σας παρακαλω βοηθηστε..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    7

    Post σας παρακαλω βοηθηστε..

    Μόλις τώρα έγινα μέλος εδώ. Χρειάζομαι πραγματικά τη βοήθεια σας. Αν έχετε το χρόνο και την καλοσύνη παρακαλώ διαβάστε το και βοηθήστε με. Είμαι με ένα αγόρι εδώ και 4 χρόνια. Η μητέρα μου το γνωρίζει, ο πατέρας μου όμως όχι, είναι πολύ αυστηρός και δεν θα το πάρει τόσο καλά όταν το μάθει, γι' αυτό και γω διστάζω και φοβάμαι να το μάθει. Πρίν απο λίγες μέρες πήγα με το αγόρι μου μια βόλτα και ξαφνικά εμφανίστηκε μπροστά μας ο ξάδερφος μου, ο οποίος ποτέ δεν έμαθε για την σχέση μου αφού δεν μιλήσαμε ποτέ για αυτά τα θέματα μεταξύ μας. Μας είδε, με χαιρέτησε και έφυγε. Εγώ ένιωσα πολύ αμήχανα, άρχισα αμέσως να κλέω επειδή ένιωσα άσχημα, εκείνος είχε άλλη εντύπωση για μένα, και όταν με είδε με το αγόρι μου ξαφνιάστηκε. Την επόμενη μέρα ήρθε ο ξάδερφος μου για φαγητό στο σπίτι. Σχεδόν δεν μου μίλησε καθόλου, ήταν ψυχρός και δεν κοίταζε τον πατέρα μου στα μάτια. Έφυγε πολύ γρήγορα ενώ παλιά δεν το συνήθιζε. Απο εκείνη την μέρα έχασα την διάθεση μου, νιώθω ντροπή και απέναντι στον ξάδερφο μου και απέναντι στον πατέρα μου. Δεν αντέχω να το σκέφτομαι. Τι να κάνω? Τι θεωρείτε εσείς πιο σωστό να κάνω? Νιώθω ως η πιο κακιά κοπέλα. Δεν θέλω να λέω ψέματα στον πατέρα μου, όμως δεν μπορώ να κάνω αλλιώς. Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας, το χρειάζομαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Δεν μας είπε τίποτα για εσένα.Πόσο χρονών είσαι,αν δουλεύεις,αν μένεις με τους γονείς σου,πως είναι η σχέση σου με τον σύντροφό σου.Μόνο για τους άλλους μιλάς.
    real eyes realise real lies

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Αμα είσαι πάνω από 16 δεν νομίζω ότι πρέπει να αφήνεις άλλους να σ κρίνουν,είναι τ πιο φυσικό πράγμα στον κόσμο να κάνεις σχέση, δεν υπάρχει τίποτα κακό.
    Ο πατέρα σ για πιο πράγμα ενοχλείται είναι της εκκλησίας και δεν πιστευεί στις προγαμιαιες σχέσεις?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    104
    Quote Originally Posted by superboy13 View Post
    Αμα είσαι πάνω από 16 δεν νομίζω ότι πρέπει να αφήνεις άλλους να σ κρίνουν,είναι τ πιο φυσικό πράγμα στον κόσμο να κάνεις σχέση, δεν υπάρχει τίποτα κακό.
    Ο πατέρα σ για πιο πράγμα ενοχλείται είναι της εκκλησίας και δεν πιστευεί στις προγαμιαιες σχέσεις?
    ρε σχεση με αγορι εχει ο ανθρωπος ομοφυλοφιλος ειναι τι προγαμιαιες σχεσεις λες

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Τ λες ρ φίλε για διάβασε λίγο το κείμενο αυτό κατάλαβες?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by μανμαν View Post
    ρε σχεση με αγορι εχει ο ανθρωπος ομοφυλοφιλος ειναι τι προγαμιαιες σχεσεις λες
    ακόμα γελάω
    real eyes realise real lies

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by superboy13 View Post
    Αμα είσαι πάνω από 16 δεν νομίζω ότι πρέπει να αφήνεις άλλους να σ κρίνουν,είναι τ πιο φυσικό πράγμα στον κόσμο να κάνεις σχέση, δεν υπάρχει τίποτα κακό.
    Ο πατέρα σ για πιο πράγμα ενοχλείται είναι της εκκλησίας και δεν πιστευεί στις προγαμιαιες σχέσεις?
    όχι, θεωρεί πως πρέπει πρώτα να τελειώσω με τις προεισαγωγικές και μετά. Είναι οπαδός του να μπεί σε μια τάξη η ζωή μου πρώτα και μέτα η σχέση. Πιστεύω είσαι ο μόνος που κατάλαβες τι θέλω να πω και έκανες λογική ερώτηση..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλα σου λεει ο μπαμπας σου κοπελα μου, πρωτα θα τελειωσεις με τα μαθηματα και μετα οι γκομενοι. Οι πανελληνιες φτασανε, μετα το πασχα πας για εξετασεις. Δεν ειναι καιρος για ξεμυαλισματα, τελειωνε πρωτα και μετα κανε ο,τι θελεις.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Διαφωνώ γίνονται ταυτόχρονα και τα δύο....
    Και εξάλλου τον γνωρίζει 4 χρόνια ,οπότε δεν νομίζω να ξεμυαλιστεί τώρα.

    Απλώς ρ κοπελιά πες του το μόλις τελειώσουν οι εξετάσεις δεν έγινε και τίποτα...δεν θα είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που θα τ κρύβει από έναν αυστηρό πατέρα...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Καλα σου λεει ο μπαμπας σου κοπελα μου, πρωτα θα τελειωσεις με τα μαθηματα και μετα οι γκομενοι. Οι πανελληνιες φτασανε, μετα το πασχα πας για εξετασεις. Δεν ειναι καιρος για ξεμυαλισματα, τελειωνε πρωτα και μετα κανε ο,τι θελεις.
    Δεν ξεμυαλίστηκα μαζί του, είμαστε 4 χρόνια μαζί. Μόνο αγάπη υπάρχει μεταξύ μας απλά ο πατέρας μου δε θέλω να το παρεξηγήσει

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by superboy13 View Post
    Διαφωνώ γίνονται ταυτόχρονα και τα δύο....
    Και εξάλλου τον γνωρίζει 4 χρόνια ,οπότε δεν νομίζω να ξεμυαλιστεί τώρα.

    Απλώς ρ κοπελιά πες του το μόλις τελειώσουν οι εξετάσεις δεν έγινε και τίποτα...δεν θα είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που θα τ κρύβει από έναν αυστηρό πατέρα...
    Να μην νιώθω ενοχές ή τύψεις για το ότι αυτός κάνει τόσες θυσίες για μένα κάθε μέρα και εγώ του το κρύβω? Δεν θα τον απογοητεύσω?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by chrysoula View Post
    Να μην νιώθω ενοχές ή τύψεις για το ότι αυτός κάνει τόσες θυσίες για μένα κάθε μέρα και εγώ του το κρύβω? Δεν θα τον απογοητεύσω?
    Πιστεύεις θα ένιωθες καλύτερα άμα τ το έλεγες?
    Εγώ θα σ πρότεινα να βγάλεις όλες τις σκοτούρες αυτές από το κεφάλι σ.και να συγκεντρωθε'ις στις εξετάσεις ,άλλωστε φτάνουν......το λες μετά....τώρα 2 μήνες πριν πια η ουσία?

  13. #13
    Σωστά. Ρίχτο στις εξετάσεις σου. Έχεις πολύ χρόνο για όλα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου μελος,Μαλλον θα εισαι αρκετα μικρη γιαυτο κ αυτη η ανασφαλεια εφοσον περνας καλα με αυτον τον ανθρωπο κατω απο την προυποθεση οτι προσεχεις τον εαυτο σου η γνωμη των αλλων περισσευει οι δικοι σου πρεπει να επεμβουν αποκλειστικα σε περιπτωση που ο ανθρωπος αυτος σε κακομεταχειριζεται,επισης φροντισε να μην παραμελεις το διαβασμα σου κ να φαινεσαι υπευθυνη για να σε εμπιστευονται,Οταν μπορεσεις μιλησε τους για την επιλογη σου με λογικα επιχειρηματα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Μα και πιο μεγάλη να ήσουν,ποιος ο λόγος να ξέρει ο πατέρας σου τα προσωπικά σου.Και πιο μεγάλη να ήσουν,δεν υπάρχει λόγος κάθε φορα που κανεις σχέση να το ανακοινώνεις.Εκτος και αν πηγαίνεις για αρραβώνα/γάμο/συγκατοίκηση.
    real eyes realise real lies

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. σας παρακαλω, βοηθηστε!
    By azia3 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 14-12-2013, 02:06
  2. βοηθήστε με παρακαλώ!
    By johnnyy in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 10-09-2012, 16:10
  3. ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    By Anna-Maria in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 12-05-2012, 04:29
  4. σας παρακαλω βοηθηστε!
    By death19 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 24-03-2012, 23:52
  5. Σας παρακαλώ βοηθήστε με...
    By Love_Sorrow in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-03-2007, 22:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •