Ψύχωση; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Ψύχωση;

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    τι εννοεις οτι καποιοι σου το χτυπανε νικη?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Η μητέρα μου και ο γαμπρός μου μου το χτυπούσαν. Κι ακόμα κάποιες φορές. Δεν είναι μόνο το να θέλεις κάποιον αλλά και να προσπαθείς να ξεπεράσεις κάποια πράγματα η να θέλεις έστω να κρατηθείς από κάπου. Μέχρι πριν ένα χρόνο ήρθε η βοηθός του ψυχιάτρου στο σπίτι προσπάθησε να με βγάλει άρρωστη ενώ ήμουν καλύτερα κι η μάνα μου την έδιωξε γιατί κατάλαβε τι προσπαθούν να κάνουν

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    σαν να λεμε δλδ ντε και καλα ψυχοπαθης με το ζορι?
    το γ.αμημενο στιγμα...
    και ολα αυτα για μια διαγνωση, για μια ονομασια που εντελει υπαρχει για να εξυπηρετει τους ειδικους της ψυχικης υγειας..οχι τους πελατες..
    και επηρεαζομαστε και εμεις οι ιδιοι...
    οι ψ. ασθενειες ειναι τοσο συχνο φαινομενο και ακομη οι κοινωνια μας τις αντιμετωπιζει λες και ειναι ψορα.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Άλλο να έχεις κάτι πχ ψύχωση διπολικη διαταραχή και να το γράφουν αλλά να είναι αλήθεια και να σου πω και κάτι καλά κάνουν γιατί έτσι επηρεάζονται και οι γύρω σου. Το να έχει κάποιος οτιδήποτε όμως και να μην παρακολουθείτε αυτός είναι ο χειρότερος η ο επικίνδυνος. Όμως κι αυτα που τα παθαίνει κάποιος τα παθαίνει για κάποιο λόγο. Εντάξει αν θες να δικαιολογήσεις κάτι γραψε κατάθλιψη γραψε αγχώδη διαταραχή. Η γιαγιά μου κάποτε έλεγε ότι ο καλύτερος ψυχολόγος είναι ο εαυτός μας. Τότε δεν το πίστευα. Τώρα όμως ναι ο καθένας ξέρει αυτό που έχει γιατί το έχει και τι χρειάζεται. Πλην κάποιων περιπτώσεων που χρειάζονται άλλου είδους βοήθεια

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    τους εχεις αναγκη βρε νικη.

    τι πειραζει αμα ειχες παραπανω μια ορμονη στον εγκεφαλο (ντοπαμινη).

    οι ψυχωτικοι - σχιζοφρενεις δεν ειναι πιο επικινδυνοι απο τους κανονικους ανθρωπους δειχνουν οι ερευνες.

    απλα συμβαινουν μερικα εντυπωσιακα πραγματα απο λιγους και το δειχνουν τα μεσα ενημερωσης και ταινιες.

    ενα 4 εως 6 % παιρνει αντιψυχωτικα.

    οσοι μας αντιμετωπιζουν με στιγμα ειναι αμορφωτοι και θα δουν τα καθικια αμα παθουν καμια ψυχωση απο εγκεφαλικο και αλτσχαϊνμερ...
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @νικη και εμεις που ειμαστε σχιζο ειμαστε κανονικοι ανθρωποι

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Το ξέρω όπως γράφω και πάνω ο καθένας έχει τους λόγους του. Δεν κρίνω κάποιον και σημασία έχει να βρίσκουμε τρόπους ότι και να έχουμε να πατάμε στα πόδια μας όσο είναι βέβαια αυτό εφικτό ακόμα και με βοήθεια και υποστήριξη γιατί κι αυτή χρειάζεται είτε από το περιβάλλον μας είτε από οποιονδήποτε

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ψύχωση
    By ElChar in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 22-12-2013, 09:51
  2. ΔΕΝ έχω ψύχωση
    By skata in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 22-11-2013, 08:40
  3. Ψύχωση
    By marspy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-01-2011, 21:05
  4. ψύχωση....
    By neve in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 06-07-2007, 18:41
  5. Ψύχωση;
    By Orion in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 07-01-2007, 01:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •