προβλημα με γονεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    1

    Angry προβλημα με γονεις

    καλησπερα σε ολο το forum !! θα ηθελα τη βοηθεια σας.... ειμαι 20 ετων και μενω με τον πατερα μου απο 10 ετων (χωρισμενοι) .. μεσα σε αυτα τα 10 χρονια εχω μαυρισει τη ζωη μου.. ο ανθρωπος αυτος που θέλει να ονομαζετε και πατερας κοντευει να με κανει να πεσω σε καταθλιψη.. θα μπω στο θεμα.. μεσα σε αυτα τα 10 χρονια αυτος ο ανθρωπος καθε μερα με μειωνε και με υποτιμουσε με βωμολοχιες... θα γινεις ******* σαν τη μανα σου, αχρηστη, αντε γαμησου και αλλα πολυ πιο βαρια τα οποια δεν αντεχω καν να τα αναφερω... παντα με εκβιαζει με τη φραση δεν σου δινω λεφτα τραβα ζητα απ τη μανα σου οταν θελω κατι να του ζητησω...του λεω ας πουμε θα βγω για καφε και μου δινει 2-3 ευρο..ουτε τα εισητηρια δεν φτανουν δεν μπορω να παρω τπτ για τον εαυτο μου μονο αν μου στειλει καμια θεια μου τπτ....τσπα... πολλες φορες κλαιω και ευχομαι να μπορεσω να φυγω απο εδω μέσα αλλα ειναι αδυνατον.. το ενδεχομενο να παω στη μητερα μου ειναι ανεφικτο διοτι δεν μπορει να καλυψει η ιδια ουτε τις δικες της βασικες αναγκες με τον τωρινο συζηγό της.... δεν μπορω να παω να κοιμηθω ουτε ενα βραδυ μαζι της... οταν το λεω στον πατερα μου μου λεει θα πας αλλα θα μου δωσεις διευθυνση , τηλεφωνο κλπ κ η μητερα μου δεν θελει ο πατερας μου να ξερει τπτ για εκεινη μη της κανει αυτα που εκανε κ οταν ηταν μαζι (την παρακολουθουσε, δεν την αφηνε να βαφτει κ χιλια δυο κουλα πραγματα διχως η μητερα μου να δωσει καποιο δικαιωμα μεχρι που η γυναικα δεν αντεξε κ τα βροντηξε κ εφυγε με πολυ ασχημο τροπο απο το σπιτι μας... σαν παιδι δεν εχω ζησει τιποτα... κ ακομη τωρα που ενηλικιωθηκα.. εν το μεταξυ η γιαγια μου(η μανα του πατερα μου) που μας στηριζει οικονομικα κανει οτι θελει τον πατερα μου.... του εχει περασει τις αποψεις του φούλ....και προσπαθει να το παιξει μανα μου... αλλα μανα ειναι μονο μια...!!! το εκτιμω οτι μας βοηθαει οικονομικα και το σεβομαι απολυτα αλλα μου εχει κατσικωθει στο σβερκο ολο αυτο.. να προσθεσω πως κ εκεινη μισει τη μανα μου θανασιμα...και την κατηγορει ακομη μετα απο τοσα χρονια...τελος παντων τι να λεμε...θα αναφερω ενα παραδειγμα.. η γιαγια μου ελεγε στον πατερα μου " τι βρακια ειναι αυτα που φοραει η κορη σου" κ μετα μου λεγανε να τα πεταξω... κ να παρω αλλα ...ελεος δλδ.. προφανως και δεν κανω αυτα που μου λενε κ ουτε δεχομαι τις αποψεις .. ο πατερας μου παει καθε μερα και επισκεπτετε τηνν γιαγια μου της ψωνιζει κλπ και σχεδον καθε μερα του φουσκωνει τα μυαλα κ τσακωνομαστε..(οχι οτι δεν ειναι ηδη φουσκωμενα απο μονα τους)... να προσθεσω οτι ειμαι σε σχολη νοσηλευτων 2 ετους κ τωρα τον ιουνιο τελειωνω.. επισης κανω μαθηματα αγγλικων για prof... δεν μπορώ να αφοσιωθω στα μαθηματα μου... δεν μπορώ ... η ψυχολογια μου ειναι χαλια .. γυρναω στο σπιτι κ απλα κλεινομε στο δωματιο μου.. προσπαθω να το παιζω "χαζη" προκειμενου να μην εχω προβληματα κ τσακωμους... το μονο που με κανει χαρουμενη ειναι οταν βλεπω την μητερα μου...και το αγορι μου!!! (που γι αυτο δεν γνωριζει φυσικα ο πατερας μου) γιατι θα μου κρεμασει την ταμπελα της ιεροδουλης μαζι με το υπολοιπο σοι μου....!!!! δεν θελω να με ελεγχουν... να με εκβιαζουν με τα λεφτα τους.. δεν αντεχω αλλοο..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αδιαμφισβητητα εiναι δυσκολη η θεση σου. Με τη γιαγια πως τα πας; πως ειναι η σχεση σας;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ίσως είναι καλύτερα να μείνεις με την μητέρα σου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο σου μελος,εισαι σιγουρα σε δυσκολη θεση ομως δοξα τω θεω εισαι ενηλικη τωρα κ οταν αποφοιτησεις μπορεις να κανεις κατι να μεινεις μαζι με το αγορι σου κ να ειστε παντα καλα,παλι καλα εισαι στην νοσηλευτικη που ετσι κ αποφοιτησεις ειναι ευκολοτερο να βρεις δουλεια κ μαζι με το αγορι σου πατε σε δικο σας σπιτι,ειναι αναγκαιο να απομακρυνθεις απο αυτο το περιβαλλον που σε πνιγει κ κατηγορουν κ την μητερα σου κ θα νιωσεις καλυτερα,δυστυχως ο πατερας σου κ η γιαγια σου ειναι μεγαλοι ανθρωποι κ δεν αλλαζουν οι ανθρωποι ειδικα σε τετοιες ηλικιες ομως το προβλημα ειναι δικο τους δεν ειναι δικο σου,Κανε την ζωη σου με το αγορι σου κ τωρα κ μελλοντικα κ θα συνελθεις αρκετα απο αυτο το περιβαλλον που ζεις

Similar Threads

  1. Προβλημα με γονεις
    By geioann in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 17-04-2014, 19:30
  2. προβλημα με γονεις..και πολλα αλλα
    By alex95 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 10-08-2013, 04:10
  3. προβλημα με το πως θα το πω στους γονεις
    By ελλη19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 10-05-2013, 07:28
  4. πρόβλημα με γονείς
    By stef221 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 16-06-2012, 22:48
  5. προβλημα με γονεις
    By antonis1 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 23-05-2011, 11:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •