Δεν αντέχω άλλο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 118
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389

    Δεν αντέχω άλλο...

    Δεν ξέρω αν κάνω καλά που ανοίγω αυτό το θέμα αλλά το κάνω σε μιαν ύστατη προσπάθεια να νιώσω έστω λίγο καλύτερα γιατί ακόμα κι αν τροποποιήθηκε η αγωγή μου δεν βλέπω βελτίωση στην διάθεση μου, μόνο στον ύπνο μου...Σίγουρα είναι πολύ θετικό αυτό, που σταμάτησα να έχω τόσο έντονους εφιάλτες αλλά και πάλι την ημέρα που είμαι ξύπνια νιώθω πολύ δυστυχισμένη...χθες κοιμόμουν σχεδόν όλη τη μέρα για να μην νιώθω...δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια, δεν αντέχω τόση θλίψη, δεν έχω όρεξη ούτε με τον εαυτό μου ν' ασχοληθώ και το κάνω με το ζόρι γιατί δεν γίνεται να κυκλοφορώ σαν την τρελή...
    Αν κάποιος έχει κάτι να πει έχει καλώς...ίσως απλά να χρειάζομαι επικοινωνία γιατί εκτός των άλλων νιώθω πολύ μόνη...και με έχουν πιάσει πάλι αυτοκαταστροφικές σκέψεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    κριμα κυκνε, να μην μπορεις να νοιωσεις καλυτερα.
    με τον ψυχ σου κανετε και κουβεντα ψυχοθεραπειας, η μονο λες τα συμπτωματα σου και συνταγογραφει?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κριμα κυκνε, να μην μπορεις να νοιωσεις καλυτερα.
    με τον ψυχ σου κανετε και κουβεντα ψυχοθεραπειας, η μονο λες τα συμπτωματα σου και συνταγογραφει?
    Το δεύτερο Ρέμεντυ...δεν είναι άνθρωπος για να του ανοιχτείς, είναι απότομος και δεν με εμπνέει για να ανοίξω κουβέντα για ότι πραγματικά με πονάει...γι' αυτά μιλάω με την ψυχολόγο μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Το δεύτερο Ρέμεντυ...δεν είναι άνθρωπος για να του ανοιχτείς, είναι απότομος και δεν με εμπνέει για να ανοίξω κουβέντα για ότι πραγματικά με πονάει...γι' αυτά μιλάω με την ψυχολόγο μου...
    α, πολυ καλα κανεις. αυτο εννοουσα, ουσιαστικα. δεν ηξερα οτι υπαρχει και δευτερος ψυχ.
    μιλας ειλικρινα και ανοιχτα για ΟΛΑ? σε βοηθαει?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Κύκνε από'τι έχω καταλάβει από αυτά που λες εσύ δεν βοηθάς τον εαυτό σου, περιμένεις μόνο από την αγωγή. Δεν έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να πιέσεις τον εαυτό σου λιγάκι να κάνεις μερικά πράγματα? να αρχίσεις κάποιο χόμπι η τίποτα βόλτες τώρα που έχει ωραίες μέρες η κάτι άλλο? πρέπει να έχεις μια ασχολία....και εγώ είχα πέσει σε κατάθλιψη ,δεν λέω με είχε βοηθήσει η αγωγή άλλα το περισσότερο μόνος μου το έκανα, γιατί όσο έμενα σπίτι δεν έβλεπα καμία διαφορά από την αγωγή

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    α, πολυ καλα κανεις. αυτο εννοουσα, ουσιαστικα. δεν ηξερα οτι υπαρχει και δευτερος ψυχ.
    μιλας ειλικρινα και ανοιχτα για ΟΛΑ? σε βοηθαει?
    Ναι, με εκείνη μιλάω όσο πιο ανοιχτά μπορώ για όλα τα θέματα και με βοηθάει...αν μη τι άλλο ως επί το πλείστον φεύγω πιο ήρεμη μετά από κάθε συνεδρία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by superboy13 View Post
    Κύκνε από'τι έχω καταλάβει από αυτά που λες εσύ δεν βοηθάς τον εαυτό σου, περιμένεις μόνο από την αγωγή. Δεν έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να πιέσεις τον εαυτό σου λιγάκι να κάνεις μερικά πράγματα? να αρχίσεις κάποιο χόμπι η τίποτα βόλτες τώρα που έχει ωραίες μέρες η κάτι άλλο? πρέπει να έχεις μια ασχολία....και εγώ είχα πέσει σε κατάθλιψη ,δεν λέω με είχε βοηθήσει η αγωγή άλλα το περισσότερο μόνος μου το έκανα, γιατί όσο έμενα σπίτι δεν έβλεπα καμία διαφορά από την αγωγή
    Δυστυχώς εμένα η πίεση με κάνει χειρότερα, με κάνει να αγχώνομαι και να κλαίω...

    Εν τω μεταξύ κοιμόμουν ως τώρα και τώρα που ξύπνησα νιώθω πάλι απέραντη δυστυχία, μακάρι να μπορούσα να πέσω σε χειμερία νάρκη ή κάτι τέτοιο τέλοσπαντων...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Τουλάχιστον Κύκνε κάποιο χόμπι δεν θες να αρχίσεις η γυμναστήριο?προσπάθησε εντάξει μην πιέζεσαι ασπούμε μετά από τον ψυχολόγο σου που νιώθεις καλύτερα προσπάθησε να πας μια βόλτα ...η να αρχίσεις κάτι..το ξέρω ότι είναι δύσκολο γιατί είχα περάσει και εγώ τα ίδια...

    Μην εύχεσαι τέτοια πράγματα Κύκνε , θα σου περάσει κάποια στιγμή

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου φιλη μου παλι καλα που περιοριστηκε το προβλημα με τους εφιαλτες τωρα ετσι κ εκανες αλλαγη δοσης εδω κ λιγες μερες πρεπει να περιμενεις να προσαρμοστει ο οραγνισμος σου στην αλλαγη,επειδη εχουμε μιλησει αρκετα επιβαλλεται να καταπολεμησεις κ οτι σε βασανιζει απο το παρελθον για να ηρεμησεις με τον καιρο,ολοφανερο ειναι οτι εχεις καταθλιψη μιας κ δεν σου κινει κατι το ενδιαφερον κινητοποιησου κ μιλησε στον ειδικο σου για οτι σε βασανιζει πανω απο ολα καλο κουραγιο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @κυκνουλα σε καταλαβαινω και γω περναω φασεις ατελειωτης θλιψης αρκετες φορες...
    κουραγιο καλη μου και μακρια απο μαχαιρια

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by superboy13 View Post
    Τουλάχιστον Κύκνε κάποιο χόμπι δεν θες να αρχίσεις η γυμναστήριο?προσπάθησε εντάξει μην πιέζεσαι ασπούμε μετά από τον ψυχολόγο σου που νιώθεις καλύτερα προσπάθησε να πας μια βόλτα ...η να αρχίσεις κάτι..το ξέρω ότι είναι δύσκολο γιατί είχα περάσει και εγώ τα ίδια...

    Μην εύχεσαι τέτοια πράγματα Κύκνε , θα σου περάσει κάποια στιγμή
    Όχι, δεν θέλω, θέλω μόνο να κοιμάμαι...δεν θέλω να βγαίνω έξω...τώρα ξύπνησα από χθες, ούτε ξέρω πόσες ώρες έχω κοιμηθεί και πάλι μου έρχεται να κλάψω...
    Εύχομαι και χειρότερα κατά διαστήματα, αυτό δεν είναι τίποτα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Καλησπερα σου φιλη μου παλι καλα που περιοριστηκε το προβλημα με τους εφιαλτες τωρα ετσι κ εκανες αλλαγη δοσης εδω κ λιγες μερες πρεπει να περιμενεις να προσαρμοστει ο οραγνισμος σου στην αλλαγη,επειδη εχουμε μιλησει αρκετα επιβαλλεται να καταπολεμησεις κ οτι σε βασανιζει απο το παρελθον για να ηρεμησεις με τον καιρο,ολοφανερο ειναι οτι εχεις καταθλιψη μιας κ δεν σου κινει κατι το ενδιαφερον κινητοποιησου κ μιλησε στον ειδικο σου για οτι σε βασανιζει πανω απο ολα καλο κουραγιο
    Καλησπέρα μυστ...
    Την αλλαγή την έκανα εδώ κι αρκετό καιρό αλλά δεν είδα βελτίωση στην διάθεση μου εκτός από τους εφιάλτες, που σίγουρα είναι σημαντικό και δεν ξέρω τι να κάνω...τώρα νιώθω σαν ζόμπυ από τον πολύ ύπνο αλλά δεν ξέρω και πως να περάσω τη μέρα μου...νιώθω πολύ δυστυχισμένη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    @κυκνουλα σε καταλαβαινω και γω περναω φασεις ατελειωτης θλιψης αρκετες φορες...
    κουραγιο καλη μου και μακρια απο μαχαιρια
    Ευχαριστώ για το κουράγιο...
    Και τί κάνεις για να τις αντέξεις αυτές τις φάσεις; Όσο για τα μαχαίρια, άλλο θέμα κι αυτό όλο και θα δω μπροστά μου και μπαίνω στον πειρασμό αλλά εκτός αυτού έχω ένα ξυραφάκι κρυμμένο στο δωμάτιο μου και σκεφτόμουν προχθές να το χρησιμοποιήσω αλλά με ανακάτευε το στομάχι μου και δεν είχα κουράγιο, ελπίζω να καταφέρω να αντισταθώ γενικότερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι, δεν θέλω, θέλω μόνο να κοιμάμαι...δεν θέλω να βγαίνω έξω...τώρα ξύπνησα από χθες, ούτε ξέρω πόσες ώρες έχω κοιμηθεί και πάλι μου έρχεται να κλάψω...
    Εύχομαι και χειρότερα κατά διαστήματα, αυτό δεν είναι τίποτα...
    Ναι άλλα με το να κοιμάσαι τη κερδίζεις?Κύκνε η αγωγή σου σε βοηθάει?
    και μην εύχεσαι τίποτα, όλα περνάνε κάποια στιγμή

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by superboy13 View Post
    Ναι άλλα με το να κοιμάσαι τη κερδίζεις?Κύκνε η αγωγή σου σε βοηθάει?
    και μην εύχεσαι τίποτα, όλα περνάνε κάποια στιγμή
    Δεν νιώθω πόνο όταν κοιμάμαι, αυτό κερδίζω...αν μπορούσα θα κοιμόμουν και τώρα αντί να κλαίω μπροστά στην οθόνη...αλλά μάλλον ο οργανισμός μου χόρτασε ύπνο για την ώρα γιατί δεν νυστάζω και θα υποφέρω κι αν ξαπλώσω, τουλάχιστον τώρα προσπαθώ να ξεχαστώ...
    Τώρα για την αγωγή μου τι να σου πω, μέχρι πρότινος δεν ένιωθα και τόσο χάλια αλλά αφού πέθανε η γάτα μου και μετά έχω πέσει πολύ...δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή αν ήταν να γίνει...
    Όσο για το να μην εύχομαι τίποτα, δεν έχω άλλη αντοχή κι υπομονή όπως γράφω και στον τίτλο του μηνύματος, υποφέρω πολύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο!!
    By Laila in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-04-2014, 23:28
  2. Δεν αντεχω αλλο...
    By Fatpig in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 41
    Last Post: 22-05-2013, 04:04
  3. Δεν αντεχω αλλο
    By χαμογελακη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 102
    Last Post: 09-03-2012, 15:25
  4. δεν αντεχω αλλο
    By ρουλα 24 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 08-02-2012, 14:13
  5. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 13:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •