πινω νερο και ξυπναω βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    3

    πινω νερο και ξυπναω βοηθεια

    Γεια σας θελω την βοηθεια σας ειμαι 15 χρονων και μοιαζω με 12 εχει 5 χρονια περιπου ξυπναω τα βραδια πινω πολυ νερο παω τουαλετα και ξανακιναμε αυτο γινετε 3-4 φορες καθε βραδυ με αποτελεσμα να μην αναπτυσσομαι σωστα και την ημερα πινω πολυ νερο τι πρεπει να κανω δεν εχω προβλημα πηγα και εκανα εξετασεις ψυχολογικο ειναι να ανησυχω θα αναπτυχθω σωστα;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μηπως εχεις διαβασει καπου οτι πρεπει να πινουμε πολυ νερο; ή το πινεις για να μην τρως;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    3
    Το ξεκινησα σε στυλ οτι πινω νερο παω τουαλετα και δεν θα χρειαστει να πηγαινω μετα γιατι βαριομουν

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Πινε Carnation!!

    Δυνατος και γερος για να γινεις καθε μερα carnation να πινεις!

  5. #5

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα μην φοβάσαι. Το ότι πίνεις πολύ νερό δεν συμαίνει ότι δεν θα αναπτυχθείς σωστά.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Πινε Carnation!!

    Δυνατος και γερος για να γινεις καθε μερα carnation να πινεις!
    χαχαχαχαχαχα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    αν δεν κοιμασαι σωστα τοτε πιθανον να εχεις προβληματα στην αναπτυξη, ΑΛΛΑ ποσο καιρο συμβαινει αυτο? γινεται καθε βραδυ? εχει σημασια το χρονικο διαστημα που συμβαινει, ωστε να δημιουργηθει εμποδιο στην αναπτυξη.
    στους γονεις εχεις μιλησει γι αυτο?
    σου εχει ερθει περιοδος?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    3
    Έχει περίπου 5 χρόνια που συμβαίνει οι γονείς μου το ξέρουν δεν Μπορώ να το σταματήσω νιώθω εξαρτημενος

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Κι εγώ το είχα αυτό. Παίρνεις φάρμακα; γιατί έχουν σχέση και αυτα. Μην πίνεις νερό με το ζόρι πίνε μόνο όταν δίψας. Εγώ πλέον πίνω πιο πολύ μόνο σταγόνες για να μην με πιάνει συχνοουρία

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου βακιλι,ολο αυτο που μας περιγραφεις εδωπερα μου μοιαζει με ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη ιδψ κατα την οποια σου μπαινουν στο μυαλο εμμονες σκεψεις η ασχολεισαι με επαναλαμβανομενες τελετουργιες η κ τα δυο μαζι ολο αυτο για να ηρεμησεις απο το στρες που σε καταβαλλει,η ιψβ ειναι καθαρα θεμα στρες που συσωρευεται κ δεν γνωριζεις πως θα το εκτονωσεις,καλο νεο ειναι οτι τις περισσοτερες φορες το στρες αυτο αφορα πραγματα που ειναι εκτος πραγματικοτητας παραδειγμα ενας ανθρωπος υγιης που νομιζει οτι θα αρρωστησει πραγμα που δεν ισχυει στο παρον κ για να ηρεμησει το στρες μεσα του επιδηδεται σε εμμονες σκεψεις κ επαναλαμβανομενες κινησεις τελετουργιες,ειδικος δεν ειμαι βςβαια ομως ολη αυτη η συμπεριφορα σου παραπεμπει σε ψυχαναγκασμο,μην ντρεπεσαι μιλησε στους δικους σου κ εντοπισε τι ειναι αυτο που σου προκαλει ολο το στρες

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by vakili View Post
    Έχει περίπου 5 χρόνια που συμβαίνει οι γονείς μου το ξέρουν δεν Μπορώ να το σταματήσω νιώθω εξαρτημενος
    καλο ειναι να πας σε καποιον ψυχολογο 5 χρονια ειναι πολλα και ειδικα αφου δεν μπορεις να κοιμασαι σωστα ειναι προβλημα
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΚΟΟΛΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΙΝΩ
    By fragile in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 11
    Last Post: 01-01-2013, 21:20
  2. ΝΕΡΟ & ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ
    By demetrios38 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-04-2011, 13:45
  3. Μεσα απο νερο
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-07-2009, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •