διεθνης συνομωσια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 202
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041

    διεθνης συνομωσια

    καλησπερα με λενε ιακωβο και ειμαι 24 χρονων..εχω παει σε διαφορους γιατρους και ολοι μου λενε οτι πασχνω απο παρανοικη ψυχωση τα συμπτωματα μου ηταν τα εξης..αισθηση οτι διαβαζουν τις σκεψεις μου,αισθηση οτι με παρακολουθουν ακομη και στο σπιτι μου,πολυ γρηγορη και ανεξελεγκτη σκεψη παρανοιες συνομωσιας ,απαθεια.αλογια,και αβουλησια μου εχουν δωσει να περνω ρισπερνταλ....εδω και 5 μερες τα εχω σταματησει γιατι μετα απο πολυ προσεκτικη σκεψη και αναλυση πιστευω ακραδαντα οτι οντως διαβαζουν τις σκεψεις μου οτι με παρακολουθουν και οτι ελεγχουν τα συναισθηματα μου και σκεφτομαι οτι η ψυχωση δεν υπαρχει σαν νοσος ολο αυτο ειναι μια καλοστημενη απατη για να μας δινουν φαρμακα να καταστειλουν την πραγματικοτητα η οποια ειναι αυτη και εχουν στησει ενα πολυ καλα στημενο κολπο εχουν παραμυθιασει τον κοσμο οτι υπαρχει σχιζοφρενεια ενω κατα την γνωμη μου αυτο που ονομαζουν παραληρημα εγω το θεωρω τραγικη αληθεια για τα οσα συμβαινουν αυτα με απασχολουν και θα χαιρομουν να ακουσω κιαλλες αποψεις

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Κακώς σταμάτησες τα φάρμακα.Έτσι θα μπερδεύεις τους δυο κόσμους.Οποιος και αν είναι ο αληθινός.
    real eyes realise real lies

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    64
    Πες μ λιγο αμα εισε βορεια.Ενας γνωστος μ τυφλος τρελλαθηκε πηγε αγιο ορος 18 μηνες και του φυγαν το 80% των συμπτοματων του.Εγω ειμε αθρησκος και δεν εχω δολο για να το πω.Απο κει και περα αν και δεν εχεις αισθηση των πραξεων σου η μονη λυση ειναι τα φαρμακα αλλιως υπαρχουν ελαχιστες ελπιδες αμα εισε απο Θεσσαλονικη για Γριβα χωρις φαρμακα αλλα με συνεργγασια αρκετα μεγαλη και με τον γιατρο αλλα και με την οικογενεια σου.Επισης υπαρχουν ομαδες για να ξερουν πωως να βοηθαν η οικογενεια σου επισημες με ειδικους γτ πρεπει να ξερουν να βοηθησουν αλλιως μπορει να κανουν και κακο που πολλες κανουν κακο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Aγορινα μου και μονο να αναλογιστεις οτι 1000 ατομα ελεγχουν και κρατουν το παγκοσμιο πλουτο της γης, σε πιανει τρελα.

    Πιονια ειμαστε γι αυτους, δουλευε καταναλωνε ψοφα, αυτη ειναι η αληθεια. Και εμεις οι μαλακες τους πιστευουμε, και διαιωνιζουμε αυτη την αρρωστη πραγματικοτητα.

    Τρελα καθαρη και αλαβαστρινη, τρυπαει το μετωπο μου σαν διαμαντενια σφαιρα.

    Συμφωνα με αυτα που λες, επαθες ψυχωτικο επεισοδιο. Εγω λεω να τα παρεις τα φαρμακα. Και γω ρισπερνταλ παιρνω, και να σημειωσω στο δευτερο επεισοδιο επαιρνα κι απο μονος μου στα κρυφα και μια καρτελα ζαναξ, ναι τοσο εντονο επεισοδιο ειχα, δεν μπορουσα να κατσω σε ενα σημειο.

    Αν παρεις τα χαπια σιγα σιγα θα σου φυγουν τα εντονα συμπτωματα, θα ανακουφιστεις και λιγο λιγο θα επανερχεσαι...

    Μη νομιζεις δεν ειναι πανακεια τα φαρμακα, οι παρενεργειες ειναι οτι χειροτερο, κανεις σεντορεια υπομονη να φτασεις σε ενα σημειο, με τη δοση συντηρησης να εισαι απλα καλα,, να μην πολυζοριζεσαι στην καθημερινοτητα σου..... εχει ο θεος.... τα λεμε..

    Παρε και ενα καυλωτικο τραγουδακι....

    https://www.youtube.com/watch?v=rPxmS3HuEms

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    εχω πληρη επιγνωση των πραξεων μου απλως σκεφτομαι ολα τα παραπανω..δεν θελω να κανω καμια θεραπεια γιατι στην παρουσα φαση πιστευω οτι δεν υπαρχει ασθενεια μου λενε οτι ειμαι ψυχωσικος οπως και σε ολουσ τους αλλους γιατι αντιλαμβανομαστε την καθαρη πραγματικοτητα με λιγα λογια αυτο που λενε παραληρημα εγω το θεωρω πραγματικοτητα φυσικα και διαβαζουν τις σκεψεις μου και μου διν ουν φαρμακα για να μην καταλαβαινω οτι τισ διαβαζουν για να κανουν την δουλεια τους ηρεμα και εγω να μασαω κουτοχορτο....απο Αθηνα ειμαι

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    64
    Η σχιζοφρενεια ειναι υγειης αντιδραση του εγκεφαλου
    Tαδε εφι Γιαννης Αγγελακας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Φιλε μου λιγο δυσκολο να σου διαβαζουν τις σκεψεις με την προυποθεση να σε μπουκωσουν φαρμακα. Απλως αντιλαμβανονται την δυσχερη θεση στην οποια βρισκεσαι, και θελουν να σε βοηθησουν.

    Λιγα ατομα μπορουν να διαβασουν την σκεψη, και αυτα τα ατομα εχουν επιπεδο συνειδητοτητας αντε γεια, ειναι αορατα στην κυριολεξια σε σενα και μενα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    παντως δεν ξερω γιατι αλλα μου ειναι πραγματικα πολυ πιο ευκολο να πιστεψω στις συνομωσιες που κατακλυζουν το μυαλο μου και το δηθεν παραληρημα απο το να πιστεψω οτι ειμαι αρρωστος νιωθω οτι με κοροιδευουν με εξαπατανε με γελοιοποιουν επειδη εχω την ικανοτητα να αντιλαμβανομαι τους διαβολικους σκοπους τους

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Να σου πω δεν εχεις κι αδικο, και στο δικο μου επεισοδιο κατα ενα περιεργο τροπο μου φαινοταν ολα ξεκαθαρα και δεν κανω πλακα. Ειναι σαν να αφυπνιζονται δυναμεις του εαυτου αλλα σε λανθανουσα μορφη.

    Απλως σε διαστημα χρονου ειναι αρκετα ψυχοφθορο και δεν αντεχεις βιολογικα σαν οντοτητα.

    Τι να σου πω. Κρατα οσο αντεχεις, κι οπου βγει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    φιλε εχεις σκεφτει οτι η αισθηση σου μπορει να προκυπτει απο παλιες αρνητικες εμπειριες της ζωης σου ;

    τις οποιες δεν εχει επεξεργαστει το μυαλο σου και τωρα παταει το play και τις ξαναπαιζει ;

    δηλαδη, π.χ. στο σχολειο ή στο σπιτι μπορει να ειχες καταπιεστικο περιβαλλον και εκει οντως πραγματικα θελανε να σε ελεγχουνε πληρως, να διαβαζουν τις σκεψεις σου, να σε ποδηγετουνε και να σου λενε σηκω σηκω και κατσε κατσε.

    αυτο εχει δημιουργησει ενα τραυμα και εχει "μπλοκαρει" ο εγκεφαλος σου.

    για να το επεξεργαστει ο εγκεφαλος σου ξαναπαιζει τις εμπειριες σου. σαν defrag στον υπολογιστη..

    κατι που εμαθα απο την σχιζο μου ειναι να μην εμπιστευομαι ουτε το μυαλο μου και οτι δεν ελεγχουμε..ουτε το μυαλο μας..και κανεις γενικα δεν ελεγχει ουτε το μυαλο του.

    για αυτο κοιτα να εισαι σαν παρατηρητης..

    παντως κοιτα να μη κανεις καμια βλακεια και θα σου ελεγα να παρεις φαρμακα εκτος αμα βρεις αλλο τροπο να ηρεμησεις.

    μεχρι πριν βγουν τα φαρμακα εμας μας βαζανε σε ασυλα κλπ. ή μας κλεινανε σε κελλαρια ή μας καιγανε ζωντανους.

    για αυτο σου λεω, τωρα με τα φαρμακα αμα το πιασεις νωρις γινεσαι σχεδον τελειως καλα αμα εισαι τυχερος και μπορεις να εχεις και μια ευχαριστη σχετικα ζωη.

    τα φαρμακα θα σε ηρεμησουν πολυ γιατι αυτη τη στιγμη το μυαλο σου υπερλειτουργει.

    και η ελλειψη ή η υπερβολη παντα ειναι προβλημα.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απ οτι φαινεται μπορεις να μπεις ευκολα σε αυτη τη ψυχολογια αλλα μου φαινεσαι ο πιο καταληλος για να το συζητισετε οι δυο σας.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν εισαι ισως τοσο "σημαντικος" . Εαν μπορουσαν να διαβαζουν τις σκεψεις σου και υπηρχε μια συνομωσια γυρω απο το ατομο σου , θα ησουν ενα ατομο πολυ πιο σημαντικο ισως και απο τον "πλανηταρχη". Μας παρακολουθουν ειδικα στην ηλεκτρονικη εποχη , εταιρειες πωλησεις αγαθων , εταιρειες πληροφορικης , κυβερνησεις σαν μαζα κυριως και στατιστικους αριθμους. Εαν εισαι πραγματι καποιος σπουδαιος μπορει να εχεις παπαρατσι να τρεχουν απο πισω σου κλπ. κλπ.

    Εαν το καλοσκεφτεις το πιο πιθανο ειναι να εχεις καποια διαστρεβλωση της σκεψης. Φυσικα δεν μπορω να γνωριζω ποιος εισαι , οποτε και εγω κανω μια εικασια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    φιλε kavkaz και εγω ακριβως τα ιδια πιστευω... αλλα αποφασισα να τα παιρνω τα φαρμακα. ειχα πληρη επιγνωση ολων των πραξεων μου και των σκεψεων μου και ειχα φτασει και σε σημειο να τους ακουω...
    όταν πηγα να τα πω σε φιλους τι ακουω με μπουζουριασαν χα...

    μετα από δυο δυνατα επεισοδια και δυο εγκλεισμούς σε ψυχιατρειο με εισαγγελικη εντολη αποφασισα ότι η αγνοια είναι η καλυτερη επιλογή.. ξεκινα παλι τα φαρμακα ασβεστωσε την επιφυση σου και ζησε ηρεμα τα υπολοιπα χρονια της ζωης σου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μην το βαζεις κατω επουδενι λογο , καποια στιγμη θα ξαναβρεις ηρεμια , ευτυχια εκει που φαινεται οτι ολα ειναι χαμενα , η ζωη παιρνει αποτομες στροφες και πολλες φορες βρισκεις αυτο που εχεις χασει και πολλα περισσοτερα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Μα, κανείς δεν μπορεί να διαβάσει τη σκέψη του άλλου!

Page 1 of 14 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 25-11-2008, 22:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •