Ban
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Ban

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274

    Ban

    Νομίζω και εκφράζω μία άποψη πως το να αποκλείονται άτομα στο συγκεκριμένο φόρουμ, είναι λάθος. Δεν γνωρίζω βέβαια τις εκάστοτε νόσους της ψυχιατρικής και το αν και κατά πόσο μπορεί κάποιος που πάσχει από ψυχική νόσο, να έχει την απαιτούμενη διαύγεια για ευπρεπή συμπεριφορά, αλλά θεωρώ πως το συγκεκριμένο φόρουμ αποτελεί για κάποιους τουλάχιστον ένας τρόπος έκφρασης του εσωτερικού του κόσμου που ενδεχομένως να μην μπορεί ή να μην επιθυμεί για δικούς του λόγους να εκφράσει σε οποιοδήποτε άλλο χώρο ή άτομο. Θεωρώ αυτονόητο πως το να έχει ανάρμοστη συμπεριφορά σε άλλα μέλη που προκαλεί απέχθεια πρέπει να αντιμετωπιστεί ριζικά αλλά από την άλλη πλευρά σκέφτομαι που θα στραφεί αυτό το άτομο και τι θα συμβεί στη συνέχεια; Μια σκέψη εκφράζω και τίποτα παραπάνω, εσείς γνωρίζετε φυσικά καλύτερα από μένα!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37
    Η αληθεια ειναι, οτι ποτε δεν το ειχα σκεφτει αυτο ...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν εχει το δικαιωμα να ξεσπα πανω στους αλλους. Φυσικα και το ατομο που παραφερεται μπορει να εχει ευαισθησιες , αλλα και τα ατομα που δεχονται τα αρνητικα σχολια , εχουν ευαισθησιες
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Ναι αλλά και πάλι ας πούμε θα μπορούσε το φόρουμ να του δώσει ένα νήμα να βγάζει τα εσώψυχα του και να τον αποκλείει από όλα τα υπόλοιπα... Οπότε ακόμα και αν θίγει κάποιος κάποιον ο θιγόμενος αγνοεί το νήμα του και όλα είναι μια χαρά...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω ξερω ενα πραγμα οπιος υποστηριζει καπιον ειναι απλα ιδιος με αυτον.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Depressed_soul View Post
    Ναι αλλά και πάλι ας πούμε θα μπορούσε το φόρουμ να του δώσει ένα νήμα να βγάζει τα εσώψυχα του και να τον αποκλείει από όλα τα υπόλοιπα... Οπότε ακόμα και αν θίγει κάποιος κάποιον ο θιγόμενος αγνοεί το νήμα του και όλα είναι μια χαρά...



    Του στυλ , θα θιξω τον keep_walking .... keep_walking απαγορευεται να το διαβασεις ή μην διαβαζεις? Δεν μου φαινεται πολυ λογικο. Απο την αλλη αν κανενας δεν πρεπει να διαβασει το νημα ας ανοιξει απλως ενα σημειωματαριο στον υπολογιστη του και ας γραψει οτι θελει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Απλά ίσως θα χρειαζόταν να μην πέφτουμε στην παγίδα του ουτοπικού. Ποιος δεν θα θιχτεί αν μάθει πως κάποιος χρήστης τον βρίζει δηλαδή; Αντιλαμβάνομαι πως όλοι μας έχουμε σοβαρά προβλήματα, υποτίθεται πως μπαίνουμε εδώ για να τα μοιραστούμε και να βοηθηθούμε και όχι να προσβάλλει όποιος θέλει με τη δικαιολογία πως είναι ασθενής. Όλοι ασθενείς είμαστε.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    depressedsoul διαφωνω, και ειμαι ενα ατομο που έφαγε ποινή απο τις πρωτες κιολας ημερες για αναρμοστη συμπεριφορα... ή κατι τετοιο, ο ελεγχος χρειάζεται, υπάρχουν πολλα τρολ συνειδητα και μη. εξαλλου για ατομα που εχουν θεματα θυμου, οπως η αφεντια μου , είναι μια πολυ καλη ασκηση για τον εξω κοσμο,να μαθαινεις να μπορεις να βρεις το δίκιο σου με άλλες λέξεις... και ίσως τα καταφερεις ..ισως όχι, αλλα τουλαχιστον μπαινεις στην διαδικασία να το σκεφτεις λίγο.
    δεν μπορω να αγνωησω το νημα που θα με βριζει αισχρα...και πιστεψε με θα ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ με αυτα τα νηματα, όπως τοσα άλλα τσατ. για αυτους που εφαγαν μπαν, λυπάμαι πραγματικα, αλλα θα πρεπει αυτο να τους βαλουν σε καποια σκέψη για την συμπεριφορά τους... εξαλλου με ενα αλλο μειλ μπορουν να ξαναμπουν και αυτη τη φορα να είναι πιο προσεχτικοι. επεισης για να συμβει το μπαν...πρεπει να εχεις ξεπερασει καθε οριο.. στην αρχη απλα σε προειδοποιουν...σου δινουν το περιθωριο να αλλαξεις... ή τελως πάντων μπορει να ειχες μια ασχημη μερα βρε αδερφε. αυτοι που τρωνε το μπαν... απο καποιο σημειο και μετα απλα το προκαλλουν

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post


    Του στυλ , θα θιξω τον keep_walking .... keep_walking απαγορευεται να το διαβασεις ή μην διαβαζεις? Δεν μου φαινεται πολυ λογικο. Απο την αλλη αν κανενας δεν πρεπει να διαβασει το νημα ας ανοιξει απλως ενα σημειωματαριο στον υπολογιστη του και ας γραψει οτι θελει.
    Kοίταξε να δεις είμαι άσχετος από φόρουμ, αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μπαίνει κάποιος στο φόρουμ με αυτοσκοπό να μειώσει τον άλλον. Αλλά δεν έχω ούτε 24 ώρες που είμαι μέλος οπότε μπορεί να λέω και ανοησίες.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ΑΝΑΠΤΥΣΟΝΤΑΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΟΠΚΤΑΜΕ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ Ο ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΤΙ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΛΕΕΙ
    ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ
    ΤΩΡΑ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΙ ΤΟ ΒΛΕΟΠΥΝ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΑΛΙΩΣΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ
    ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΑΝΑΠΤΥΣΟΝΤΑΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΟΠΚΤΑΜΕ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ Ο ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΤΙ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΛΕΕΙ
    ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ
    ΤΩΡΑ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΙ ΤΟ ΒΛΕΟΠΥΝ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΑΛΙΩΣΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ
    ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ
    Φίλε elis σόρρυ αλλά εύχομαι να μην παλιώσω ή τουλάχιστον να μην χρειαστεί να παραμείνω στο φόρουμ πέραν του εξαμήνου και το ιδανικότερο θα ήταν να μην το ξαναχρειαστώ στη ζωή μου γενικά.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΜΑ ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ ΕΓΩ ΑΠΛΑ Σ ΛΕΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ
    ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΝΕΟΙ ΕΣΥ ΑΜΑ ΘΕΣ ΚΑΤΣΕ ΑΜΑ ΘΕΣ ΦΥΓΕ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΛΕΜΕ
    ΑΜΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΤΣΕ ΑΜΑ ΒΑΡΕΘΕΙΣ ΦΥΓΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Quote Originally Posted by Depressed_soul View Post
    Νομίζω και εκφράζω μία άποψη πως το να αποκλείονται άτομα στο συγκεκριμένο φόρουμ, είναι λάθος. Δεν γνωρίζω βέβαια τις εκάστοτε νόσους της ψυχιατρικής και το αν και κατά πόσο μπορεί κάποιος που πάσχει από ψυχική νόσο, να έχει την απαιτούμενη διαύγεια για ευπρεπή συμπεριφορά, αλλά θεωρώ πως το συγκεκριμένο φόρουμ αποτελεί για κάποιους τουλάχιστον ένας τρόπος έκφρασης του εσωτερικού του κόσμου που ενδεχομένως να μην μπορεί ή να μην επιθυμεί για δικούς του λόγους να εκφράσει σε οποιοδήποτε άλλο χώρο ή άτομο. Θεωρώ αυτονόητο πως το να έχει ανάρμοστη συμπεριφορά σε άλλα μέλη που προκαλεί απέχθεια πρέπει να αντιμετωπιστεί ριζικά αλλά από την άλλη πλευρά σκέφτομαι που θα στραφεί αυτό το άτομο και τι θα συμβεί στη συνέχεια; Μια σκέψη εκφράζω και τίποτα παραπάνω, εσείς γνωρίζετε φυσικά καλύτερα από μένα!
    Θα ήταν ένα ιδανικό σενάριο αυτό που εκφράζεις, θα ήταν ακριβώς αυτό που θα θέλαμε, πρακτικά όμως, δεν είναι εφικτό.
    Το σημείο στο οποίο ερχόμαστε κοντά (η άποψη σου και η φιλοσοφία αυτού του φόρουμ)
    είναι ότι αποφεύγουμε όσο μπορούμε να στέλνουμε "προειδοποιήσεις" ώστε κατ επέκταση να μη φτάνει κάποιος εύκολα στο τελικό όριο ειδοποιήσεων, πέραν του οποίου, γίνεται αυτόματα ban από το φόρουμ.
    Εάν πηγαίναμε με το γράμμα του νόμου και όχι με το πνεύμα του νόμου, τότε κάθε μέρα θα είχαμε αποκλεισμούς μελών.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΜΑ ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ ΕΓΩ ΑΠΛΑ Σ ΛΕΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ
    ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΝΕΟΙ ΕΣΥ ΑΜΑ ΘΕΣ ΚΑΤΣΕ ΑΜΑ ΘΕΣ ΦΥΓΕ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΛΕΜΕ
    ΙΣ

    Ο νεος ειν ωραιος , κι ο παλιος ειναι αλλιως ...................αληθεια ? βεβαιως !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΛΠ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑΟΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΤ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ΒΑΡΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΑΥΤΟ ΟΙ ΝΕΟΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ
    ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ Η ΔΕ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΠΟΙΑ ΑΛΛΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ
    ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΟΠ ΕΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟ
    ΚΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΒΛΕΠΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΕΡΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ Η ΜΥΑΛΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ
    ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ
    ΤΕΣΠΑ ΕΓΩ ΤΑ ΠΑ ΚΙ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •