Σκέφτομαι πόσο βλαμένη ήμουνα στην ζωή μου και τι τεράστια λάθη έκανα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776

    Σκέφτομαι πόσο βλαμένη ήμουνα στην ζωή μου και τι τεράστια λάθη έκανα...

    Σκέφτομαι πόσο ηλίθια ήμουνα στην ζωή μου και τι τεράστια λάθη έκανα που μου κατάστρεψαν το μέλλον μου. Στα 18 μου με ήθελε να με παντρευτεί ένας αστυνομικός τα είχε κανονίσει όλα αφού όταν τον ρώτησαν τι γίνεται μαζί μου αυτός απάντησε σύντομα θα ακούσετε καμπάνες δλδ θα με παντρευότανε σύντομα και εγώ τον παράτησα για έναν αλήτη που τότε ήμουνα ερωτευμένη τον λέω αλήτη γιατί δεν με παντρεύτηκε και με κορόιδευε. Τώρα θα είχα τα παιδιά μου και μεγάλα παιδιά και θα ήμουνα ευτυχισμένη. Τι ζώο που είμαι τι βλήμα και έμεινα γεροντοκόρη. Εσείς τι λέτε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Eμεις λεμε να ξεκολλησεις απο το παρελθον.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Eμεις λεμε να ξεκολλησεις απο το παρελθον.
    Ναι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω τα λάθη που έκανα....

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    34
    Εγώ λέω πως έζησες και καλά έκανες.
    Έκανες τις επιλογές σου και θα έπρεπε να ήσουν περήφανη για αυτές.
    Στα 18 σε ήθελε ένας μπάτσος ... και; Θα είχες παιδιά και;
    Νιώθεις κενή μα αυτά σου τα κενά δεν θα στα γέμιζαν παιδιά και ένας μπάτσος, τον οποίο ήθελες να παρατήσεις.
    Βρες τον άνθρωπό σου...
    Κάπου εκεί έξω είναι.
    Ζήσε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Τα λάθη είναι για να μαθαίνουμε πόσο χρονών είσαι τώρα και θεωρείς ότι χάλασες τη ζωή σου?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Quote Originally Posted by dcat View Post
    Τα λάθη είναι για να μαθαίνουμε πόσο χρονών είσαι τώρα και θεωρείς ότι χάλασες τη ζωή σου?
    39 είμαι...

    ανύπαντρη, γεροντοκόρη και δεν μετράω ως γκόμενα πλέον και μου είναι δύσκολο να βρω κάποιον να παντρευτώ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αυτον που σου ειχα προτεινει δε τον ηθελες ομως. Ο ενας σου βρωμαει ο αλλος σου ξυνιζει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    39 δεν είσαι και μεγάλη άλλοι παντρεύονται και στα 60, δε λέω να κάνεις αυτό βέβαια. Διακρίνω νομίζω πως δεν αγαπάς τον εαυτό. Αγάπησε τον λίγο και όλα θα φτιάξουν πιστέυω γιατί θεωρώ πως όταν προσέχουμε τον εαυτό μας τότε μας προσέχουν και οι άλλοι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Αυτον που σου ειχα προτεινει δε τον ηθελες ομως. Ο ενας σου βρωμαει ο αλλος σου ξυνιζει.

    Ε εντάξει δεν ήτανε κάτι σοβαρό νομίζω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    Μα τι γίνεται εδώ μέσα; e-προξενιά;

    Λοιπόν δελφίνι στα 18 δεν ήσουν βλαμμένη. Ξέρεις τι ήσουν; 18 ήσουν. Αν ήταν σε αυτή την ηλικία να έχεις παντρευτεί έναν "μπάτσο" και να έχεις κάνει παιδιά τότε μάλλον θα έλεγα ότι στα 18 ήσουν βλαμμένη.
    Ότι απόφαση παίρνουμε στην ζωή μας συνήθως (9 στις 10 φορές) το μετανιώνουμε. Μην χολοσκάς!
    Θέλω απλά να ελπίζω σε κάτι...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Καταρχας που ξερεις οτι θα κανατε παιδια, μπορει να μην τα βρησκατε στην πορεια με την συγκατοικηση και να χωριζατε αλλα και να εκανες παιδια νομιζεις οτι θα σουν και απαραιτητα ευτυχισμενη? Προβληματα δεν θα μπορουσες να χεις κι εκει?Επισης γιατι τοση μανια να κανεις παιδια και να παντρευτεις νομιζεις πως θα σε κανει περισσοτερο εξυπνη οπως εγραψες σε αλλα θεματα σου?Φτιαξε τον εαυτο σου αλλα καντο για σενα για να νιωσεις καλυτερα!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Quote Originally Posted by Anakin View Post
    Καταρχας που ξερεις οτι θα κανατε παιδια, μπορει να μην τα βρησκατε στην πορεια με την συγκατοικηση και να χωριζατε αλλα και να εκανες παιδια νομιζεις οτι θα σουν και απαραιτητα ευτυχισμενη? Προβληματα δεν θα μπορουσες να χεις κι εκει?Επισης γιατι τοση μανια να κανεις παιδια και να παντρευτεις νομιζεις πως θα σε κανει περισσοτερο εξυπνη οπως εγραψες σε αλλα θεματα σου?Φτιαξε τον εαυτο σου αλλα καντο για σενα για να νιωσεις καλυτερα!

    Όχι αλλά θα εκπλήρωνα έναν στόχο ζωής έναν σκοπό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    υπερβολικη εισαι. το μονο που χρειαζεται ειναι να εχεις καλες κοινωνικες σχεσεις για να βρεις καποιον που θα σου ταιριαζει

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    μονο εσυ εκανες λαθη ?ολοι κανουμε δυστυχως . καλο ειναι ομως για μια γυναικα να μην αφηνει το θεμα γαμος -αν την ενδιαφερει φυσικα-να πολυχρονισει . γιατι οντως οσο περνανε τα χρονια ειναι πολυ δυσκολο να βρει ταιρι .

  15. #15
    Δελφίνι μου έτσι έλεγε και μία φίλη, που είχε ένα αποτυγχημένο αρραβώνα και μετά από πολλά χρόνια παντρεύτηκε έναν κούκλο και πολύ καλό άνθρωπο στα 42, εκείνος 43. Μετά από μερικούς μήνες σχέση έμεινε έγκυος και παντρεύτηκε 6 μηνών έγκυος και έκανε και διδυμάκια. Τώρα είναι τριών ετών τα πιτσιρίκια της και είναι πολύ ευτυχισμένη. Τζάμπα το μαράζι των γονιών της και η στεναχώρια τους τόσα χρόνια οτι δεν θα κάνει ποτέ οικογένεια. Γι αυτό μην στεναχωριέσαι. Εύχομαι να βρεις τον άνθρωπο που θα σε κάνει ευτυχισμένη, αυτό έχει σημασία, τίποτε άλλο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πόσο ζυγίζει η ζωή και πόσο η αγάπη;
    By Κύκνος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 52
    Last Post: 08-12-2012, 15:19
  2. δεν ημουν ετσι... ποσο λυπαμαι.. ποσο φοβαμαι... Ποσο...
    By darsel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 28-08-2012, 22:57
  3. κοινα γραμματικα λαθη
    By Lou! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 52
    Last Post: 10-10-2010, 15:22
  4. διορθώνονται τα λάθη;
    By dilias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 82
    Last Post: 04-02-2009, 01:05
  5. τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2008, 06:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •