Εγκλεισμός σε μοναστήρι - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 122
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Τελικά καλύτερα σε μοναστήρι. Ποιος θα δουλεύει για να σου δίνει εσένα να πηγαίνεις οπουδήποτε για εθελοντισμο; καλά είναι να βοηθάμε τους ανθρώπους και τα ζώα και η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα πολύ να βοηθάω με την ψυχή μου χωρίς να πληρώνομαι αλλά αυτό αγγίζει τα όρια της κοροϊδίας και είναι για τους ευκαίρους. Να τρέχω εγώ με τα λεφτά του μπαμπά για εθελοντισμούς ως πότε θα ζει; έλεος πια παντού κλειστές πόρτες

  2. #92
    Quote Originally Posted by white View Post
    Τα μισά ακίνητα στο κέντρο της θεσσαλονίκης ανήκουν σε μοναστήρια...Πλακα κανεις;Και τα μαγαζιά σε Εβραίους.Ολη η περιοχή Λεμονάδικα,Καπάνι,Δραγούμη ανήκουν σε μοναστήρια του Α.Ορους.Σχετικά με την μονή Βατοπεδίου,τις λίμνες και οικόπεδα φιλέτο που κάναν τράμπα και πήγαιναν σε offshore εταιρία,δεν το έχεις ακουστά;
    Νίκη αν απλά θες να ξεφύγεις,πάνε εθελόντρια.Υπάρχουν προγράμματα που σου προσφέρουν τροφή στέγη και μπορείς να προσφέρεις εργασία.Απο το να κάνεις φωλιές για χελώνες στην Ζάκυνθο μέχρι να βοηθάς ανθρώπους σε χώρες του τρίτου κόσμου.Θα κάνεις φίλους θα νοιώσεις οτι προσφέρεις και δεν θα χρειαζεται να χαραμίσεις τα νιάτα σου υπηρετώντας μισότρελες θεούσες.
    Αυτό συνέβαινε στα παλια τα χρόνια που ο κόσμος πίστευε πως με το να μεταβιβάζει τις περιουσίες του στις εκκλησιές και στα μοναστήρια θα έσωζε την ψυχή του και θα πήγαινε παράδεισοοο.... Επειδή αυτό καλλιεργούσαν επιτήδειοι ή στενόμυαλοι παπάδες μέσα στο σκοτάδι της άγνοιας. Γι αυτό βρέθηκαν στην εποχή μας οι εκκλησιές να έχουν τεράστειες ακίνητες περιουσίες.
    Ο κόσμος σήμερα σκέφτεται το μελλον των παιδιών του. Εκεί αφήνει τις περιουσίες του. Εκτός από μετρημένους κανείς δεν κάνει πλέον τετοιες κινήσεις.
    γιάννης

  3. #93
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Τώρα που τον είδα τον πρώην μου πάλι τρελάθηκα. Από το 2012 σκέφτομαι το μοναστήρι και πηγα να επικοινωνήσω. Τώρα το σκέφτομαι πιο έντονα. Μένω σε χωριό και βαρέθηκα. Δεν είναι τόσο εύκολο να έχεις ερωτική ζωή. Ούτε είναι σωστό να σε βλέπουν έξω τον ένα μήνα με τον έναν και τον άλλον μήνα με τον άλλον. Μπορεί να είναι θέμα ατυχίας σου αλλά δεν έχει σημασία για τον κόσμο. Μια δύο τρεις ατυχίες πρέπει να έχεις γραπώσει το γαϊδούρι και να παντρευτείς. ......
    Άρα εδώ είναι η αιτία που γράφεις όλα αυτά...
    γιάννης

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Πήρα τηλέφωνο πριν λίγο σε αυτό στην Ευκαρπία στην Αγ. Τριάδα. Μου είπε ότι αυτό θέλει συζήτηση και μου είπε για Σάββατο πρωί στις 10 περίπου μετά την λειτουργία. Καθημερινές δεν μπορεί. Απορώ που θα πω ότι παω Σαββατιάτικα

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Αισθάνθηκα καλά

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Πήρα τηλέφωνο πριν λίγο σε αυτό στην Ευκαρπία στην Αγ. Τριάδα. Μου είπε ότι αυτό θέλει συζήτηση και μου είπε για Σάββατο πρωί στις 10 περίπου μετά την λειτουργία. Καθημερινές δεν μπορεί. Απορώ που θα πω ότι παω Σαββατιάτικα
    συγχαρητηρια. χωρις να το θελεις, μας ειπες που θα εισαι το σαββατο το πρωι μετα τις δεκα.
    θα σου κουβαληθει κι ο γαμπρος για την πρωτη γνωριμια...
    οσοι βλαμμενοι, προσελθετε...
    προτεινω να αλλαξεις το ραντεβου σου για αλλη φορα και να μην το ανακοινωσεις στο φορουμ...

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μα καταρχήν δεν θα παω αυτό το Σάββατο γιατί δεν μπορώ θα δω πότε μπορώ να παω θα το ξανακανονίσω άλλη στιγμή κι ούτε ψάχνω γαμπρούς. Ήθελα πιο πολύ να μιλήσω

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Ναι όλοι οι γαμπροί στο μοναστήρι στην Ευκαρπία θα πάνε το σάββατο το πρωί στις 10 να πιάσουν στασίδι και θα ρωτάνε ποια είναι η Νικολέτα για προτάσεις γάμου.Που να τρέχεις σαββατιάτικα τώρα στο κέντρο μωρέ.Και αμα πας κέντρο άραγε θα συναντήσεις καμιά γυναίκα;Εγώ όσες φορές βρέθηκα εκεί ούτε θηλυκή γάτα δεν κυκλοφορούσε στην Τσιμισκή. Remedy καλά κάνεις που δεν ανακοινώνεις που θα πας γιατί θα πέσει σύρμα και θα σε περιμένουν εκει ίσα με 200 άντρες με παπιον,λουλούδια,βέρες και τα σχετικά.Αχ βρε Νίκη πως το έκανες αυτό; Μια φίλη μου έβαλε location στο στάτους της στο φεισμπουκ και γέμισε ο Άγιος Παντελεήμονας.Απο εκεί βγήκε το "κουτσοί στραβοί όλοι στον Άγιο Παντελεήμονα".Εγώ λέω να ντυθείς φαντάρος και να πας.Μπαι δε γουεη στην Αγία Τριάδα παίζει να έχει και μόνο πέντε μοναχές.Μπορεί και μόνο μια...
    real eyes realise real lies

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Μα καταρχήν δεν θα παω αυτό το Σάββατο γιατί δεν μπορώ θα δω πότε μπορώ να παω θα το ξανακανονίσω άλλη στιγμή κι ούτε ψάχνω γαμπρούς. Ήθελα πιο πολύ να μιλήσω
    εσυ δεν ψαχνεις τιποτε, αυτοκλητοι ειναι οι μνηστηρες...

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    white, πολυ χαριτωμενο το σχολιο
    ομολογω οτι χασκογελασα

  11. #101
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Αδελφή Νίκη ;;

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Οκ λάθος που το έγραψα σβηστε το δεν θα πήγαινα ακόμα ήθελα να ξέρω περίπου. Αν είναι μόνο μια και δύο καλόγριες θα κοιτάξω αλλού και θα δω αν παω

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Οκ λάθος που το έγραψα σβηστε το δεν θα πήγαινα ακόμα ήθελα να ξέρω περίπου. Αν είναι μόνο μια και δύο καλόγριες θα κοιτάξω αλλού και θα δω αν παω. Αν ήθελα γαμπρούς θα περίμενα να μου γνωρίσουν κανέναν που με έχουν σκάσει να μου το λένε

  14. #104
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Γιατί δεν πας να δουλέψεις σ κάνα νησί?να ηρεμήσεις ,να φύγεις και από τους δικού σ?τώρα που έρχεται καλοκαίρι?

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Γιατί και να κάνω αίτηση θα με πάρουν; κι επιπλέον που υπάρχει site που να ζητάνε;

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΣΕ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ...ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ...
    By crystal_heart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 08-07-2022, 13:40
  2. Εκούσιος εγκλεισμός σε ψυχιατρείο;
    By vicky_k in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 04-08-2014, 14:18
  3. εγκλεισμος σε ψυχιατρειο
    By PYR in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 22-01-2010, 21:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •