αναμεσα σε δυο περιπλοκες καταστασεις....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    11

    αναμεσα σε δυο περιπλοκες καταστασεις....

    καλησπερα...το θεμα που με απασχολει αφορα 2 ατομα στην ζωη μου που οποιο και αν επιλεξω θα χασω κατι...
    εργαζομαι σε μια εταιρια περιπου ενα χρονο...πανε πολυ καλα τα πραγματα στην δουλεια..και απο τοτε που ξεκινησα εκει τα οικονομικα μου εχουν ερθει σε μια πολυ κατασταση μετα απο πολυ καιρο...το αφεντικο ομως ειναι δυσκολο...ειναι περιεργος κυκλοθυμικος και δεν δισταζει να σε βρισει μπροστα σε αλλους και να σε μειωσει αν τον πιασουν τα νευρα του...πολλα ατομα δεν μενουν στην δουλεια λογω της συμπεριφορας αυτης..ετσι ειναι με ολους...εκτος απο μενα...ειναι ανθρωπος που λατρευει την δουλεια του και την βαζει πανω απο ολα δεν δινει δικαιωματα για την προσωπικη του ζωη..ειναι ενας πολυ ομορφος αντρας και παρ ολη την κυκλοθυμικοτητα του και τον περιεργο χαρακτηρα του ειναι καλος ανθρωπος ευγενικος και γλυκος..πιστευα οτι ετσι ειναι γενικα τον πιανουν κρισεις μετα του περνανε και ειναι ολα καλα...δεν εβλεπα την διαφορετικη συμπεριφορα απεναντι του...γενικα ειχαμε ''φιλικες'' σχεσεις και εκτος δουλειας πηγαιναμε για ψωνια για καφε για φαι..πιστευα πως απλα μου εχει αδυναμια...πριν λιγες μερες ομως εκανε κινηση να γινει κατι μεταξυ μας και εγω ενεδωσα..βρεθηκαμε και την επομενη μερα...απ οτι εχω καταλαβει πρεπει να του αρεσα καιρο τωρα αλλα το θεμα ειναι η δουλεια στην μεση...σιγουρα δεν θελω να χασω την δουλεια μου αλλα το να ειμαστε στον ιδιο χωρο ειναι αδυνατον...μακαρι να μπορουσα να αφησω την δουλεια αλλα λογω οικονομικων λογων και υποχρεωσεων δεν μπορω..δεν εχουμε συνεχισει τις επαφες παρ ολο που το κλιμα ειναι γενικα περιεργο..δεν ειπαμε να το σταματησουμε απλα το εχουμε αφησει λιγο χαλαρο να δουμε τι θα γινει...εγω προσπαθω να ειμαι απομακρη και τυπικη..το ιδιο και εκεινος..αλλα σημερα παλι λυγισε και μου ειπε πως του ελειψα και ηθελε να βγουμε μετα την δουλεια αλλα μετα ειπε πως δεν πρεπει και τελικα δεν βγηκαμε...
    και ενω υπαρχει αυτη η κατασταση στην ζωη μου υπαρχει και ενα αλλο προσωπο που απο την πρωτη στιγμη της γνωριμιας μας με ενθουσιασε....ομορφος εξυπνος περιποιητικος απ τν πρωτη στιγμη που βγηκαμε υπηρξε πολυ χημεια και επικοινωνια και καθε φορα που βγαινουμε περναμε υπεροχα...το κακο ειναι ομως οτι φευγει σεπτεμβριο για μεταπτυχιακο στην τσεχια για 2 χρονια...δεν θελει να δεσμευτει δεν θελει να φυγει και να τον κραταει πισω κατι και να τον στεναχωρει..συμπεριφερομασ τε ομως σαν ζευγαρι...βγαινουμε συνεχεια ειτε μονοι μας ειτε με τους φιλους του κανονιζουμε 3ημερα για το καλοκαιρι μου πε πως σε μενα βρισκει πραγματα που δενε χει βρει σε καμια αλλη κοπελα πως δεν ειχε σκοπο να ξεκινησει κατι με καποια κοπελα μεχρι που με γνωρισε..ομως ολο αυτο εχει ημερομηνια ληξης..μπορει να ειναι αρκετοι οι μηνες μεχρι τοτε..ομως οσο περναει ο καιρος...θα νοιωσουμε κατι...πως θα το διαχειριστουμε μετα?

    ειμαι σε μια κατασταση που την μισω...νοιωθω πως κοροιδευω και τους 2...αλλα κανεναν δεν κοροιδευω...δεν μ αρεσουν οι περιπλοκες καταστασεις...θελω ξεκαθαρα πραγματα στην ζωη μου..και ενα ανθρωπο διπλα μου που απλα θα ειμαστε καλα μαζι..για το αφεντικο μου ενοιωθα μια ελξη απ την πρωτη στιγμη..δεν το αφησα ομως να εξελιχθει ουτε εδειξα ποτε κατι παρ ολο που μεσα μου ηθελα παρα πολυ ακομα και τα σημαδια τα ερμηνευα αλλιως για να μην αρχιζω να ελπιζω..οσο για τον αλλο ειναι αυτο ακριβως που ψαχνω οτι θελω απο εναν ανθρωπο αλλα δυστυχως μαζι του δεν μπορω να τα εχω ολοκληρωτικα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλησπερα. Να τα παρουμε ενα ενα, καταρχην δεν καταλαβαινω γιατι λες οτι ειναι αδυνατον να εισαστε στον ιδιο χωρο με το αφεντικο σου; που ειναι το προβλημα;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    11
    γιατι υπαρχει αυτη η ελξη αναμεσα μας που τουλαχιστον εγω δεν μπορω να διαχειριστω..ηδη καποιοι υποψιαζονται πως κατι παιζει...λογω της διαφορετικης συμπεριφορας του απεναντι μου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου μελος,Οντως πρεπει να κανεις μια επιλογη κ συντομα γιατι ετσι η ζωη σου ειναι ενα μπαχαλο κ δεν ειναι ουτε εντιμο απεναντι στον εαυτο σου κ στους αλλους,Καλο ειναι να μετρησεις πολυ καλα τα υπερ κ τα κατα της καθε επιλογης σε καθε περιπτωση βεβαια πρεπει να αποδεκτεις τον εναν κ να αποριψεις τον αλλον,Ετσι κ επιλεγεις το αφεντικο σου παραμενεις στην δουλεια του μιλας ειλικρινα οτι σε ελκυει κ εαν νιωθει το ιδιο ισως προκυψει κ κατι μονιμο απο ολο αυτο ομως πρεπει να ξεχασεις εντελως τον αλλον,Ετσι κ επιλεγεις τον αλλον μπορεις κ να παραιτηθεις απο την δουλεια σου κ να τον ακολουθησεις παντου να βρεις δουλεια σε αλλο κρατος κ ολη η αναμονη που θα ειστε μαζι ισως σε ανταμειψει με κατι μονιμο με την ολοκληρωση του μεταπτυχιακου του κ εννοειται οτι παυεις να επικοινωνεις με το αφεντικο σου,Αυτο που προτεινω ειναι να δεις καθαρα ποιος σου ταιριαζει σαν ανθρωπος κ σου μοιαζει κ με ποιον νιωθεις καλυτερα η συμβιωση με ενα διαφορετικο χαρακτηρα δεν ειναι ο,τι καλυτερο ειτε εδωπερα ειτε σε αλλο κρατος ενω με τον ανθρωπο που πραγματικα σου μοιαζει κ σε κατανοει ζεις ανετα οπουδηποτε!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    11
    εχεις δικιο σε αυτα που λες...και τα εχω σκεφτει ολα...αλλα και παλι ειναι αδυνατον και τα 2...με το αφεντικο γιατι ειναι ο πρωτος που απαγορευει τις σχεσεις μεταξυ υπαλληλων και το ξεκαθαριζει απ τν πρωτη στιγμη εχει απολυσει και προσωπικο για αυτο το λογο..δεν γινετε για αυτα που φωναζει και επιβαλει να τα κανει ο ιδιος..χανει το κυρος του...καθως επισης φοβαται οτι μπορει να ξεκινησουν ζηλιες κλπ και να χαλασει η δουλεια...καθως ειμαι ενα απο τα βασικοτερα μελη...δεν συζηταει καν το γεγονος να ειμαστε μαζι και να δουλευουμε μαζι...δεν θελει να παραιτηθω γιατι με χρειαζετε αλλα δεν μπορει να με δει και φιλικα και σαν υπαλληλο...τωρα με τον αλλο το να φυγω μαζι του ειναι αδυνατον...1ον γιατι επισημα δεν ειμαστε μαζι για να συζητησουμε κατι τετοιο...και μεχρι να φτασουμε σε τετοιο σημειο θα πρεπει εχουν περασει αρκετοι μηνες που θα περναμε χρονο μαζι..αλλα και παλι ειναι αδυνατον και για αλλου λογους να φυγω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Καλησπέρα! Απο την περιγραφή που κανεις κατα την άποψη μου καλο ειναι να παραμείνουν οι σχέσεις σου με το αφεντικο τυπικές. Αλλωστε και ο ίδιος, θελει και δεν θελει, κατι το οποιο σε βολεύει. Απο την αλλη φαινεται να ζεις κατι πολυ ομορφο με το δεύτερο οποτε γιατι να μην το συνεχίσεις για οσο παει; Μπορει να εξελιχθεί σε κατι πιλυ καλο μελλοντικά, αλλα ακομη κι αν χωρίσετε θα εχεις ζήσει κατι ομορφο. Αλλωστε φαινεται πως εισαι ερωτεύσιμη γυναικα οποτε δεν θα γκρεμιστεί και ο κοσμος εάν φύγει τελικα και χωριστείτε. Εγω απο την περιγραφή ειμαι της άποψης να συνεχίσεις αυτο που ξεκίνησες με τον δεύτερο... :)

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενοεις οτι ειναι πολυ ομορφος αλλα το κανεις γαργαρα οτι ειναι κυκλοθυμικος κλπκλπ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Πρώτα απ όλα θα συμφωνήσω ότι δεν είναι έντιμο να παίζεις με δυο.Δεύτερον είναι λογικό να νοιώθεις έλξη για το αφεντικό σου.Η εξουσία είναι διεγερτικό.Τρίτον λογικό είναι να σου φέρεται καλά,εφόσον σε είχε βάλει στο μάτι και το κατάφερε.Ο πραγματικός είναι αυτός που βλέπεις με τους άλλους.Όταν δεν έχει τίποτα να κερδίσει,εκεί φαίνεται ο πραγματικός του χαρακτήρας.Τώρα για το παιδί που θα φύγει Τσεχία,τουλάχιστον είναι πιο ξεκάθαρος.Όχι σου την πέφτω,περνάμε καλά και μετά στα γυρνάω δεν μπορούμε να έχουμε σχέση γιατί δουλεύουμε μαζί.Είναι κλασική περίπτωση αφεντικού που έχει κάποια στην δουλειά,συνήθως γραμματέα,που οποτε έχει κέφια κάνει και ένα quickie.Δυστυχώς είναι αργά τώρα,τα έμπλεξες.Δεν έπρεπε να ενδώσεις.Όχι γιατί είστε στην ίδια δουλειά αλλα γιατί είναι το αφεντικό σου και μπορεί ανά πασα στιγμή να σε διώξει.Ελπίζω να λήξουν όλα αναίμακτα,να βρει κάποια άλλη να παίζει και να συνεχίσεις να έχεις μια normal συναισθηματική και επαγγελματική ζωή.
    real eyes realise real lies

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εγω παντως δεν το καταλαβαινω αυτο που λες οτι ειναι αδυνατον να εισαστε στον ιδιο χωρο επειδη υπαρχει αισθημα μεταξυ σας. Καλο ειναι να μη δινετε δικαιωματα στους αλλους για να μη σχολιαζουν και γιατι πρεπει να βγαινει η δουλεια, αλλα οκ μην τρελενεσαι τοσο πολυ γι αυτο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    11
    ισως τελικα να εχετε δικιο και να πρεπει να επιλεξω τον 2ο..το αφεντικο μου δεν το καταλαβαινω..στην δουλεια ειναι ολη την ωρα πανω μου μου μιλαει με πειραζει μου λεει να βγουμε..και οποτε τον παιρνω τηλεφωνο ολο λεει οτι ειναι κουασμενος και δεν μπορει..μου φαινετε πρεπει να το τελειωσω και να του πω να απομακρυνθουμε..σημερα που μιλησαμε παλι οχι μου ειπε..του λεω ειναι η 3η φορα που μου λες οχι δεν θα υπαρξει αλλη...και νομιζε οτι τον κοροιδευω...οσον αφορα τον αλλο..ναι οκ περναμε τελεια ειναι υπεροχος...το μονο κακο του ειναι οτι δεν ειναι πολυ ανθρωπος που θα σου στειλει η θα σε παρει τηλεφωνο μου το εχει πει κιολας...απο κοντα ειναι υπεροχος αλλα αυτη η ελαχιστη επικοινωνια μου δημιουργει ανασφαλειες...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    7
    Εμενα, αν με ρωτάς..πιστευω ότι με κανεναν δν ψηνεσαι τόσο..διοτι εντιμο,ανεντιμο,στην ουσια ξερεις τι θες και κανενας απο τους 2 δν το έχει:Σταθεροτητα,αγαπη , σχεση.Ο ενας ειναι αφεντικο και ο αλλος ταξιδευτης..κι εσυ αμφιταλαντευεσαι..αν όμως ενας από τους 2 ηταν ο ερωτας της ζωης σου δεν θα μας εγραφες εδω..θα ειχες κανει την επιλογη σου αδιαφορωντας για τις συνεπειες,οπότε κοπέλα μου,μεινε τυπικη στο αφεντικό και ή φτιαχτα με το νεαρό αλλά ξεροντας ότι θα τελειωσει οποτε δν δινεις αισθημα ή το καλυτερο απ όλα γι ΟΛΟΥΣ:βρες αυτο που θες και αυτο που θα σε κανει αμεσως να πεις ΝΑΙ,η κατασταση αυτη δεν ειναι φυσιολογική και α μη τι άλλο και τον νεαρο να επέλεγες μεσα σου θ ηξερες ότι επαιζες με αλλον παραλληλα και αυτο σημαινει:δεν καιγομαι και τόσο απλως δν θελω να ειμαι μονη..και κυριως θελω να με αγαπήσουν.
    Συγνωμη που σου εκφραστηκα έτσι..αλλά όλα τα εχω κανει στο παρελθον και αυτος που πονά στο τελος θα εισαι ΕΣΥ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by egnarts View Post
    Εμενα, αν με ρωτάς..πιστευω ότι με κανεναν δν ψηνεσαι τόσο..διοτι εντιμο,ανεντιμο,στην ουσια ξερεις τι θες και κανενας απο τους 2 δν το έχει:Σταθεροτητα,αγαπη , σχεση.Ο ενας ειναι αφεντικο και ο αλλος ταξιδευτης..κι εσυ αμφιταλαντευεσαι..αν όμως ενας από τους 2 ηταν ο ερωτας της ζωης σου δεν θα μας εγραφες εδω..θα ειχες κανει την επιλογη σου αδιαφορωντας για τις συνεπειες,οπότε κοπέλα μου,μεινε τυπικη στο αφεντικό και ή φτιαχτα με το νεαρό αλλά ξεροντας ότι θα τελειωσει οποτε δν δινεις αισθημα ή το καλυτερο απ όλα γι ΟΛΟΥΣ:βρες αυτο που θες και αυτο που θα σε κανει αμεσως να πεις ΝΑΙ,η κατασταση αυτη δεν ειναι φυσιολογική και α μη τι άλλο και τον νεαρο να επέλεγες μεσα σου θ ηξερες ότι επαιζες με αλλον παραλληλα και αυτο σημαινει:δεν καιγομαι και τόσο απλως δν θελω να ειμαι μονη..και κυριως θελω να με αγαπήσουν.
    Συγνωμη που σου εκφραστηκα έτσι..αλλά όλα τα εχω κανει στο παρελθον και αυτος που πονά στο τελος θα εισαι ΕΣΥ.
    Ωραία τα είπε ο/η egnarts. Θα συμφωνήσω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το παιδι που παει για σπουδες εξωτερικο αστο καλυτερα, εκτος αν ειναι να γυρισει του χρονου. Για μενα συνεχισε με το αφεντικο σου που σε καλυπτει. Δεν πιστευω να ναι κανενας παντρεμενος ομως? Εγω βλεπω οτι σε θελει κ σ αγαπαει, δεν εχει σημασια που ειναι αφεντικο σου, μην τρελενεσαι αδικα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αναμεσα στα δυο ακρα!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 27-03-2015, 01:34
  2. ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 18-02-2014, 16:55
  3. διλημματικές καταστάσεις.
    By ioannis2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 18-03-2011, 11:30
  4. παθολογικοποιούμε καταστάσεις /συμπεριφορές?
    By αν? in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 27-02-2011, 02:05
  5. Τελειωμένες καταστάσεις
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 11-12-2009, 19:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •