Πόνος στο στήθος, ταχυκαρδίες, έκτακτες, κρυάδες τι είναι πως ξεπερνιούνται?..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271

    Πόνος στο στήθος, ταχυκαρδίες, έκτακτες, κρυάδες τι είναι πως ξεπερνιούνται?..

    πραγματικά έχω ανάγκη να μου πει κάποιος ότι τα είχε και τα ξεπέρασε και πως,
    Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    298
    Καρδιολόγο-αιματολογικές και εάν είναι όλα καλά τότε ψυχολόγο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    104
    Quote Originally Posted by dcat View Post
    πραγματικά έχω ανάγκη να μου πει κάποιος ότι τα είχε και τα ξεπέρασε και πως,
    Ευχαριστώ
    φιλε μου εγω ειχα πονους πλακωμα στο στηθος απτον ανχος κ τη πιεση κ με ταλαιπωρησε μηνες εκει που καθομουν η με το που ξυπνουσα με πιανε λες κ περιμενε να χτυπησει καρτα και κρατουσε ωρες σε καταλαβαινω απολυτα ειναι φρικη το ξεπερασα αν και εμεινε το ανχος κ ο πανικος καρδιολογο μηπας τζαμπα πηγα κ γω ακομα κ σε οφθαλμιατρο γιατι ενοιωθα ενοχληση στο ματι μου ειπε οτι ειναι απτο ανχος γιατι στεγνωνει !!το πιστευεις;;πρεπει να πεις στον εαυτο σου οτι κ να συμβει πλεον στη ζωη δε με νοιαζει αρκει ναμαι εγω καλα να μη σε νοιαζει τιποτα εκτος απτην ηρεμια σου κ θα περασει και να ξερεις οτι επειδη ο οργανισμος θυμαται δε θα το ξαναπαθεις ποτε ξανα καλο κουραγιο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    [QUOTE=μανμαν;532183]φιλε μου εγω ειχα πονους πλακωμα στο στηθος απτον ανχος κ τη πιεση κ με ταλαιπωρησε μηνες εκει που καθομουν η με το που ξυπνουσα με πιανε λες κ περιμενε να χτυπησει καρτα και κρατουσε ωρες σε καταλαβαινω απολυτα ειναι φρικη το ξεπερασα αν και εμεινε το ανχος κ ο πανικος καρδιολογο μηπας τζαμπα πηγα κ γω ακομα κ σε οφθαλμιατρο γιατι ενοιωθα ενοχληση στο ματι μου ειπε οτι ειναι απτο ανχος γιατι στεγνωνει !!το πιστευεις;;πρεπει να πεις στον εαυτο σου οτι κ να συμβει πλεον στη ζωη δε με νοιαζει αρκει ναμαι εγω καλα να μη σε νοιαζει τιποτα εκτος απτην ηρεμια σου κ θα περασει και να ξερεις οτι επειδη ο οργανισμος θυμαται δε θα το ξαναπαθεις ποτε ξανα καλο κουραγιο[

    Και μένα με πονάει το μάτι απο πριν ξεκινήσουν όλα αυτά και θεώρησα οτι κάθομαι πολύ ώρα σε τηλεόραση κτλ. πήγα καρδιολόγο λόγω της πρόπτωσης που έχω, με έχει πάρει από κάτω.. φαντάζομαι θυμάσαι πως είναι, έκανες κάτι συγκεκριμένο ζήτησες βοήθεια ή απλά είπες α στο καλό.. και πέρασε ο καιρος??

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    somewhere over the rainbow
    Posts
    28
    εγώ σκέφτηκα μήπως είναι κρίση πανικού.. από συσσωρευμένο άγχος και στεναχώρια.. μήπως αγχώθηκες πολύ τον τελευταίο καιρό ή μήπως στεναχωρήθηκες πολύ για κάτι και δεν είχες χρόνο να το αντιμετωπίσεις..
    Καταρχάς έκανες πολύ καλά και πήγες εξαρχής σε καρδιολόγο κι οφθαλμίατρο! αν όντως είναι κρίση πανικού, γιατί δε θέλω με τίποτα να σε πάρω στο λαιμό μου καθώς δεν είμαι ειδικός, καλό θα είναι να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις εξαρχής και να κάνεις πράγματα που σε γεμίζουν και σ ευχαριστούν, και μετά αν δεις ότι αυτά τα συμπτώματα δεν φεύγουν, να δεις έναν καλό ειδικό για να σε συμβουλεύσει εγώ αυτό θα έκανα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    104
    [QUOTE=dcat;532194]
    Quote Originally Posted by μανμαν View Post
    φιλε μου εγω ειχα πονους πλακωμα στο στηθος απτον ανχος κ τη πιεση κ με ταλαιπωρησε μηνες εκει που καθομουν η με το που ξυπνουσα με πιανε λες κ περιμενε να χτυπησει καρτα και κρατουσε ωρες σε καταλαβαινω απολυτα ειναι φρικη το ξεπερασα αν και εμεινε το ανχος κ ο πανικος καρδιολογο μηπας τζαμπα πηγα κ γω ακομα κ σε οφθαλμιατρο γιατι ενοιωθα ενοχληση στο ματι μου ειπε οτι ειναι απτο ανχος γιατι στεγνωνει !!το πιστευεις;;πρεπει να πεις στον εαυτο σου οτι κ να συμβει πλεον στη ζωη δε με νοιαζει αρκει ναμαι εγω καλα να μη σε νοιαζει τιποτα εκτος απτην ηρεμια σου κ θα περασει και να ξερεις οτι επειδη ο οργανισμος θυμαται δε θα το ξαναπαθεις ποτε ξανα καλο κουραγιο[

    Και μένα με πονάει το μάτι απο πριν ξεκινήσουν όλα αυτά και θεώρησα οτι κάθομαι πολύ ώρα σε τηλεόραση κτλ. πήγα καρδιολόγο λόγω της πρόπτωσης που έχω, με έχει πάρει από κάτω.. φαντάζομαι θυμάσαι πως είναι, έκανες κάτι συγκεκριμένο ζήτησες βοήθεια ή απλά είπες α στο καλό.. και πέρασε ο καιρος??
    Θα θυμαμαι για ολη μου τι ζωη τη φρικη που περασα με το πλακωμα δεν αντεχεται σηκωθηκα μια μερα κ ειπα αν περασει μια μερα χωρις να το νοιωσω η μια θα γινουν 2 οι 2 μια βδομαδα εριξα κ μερικα μεθυσια να το ξεχασω κ ετσι κιεγινε βεβαια ξαναχα ανχος αλλα ο οργανισμος θυμαται κ δε το ξανανοιωσα κ ουτε θελω ποτε ακομα κιαν χρειαστει να μαλωσω με ολο το κοσμο η να γινω αγενης δε με νοιαζει πλεον εγω δε θα το ξανανοιωσω αυτο το πραμα μοιαζει με κολαση

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    [QUOTE=μανμαν;532239]
    Quote Originally Posted by dcat View Post

    Θα θυμαμαι για ολη μου τι ζωη τη φρικη που περασα με το πλακωμα δεν αντεχεται σηκωθηκα μια μερα κ ειπα αν περασει μια μερα χωρις να το νοιωσω η μια θα γινουν 2 οι 2 μια βδομαδα εριξα κ μερικα μεθυσια να το ξεχασω κ ετσι κιεγινε βεβαια ξαναχα ανχος αλλα ο οργανισμος θυμαται κ δε το ξανανοιωσα κ ουτε θελω ποτε ακομα κιαν χρειαστει να μαλωσω με ολο το κοσμο η να γινω αγενης δε με νοιαζει πλεον εγω δε θα το ξανανοιωσω αυτο το πραμα μοιαζει με κολαση
    Μόνο πλάκωμα και το μάτι είχες????

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    104
    [QUOTE=dcat;532243]
    Quote Originally Posted by μανμαν View Post

    Μόνο πλάκωμα και το μάτι είχες????
    Πλακωμα σα να καθεται καποιος πανω στο στηθος μου μετα ολα ηταν ανουσια μπροστα σε τετοιο πραμα ποιο ματι κ ποιο ανχος δεν το αντεχα αλλα δε ξερω σε τι βαθμο το περνας σε μενα ηταν ανυποφορο οταν ομως με πιανε ε
    πσκιαζε τα παντα

Similar Threads

  1. Εκτακτες συστολες - ταχυκαρδιες δεν μπορώ να βρω λύση ειναι το αγχος η όχι ;;
    By Alex89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 307
    Last Post: 02-08-2022, 17:29
  2. ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ-ΠΑΝΙΚΟΣ!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 28-12-2011, 12:55
  3. ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ...ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΕΜΦΡΑΓΜΑ!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 29-11-2011, 13:04
  4. πονος στο στηθος, αισθημα πως θα πεθανω.
    By pas75 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-09-2011, 18:24
  5. ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ
    By saer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-05-2011, 11:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •