Φοβος της ιδιας μου της υπαρξης-υπερεπιγνωση - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast
Results 226 to 240 of 264
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    παιδια το εχω βιωσει και ηταν το πιο απαισιο συναισθημα..
    δεν περιγραφεται. τεραστια μαλακια.. δεν μπορεις να βρεις ηρεμια απο πουθενα. προχθες πηγα να το παθω, επιασα το μυαλο μου να αρχιζει παλι να σκεφτεται τα περιεργα του και κατευθειαν εκανα κατι για να ξεχαστω..εβαλα ταινια ξεχαστηκα, μετα ξαναηρθαν οι σκεψεις και πηρα τηλ μια φιλη μου για να ξεχαστω. και τελικα το προλαβα.
    εγω αυτο το εχω βιωσει μονο σε φασεις.. ζητημα να κρατησε δλδ μια ωρα.. μετα μου περασε..
    εσεις πως ρε παιδια το βιωνεται αυτο ακριβως??
    δηλαδη απο το πρωι που ξυπνατε νομιζετε οτι δεν ειστε εσεις αλλα καποιος αλλος που ξυπνησε?
    δεν σας φευγει καθολου απο το μυαλο δλδ?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    230
    66psy απο το πρωι μεχρι το βραδυ αυτο το συναισθημα!η τρελα στο μεγαλειο της!

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by Brrr View Post
    tg1, και εγώ ακόμα και όταν ειμαι καλυτερα εχω αυτην την αίσθηση οτι μπορω πολυ ευκολα να αισθανθω αποσυνδεδεμενη με το εαυτο μου.. αυτη η μόνιμη απειλη μου κάνει πολυ ανασφαλη και μου προκαλεί δυσφορία.. με ανακουφίζει έστω και προσωρινα να μιλησω σε καποιον η να βάλω τα κλάμματα... Γενικά το κλάμμα με βοηθάει γτ με κάνει έστω να αισθάνομαι κατι..
    Κ γω brrr περασα πολλες στιγμες με κλαμματα.. το γεγονος ομως οτι τελικα βρηκα κι αλλους ανθρωπους που το βιωνουν αυτο καπως με εχει καθυσηχασει λιγο...

  4. #229
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by lawer View Post
    tg1 αυτο το αισθημα τοτ να αισθανομαι αβολα με τον εαυτο μου το βιωνω καθημερινα καλη μ!συνεχεια!και ειναι οτι χειροτερο!
    Ακριβως,ερχονται στιγμες που δε ξερω τι να κανω με μενα, σαν να ειμαι 2 αγνωστοι που υπαρχει που νιωθουν αβολα μεταξυ τους!

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    παιδια το εχω βιωσει και ηταν το πιο απαισιο συναισθημα..
    δεν περιγραφεται. τεραστια μαλακια.. δεν μπορεις να βρεις ηρεμια απο πουθενα. προχθες πηγα να το παθω, επιασα το μυαλο μου να αρχιζει παλι να σκεφτεται τα περιεργα του και κατευθειαν εκανα κατι για να ξεχαστω..εβαλα ταινια ξεχαστηκα, μετα ξαναηρθαν οι σκεψεις και πηρα τηλ μια φιλη μου για να ξεχαστω. και τελικα το προλαβα.
    εγω αυτο το εχω βιωσει μονο σε φασεις.. ζητημα να κρατησε δλδ μια ωρα.. μετα μου περασε..
    εσεις πως ρε παιδια το βιωνεται αυτο ακριβως??
    δηλαδη απο το πρωι που ξυπνατε νομιζετε οτι δεν ειστε εσεις αλλα καποιος αλλος που ξυπνησε?
    δεν σας φευγει καθολου απο το μυαλο δλδ?
    Πριν τρεις τεσσερις μηνες αυτο το συναισθημα μαζι με φοβο κ απελπισια ηταν 24/7, πολυ χαλια..

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    230
    το προβλημα με μενα ειναι οτι πολλες φορες αναρωτιεμαι μηπως δεν ειναι απλα αποπρ και ειναι κατι πιο σοβαρο οποτε δεν βρισκω ηρεμια ουτε κ απο καποιον που μου αναφερει οτι εχει αποπρ!νιωθω παρα πολυ κλτερα αλλα η κατασταση εξακολουθει πολλες φορες να ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα!εσεις τι λετε;

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by lawer View Post
    το προβλημα με μενα ειναι οτι πολλες φορες αναρωτιεμαι μηπως δεν ειναι απλα αποπρ και ειναι κατι πιο σοβαρο οποτε δεν βρισκω ηρεμια ουτε κ απο καποιον που μου αναφερει οτι εχει αποπρ!νιωθω παρα πολυ κλτερα αλλα η κατασταση εξακολουθει πολλες φορες να ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα!εσεις τι λετε;
    Αυτο που με καθησυχαζει ειναι οτι ολοι λενε οτι αν ειχες κατι πιο σοβαρο τοτε δε θα φοβοσουν μηπως το εχεις. Απλα θα το ειχες χωρις να το γνωριζεις. Κ γω νομιζω πως ωρες ωρες τρελαινομαι,πραγματικα νιωθω την αισθηση της τρελας στο μυαλο μου!δε ξερω πως να το περιγραψω,σαν να περναει ρευμα απο το μυαλο μου,καπως ετσι. Μετα σκεφτομαι οτι οκ ειναι απο την αποπρ. Κ δεν εισαι μονη,αλλα ολο αυτο αν το κανεις σχεδον ολη μερα ειναι κουραστικο στο τελος γιατι ουσιαστικα ασχολεισαι με τον εαυτο σου κ τα συμπτωματα οοοοοολη μερα!!

  8. #233
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    230
    ακριβως!και απο τη στιγμη που καθεσαι και ασχολεισαι και φοβασαι για τα συμπτωματα ολη την ωρα..τρελλαινεσαι ακομα παραπανω!τα κανεις σαλατα μεσα στο μυαλο σου και γινεσαι ολο και χειροτερα!το θετικο ειναι οτι με τον καιρο τα συμπτωματα περνανε και ξαναβρισκεις τον παλιο σου εαυτο!

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    Ναι, εγω ειμαι στους 8 μηνες τωρα..αλλες φορες ειμαι καλυτερα κι αλλες ξαναπεφτω,αυτο που με φοβιζει ειναι το αν θα καταφερω ποτε να επανελθω στον εαυτο μου πριν απο ολο αυτο..δλδ αν εχει μαθει να σκεφτεται ετσι το μυαλο μου πώς στην ευχη θα καταφερω να ξαναγυρισω???

  10. #235
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    230
    θα τα καταφερουμε να το ξερεις..απλα θελει απιθανη υπομονη!δεν εισαι κλτερα απο τοτε που σε πιασε;

  11. #236
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    οταν αποκοβευεσαιι τοσο απο τον ιδιο σου τον εαυτο σημαινει οτι εχεις μπει σε ενα λακο και αναβιωνεις συνεχεια το ασυνειδητο σου που αυτο μπορει και να εχει σχεση με μια προγενετικη εμπειρια θανατου μεσα στη μητρα αυτοι οι πονοι ειναι πραγματικες μνημες που υπαρχουν αποθηκευμενες μεσα στον οργανισ μο μας και το σωμα μας της ενεργοποιει ενστικτωδικα στο παρον ......για να συνεχιζεται η ζωη του καθενος πρεπει με την καταλληλη τεχνικη που για εμενα ειναι η( πρωτογενη θεραπεια και γεινεται μονο αμερικη) να αναβιωσεις εκεινες της μνημες για να μπορεις να αρχισεις να αισθανεσαι και να φυγει οτοιδηποτε παραλογο συνοδευει την σημερινη νεκρη ζωη πολλων απο εμας ...οποτε μην προσπαθεις να εξηγησεις με τη γλωσσα της λογικης αυτα ...η γλωσσα του ασυνειδητου ανηκει στις τοτε μνημες και τα συστηματα του οργανισμου που ανελαβαν τοτε να διαμορφωθουν ετσι ωστε να προστατεψουν τοτε τη συνεχεια σου την επιβιωση σου τωρα καλησε να βρεις τον τροπο να συνδεσεις εκεινη την ασυνειδητη μνημη για να ελευθερωθεις αλλιως θα κυριαρχουν πανω σου μεχρι το τελος με πολλους και διαφορους τροπους καθε φορα που θα νοιωθεις ετσι απλα σου υπενθυμιζουν το μηνυμα τους ..... ΖΗΤΑΜΕ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ....εχουμε πληροφοριες απο το παρελθον σου και ξερουμε γιατι νοιωθεις ολα αυτα ..........

  12. #237
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by lawer View Post
    θα τα καταφερουμε να το ξερεις..απλα θελει απιθανη υπομονη!δεν εισαι κλτερα απο τοτε που σε πιασε;
    Ναι δε το συζηταω καμια σχεση,απλα παραμενουν τα "σοκ" της υπερεπιγνωσης και οτι ολα μερικες φορες εχουν το αισθημα οτι ειναι παραξενα και λαθος!πχ μπορει να σκεφτω κατι ή να μιλησει καποιος και η πραξη αυτη να μου προκαλεσει φοβο γιατι ακομη και η γλωσσα ο διαλογος μου φαινεται σα κατι παραξενο!

  13. #238
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by primal71 View Post
    οταν αποκοβευεσαιι τοσο απο τον ιδιο σου τον εαυτο σημαινει οτι εχεις μπει σε ενα λακο και αναβιωνεις συνεχεια το ασυνειδητο σου που αυτο μπορει και να εχει σχεση με μια προγενετικη εμπειρια θανατου μεσα στη μητρα αυτοι οι πονοι ειναι πραγματικες μνημες που υπαρχουν αποθηκευμενες μεσα στον οργανισ μο μας και το σωμα μας της ενεργοποιει ενστικτωδικα στο παρον ......για να συνεχιζεται η ζωη του καθενος πρεπει με την καταλληλη τεχνικη που για εμενα ειναι η( πρωτογενη θεραπεια και γεινεται μονο αμερικη) να αναβιωσεις εκεινες της μνημες για να μπορεις να αρχισεις να αισθανεσαι και να φυγει οτοιδηποτε παραλογο συνοδευει την σημερινη νεκρη ζωη πολλων απο εμας ...οποτε μην προσπαθεις να εξηγησεις με τη γλωσσα της λογικης αυτα ...η γλωσσα του ασυνειδητου ανηκει στις τοτε μνημες και τα συστηματα του οργανισμου που ανελαβαν τοτε να διαμορφωθουν ετσι ωστε να προστατεψουν τοτε τη συνεχεια σου την επιβιωση σου τωρα καλησε να βρεις τον τροπο να συνδεσεις εκεινη την ασυνειδητη μνημη για να ελευθερωθεις αλλιως θα κυριαρχουν πανω σου μεχρι το τελος με πολλους και διαφορους τροπους καθε φορα που θα νοιωθεις ετσι απλα σου υπενθυμιζουν το μηνυμα τους ..... ΖΗΤΑΜΕ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ....εχουμε πληροφοριες απο το παρελθον σου και ξερουμε γιατι νοιωθεις ολα αυτα ..........
    Χμμμ το εχω ξαναπαθει αλλες 2 φορες στο παρελθον κ τις 2 καταφερα κ επανηλθα,βεβαια δεν ειχα ιδεα για την αποπρ. Κ αποπραγμ. Τωρα που βρηκα απο τι πασχω μου φαινεται ακατορθωτο να επανελθω.. κι αν ειναι οπως τα λες τα πραγματα τοτε δεν εχουμε καμια ελπιδα? Δε θελω να το πιστεψω αυτο, ισως με το χρονο να ηρεμησουν κατα πολυ τα συμπτωματα

  14. #239
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    35
    Μην κάνετε ναρκωτικά και γράφετε εδώ ρε παιδιά... Είμαστε που είμαστε μπερδεμένοι-αγχωμένοι διαβάζουμε και τις μα@@@ες του καθενός!!

  15. #240
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    35
    tg1, εγω πάντως είμαι πολύ καλά!! και το κλειδί ειναι να καταλάβεις ό,τι όλο αυτο τροδοτείται απο τον φόβο σου και το χώρο που του δινείς! οπως ειπες και εσυ αν το απομυθοποιησουμε σιγα σιγα η επιδραση του δεν θα ειναι η ιδια και στο τέλος σίγα σίγα θα φύγει.. Τώρα αν ξαναεπανελθει καποια στιγμή δν σημαίνει και τπτ! με την ίδια λογική θα γύγει και πάλι!! Κατά τι γνώμη μεγάλο ρόλο παιζει να καταλάβεις οτι δν είναι αρρώστια αλλα ένα κόλλημα και τπτ άλλο!! Και τα κολλήματα είναι για να ξεκολάνε αργά ή γρήγορα!!

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Φοβος για HIV
    By Trelos1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-04-2013, 01:39
  3. ΦΟΒΟΣ και ΠΑΛΙ ΦΟΒΟΣ.
    By kan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2012, 16:17
  4. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 01:12
  5. φοβοσ ...
    By mary.a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 12-04-2011, 17:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •