Ποιότητα ζωής - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    παντα πιστευα ότι δεν υπαρχει τιποτα μετα τον θανατο απλα παυεις να υπάρχεις... μετα το πρωτο επεισοδιο που ειχα... επειδή παντα λεω ότι πιστευω μονο ότι ακουω και βλεπω αναθεωρησα!!! μια στο εκατομμυριο να είναι αληθεια αυτά που ακουσα θα εχουμε και γαμω τις φασεις μετα τον θανατο της ζωης όπως την ξερουμε

  2. #32
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    παντα πιστευα ότι δεν υπαρχει τιποτα μετα τον θανατο απλα παυεις να υπάρχεις... μετα το πρωτο επεισοδιο που ειχα... επειδή παντα λεω ότι πιστευω μονο ότι ακουω και βλεπω αναθεωρησα!!! μια στο εκατομμυριο να είναι αληθεια αυτά που ακουσα θα εχουμε και γαμω τις φασεις μετα τον θανατο της ζωης όπως την ξερουμε
    Ωραία πράγματα δηλαδή; Για πες! Αν είναι να μη φοβόμαστε τότε!
    Δηλαδή είχες πεθάνει;;;;!!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    διαβαστε λιγο Πλατωνα και τον μυθο του ηρωα στην Πολιτεια να σας λυθουν ολες οι αποριες.

    Ειμαστε εδω με εναν σκοπο, με ενα μαθημα να παρουμε και για να εξελιχθουμε.

    Και δεν ειναι καλο να κοβουμε το μαθημα που μας εδωσαν να παρουμε αποτομα. Ετσι και αλλιως καποια στιγμη θα γινει (και αμα αγχωνομαστε ακομα πιο γρηγορα χεχε).

    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Ωραία πράγματα δηλαδή; Για πες! Αν είναι να μη φοβόμαστε τότε!
    Δηλαδή είχες πεθάνει;;;;!!!
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    δεν μπορει να συζηταει κανεισ για ποιοτητα ζωησ ανεξαρτητωσ φαρμακων αν δεν ξερει πρωτα ο ιδιοσ τι θελει
    πρεπει να ξερει καποιοσ ποια ειναι αυτα που χρειαζεται και ποια αυτα που θελει αλλο το ενα αλλο το αλλο
    αυτα που χρειαζομαστε ειναι φαι στεγη για επιβιωση και μετα ανεβαινουμε επιπεδο και λεμε να ζησουμε
    και βαζουμε κοινωνικεσ σχεσεισ δουλεια και διασκεδαση και κοινωνικοι παραγοντεσ κοινωνικοι παραγοντεσ
    ειναι οι κριση που εχει κανει τα πραγματα δυσκολα σε ολουσ τουσ τομεισ παλια με βλεπανε να περπαταω σκυφτοσ
    ολοι με ρωτουσανε τι εχεισ τωρα ειναι ολοι σκυθρωποι και αμα δουμε κανενα να γελαει λεμε τι γελαει ο μαλακασ
    η κριση επισησ ανεβασε και τον εγωισμο και τον παρτακισμο στα υψη αφου ανεβηκαν τα ορια επιβιωσησ δυσκολεψαν δηλαδη οι συνθηκεσ
    ζωησ αυτο δυσκολεψε τισ κοινωνικεσ σχεσεισ σε ολουσ τουσ τομεισ
    κατι θελω να πω τωρα εδω αλλα δε βγαινει καλα ασ καταλαβει καθενασ οτι θελει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #35
    με την κριση γιναμε γκρινιαριδες οι ελληνες,γιατι συνηθως αυτοι που αντι για καλημερα γκρινιαζουν παιρνουν μισθο 1500(παλιοτερα περισσοτερο) κ δεν λενε παλι καλα που παιρνουμε τοσα
    και να προσπαθουν να την βγαλουν με αυτα παρα σε αντικαθιστουν την καλημερα με γκρινια...εχω δικιο σε αυτο γιατι την φραση αν δεν μας εξοντωσουν αυτοι εδω και πεντε χρονια την ακους απο τους κυριους των 1500 κ οχι απο ανεργους φραση γαμωτο δεν εχω δουλεια... ΥΓ ανεκαθεν στην ελλαδα οι ανεργοι ειναι οι λιγοτερο γκρινιαριδες(βασικα φωνη εχουν κ λαλια δεν εχουν) ... ΥΓ να μην παρεξηγουμε δεν λεω οτι θα επρεπε να μην γκρινιαζουμε καθολου αλλα αυτο συνηθως το ακους απο λαθος ατομα κ σε υπερθετικο βαθμο!

  6. #36
    εγω θυμαμαι να σας πω παραδειγμα προ κρισης ο αλλος με κλαιγονταν που επαιρνε μισθο 2300 κ δουλευε κ η γυναικα του αλλα ειχε γιο σε τει αλλης πολης(και τι εγινε ρε μεγαλε?) σε εμενα κλαιγονταν που κυριολεκτικα τοτε δεν ειχα να ξυθω κτλ...

  7. #37
    Quote Originally Posted by maus View Post
    διαβαστε λιγο Πλατωνα και τον μυθο του ηρωα στην Πολιτεια να σας λυθουν ολες οι αποριες.

    Ειμαστε εδω με εναν σκοπο, με ενα μαθημα να παρουμε και για να εξελιχθουμε.

    Και δεν ειναι καλο να κοβουμε το μαθημα που μας εδωσαν να παρουμε αποτομα. Ετσι και αλλιως καποια στιγμη θα γινει (και αμα αγχωνομαστε ακομα πιο γρηγορα χεχε).
    Να πεθάνουμε πιο γρήγορα; Όχι βέβαια! Επειδή έγραψες κάτι για επεισόδιο νόμιζα πώς αναφερόσουν σε προσωπική εμπειρία κι όχι στον Πλάτωνα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Παντως μετα θανατον, υπαρχει κατι,εστω μια ανωτερη δυναμη, το βιωσα στα επεισοδια μου,κι οταν το σκεφτομαι με καθαρο μυαλο, τοτε χεζομαι πιο πολυ, και εκεινη την στιγμη ευχομαι, να μην ειχα ζησει τιποτα απο ολα αυτα, να κολυμπουσα απλα στην αγνοια, ειναι προτιμοτερο.

    Πιο γενικα, πρεπει να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι, χωρις εξαρτησεις, αλλα μας εχουν φαει τα σκοταδια και ειναι πολυ επιπονο.

  9. #39
    Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by σακης View Post
    Παντως μετα θανατον, υπαρχει κατι,εστω μια ανωτερη δυναμη, το βιωσα στα επεισοδια μου,κι οταν το σκεφτομαι με καθαρο μυαλο, τοτε χεζομαι πιο πολυ, και εκεινη την στιγμη ευχομαι, να μην ειχα ζησει τιποτα απο ολα αυτα, να κολυμπουσα απλα στην αγνοια, ειναι προτιμοτερο.
    Πως ακριβως αισθανθηκες μια ανωτερη δυναμη; Αν μπορεις ανελυσε το

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Δεν το αισθανθηκα ακριβως, ειδα καποια μεταφυσικα πραγματα να γινονται συμφωνα με το επεισοδιο, που ηταν μαρτυρες και οι γονεις μου.

    Και το ανελυσα πολυ καλα σε ατομα με παρομοια προβληματα, που εγινε συναντηση εδω μεσα απο το φορουμ.

    Τωρα να το αναλυσω δημοσια δεν μπαινω στο κοπο να το κανω.

  11. #41
    το μετρο οριζεται πιστευω ως η χρυση τομη αναμεσα στην υγεια κ αυτο που πιστευουμε! για τον πραγματικο εαυτο μας κ οχι πχ η υγεια συναρτηση της απολαυσης

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    @πιλ σε καταλαβαινω.. μονο που εγω δε φοβαμαι το θανατο.. φοβαμαι να αφησω το φιλο μου μονο
    Εσωτερική σήψη τώρα το είδα, κρίμα που αισθάνεσαι έτσι....βέβαια και το να φοβάσαι το θάνατο δεν είναι ωραίο, αλλά πιστεύω το έχουν αρκετοί άνθρωποι.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Αντιψυχωσικα και ποιοτητα ζωης
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 12-04-2014, 20:58
  2. ποιοτητα ’η ποσοτητα τελικα???
    By ellina in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 22-01-2013, 22:43
  3. σωματικές ενωχλήσεις που μειώνουν την ποιότητα ζώης
    By maritimo32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 07-10-2011, 16:34
  4. Δίλημμα ζωής
    By Konstantinoss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 63
    Last Post: 09-04-2010, 12:17
  5. ποσο εχει χαλασει το αγχος τη ποιοτητα ζωης μας?
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 25-07-2009, 13:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •