18 ΑΝΩ ΑΛΚΟΛΙΚΩΝ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    χρηματα για να πας σε ενα ιδιωτη δεν εχεις?
    οταν σου ειπε αυτη οτι περασες ψυχωσικο επισοδειο τι εννοεις?
    γιατι η κοιν. φοβια απο την ψυχωση απεχει ποολυ.
    κι επισης το αλκοολ και το μαυρο θολωνουν την συνειδηση, αλλα ποσα παιδια πινουν και δεν εχουν κανενα παρεδωσε με ψυχωσεις..
    μηπως βιωσες ποτε παραισθησεις ή κατι τετοιο?
    για να σου τα λεει ολα αυτη απο κατι θα θορυβηθηκε..
    Παραίσθήσεις δεν ξέρω άλλα ένιωθα ότι με κρίνουν όλοι όταν έπινα πολύ μαύρο(πριν χρόνια) , μ θεωρούν ναρκομανή ,δεν ξέρω άμα ίσχυε η όχι.....αλλά ο τότε ψυχιατρός π είχα πάει μ είπε ότι είχα αγχώδεις διαταραχές...Μ έδωσε αγχολυτικά....και όλα καλά

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    α! α! απο ποσους εχω ακουσει οτι τους πιανει μανια καταδιωξης οταν πινουν μαυρο?
    ουτε ενας οτι ουτε δυο.
    αλλος νομιζει οτι τον κυνηγανε, αλλος οτι τον κοιτανε περιεργα.
    ε κι ομως αυτα τα ατομα δεν εχουν να κανουν με παρανοια.. ειναι απλως η επιδραση του μαυρου εκεινη την στιγμη στο εγκεφαλο..
    προσοχη ομως υπαρχουν ατομα που τρελαθηκαν απο αυτο..
    καλυτερα να σταματησεις το μαυρο..
    τωρα για το αλκοολ δεν ξερω.. δεν εχω ακουσει ποτε απο κανεναν οτι νομιζει πως οι αλλοι τον κοιτανε περιεργα κλπ..
    νομιζω εχει πολυ διαφορετικη επιδραση..
    τα αγχολυτικα τα σταματησες?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  3. #33
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Titisee-Neustadt, Germany
    Posts
    68
    Το οτιδήποτε! Όταν πήρες το mdma είχες μήπως καμία άσχημη εμπειρία;

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    α! α! απο ποσους εχω ακουσει οτι τους πιανει μανια καταδιωξης οταν πινουν μαυρο?
    ουτε ενας οτι ουτε δυο.
    αλλος νομιζει οτι τον κυνηγανε, αλλος οτι τον κοιτανε περιεργα.
    ε κι ομως αυτα τα ατομα δεν εχουν να κανουν με παρανοια.. ειναι απλως η επιδραση του μαυρου εκεινη την στιγμη στο εγκεφαλο..
    προσοχη ομως υπαρχουν ατομα που τρελαθηκαν απο αυτο..
    καλυτερα να σταματησεις το μαυρο..
    τωρα για το αλκοολ δεν ξερω.. δεν εχω ακουσει ποτε απο κανεναν οτι νομιζει πως οι αλλοι τον κοιτανε περιεργα κλπ..
    νομιζω εχει πολυ διαφορετικη επιδραση..
    τα αγχολυτικα τα σταματησες?
    ήμουν κ σ φάση κατάθλιψης τότε οπότε είχα θολωμένο μυαλό...
    το μαύρο μια φορά την εβδομάδα πίνω και άν τώρα πλέον
    ..
    Τα αγχολυτικά τα πήρα για 5 μήνες μαζί μ λίγη ψυχοθεραπεία...και έγινα τέλεια ,δεν είχα ούτε άγχος ούτε κοινωνική φοβία ήμουν άνετος παντού,ένιωθα τέλεια ,απλά ο γιατρός τότε μ έκανε κανα τέταρτο ψυχοθερ και μ έιπε κοβείς χάπια μέχρι Ιούλιο και από Σεπτέμβριο(έφευγα για καλοκαίρι) ξανάρχεσαι να κάνουμε λιγο ψυχοθεραπεία χωρίς χάπια για να μην ξαναπάθεις τπτ, αλλά είπα ενα τέταρτο μ κράταγε τσάμπα θα πηγαίνω αφού είμαι καλά...ε ερωτεύτηκά και παράφορα...μ είχαν τελείωσει τα ρποβλήματα ,αλλά έλα π μετά απο ένα χρόνο άρχισε να μ ξαναέρχεται....

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by OuraniaK View Post
    Το οτιδήποτε! Όταν πήρες το mdma είχες μήπως καμία άσχημη εμπειρία;
    Οχι καμία..ισα ισα π φάσωσα και γνώρισα δυο κοπέλες μέσα σ 4 ώρες...οποτέ η εμπειρία ήταν υπέροχη..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by superboy13 View Post
    ήμουν κ σ φάση κατάθλιψης τότε οπότε είχα θολωμένο μυαλό...
    το μαύρο μια φορά την εβδομάδα πίνω και άν τώρα πλέον
    ..
    Τα αγχολυτικά τα πήρα για 5 μήνες μαζί μ λίγη ψυχοθεραπεία...και έγινα τέλεια ,δεν είχα ούτε άγχος ούτε κοινωνική φοβία ήμουν άνετος παντού,ένιωθα τέλεια ,απλά ο γιατρός τότε μ έκανε κανα τέταρτο ψυχοθερ και μ έιπε κοβείς χάπια μέχρι Ιούλιο και από Σεπτέμβριο(έφευγα για καλοκαίρι) ξανάρχεσαι να κάνουμε λιγο ψυχοθεραπεία χωρίς χάπια για να μην ξαναπάθεις τπτ, αλλά είπα ενα τέταρτο μ κράταγε τσάμπα θα πηγαίνω αφού είμαι καλά...ε ερωτεύτηκά και παράφορα...μ είχαν τελείωσει τα ρποβλήματα ,αλλά έλα π μετά απο ένα χρόνο άρχισε να μ ξαναέρχεται....
    ενα τεταρτο? καλα παμε καλα? τουλαχιστον μιση ωρα ειναι το ελαχιστο για ψυχοθεραπεια..
    που τους βρισκεις ολους αυτους καλε?:P
    ναι αυτο ειναι το κακο με τις ψυχικες διαταραχες.. νομιζεις οτι το εχεις ξεπερασει και τσουπ να το παλι..
    εγω καθε φορα που ειχα υποτροπες εκλεινα αμεσως ραντεβου.. και με εφερνε σε μια ισορροπια..
    πρεπει να βρεις εναν καλο θεραπευτη, αν εχεις τα χρηματα ασφαλως..
    κι αν κρινεις οτι πρεπει να αρχισεις ξανα τα αγχολυτικα ναι.. αν μπορεις να τους βαλεις μετρο -εγω ας πουμε ποτε δεν υπερεβησα την δοση και τα ακοψα με ευκολια- τοτε ισως σε βοηθουσε..
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Η φοβίες Δυστύχως και μ την πρώην είχα [προσπαθήσαι αλλα τίποτα

  8. #38
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Titisee-Neustadt, Germany
    Posts
    68
    Αφού έχεις ήδη εμπειρία με Ψυχοθεραπείες και ήσουν καλά.... γιατί δεν συνεχίζεις; Φαύλος κύκλος είναι τα ψυχοφάρμακα. Αφού τα πήρες μια φορά θα τα ξανά πάρεις.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Φαύλος κύκλος είναι τα ψυχοφάρμακα. Αφού τα πήρες μια φορά θα τα ξανά πάρεις.
    πες το ψεματα..
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    ενα τεταρτο? καλα παμε καλα? τουλαχιστον μιση ωρα ειναι το ελαχιστο για ψυχοθεραπεια..
    που τους βρισκεις ολους αυτους καλε?:P
    ναι αυτο ειναι το κακο με τις ψυχικες διαταραχες.. νομιζεις οτι το εχεις ξεπερασει και τσουπ να το παλι..
    εγω καθε φορα που ειχα υποτροπες εκλεινα αμεσως ραντεβου.. και με εφερνε σε μια ισορροπια..
    πρεπει να βρεις εναν καλο θεραπευτη, αν εχεις τα χρηματα ασφαλως..
    κι αν κρινεις οτι πρεπει να αρχισεις ξανα τα αγχολυτικα ναι.. αν μπορεις να τους βαλεις μετρο -εγω ας πουμε ποτε δεν υπερεβησα την δοση και τα ακοψα με ευκολια- τοτε ισως σε βοηθουσε..
    άστα να πάνε τουλάχιστον ο πρώτος στα 15 λεπτά π μ κράταγε μ βοηθούσε πολύ..Εκανα λάθος π δεν ξαναπήγα πάντως....ισως και να το είχα εξαφανίσει τελείος...έχω κάποια χρήματα (δεν έχω πολλά γιατί δεν δουλεύω..και στους γονείς δεν σκοπεύω να το πω)....Ούτε εγώ είχα υπερβεί τη δόση τα έκοψα σχετικά εύκολα...και πως να βρω έναν καλό ψυχοθεραπεύτη,όλο σ κουλούς πάω και πέφτω :P ?(ψάχνω κάποιον που να ειδικεύεται στην γνωσιακή)

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by OuraniaK View Post
    Αφού έχεις ήδη εμπειρία με Ψυχοθεραπείες και ήσουν καλά.... γιατί δεν συνεχίζεις; Φαύλος κύκλος είναι τα ψυχοφάρμακα. Αφού τα πήρες μια φορά θα τα ξανά πάρεις.
    Τότε δεν ήμουν σ αύτη την κατάσταση (επείδη μετά απο καιρό άρχισα να αποφεύγω συνέχεια καταστάσεις έφτασα εδώ π έφτασα).Εκανα τεράστιο λάθος τότε που σταμάτησα....
    Σήμερα για αύτο πήγα για ν κάνω γνωσιακή και ο ψυχ μ έλεγε να πάω έκει και αλλού γιατί δεν μπορούσε να μ βοηθήσει...ίσως να μην τα εξήγησα εγώ καλά...Πάντως τ μόνο καλό ήταν ότι παραδέχτηκε ότι δεν θα μ βοηθούσε και άμα μ κραταγε θα ήταν σαν να με κακοποιεί

  12. #42
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Titisee-Neustadt, Germany
    Posts
    68
    Εγώ δεν καταλαβαίνω, γιατί ενώ δεν ήταν πρόβλημα το αλκοόλ, ο τίτλος είχε να κάνει με το αλκοόλ, και αφού είχες ήδη θεραπευτεί, με τον οποίο είσαι ευχαριστημένος, γιατί δεν ξανά πας σε αυτόν.

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by OuraniaK View Post
    Εγώ δεν καταλαβαίνω, γιατί ενώ δεν ήταν πρόβλημα το αλκοόλ, ο τίτλος είχε να κάνει με το αλκοόλ, και αφού είχες ήδη θεραπευτεί, με τον οποίο είσαι ευχαριστημένος, γιατί δεν ξανά πας σε αυτόν.
    Γιατί μ είπε ο ψυχ σήμερα να πάω εκεί και να κλείσω ραντεβού και επέμεν ότι έχω πρόβλημα με το αλκοολ...Είχα θεραπεύτει όχι απο αύτο π έχω τώρα , από κάτι μ πολύ πιο ήπια συμπτώματα(ίσως και να ήταν η αρχή αύτου π έχω τώρα)
    Και δεν πάω στον ίδιο γιατί δεν θυμάμαι π ήταν και πωςσ λεγόταν και έπερνε η 80 η 100 ευρω τα οποία θεωρώ παρα πολλά.......

  14. #44
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Titisee-Neustadt, Germany
    Posts
    68
    Μου φαίνεται περίεργο, να έχεις ''θεραπευτεί'' από την ήπια μορφή, και ξαφνικά να έχεις εμφανίσει την πιο βαριά μορφή.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by OuraniaK View Post
    Μου φαίνεται περίεργο, να έχεις ''θεραπευτεί'' από την ήπια μορφή, και ξαφνικά να έχεις εμφανίσει την πιο βαριά μορφή.
    Και όμως ,Αυτό π είχα ήταν κάτι άλλο μ είχε πει ο γιατρός τότε...Αλλά διάβασα κάπου ότι αυτό εκεί συνήθως φέρνει την κοινωνική φοβία κ.τ.λ.π...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •