XANAX - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63

Thread: XANAX

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δε νομιζω οτι καπιος ειναι σε θεση να πει αν ενα φαρμακο ειναι καλυτερο η χειροτερο εκτος αν εχει ασχοληθει με τη χημεια η ειναι χημικος.
    αφου ο ανθρωπος δε καταφερε να φτιαξει φαρμακο χωρις παρενεργειες αυτο σημαινει οτι δε καταφερε να αποδιξει οτι μπορει να γινει θεος.
    Ή είναι γιατρός και έχει εμπειρία στην φαρμακολογία :)
    real eyes realise real lies

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Ίσχυει ότι πλέον συγκαταλέγεται στα ναρκωτικά και το βρίσκεις όπως ακριβώς βρίσκεις "χόρτο" ή κόκα στα ίδια στέκια από τα ίδια χέρια και μάλιστα έμαθα και τιμές. Πάει περίπου 2€/το χάπι... Βέβαια αυτά παίζουν πιθανόν όπως και στο χόρτο...

    Βέβαια υπάρχουν ψυχίατροι που σου γράφουν άνετα κανα 2 κουτιά οπότε πιο πολύ συμφέρει να πας ιδιωτικά σε έναν ψυχίατρο και να δώσεις ένα 50άρι (και πολύ λεώ) για συνταγή...

    Το zanax όπως και όλα τα βένζο είναι για τις δύσκολες ώρες. Όταν σε πιάσει το αντικαταθλιπτικό και όταν βρεις ποιο σε πιάνει δεν χρειάζεσαι λεξοτανιλ.
    Εμένα πχ μου πήγε πολύ το ρεμερόν (για οσο δουλεψει τελοσπάντων) και όταν το παίρνω είμαι λες και πήρα ζάναξ πολύ κατασταλτικό...

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by white View Post
    Ή είναι γιατρός και έχει εμπειρία στην φαρμακολογία :)
    κ παλι η αντιδραση καπιου στα χημικα ειναι απροβλεπτη μπορει να εχει αλεργια ακομα κ σε μια ασπιρινη.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    Μάρκο πραγματικά βγάζεις μια απίστευτη κακία που δείχνει πως τα ψυχολογικά που έχεις εσύ είναι χειρότερα και από τα δικά μας.
    Δείχνει πως ή έχεις υποστεί bullying/εκφοβισμό/τραμπουκισμό ή ήσουν το παιδί της φάπας ή σε παντοφλιάζει ο-η σύντροφός σου ή και όλα μαζί.

    Σε κάθε περίπτωση εξακολουθείς να είσαι γραμμένος και να ασχολείσαι σε ένα φόρουμ με κοπρίτες/ηλίθιους/άρρωστους άρα μάλλον η ζωή σου δεν έχει και τόσο ενδιαφέρον.
    Διαβάζεις τι γράφει ο καθένας αναλυτικά και απαντάς σωστά και οργανωμένα που σημαίνει αν μη τι άλλο πως αφιερώνεις χρόνο για να πονέσεις τον άλλον εκεί που πονάει.

    Έντονα κόμπλεξ που προσπαθείς να βγάλεις στους πιο αδύναμους ύπο την προστασία του ίντερνετ.
    Θύμα που προσπαθεί να γίνει θύτης...

    Τι έχεις ακριβώς;
    Είσαι γκει; Είσαι μικρόψωλος και δε σου κάθονται οι γκόμενες; Είσαι κοντός και χοντρός; Ήσουν το παιδί της φάπας; Σε παντοφλιάζουν;
    Εν πάση περιπτώση σε λυπάμαι γιατί στο μυαλό σου γίνεται μεγαλύτερη ταραχή από το δικό μας.

    Γιατί εγώ και άλλα μέλη μπορεί να ξενυχτάμε στο φόρουμ προσπαθώντας να λύσουμε τα θέματα μας αλλά συγγνώμη που στο λέω γιατί πληγώνει έχουμε αληθινούς φίλους.
    Μπορεί λίγους αλλά τους έχουμε.
    Έχουμε συγγενείς που μας αγαπάνε ασχέτως αν αποφασίζουμε να μη μοιραστούμε το πρόβλημα μας μαζί τους.
    Έχουμε βγάλει πανεπιστήμια και ΤΕΙ και έχουμε εργαστεί.
    Και τα προβλήματα μας είναι περισσότερο οργανικά-βιολογικά.

    Ενώ εσύ παιδί μου δείχνεις πιο μπερδεμένος από όλους και όλος αυτός ο θυμός και το μίσος που βγάζεις ουσιαστικά τον βγάζεις προς τον εαυτό σου.
    Έχεις γεμίσει μαυρίλα μίσος και εκδικιτικότητα για άτομα και για τον εαυτό σου και δεν μπορείς να τα εξωτερικεύσεις πουθενά αλλού....

    Χτυπιέσαι μόνος μέσα στο σπίτι.
    Μήπως αυτοτραυματίζεσαι κιόλας;
    Και σίγουρα είσαι και αυτοκτονικός κατά διαστήματα...

    Θα μπορούσες βέβαια να είσαι και σε φάση μανίας...

    Εν πάση περιπτώση δεν ξέρω καλά τα του διαδικτύου οπότε αν μπορείτε κάντε στο παλικάρι ένα μπαν βάση ip αν είναι αυτό εφικτό...
    Παναγιωτάκη μην κλαις και μην τρέμεις αγόρι μου, δεν είμαι ο μπαμπούλας που θα σε φάει. Λυπάμαι που αναγκάστηκες να πάρεις διπλή δόση ψυχοφαρμάκων εξαιτίας μου, αλλά έπρεπε να μάθεις την αλήθεια πριν πεθάνεις.
    Επίσης μην καταναλώνεις την ελάχιστη φαιά ουσία που σου έχει απομείνει από τα νευροντίν και τα ρεμερόν, αλλά 2 τέτοια μηνύματα να σκεφτείς και θα βγει off για πάντα το νευρικό σου σύστημα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Βεβαιως και το οποιο φάρμακο έχει διαφορετική επίδραση στον καθένα.Το πρώτο πράγμα που θα κάνει ένας ψυχίατρος πριν ξεκινήσει αγωγή είναι οι μικροβιολογικές εξετάσεις.Καταρχην πρέπει να αποκλειστουν οι παθολογικές αιτίες για να βγει διάγνωση για ψυχική ασθένεια.Απλά το xanax είναι πιο καινούργιο.Τα νέα φάρμακα έρχονται για να αντικαταστήσουν άλλα που έιχαν μικρότερη αποτελεσματικότητα με περισσότερες παρενέργειες.Πολλά παλιά αντικαταθλιπτικά δεν κυκλοφορούν καν στο εξωτερικό αλλά στην Ελλάδα συνεχίζει να τα παίρνει ο κόσμος είτε γιατί ο γιατρός δεν ειναι πληροφορημένος και συνεχίζει να τα δίνει είτε γιατί "το πήρε ο ξάδερφος μου,άρα αυτό θα πάρω και εγώ".

    υ.γ Mάρκο δεν είπα τίποτα μέχρι τώρα αλλά αν συνεχίσεις σύντομα θα σου χτυπήσει την πόρτα η δίωξη ηλ.εγκλήματος. Αρκετά.
    real eyes realise real lies

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Eπειδη τυχαινει να εχω δει αρκετα ντοκυμαντερ με dealers με καλυμενα τα προσωπα τους , δινοντας ' συνεντευξη ' , συγκαταλεγουν αναμεσα στην πραματεια τους , ηρωινη , κοκαινη , κρυσταλ μεθ , κλπ, τα περιφημα XANAX !! τα οποια επισης εχω δει , παλι σε ντοκυμαντερς , να εχουν την τιμητικη τους , στις Αμερικανικες φυλακες !! λοιπον , μην μου λετε οτι ειναι ενα καλο φαρμακο , ειναι ενα νομιμο ναρκωτικο .
    Και το λεω αυτο ως παθων , διοτι χαρη σεναν ' γιατρο ' , εθιστηκα σε αυτα , ειχα φτασει να παιρνω 10mg την ημερα ( επι χρονια ) , και τωρα ειμαι στα 7mg , και δυσκολευομαι τρομερα να τα μειωσω , ενω το αλκοολ , το εκοψα πολυ πιο ευκολα .
    Συν το οτι ειναι υποπτα για υποτροπη καταθλιψης .
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης
    Last edited by Mriya; 15-04-2015 at 12:36.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Eιναι οι υπνωτισμένοι υποβολιμαίοι;Τουλαχιστον βγάλε το μίσος σου με λέξεις που ξέρεις την σημασία τους.Εχεις μπερδεψει κλινικά νεκρους,εγκεφαλική αλλοίωση,νευρικά συστήματα,εγκεφαλικά κύτταρα...εσύ κι αν παπαγαλίζεις...Οκ εμείς θα αφήσουμε τα εγκεφαλικά κύτταρά μας να "ανασάνουν" εσύ πάντως επισκέψου αν όχι έναν γιατρό τουλάχιστον έναν οικο ανοχής να σου φύγει η τσίτα.
    real eyes realise real lies

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Μου εγραψε ο ιατρος Xanax σε δοση 0,25 το πρωι και 0,25 το βραδυ.
    Επειδη ξερω τι διαολος ειναι το Xanax αλλα και γενικοτερα οι βενζοδιαζεπινες, επαιρνα Xanax οποτε χρειαζοταν (για κοινωνικη φοβια), συνηθως 1 x 1mg την εβδομαδα. Δραση σε σχετικα αδειο στομαχι μεσα σε 20 λεπτα. Απαλευτη υπνηλια που φαινοταν στα ματια. Αν το συνδιαζα με καφε ειχε καλυτερα αποτελεσματα αλλα το Xanax τουλαχιστο σε μενα εμφανιζε τα εξης :
    Μετα απο 3 ωρες παιρνουσε πληρως η δραση και το αγχος γινοταν πολυ πιο τρομερο μετα.
    Δευτερον, παντα μου εμφανιζε μετρια καταθλιψη μερικες ωρες αφου περνουσε η δραση (σημειωτεον πως εχει αντικαταθλιπτικες ιδιοτητες και αν εχεις καταθλιψη οταν το παιρνεις εξαφανιζεται για οσο δρα και σταματα τις σκεψεις)
    αλλα την τελευταια φορα παραεγινε το κακο (με 1,5mg) και το κοψα μαχαιρι. Μου προκαλεσε πολυ μιζερη καταθλιψη-μελαγχολια σε σημειο που ηθελα να αυτοκτονησω γιατι οτιδηποτε σκεφτομουν μου φαινοταν αδυνατο, ειχα αισθηματα αναξιοτητας, δεν εχω καμια ελπιδα για νορμαλ ζωη κτλ. 2 μερες μετα συνηλθα πληρως και εβλεπα τα πραγματα πιο λογικα.
    Το αλλαξα τελικα με Clonotril στα 2-3mg ανα περιπτωση και ανακαλυψα πως δουλευει καλυτερα και κραταει κανα 7ωρο η δραση του. Το Xanax οσο γρηγορα αποροφαται, αποβαλεται με ταχυτατους ρυθμους με αποτελεσματα το συναισθημα και η διαθεση να αλλαζουν γρηγορα και να τρελαινεται ο οργανισμος. Εξου και ο εθισμος.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    116
    Ρε παιδιά έχετε κι'εσεις επίμονο καθημερινό και έντονο άγχος?σας κατακλύζουν φοβιες τύπου μη πάθετε κάτι εσείς η οι δικοί σας?εμένα μου έχει δώσει zoloft και το παίρνω εδώ και 2 μήνες και κάτι.η μόνη βελτίωση είναι στη διάθεσή μου αλλά όχι στις κρίσεις άγχους.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by MARO_86 View Post
    Ρε παιδιά έχετε κι'εσεις επίμονο καθημερινό και έντονο άγχος?σας κατακλύζουν φοβιες τύπου μη πάθετε κάτι εσείς η οι δικοί σας?
    Καθημερινο ναι αλλα οχι μονιμως εντονο.. Αναλογα την ψυχολογια και αναλογα την μερα .. Δεν εννοω αν ειναι Δευτερα ή Τεταρτη ,αλλα το πως θα τσουλησει.
    Νομιζω ο τροπος ζωης και οι συνθηκες της οταν δεν ειναι πολυ ευνοικες κανουν το προβλημα πιο εντονο.
    Παντως για να πω την αληθεια εγω ανησυχω πιο πολυ για τους αλλους ειδικα οταν υπαρχει βαση σε αυτο ,δλδ τους συμβαινουν πραγματα ασχημα.. Υγειας θεματα. Εκει με παιρνει η κατηφορα.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ενιωθες ετσι και πριν κανεις παιδι;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    116
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ενιωθες ετσι και πριν κανεις παιδι;
    kerasi γενικα ειμαι πολυ αγχωδης αλλα οχι τοσο αγχος πριν κανω παιδι...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Quote Originally Posted by MARO_86 View Post
    Ρε παιδιά έχετε κι'εσεις επίμονο καθημερινό και έντονο άγχος?σας κατακλύζουν φοβιες τύπου μη πάθετε κάτι εσείς η οι δικοί σας?εμένα μου έχει δώσει zoloft και το παίρνω εδώ και 2 μήνες και κάτι.η μόνη βελτίωση είναι στη διάθεσή μου αλλά όχι στις κρίσεις άγχους.
    Εγώ είχα καθημερινό έντονο και συνεχές άγχος χωρίς καν προφανή αιτία. Αγχωνόμουν 24/24ώρο και για τα πάντα. Χτυπούσε τηλέφωνο και ανέβαζα παλμούς αγχωνόμουν πως κάτι κακό θα ακούσω ή είναι για το κακό μου και δε το σήκωνα καν. Μου έπεφτε η πίεση ζαλιζόμου. Από απλά πράγματα. Δεν κοιμόμουν ολη την νύχτα από αγχώδεις σκέψεις...
    Πανικός εν ολίγης.

    Και εμένα το πρώτο αντικαταθλιπτικό που με έδωσαν (σιπραλεξ) βοήθησε στην κατάθλιψη πάρα πολύ αλλά ελάχιστα στο άγχος.
    Θέλει πολύ δουλειά το άγχος και ψάξιμο πιο φάρμακο θα σου κάτσει. Εγώ την ψιλιάστικα΄ότι θέλω κάτι κατασταλτικό και της ζήτησα ρεμερόν.

    Τώρα με σιπραλέξ (φουλ δόση), ρεμερόν (μισή δόση που φέρνει αρκετή καταστολή) και νευροντίν πρωί και μεσημέρι (δεν θεωρείται ούτε δόση έναρξης) που είναι αντιεπιλιπτικό αλλά άτυπα δίνεται για γενικευμένη αγχώδη και απλά μου έχει θολώσει το άγχος. Δηλαδή είναι γενικευμένο πάλι αλλά δεν μπορεί να χτυπήσει ταβάνι.

    Δηλαδή ΟΚ θα κάνω πράγματα που με αγχώνουν (δε θα τα αποφύγω) και θα αγχωθώ αλλά δεν θα πάθω κρίση πανικού ούτε θα φρικάρω εντελώς. Αυτό βοηθάει ώστε να εκπαιδευτεί και ο εγκέφαλος μου ότι συγκεκριμένες καταστάσεις είναι ΟΚ και να σταματήσει να τις συνδέει υποσυνείδητα με κίνδυνο...

    Τουλαχιστον πλέον κοιμάμαι σαν μωρό το βράδυ (την ώρα που παίρνω το ρεμερόν) και δε σκέφτομαι τίποτα. Δεν μπορώ είναι λες και το μυαλό κουράστηκε και θέλει να κοιμηθεί.
    Δεν έχω κοιμηθεί ποτέ έτσι. Πάντα πάλευα να κοιμηθώ επι 1-2 ώρες λόγω σκέψεων και κοιμόμουν ΄χαλια...

    Αλλά μέσα στην μέρα ΟΚ θέλει δουλειά.

    Η γυμναστική βοηθάει πολύ και βιολογικά ως γυμναστική αλλά και επειδή ένα όμορφο σώμα σε κάνει να νιώθεις αυτοπεποίθηση.

    Αν και εγώ μαζί με όλα αυτά έχω στραφεί λίγο και στην εκκλησία βρίσκοντας φυσικά έναν ιερέα που δεν θεωρεί τα χάπια διαβολικά σκευάσματα και ότι ο καταθλιπτικός είναι καταθλιπτικός επειδή είναι μακριά από τον Θεό και δεν τον εμπιστεύεται (που ίσως ίσως ισχύει εν μέρη γιατί έχω την τάση να τα ελέγχω όλα και δεν αφήνομαι)...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Εχοντας επισκευθεί εναν απ τους καλύτερους γιατρούς ψυχιατρικής, και εναν καθηγητή φαρμακολογίας -τομεα ψυχιατρικής, εχω να πώ τα εξής.
    Η αλπραζολάμη (ζαναχ) είναι μία απ τις καλύτερες ουσίες για την αντιμετωπιση της διαταραχής πανικού,και εξαιρετικό φαρμακο.
    Η κοκκινη γραμμή στις βενζοδιαζεπίνες δεν τις κατατάσσουν στα ναρκωτικά( ελεος με την αμάθεια σ αυτη τη χωρα) είναι για τον περιορισμό στο εμπόριο ανεξελεγκτα, ειδικα απ τους τοξικομανείς που καταπίνουν χουφτες για να σκεπάσουν τα στερητικά συμπτώματα της ηρωίνης.ΟΧΙ γιατί ειναι ναρκωτικά ,απλά καταστέλλει σε τεράστιες δοσεις και γι αυτους λειτουργει σαν παυσίπονο.

    Και απ αυτους που το παίρνουν σε ΑΣΧΕΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΕΣ ΔΟΣΟΛΟΓΙΕΣ για να τους ερθει μαστούρα και ειδικά οι ανήλικοι.
    Είναι φαρμακο και όχι παιχνίδι λοιπόν, και με τη σωστή χρήση και καθοδήγηση απο ειδικό δεν ερχεται καμμία εξάρτηση και κανένας εθισμός(στα 14 χρονια που το χορηγει γιατρος μου σε καμμία περίπτωση δεν είχε περιπτωση εξάρτησης), και όπου χρειάστηκε με σταδιακή μείωση κοπηκε μια χαρά,ή το άλλαξε με άλλο φαρμακο.
    Επαναλαμβάνω υπάρχει γνωστικό πεδίο πανω στην αμάθεια ή και την ημιμάθεια στο 70% των μυθων που κυκλοφορουν αποι κάποιους εντελώς ημιμαθείς.
    Ολα τα φαρμακα κοβονται σταδιακά ,και οταν δεν εχουν λυθεί οι αιτίες επανέρχονται τα συμπτώματα, πολλοί άνθρωποι δεν μπορούν να κοψουν τ αντικαταθλιπτικά γιατί υποτροπιάζουν, εκεί λοιπόν δεν υπάρχει εξάρτηση?? Ακόμα και για δεκαετίες τα παίρνουν!
    Πολλοί επίσης αναγκάζονται και παίρνουν χρονια αντυπερτασική αγωγή η και φάρμακα για το σακχαρο, το στομάχι εφόρου ζωής αλλά εκεί δεν γίνεται λογος για εξάρτηση ενώ είναι απαραίτητα ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, και ακόμα και κεί γίνεται σταδιακή μείωση ωστε να επανέρχεται ο οργανισμός!
    Η μέση θεραπευτική δοσολογία του XANAX είναι 2 μιλιγκράμ .
    Επίσης και το αλκοόλ σε σωστές δοσολογίες είναι ευεργετικό, σε μεγάλες καταστροφή, αρα η ορθή χρήση μεράει.
    Προσωπικά ανα περιοδους με βοηθάει πολύ, το σταματάω ανα διαστήματα, δε μου έχει κάνει κανένα κακό παρα καλό..

    Πρωην κοπέλα μου δεν μπορούσε να σταματήσει το SEROXAT !! μετά απο κανα μήνα υποτροπίαζε άσχημα, και ξανα -μανα τα ίδια με αγωγή.
    Πολλοί μύθοι εχουν καλλιεργηθεί λοιπόν ακόμα κι απ τις εταιρίες γα τους λογους του κοστους 2,20 το κουτάκι ζαναξ, 15,00 τ αντικαταθλιπτικά!
    Ολα τα φαρμακα είναι γα τον τομέα τους, και για σωστή χρήση ,δεν είμαστε γιατροί εμείς ,καλύτερα να συμβουλεύομαστς αυτούς λοιπόν.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Το ζάναξ το ίδιο αναφέρει στις οδηγίες του πως είναι αυστηρά για βραχυχρόνια χρήση που δεν υπερβένει τις 6 βδομάδες σε καμία περίπτωση...
    Σίγουρα η κόκκινη γραμμή εξυπηρετεί ΚΑΙ τους λόγους που αναφέρει ο Μάνος.
    Και τι σημαίνει στην τελική ναρκωτικό; Από το ναρκώνω. Καταστέλλω. Αυτό δεν κάνει το ζάναξ; Ναρκώνει το κεντρικό νευρικό σύστημα. Άρα ετυμολογικά ναρκωτικό είναι.
    Όπως και όλα τα ψυχοφάρμακα. Άλλωστε ο επίσημος όρος είναι "φάρμακα δρώντα στο κεντρικό νευρικό σύστημα". Και στον αγχωτικό τι κάνουν; Καταστολή του ΚΝΣ.
    Άρα ναρκωτικά είναι και αυτά.

    Δεν κοροιδεύω τον εαυτό μου. Ακόμα και το ρεμερόν ναρκωτικό είναι. Ετυμολογικά τουλάχιστον.
    Αυτό που διαφοροποιεί τα ναρκωτικά από τα "ναρκωτικά" είναι ο τρόπος και ο σκοπός της χρήσης...

    Εγώ δηλώνω "εθισμένος" στα αντικαταθλιπτικά καθώς εντάσσομαι στην κατηγορία της εφ όρου χρήσης σύμφωνα με όσους ψυχιάτρους έχω επισκεφτεί.
    Θα τα παίρνω για πάντα γιατί όποτε τα κόβω κάνω υποτροπή.

    Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως εγώ σε 2-3 χρόνια δε θα κάνω προσπάθεια διακοπής ;-)

    Μη γελιόμαστε και μεταξύ μας ρε παιδιά.
    Το ζάναξ είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΟΛΟΣΣΙΑΊΟ εργαλείο στα χέρια ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ.
    Και δυστυχώς λίγοι γιατροί ξέρουν στα αλήθεια να το χρησιμοποιούν...

    Όταν με λέει ο άλλος πάρε το για 3 μήνες μέχρι να σε πιάσει το σιπραλεξ (που με έπιασε στους 2 μήνες) και μετά θα κάνουμε προσπάθεια διακοπής και μου πετάει στην ψύχρα τον όρο "προσπάθεια διακοπής" λες και έχω ήδη εθιστεί πριν καλά καλά τα πάρω ε ξέρω ότι αυτός ο γιατρός δεν ξέρει να χρησιμοποιεί ζάναξ.

    Το ζάναξ εργαλείο επίσης και σε χέρια ψυχολόγων ψυχοθεραπευτών αν συνεργάζονται με ψυχίατρο για συνταγογράφηση του καθώς αποτελεί εργαλείο στην προσπάθεια έκθεσης του ασθενούς σε φοβίες και φοβικές καταστάσεις...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. xanax
    By ferro in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 29-06-2016, 15:59
  2. 16 xanax per day!!!
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 01-09-2011, 15:29
  3. xanax
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-2010, 14:17
  4. xanax
    By positivecreep21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2009, 15:19
  5. Xanax
    By Thinker in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-06-2009, 12:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •