιπτωσεις αλλων ανθρωπων.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω εχω αγχωδη διαταραχη κ αυτη μου προκαλει καταθλιψη..αυτη ειναι η διαγνωση μου..κ σκαει οταν εχω καποιο σοβαρο προβλημα.αυτα.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    δηλαδη κ γω ρε παιδια επειδη νιωθω ασχημα κ κανω στρες εντονο κ ειμαι σκατα..κ μετα συνερχομαι κ ειμαι καλα για κανα χρονο..ειμαι διπολικη?
    η διπολικη προυποθετει να κανεις μανια..να εισαι τσιτα γκαζια..να μην κοιμασαι να νιωθεις θεος κ υπεροχα..
    εσυ οταν εισαι στα καλα σου..ετσι νιωθεις?
    εγω ποτε...απλα ειμαι ηρεμη..κοιμαμαι απο τις 11..νιωθω κανονικα κ δεν κανω μανιες κ τετοια.
    με την ιδια λογικη..οποιος υποφερει απο ακταθλιψη κ μετα συνερχεται τοτε ειναι διπολικος.
    μη λεμε τωρα μαλακιες.
    αν ειναι ετσι τοτε ειμαστε ολοι οι ανθρωποι διπολικοι..ή αυτοι που για κανα 3ημερο ειναι down κ μετα ειναι κανονικοι τοτε ειναι κ αυτοι διπολικοι..ρε παμε καλα?
    με τρομαζει ολο αυτο..επειδη ενιωθα κανονικα πριν κ τωρα ξαναπεσα λογω καποιου γεγονοτος ..ειμαι διπολικη?ελεος!
    Η αυτοπεπιθεση μου οντως εχει διακυμανσεις! Δηλαδη μπορει καποιες μερες να νιωθω τοπ και αλλες να νιωθω χειροτερη απο ολες. Αλλες να νιωθω οτι ειμαι πιο ομορφη απο ολες κι αλλες οτι δε με κοιταει κανεις. Διαταραχες με τον υπνο εχω στο θεμα του ωραριου δλδ δε κοιμαμαι βραδινες ωρες κοιμαμαι πρωινες κυριως αλλα κοιμαμαι κανονικα οπως ολοι δλδ 8 ωρες σιγουρακι απλα χαλασε το ωραριο απο περυσι (αυτο ειναι μεγαλη ιστορια) θεος δε νιωθω οχι αλλα υπαρχουν μερες που εχω την αισθηση οτι ειμαι αρκετα ξεχωριστη σε σχεση με αλλους ανθρωπους και με την αρνητικη κ με την θετικη εννοια. Καταθληψη περνουσα περυσι αλλα το ξεπερασα δεν εμφανιζω καθολου πλεον συμπτωματα καταθληψης μονο αγχους και καποιες φοβιες. Μανια δεν εχω περασει ποτε μου... Κατι σαν υπομανια ισως! Αλλα εδω που τα λεμε ποιος δεν εχει νιωσει ετσι? Δηλαδη ποιος δεν εχει νιωσει ωραια με τον εαυτο του επειδη νιωθει ωραια μεσα στα ρουχα του η του συμβαινουν ομορφα γεγονοτα εκεινη τη περιοδο της ζωης του? Το προβλημα θα ελεγα οτι θα το ειχε καποιος που δε θα εχει νιωσει ετσι, κι οχι καποιος που εχει νιωσει.. Τι να πω.. Ακομα και διπολικοτητα να εχω. Πιστευω την εχω σε ελαχιστο βαθμο γι αυτο κ δε θελω να ζητησω περεταιρω βοηθειες.. Μια λαθος διαγνωση σε ενα τοσο λεπτο ζητημα μπορει να σε καταστρεψει.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    3
    Dipolikotita einai na esthanese 0,na Exeis mania me ton eauto sou,katastrofiki mania,Prepei na dextheis voitheia apo oti vriskete girw sou.voitheia apo ta panta.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by u'n'i View Post
    Dipolikotita einai na esthanese 0,na Exeis mania me ton eauto sou,katastrofiki mania,Prepei na dextheis voitheia apo oti vriskete girw sou.voitheia apo ta panta.
    Χριστε μου οχι δεν το χω αυτο..! Αυτοκαταστροφικη γινομαι μονο οταν ερωτευομαι αλλα οχι με τοσο ακραια εννοια.. Μπορει πχ να κανω κακο στον εαυτο μου (να χανω χρονο, να δινω ευκαιριες, να παλευω για κατι που εχει χαθει απο καιρο, να κλαιω, να πινω, να παω να τον βρω, τα κλαισκα) αλλα μεχρι εκει..

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    3
    Eisai kalws anthrwpos,Isws parapanw apo to kanoniko tote,sklirine k Kane pragmata gia sena..kati dinato na se anevasei,gnwrise atoma,nea merh,isws k alli mousiki

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    3
    Prospathise me tetoia vimata..k as niwseis oti Mporei n ne xamena..pera apo tin iatriki perithalpsi k kathe idous xapia..trexw k gw to themataki s

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by u'n'i View Post
    Eisai kalws anthrwpos,Isws parapanw apo to kanoniko tote,sklirine k Kane pragmata gia sena..kati dinato na se anevasei,gnwrise atoma,nea merh,isws k alli mousiki
    η αληθεια ειναι πως ο καλυτερος μου φιλος πασχει απο βαρια καταθληψη και ψυχωσεις και μου το μεταδιδει.. Γνωρισα νεα ατομα απο το πανεπιστημιο αλλα δυστυχως δεν με γεμιζει η παρεα τους.. Ειναι μονο για χαβαλε κ καφριλες κι επισης τρομερη διπροσωπια.. Οσο δε φανταζεσαι.. Γενικα δεν εχω εκεινη τη παρεα που θα με ξεσηκωσει θα παμε ταξιδια αλλα θα κανουμε κ σοβαρες συζητησεις.. Εχω ατομα που χρειαζονται βοηθεια απο εμενα, με επιρεαζουν με επιβαρυνουν η ειναι τελειως στη κοσμαρα τους δλδ το αλλο ακρο ακριβως.. Απο την αλλη λογω των κρισεων αγχους που εχω γνωριζω καινουρια ατομα ειμαι πολυ φιλικη κ κοινωνικη αλλα υστερα δε κραταω επαφες κι απομακρυνομαι γιατι φοβαμαι μη με πιασει καμια κριση αγχους και γινω ρεζιλι μπροστα τους.. Κι ολο αυτο με κανει να φερομαι και σαν διπολικη να το πω, οποτε δε ξερω ισως να ναι οι κρισεις αγχους το προβλημα μου τελικα.. Δε ξερω αληθεια και σε 2 μερες θα παω σε ψυχολογο και φοβαμαι πολυ για το τι θα μου πει

  11. #26
    Αυτο που περιγραφεις πιο πολυ μου κανει με ανγχωδη διαταραχη παρα με διπολικη διαταραχη...γιατι δεν πας να παρεις την γωμη καποιου αλλου ειδικου......?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μήνυση σε ψυχίατρο για λάθος διάγνωση - διαγωγή
    By aliento in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 19
    Last Post: 24-03-2019, 14:46
  2. Μήπως κάνω λάθος ?
    By vickytsoch in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 13-09-2012, 12:06
  3. Μήπως είμαι λάθος?
    By sanja in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 27-03-2009, 14:23
  4. νεα διαγνωση-διπολικη διαταραχη
    By ferro in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 149
    Last Post: 06-09-2008, 21:55
  5. Μηπως ειμαι λαθος
    By stratosdr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 19-10-2006, 18:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •