Με απειλει ο πρωην της - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    8
    Θα το ψάξουμε για ασφαλιστικα μετρα αν και εχω μια αμφιβολια για την αποτελεσματικοτητα τους.
    Και ναι της τις εδειξε τις εξετασεις για να την πεισει. Ιδιοπαθης πνευμονικη ινωση αν θυμαμαι καλα. Δεν ειναι εκει το θεμα μας, το ψαξαμε και με αλλο τροπο και το σιγουρεψαμε για τον ενα χρονο περιπου, αντε πες 2 το πολυ, παραπανω με την καμια. Και το χειροτερο ειναι οτι την ξερει την ασθενεια χρονια, πριν την χωρισει...

  2. #17
    Τραμπουκο με χαρτι γιατρου πρωτη φορα βλεπω!

  3. #18
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Τραμπουκο με χαρτι γιατρου πρωτη φορα βλεπω!

    ...χαχχααχαχ! Όντως!

    φίλε μου, την περίπτωση η κοπέλα να θέλει να είναι μαζί του την έχεις σκεφτεί?
    Ξέρεις γιατί στο λέω? Αν μετά από ένα χρόνο επέστρεφε στην κάθε μια ο πρώην με όλο αυτό το παραμύθι (δεν πιστεύω με τίποτα ότι ειναι ετοιμοθάνατος) θα διαλύαμε τις σχέσεις μας?
    Δες το λίγο και από αυτή την πλευρά.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    Quote Originally Posted by zakoras View Post
    Θα το ψάξουμε για ασφαλιστικα μετρα αν και εχω μια αμφιβολια για την αποτελεσματικοτητα τους.
    Και ναι της τις εδειξε τις εξετασεις για να την πεισει. Ιδιοπαθης πνευμονικη ινωση αν θυμαμαι καλα. Δεν ειναι εκει το θεμα μας, το ψαξαμε και με αλλο τροπο και το σιγουρεψαμε για τον ενα χρονο περιπου, αντε πες 2 το πολυ, παραπανω με την καμια. Και το χειροτερο ειναι οτι την ξερει την ασθενεια χρονια, πριν την χωρισει...
    χωρις να ειμαι γιατρος, η παθηση αυτη δεν εχει συγκεκριμενο χρονοδιαγραμμα. μπορει να ζησει κανεις πολλα χρονια.
    απορω τι "ψαξατε"...

    επισης, το οτι της επιτεθηκε και την χτυπησε και τον πηγε στην αστυνομια, ειναι ΗΔΗ κατι παρα πολυ σοβαρο. να του κανει μηνυση..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Τραμπουκο με χαρτι γιατρου πρωτη φορα βλεπω!
    καπως ετσι... :rolleyes:

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Είναι σημαντικό να κάνετε κάποιες ενέργειες για να τον αποφύγεται γιατί μιας κι έφτασε στο τέλος του όπως λέει δεν το έχει σε πολύ κατά πως τον βλέπω να αρπάξει κανένα πιστόλι και να σας κάνει σουρωτηρια. Αν όντως είναι άρρωστος μπορεί να μην πεθάνει σε ένα χρόνο αλλά σε 3 σε 10. Μπορεί και να σωθεί τελικά. Εσείς όμως δεν μπορείτε να ζείτε με την αναμονή αυτή και δεν είναι και ωραίο να περιμένεις έναν νέο άνθρωπο να πεθάνει για να νομίζεις εσυ ότι θα ζήσεις. Εγώ σου λέω ότι η κοπέλα στεναχωριεται για εκείνον γιατί τον είχε και 5 χρόνια. Δούλεψτε την σχέση σας και σε αλλά επίπεδα μην σκέφτεστε μόνο αυτό γιατί μπορεί στο τέλος να αποδειχτεί ότι ο λόγος που σας κρατούσε μαζί ήταν ο φόβος της απειλής και τίποτα άλλο

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Την επόμενη φορά πες στην κοπέλα σου να ζητήσει να δει τις ψυχιατρικές εξετάσεις του πρώην της.
    Τότε θα βγάλετε πιο ασφαλή συμπεράσματα!

    Θα σου πω μάλιστα μια πραγματική ιστορία, για να καταλάβεις ότι αρκετοί διαταραγμένοι και ψεύτες κυκλοφορούν ανάμεσά μας.
    Θυμάμαι λοιπόν, πριν αρκετά χρόνια, μία φίλη τα είχε μπλέξει με έναν παντρεμένο. Δεν της το είχε πει, αλλά έκανε μπαμ, άσχετα αν αυτή δεν ήθελε να το δει.
    Αρχικά της έλεγε ότι μένει με τους γονείς του και δεν έχουν τηλέφωνο, γιατί τους ενοχλούσαν και το έκοψαν! Δεν ήταν μικρός, ήταν πάνω από 30 αν θυμάμαι καλά, γιατί έλεγε ψέματα και για την ηλικία του. Φυσικά, ποτέ δεν την πήγε σπίτι του.
    Κάποια στιγμή, όταν αυτή αποφάσισε να χωρίσει μαζί του, γιατί βλέποντας την ταυτότητά του κατάλαβε ότι της είχε πει πολλά ψέματα, ακόμη και για την ημερομηνία γέννησής του.
    Τότε άρχισε να την κυνηγάει, από τη μια να την απειλεί και να βρίσκει η φίλη μου σκασμένα τα λάστιχα του αυτοκινήτου της και από την άλλη να στέλνει δακρύβρεχτα γράμματα.
    Σε ένα από αυτά λοιπόν της έγραφε, ότι έχει όγκο στον εγκέφαλο και έχει λίγο χρόνο ζωής. Η φίλη μου αναστατώθηκε, μάλιστα τον πήρε τηλέφωνο και ακουγόταν χάλια.
    Έλα όμως που ο διάβολος έχει πολλά ποδάρια, γιατί λίγη ώρα μετά το τηλεφώνημα που ακουγόταν καταβεβλημένος, τον πετυχαίνω σε ένα μπαρ με τη συνοδεία μιας άλλης γυναίκας, να διασκεδάζει!
    Το ανησυχητικό είναι, ότι ο συγκεκριμένος μαλάκας, ήταν (και προφανώς είναι ακόμη) αστυνομικός.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    8
    marian_m με εβαλε σε σκεψεις η ιστορια σου ως προς το ψυχιατρικο κομματι. Θα το συζητησω μαζι της να το κοιταξει και αυτο! Ο πατερας της παντως ειναι γιατρος και εχει διασυνδεσεις και ετσι εμαθε πιο συγκεκριμενα για την υγεια του. Δε λεω οτι ηταν κατι "σωστο" αλλα τι να κανεις τα σωστα οταν βιωνεις τετοια αδικια.

    nikiii αυτο προσπαθουμε και μεις, να μπορουμε να βρισκομαστε εστω στα "κρυφα", αλλα ετσι οπως ειναι η κατασταση πλεον ειναι πολυ δυσκολο. Αλλα ελπιζουμε να βρουμε τροπο.

    Remedy με μενα θελει να ειναι η κοπελα, μου το λεει συνεχεια και το καταλαβαινω οταν μιλαμε, που μιλαμε και καθε μερα και πολυ.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Καλησπερα. Αν σε ενοχλει τοσο πολυ ο τυπος και η κατασταση του ειναι αυτη που περιγραφεις κλεισε του ενα ραντεβου να λυσετε τις διαφορες σας. Σε 1,5 χρονο πεστου. Αν δεχτει και ερθει στο ραντεβου τοτε πραγματικα υπαρχει θεμα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    Quote Originally Posted by zakoras View Post
    marian_m με εβαλε σε σκεψεις η ιστορια σου ως προς το ψυχιατρικο κομματι. Θα το συζητησω μαζι της να το κοιταξει και αυτο! Ο πατερας της παντως ειναι γιατρος και εχει διασυνδεσεις και ετσι εμαθε πιο συγκεκριμενα για την υγεια του. Δε λεω οτι ηταν κατι "σωστο" αλλα τι να κανεις τα σωστα οταν βιωνεις τετοια αδικια.

    nikiii αυτο προσπαθουμε και μεις, να μπορουμε να βρισκομαστε εστω στα "κρυφα", αλλα ετσι οπως ειναι η κατασταση πλεον ειναι πολυ δυσκολο. Αλλα ελπιζουμε να βρουμε τροπο.

    Remedy με μενα θελει να ειναι η κοπελα, μου το λεει συνεχεια και το καταλαβαινω οταν μιλαμε, που μιλαμε και καθε μερα και πολυ.
    δεν αμφιβαλω οτι θελει να ειναι με σενα. μαλλον σε αλλο μελος απαντας :)
    ακομα δεν εχω καταλαβει πως εμπλεκεται η μυστηριωδης παθηση με τον τραμπουκισμο. ειτε μελλοθανατος, ειτε υγιης, δεν θα σας κανει τπτ. ενας θρασυδειλος ειναι.
    μπλεχτηκε και ο γιατρος-πατερας κι ακομα φοβαστε να βγειτε? δεν σας ειπε ο πατερας της οτι ο τυπος ειναι καραγκιοζης και δεν χρειαζεται να φοβαστε?

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    8
    Remedy ναι εχεις δικιο, με συγχωρεις! Στη Θεοφανία αναφερομουν! Το θεμα ειναι οτι αυτος ως μελλοθανατος, αμα του βιδωσει μπορει να μας σκοτωσει κιολας. Αμα καταλαβει οτι δεν εχει να χασει κατι μιας και θα πεθανει ετσι κ αλλιως, μπροστα στην απελπισια του ποτε δε μπορεις να εισαι σιγουρος πως θα αντιδρασει!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    δηλαδη, θεωρεις οτι οι μελλοθανατοι ειναι πιο επικινδυνοι απο τους "υγιεις".
    θα διαφωνησω....
    θεωρω οτι ενας μελλοθανατος δεν εχει χρονο για παπαριες και το αντιλαμβανεται...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δηλαδη, θεωρεις οτι οι μελλοθανατοι ειναι πιο επικινδυνοι απο τους "υγιεις".
    θα διαφωνησω....
    Αν είναι όμως ΚΑΙ τζιχαντιστής; Ας μη μας διαφεύγει και αυτή η πιθανότητα! :p

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Αν είναι όμως ΚΑΙ τζιχαντιστής; Ας μη μας διαφεύγει και αυτή η πιθανότητα! :p
    εκει, θα συμφωνησω. κινδυνευουμε ολοι, οχι μονο ο ζακορας.. :o

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. με απειλει οτι θα αυτοκτονησει
    By Διονυσια in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 90
    Last Post: 01-07-2014, 16:29
  2. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 14:24
  3. πρωην που απειλει με απεργια πεινας..
    By Lef in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-2012, 19:01
  4. Με απειλει να διωξει το παιδι μου απο το σχολειο
    By muxritsa in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 8
    Last Post: 14-12-2011, 18:47
  5. για την πρωην μου
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2011, 02:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •