31 χρονων. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ναι καλα.. εγω οταν λεω λεσβια δεν ενοω να βρεις καμια κοπελα με μπρατσα σαν αυτα του παλαιστη κ κοιλια να εξεχει σε μερικες δε τους φαινεται καθολου κ μαλον δε θα το καταλαβεις καν οτι ειναι

    οταν λες οτι δε μπορεις να τελιωσεις με κοπελα ενοεις οτι τη θες καπως αλλιως για να τελειωσεις...

    γενικα 2 επιλογες εχεις η θα τα φτιαξεις με αντρα η με γυναικα κ επειδη λες οτι δε θες ναγινεις γκευ για αυτο σου λεω για κοπελα αλλα για να κολησει μαζι σου θα πρεπει να ειναι αμφισεξουαλικη κ αυτη αλλιως δε θα τεριαζετε.
    Δεν ειπα οτι δεν μπορω να τελειωσω με κοπελα. Διαβασε λιγο καλυτερα. Ειπα οτι εξαιτιας του μπερδεματος οταν με πιανει υπηρξαν φορες που δεν μπορουσα να τελειωσω. Οταν ξεσκαλωσα εγιναν ολα κανονικα.

    Αυτο το τελευταιο που λες ειναι λιγο γενικευση και μαλιστα την ακουω πρωτη φορα. Ειναι σαν να μου λες πως τα οσα κοριτσια εδειξαν ενδιαφερον για μενα ηταν ολα bi. Δεν το νομιζω.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Μέτριος View Post
    Δεν το πιστεύω! Πολύ παράξενο αυτό



    Σοβαρά τώρα, φίλε έβαλες πολλά θεματα που μέσα σου νομίζεις ότι συγχέονται αλλά είναι λογικό αφού μέσα σου είναι όλα.
    Καλό είν αι να πας να ρωτήσεις έναν γιατρό αλλά καλύτερα ψυχολόγο σε πρώτη φάση. Από τα γραφόμενά σου αν τα αναλύσεις και μόνος σου αλλά ψύχραιμα θα δεις ότι μπερδεύονται, επιθυμίες, συναισθήματα και αρχές. Εκ των πραγμάτων είναι διαφορετικά πράγματα.
    Να τα ξεχωρίσεις προτείνω και μην τα τρβάς σπασμωδικά όλα μαζί στη λύση τους.

    Λες ότι άμα χάσεις τον πατέρα σου θα τελειώσεις. Μεγάλη μλκ και το ξέρεις. Όλοι νιώθουμε φόβο στο θάνατο. Αν σου λέει κάτι έχω χάσει παιδί μωρό. Ασφαλώς πέθανα και γω και η σύντροφός μου 1000 φορές. Απλά σήμερα έχουμε άλλα δύο παιδιά και ναι είμαστε καλά. Ένα κομμάτι του εαυτού μας θα κλαίει. Όμως πλέον δεν φαίνεται. Δεν μας βγαίνει στην επιφάνεια.
    Αν θεωρείς ότι δεν θες να συμβιβαστείς με την πραγματικότητα ότι πρώτος θα φύγει ο πατέρας σου, αν θες να ζεις μια μεταφυσική κατάσταση ότι θα ζήσετε αιώνια ή ότι θα φύγετε μαζί, ότι θα ζει μέχρι να γεράσεις εσύ και όπως αλλιώς το φαντασιώνεις για να χαλαρώνεις από το φόβο,
    τότε απλά κάνεις λάθος ζωή. Ειλικρινά τώρα αυτό από μόνο του είναι το μεγαλύτερο μέρος του προβλήματος που μοιράζεσαι εδώ.
    Αν λόγω αυτού του φόβου δεν πας να φιλήσεις έναν άντρα παρ' όλο που σου βγαίνει, ή λες ψέματα στον εαυτό σου ως προς την ομοφιλ επιθυμία σου ή ως προς την εξαρτητική αγάπη προς τον πατέρα σου.
    Θα δεις στα γραφομενα σου ότι βάζεις το ένα εμπόδιο για το άλλο. Θες να χτίζεις ένα σύστημα εγκλωβισμού. Τώρα στο τέλος ανέφερες και τα παιδιά.
    Άμα δεν θες, όχι να μη δουνε εγγονάκι πως θα γίνει! Είναι κρίμα να κάνεις παιδί για τους γονείς. Δεν είναι της φύσης αυτό το πράγμα.
    Δεν θα διαφωνησω σχεδον σε τπτ...θα ελεγα πολυ ωραια η απαντηση σου. Ξερεις ομως κατι? Πεφτουν ολα μαζι τα θεματα...δεν τα θετω εγω ολα μαζι στον εαυτο μου. Οταν εχω την ανεργια και την προσωπικη μου ζωη να φροντισω και ζω σε ενα σπιτι οπου πιθανοτατα οι δικοι μου εχουν εντονοτερη την εξαρτητικη αγαπη που αναφερεις προς εμενα τοτε θα επρεπε να ημουν τελειως αναισθητος για να το δω τοσο ψυχραιμα (αν και σωστα) οσο εσυ. Οταν παθαινουν κατι υγειας χοροπηδανε απ τον φοβο τους. Σε μια περιπτωση ο πατερας μου εκλαιγε επειδη εγω και η μανα μου δεν του κανονιζαμε μια εγχειριση που χρειαστηκε να κανει στο ματι. Μου φορτωνουν τα ψυχολογικα τους, τα προβληματα υγειας τους και ασχολουνται συνεχως μαζι μου σαν να ειμαι 5 χρονων. Απομακρυνθηκα λιγο απ τις παρεες μου τα τελευταια χρονια συν οτι συμβαινει σπιτι...ειχα να ζω ολα αυα συνεχως και πιθανοτατα να κανει ο ενας κακο στον αλλον. Αυτο εχω αρχισει και το ξεπερναω με προσωπικη προσπαθεια. Αυτο που με εφερε εδω ηταν η κριση ηλικιας που περασα κυριως σε συνδυασμο με το οτι δεν μπορω να κρυβομαι αιωνια. Δεν το κρυβω οτι μεχρι τα 29 προτιμουσα να το θεωρω κατι μακρυνο που ομορφα κι ωραια θα διελευκανθει και θα ομαλοποιηθει. Ξερω οτι ο χρονος γιατρευει τα παντα οπως και το πως οι γυρω μου θα αποδεχτουν εμενα. Αλλα φετος στα γενεθλια μου ενιωσα οτι δεν εχω πια αυτο το περιθωριο. Νιωθω πως πρεπει να παρω αποφασεις και να ξεκαθαρισω καποια πραγματα σοβαρα αυτη τη φορα. Ισως ονειρευομαι ουτοπιες αλλα το γεγονος οτι πιθανοτατα δεν θα προσφερω στους δικους μου μια φαμιλια οπως την ονειρευονται και την βλεπουν στα ξαδερφια μου, εγγονια κτλ ειτε γιατι δεν μαρεσουν οι γυναικες καθολου ειτε γιατι λογω οικονομικων παραγοντων θα καθυστερησω και μπορει να μην ειναι στη ζωη, ναι δυσκολευομαι να το αποδεχτω. Αλλα ΠΩΣ να το ξεπερασω οταν ΟΛΑ το θυμιζουν. Οι δικοι μου εχουν την εξης μαλακια.... Κανουν σαν μικρα παιδια κι εγω ειμαι στη μεση να προσπαθω εγω να βρω εμενα αλλα και να ευχαριστησω αυτους γιατι τους αγαπαω και δεν μπορω να τους νιωθω να πονανε ειλικρινα. Ακομα και μετα απο οσες βλακειες εχω περασει εξαιτιας τους και την αθλια συμπεριφορα ωρες ωρες παντα θα θελω να τους "σωσω". Ισως ειμαι απο την φυση μου ενοχικος. Ή λυπει ο ερωτας απο τη ζωη μου να με χαλαρωσει και φρικαρω ετσι. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ να ζω ετσι και να υποφερω μεσα μου διαρκως. Γιαυτο μιλησα για χαπια....Εχω ξαναπαρει μια μικρη δοση για εναν μηνα.... οντος ειχα καθυστερημενο οργασμο αλλα οταν τελειωσε ο μηνας και τα εκοψα ενιωθα αλλος ανθρωπος. Με λιμπιντο κτλ.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    dυο ενδεχομενα υπαρχουν η δε σου εδειξαν πραγματικο ενδιαφερον η δε της πηρες χαμπαρι πρακτικα δεν ειναι κ τοσο ευκολο να το καταλαβεις

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    dυο ενδεχομενα υπαρχουν η δε σου εδειξαν πραγματικο ενδιαφερον η δε της πηρες χαμπαρι πρακτικα δεν ειναι κ τοσο ευκολο να το καταλαβεις
    ΟΛΕΣ;; ξαναρωτω. Δε θα μπω σε λεπτομερειες αλλα μια κοπελα που σε θελει πολυ δεν ειναι δυσκολο να το καταλαβεις. Καθε περιπτωση ειναι μοναδικη. Δεν συμφωνω με γενικευσεις. Εχεις μαλλον λαθος εικονα και εσυ για το πως αναγνωριζεις καποιον γκει. Εγω ειμαι αρρενωπος ... Μπερδεμενος αγχωμενος (κακως) διστακτικος ισως αλλα γκει δε με λες.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα καλες ειναιαυτες οι κουρτινες μυστηριου αλλα εγω εχω μαθει να απλοποιω τα πραγματα του τυπου 1+1=2
    δηλαδη εισαι γκει η δεν εισαι?
    αν εισαι αυτο σημαινει οτι θα εχεις μια θυλικη πλευρα φανερη η αορατη αλλιως δεν εισαι γκει.
    αν αυτο δε συμβαινει τοτε δεν εισαι γκει.
    αρα αυτο σημαινει οτι σε αυτη που θα αρεσεις θα εχει κ αυτη μια αντρικη πλευρα κρυφη η φανερη γιατι αν αυτο δεν συμβαινει δε θα της αρεσει η δικη σου θυλικη πλευρα φανερη η κρυφη το οτι εισαι αρρενοπος αυτο δε λεει κατι.
    απλα πραγματα τι καθε περιπτωση ειναι μοναδικη σιγα το μοναδικο ζουμε σε ενα πλανητη με μερικα εκατομυρια πλυθισμο κ σιγουρα θα υπαρχουν πολοι μοναδικοι σαν εσενα που δε θα τους γνωριζεις καν αν δε το γενικευσεις ετσι δε προκειται να βγαλεις ακρη.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επισης αν δε θελεις "γενικουρες" θα πρεπει να ασχοληθεις περισσοτερο με το φορουμ γιατι οταν μπαινουν αρκετοι με μυνηματα 1 ετσι κ γω θα πρεπει να το θελησω να μιλησω σε καπιον αφηνοντας τις γενικουρες αλλιως θα το δω ετσι το θεμα οπως σου γραφω τωρα.
    εγω μονο οταν ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει βαση για σοβαρη συζητιση πιανω το θεμα καλυτερα.εγω τουλαχιστον ετσι λειτουργω ο αλλοι δε ξερω πως απαντουν κ με τι κριτηρια.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Ναι οκ οχι δεν εχω προβλημα αντιθετα ευχαριστω γι ατην υποστηριξη. Απλα εχω διαφορετικη αποψη με βαση το τι ξερω και πιστευω. Οι γυναικες που γουσταρουν γυναικες δεν γουσταρουν κανεναν αντρα μπαι γκει η στρειτ. Οπως αντιστοιχα ενας γκει δεν ελκυεται απο μια λεσβια γιατι εκεινη εχει μια αντρικη πλευρα. Αμα σε συγκινει το πεος και οχι το αιδοιο δεν εχει σημασια η κατευθυνση του ατομου. Αλλα τελος παντων αυτο αποτελει συζητηση αλλου θεματος και οπως προειπα καθε περιπτωση ειναι μοναδικη και τα γουστα παιζουν.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην για να μιλησεις για αυτες πρεπει να τις βρεις πρωτα (πουντο πουντο το κουνελακι ψαξε ψαξε δε θα το βρεις...)κ μην εισαι τοσο σιγουρος οτι αυτο θα ειναι τοσο ευκολο οσο νομιζεις... ειναι πολυ δυσκολο να ξερεις τα παντα για αυτο το χωρο ως αντρας οποτε μη βιαζεσαι να διατυπωσεις αποψεις εχεις πολα να μαθεις ακομα...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    καταρχην για να μιλησεις για αυτες πρεπει να τις βρεις πρωτα (πουντο πουντο το κουνελακι ψαξε ψαξε δε θα το βρεις...)κ μην εισαι τοσο σιγουρος οτι αυτο θα ειναι τοσο ευκολο οσο νομιζεις... ειναι πολυ δυσκολο να ξερεις τα παντα για αυτο το χωρο ως αντρας οποτε μη βιαζεσαι να διατυπωσεις αποψεις εχεις πολα να μαθεις ακομα...
    για τον lgbt χωρο απ οτι φαινεται και εσυ.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σχεση 3 χρονων
    By alexandra9 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 20-03-2014, 23:04
  2. 22 χρονών και μόνη
    By isavela in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 09-02-2013, 17:28
  3. 26 χρονων ψυχωτικη
    By stepmind in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-01-2013, 17:29
  4. ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ...
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-11-2012, 21:35
  5. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •