Προβληματα στο γαμο μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 65
  1. #31
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    33
    Συγνωμη που απανταω οπου να ναι οτι να ναι αλλα ενω γραφω και περιμενω αν δεν ποσταρω κατι δεν μου ερχεται κανενα μηνυμα σας..

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Πραγματικά η πεθερά σ είναι περ'ιπτωση, αλλά και ο άντρας σ νομίζω ότι πλέον αντιδράει πολύ υπερβολικά.
    νομίζω ότι σας βαραίνουν όλα, οικον κρίση ,που δεν έχετε δικό σας σπιτι,η μάνα του,τα παιδικά τ βιώματα, ο εγωισμός, και όλα αυτά μαζεύονται .Κοίτα δεν θέλω να σ στεναχωρήσω και μην πάρεις τα λόγια τις μετριτοις αλλά όταν άρχιζα εγώ προσωπικά με μια κοπέλα να είμαι αδιάφορος και να τσακώνομαι με το παραμικρό το μυαλό μ ήδη έτρεχε αλλού .

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Angenik View Post
    Συγνωμη που απανταω οπου να ναι οτι να ναι αλλα ενω γραφω και περιμενω αν δεν ποσταρω κατι δεν μου ερχεται κανενα μηνυμα σας..
    Να πατάς ανανέωση την ιστοσελιδα

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    11
    Εγώ θα του έλεγα να φύγει ή θα έφευγα εγώ λίγο ει δυνατόν από το σπίτι για να δείτε τι θα κάνετε γιατί έτσι δεν πάει και κανείς δεν αξίζει μια τέτοια συμπεριφορά... Εσύ τον ξέρεις, και σε ξαναρωτάω γιατί λες πως έχει αλλάξει τόσο δραστικά συμπεριφορά... Πιστεύεις πως θα μπορούσε να έχει άλλη?

  5. #35
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    33
    Αχ κοπελα μου καταρχας ευχομαι να εισαι καλα..με οσα εχω περαει στο παρελθον μμε την πεθερα μου δεν θα ζουσα αν δεν ειχα επισκεφθει κι εγω τοτε πνευματικο.Απλα δεν θελησα να αναφερθω αναλυτικα γιατι πολλοι δεν τα πιστευουν αυτα, οπως αλλωστε σε τετοιο βαθμο δεν τα πιστευα ουτε κι εγω μεχρι που τα επαθα η ιδια! Φανταζομαι ολοι καταλαβαινετε για τι μιλαω...και ειτε τα πιστευετε ειτε οχι, εγω τα βιωσα με τον χειροτερο τροπο, ελιωσα κυριολεκτικα, αρρωστησα πολυ χωρις να εχω τιποτα και εφτασα ενα βημα πριν το θανατο στην κυριολεξια...Ποτε δεν εβγαλα την εκκλησια απο τη ζωη μου και διαβαζω κι εγω βιβλια...φυσικα και ολα αυτα που αναφερω εδω μεσα τα εχω συζητησει με τον πνευματικο μου και στο παρελθον και παντα..Αυτο που με ωθησε να μιλησω σε ενα φορουμ και να ζητησω την αποψη αλλων ανθρωπων αγνωστων προς εμενα, ηταν οτι θα μπορουσαν να κρινουν τελειως αντικειμενικα το θεμα μου και ισως πολλες φορες να σου πουν κατι που ενας πνευματικος παντα για το καλο σου, δεν θα στο πει εγκαιρως, για να προσπαθησεις οσο μπορεις..μερικες φορες νιωθω επισης οτι ο ανθρωπος πραγματικα δεν μπορει να με βοηθησει αλλιως, παρα μονο να προσευχηθει για μενα και εγω να κανω το ιδιο, ή να χωρισω...το κακο ειναι οτι ο πνευματικος που μιλουσαμε απο τοτε που επαθα ολα αυτα απο την πεθερα μου, που δεν σου κρυβω οτι μια φορα εφτασε να μου μιλησει σαν πατερας μου και μου ειπε στα ισια να σκεφτω το ενδεχομενο να χωρισω, αυτος που ειχε ζησει τα παντα απο την αρχη της σχεσης μου μαζι μου, δυστυχως εφυγε για αλλη πολη, και πριν το γαμο μου πηγα σε καποιον αλλο που ηξερα απο παιδι απο την παλια μου ενορια. Εχω προσπαθησει να του γνωστοποιησω τα περισσοτερα και πιο σημαντικα περιστατικα για να εχει μια εικονα ο ναθρωπος, κι εχει στενοχωρηθει που παει να διαλυθει ενας γαμος πριν καλα καλα αρχισει..Ο αντρας μου αρνειται να τον δει, εκτος απο ψυχολογο του ζητησα να παμε και στον πνευματικο και αρνηθηκε.Παλια ηταν κι αυτος πολυ διαφορετικος και δεκτικος και δεν ειχε προβλημα να μιλησει μια φορα με εναν πνευματικο αλλα απο τοτε που γυρισε απο το εξωτερικο ολα αυτα αλλαξαν, και μαλλον εδω παιζει ρολο η μητερα του μεγαλο..Σ ευχαριστω για την απαντησν σου και ευχομαι να εισαι κι εσυ καλα.....αλλα καμια φορα μπορει να διαλυθεις κανοντας υπομονη μονο εσυ, και προσπαθωντας μονο εσυ.Αν ειχα τον αντρα μου με το μερος μου και δεν με πολεμουσε ετσι δεν υπηρχε λογος να αγχωθω τοσο πολυ και να τρελαθω, να μιλαω με φιλες, με πνευματικους, να κοιταω να παω εγω σε ψυχολογο και να μιλαω σε φορουμ...Αν τον ειχα διπλα μου τιποτα απο ολα αυτα δεν θα συνεβαινε.Απλα ψαχνω να βρω την αιτια αυτης της αλλαγης και τη λυση του προβληματος οσο ακομα αντεχω και αγαπω, γιατι και αυτο με τα πολλα καμια φορα φθειρει τοσο πολυ που γινεσαι ξενος με τον μοναδικο ανθρωπο σου! Να 'σαι καλα και παλι!

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Χωρις παρεξήγηση, εγώ πιστευώ στην εκκλησία και στον χριστιανισμό αλλά με αυτά που κάνουν οι παπάδες και τα βγάλαν στην τηλεόραση, δεν πολυψήνομαι να πάω σε πνευματικό

  7. #37
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    33
    Για να ειμαι ειλικρινης δεν πιστευω ουτε νιωθω οτι το προβλημα μας ειναι η υπαρξη αλλης γυανικας..πεστε το γυναικεια διαισθηση..δεν ξερω..αν και ο αντρας της παρεας αυτο που βλεπει ειναι μαλλον αυτο..δηλαδη στα τοσα χρονια αλλο ενα διαστημα πολυ ζορικης συμπεριφορας που αρχισε να αλλαζει σιγα σγια προς το καλυτερο στο τελος, ή γενικα στα ζορικα εχει βρει αλλη γυναικα, και δεν εχω παρει ποτε χαμπαρι τιποτα??? δεν δειχνει να μην ενδιαφερεται αλλα να θελει εγωιστικα να δεχτουμε πως οτι λεει και κανει ειναι σωστα..εσυ σαν αντρας βλεπεις αδιαφορια μονο? δεν μπορεις να διακρινεις απο ολα αυτα που περιγραφω καποιο αλλο ουσιαστικο προβλημα, καπια πιεση ή εστω τρομερο εγωισμο ή κατι αλλο τελοσπαντων? Αυτο που σου δειχνει η ιστορια μου ειναι οτι υπαρχει αλλη γυναικα στο προσκηνιο?Και γιατι να κανει γαμο μαζι μου πριν λιγους μηνες?Αυτο παλι πως εξηγειται?

  8. #38
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    33
    Δεν ειναι δραστικη η αλλαγη ισα ισα..οταν λεω τα τελευταια 2-3 χρονια θεωρειται δραστικη αλλαγη? Το οτι τσακωνομαστε τελευταια συχνα αυτο μονο μπορω να διακρινω σαν αλλαγη..και δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο το οτι μενουμε με τους δικους μου και οχι μονοι μας...Αν μεναμε μονοι μας θα ηταν λιγο πιο ξεκαθαρα τα πραγματα ως προς την πιεση τουλαχιστον..Δεν πιστευω πως υπαρχει αλλη αλλα ποτε δεν ξερεις..δεν κοβω και τον λαιμο μου...εχω ακουσει περιπτωσεις που ο αλλος κρυβεται τοσο καλα που δεν παιρνεις χαμπαρι...και ξαναρωταω, αλλα δειγματα θα ειχα? μπορει καποιος να μου αναφερει καποια δειγματα απιστιας?

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Angenik View Post
    Δεν ειναι δραστικη η αλλαγη ισα ισα..οταν λεω τα τελευταια 2-3 χρονια θεωρειται δραστικη αλλαγη? Το οτι τσακωνομαστε τελευταια συχνα αυτο μονο μπορω να διακρινω σαν αλλαγη..και δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο το οτι μενουμε με τους δικους μου και οχι μονοι μας...Αν μεναμε μονοι μας θα ηταν λιγο πιο ξεκαθαρα τα πραγματα ως προς την πιεση τουλαχιστον..Δεν πιστευω πως υπαρχει αλλη αλλα ποτε δεν ξερεις..δεν κοβω και τον λαιμο μου...εχω ακουσει περιπτωσεις που ο αλλος κρυβεται τοσο καλα που δεν παιρνεις χαμπαρι...και ξαναρωταω, αλλα δειγματα θα ειχα? μπορει καποιος να μου αναφερει καποια δειγματα απιστιας?
    Μην δένεις σκινεί κορδόνι ότι σ λένε.Δε είπα ότι σ απατάει...απλά σ ανέφερα μια περίπτωση ,μην τ σκέφτεσαι άμα δεν σ παραξενεύει κάτι.

    Σου ανέφερα πάνω πόσα πολλά προβλήματα βλέπω που σας κάνουν έτσι (οικον κρίση ,που δεν έχετε δικό σας σπιτι,η μάνα του,τα παιδικά τ βιώματα, ο εγωισμός, και όλα αυτά μαζεύονται)
    Αδιαφορία δεν βλέπω αφού μ λες ότι θέλει να μιλήσετε να τα βρείτε μερικές φορές και σ παίρνει τηλ συνέχεια όταν τσακώνοστε.

    Τι δείγματα απιστίας ,τι εννοείς?

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Επίσησς Πόσο καιρό μένεται με την μάνα σ?

  11. #41
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    33
    κατι που θα μπορουσα να διακρινω..κατι που θα με εβαζε σε υποψιες, οχι κατι εντελως προσωπικο που θα μπορουσα να το διακρινω μονο εγω γνωριζοντας τον αντρα μου, αλλα κατι που ενδεχομενως το κανουν ολοι οι αντρες οταν υπαρχει αλλη γυναικα στη ζωη τους..αντρας εισαι..καταλαβαινεις τι εννοω..κατι οχι υποκειμενικο..η ερωτικη μας ζωη θα επαιζε καποιο ρολο? φανταζομαι πως ναι..τι αλλο θα εκανε μπαμ?αυτο ρωταω..

  12. #42
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    33
    μενουμε με την οικογενεια μου περιπου εναμιση χρονο..πεντε μηνες μετα το γαμο, και ολο το χρονο πριν.ολος ο προηγουμενος χρονος της προετοιμασιας του γαμου και πιο πριν ηταν πολυ καλυτερος παντως....υπηρχαν ψιλοδιαφωνιες, σε καμια περιπτωση τετοια περιστατικα τοσο ακραια, αλλα δεν εδινα εγω τοση σημασια τοτε για να δημιουργηθει καβγας και αυτο μπορω να το πω με πασα βεβαιοτητα...λογω της χαρας μου και του χρονου που χρειαστηκαν να ετοιμαστουν ολα, δεν εδινα σημασια σε πραγματα που θα μας εκαναν να τσακωθουμε και ετσι δεν γινονταν τοσο εντονοι καβγαδες, καμια φορα δεν γινοταν καθολου καβγας..και ειχα αποφυγει πολλα ετσι και ημασταν καλα..λετε να φταιω εγω?τωρα που τελειωσαν ολα με το γαμο και δεν ασχολουμαι με κατι εξω απο τη σχεση μου, λετε να πυροδοτω οντως τους καβγαδες μας?τι να πω? παντως η διαφορα ειναι οτι δεν ηταν τοσο συχνοι και εντονοι, και δεν εφευγε...αυτο με πειραζει πολυ, το ξερω πως μπορει να ειναι πραγματικη αναγκη οταν ο αλλος δεν μενει στο σπιτι του και νιωθει περιεργα, αλλα με ενοχλει πολυ..

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Κοίτα εγώ μόνο μια φορά έχω απιστήσει σε όσες σχέσεις είχα, οπότε δεν ξέρω αν είμαι και ο ιδιαίτερα κατάλληλος για να σ απαντήσω
    Παρολαυτά θα σ πω μερικά και ΠΑΛΙ Σ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ Σ ΠΩ ΟΚ?
    ΠΑΡΑξενα τηλ?
    Χάνεται για πολλές ώρες μέρες που δεν έχει δουλεία?
    Σε παίρνει τηλ όταν τσακώνεσται και φευγει ?
    Σε νοιάζεται?
    Οταν είναι να βγει φτιάχνεται υπερβολικά?

    ΜΠΑΜ κάνουν μόνο τα προφανές να βρεισ κάνα μήνυμα η τηλ από καμία άλλη, αλλίως τα άλλα εξηγούνται όλα

  14. #44
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    33
    οποτε τι πιστευετε οτι φταιει τελικα?θα μπορουσα να κανω κατι να κερδισω παλι την εκτιμηση του και το σεβασμο του? παιζει καποιο ρολο ουσιαστικο αν βρω μια δουλεια?(ΑΝ λεμε τωρα...) γενικοτερα να κανω κατι ή να του δωσω χωρο και χρονο?

  15. #45
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    33
    παραξενα τηλεφωνα δεν εχουμε, το οτι χανεται για ωρες οταν δεν εχει δουλεια, μονο οταν ειμαστε τσακωμενοι, ναι αυτο το εχουμε..αν με παιρνει τηλεφωνο οταν τσακωνομαστε και μετα φευγει τι εννοεις? και σηεμρα που ελειπε εχει παρει διακοσια τηλεφωνα και εχει στειλει 40 μηνυματα..δεν ξερω τι λεει αυτο...οταν ειναι να βγει φτιαχνεται ως συνηθως..οπως οταν βγαινουμε και μαζι, οπως οταν πηγαινει στη δουλεια του,οπως συνηθως τιποτα το ιδιαιτερο...εχω κοιταξει κινητο στο παρελθον (κατινια το ξερω αλλα ηταν αλλη μια δυσκολη περιοδος που μου περασε απο το μυαλο και η απιστια για πρωτη φορα και δεν βρηκα τιποτα..ουτε κλησεις ουτε μηνυματα ουτε τιποτα περιεργο γενικα...για το αν με νοιαζεται τι εννοεις ακριβως?

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Δυσκολια προσαρμογης στο γαμο
    By Parilaos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 02-04-2015, 13:27
  2. Ειμαι προβληματισμένος με τον γάμο μου
    By Panos p in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 01-04-2015, 17:49
  3. Αγχος για το γαμο μου!!
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-2013, 17:16
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ!!!!
    By ΝΙΚΙ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 06-03-2013, 12:35
  5. αμφιφυλοφιλια στον γαμο
    By MAGGIE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 272
    Last Post: 09-06-2011, 16:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •