υψος ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66

Thread: υψος ...

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257

    υψος ...

    το ξερω δεν ειναι τοσο σοβαρο το προβλημα μου(δεν ξερω αν θα επρεπε εδω να το ποσταρω) αλλα θα ηθελα να ξερω αμα το χει καποιος αλλος η αν εχετε ακουσει κατι τετοιο ξανα, το προβλημα μου εινα το εξης δεν ειμαι ευχαριστημενος με το υψος μου και αυτο ειχε ως συνεπεια να μετριεμαι 2-3 φορες την ημερα καθημερινα ομως για πολυ καιρο και ψαχνωντας τροπους για να ψηλωσω και να νιωθω στεναχωρια και απογοητευση για το υψος μου.... βεβαια τωρα το εχω κοψει λιγο αλλα παλι ωρες ωρες παω και μετριεμαι να δω μπας και παρω εχω παρει κανεναν ποντο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Και ποσο βγαζει το μετημα?

  3. #3
    να το αποδεκτείς! δεν μπορεις να κανεις διαφορετικα, δεν είναι κατι που αλλάζει. ουτε περιττα κιλά ειναι ουτε προβληματα χαρακτηρα οπου μπορει να υπάρξει αλλαγή. αυτο το ύψος σε προίκισε η ζωή, η μη αποδοχή όλο και πιο δυστυχισμένο θα σε κάνει αφού όσο και να ασχολείσαι κανενα νοημα δεν έχει. και μη σε απασχολεί αυτο για σχεση> να βρεις κοπέλα του δικού σου αναστήματος όπως δλδ πρεπει να κανει ο καθενας, τόσο στο ύψος όσο και στα υπόλοιπα, θα χεις ετσι περισσότερες πιθανότητες να εχεις μια ευτυχισμενη σχεση.
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    τι ηλικια εχεις Χρηστο?
    αν θελεις μας λες και το αποτελεσμα της μετρησης.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    18 ειμαι δεν ψιλωνω αλλο.... ε δεν ειμαι κοντος με αντικειμενικα κριτηρια 173 το πρωι και 172 μπορει και 171 αμα ειμαι πολυ κουρασμενος το βραδυ αλλα 172-173 λεω πως ειμαι, κοντος δεν φαινομαι δεν εχω ακουσει ποτε καποιον (εκτος απο καποια μελη της οικογειας μου) να με λεει κοντο... οσο για τις κοπελες δεν πολυ αγχωνομαι γιατι δεν βλεπω πολλες κοπελες πιο ψηλες απο εμενα αλλα θα ηθελα τουλαχιστον να ειμαι 177-178 γιατι φαινεσαι πιο αντρας πιο επιβλητικος(ετσι το εχω συνδεσει εγω τουλαχιστον)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    18 ειμαι δεν ψιλωνω αλλο.... ε δεν ειμαι κοντος με αντικειμενικα κριτηρια 173 το πρωι και 172 μπορει και 171 αμα ειμαι πολυ κουρασμενος το βραδυ αλλα 172-173 λεω πως ειμαι, κοντος δεν φαινομαι δεν εχω ακουσει ποτε καποιον (εκτος απο καποια μελη της οικογειας μου) να με λεει κοντο... οσο για τις κοπελες δεν πολυ αγχωνομαι γιατι δεν βλεπω πολλες κοπελες πιο ψηλες απο εμενα αλλα θα ηθελα τουλαχιστον να ειμαι 177-178 γιατι φαινεσαι πιο αντρας πιο επιβλητικος(ετσι το εχω συνδεσει εγω τουλαχιστον)
    αυτη την μετρηση πρωι-βραδυ, ομολογω, πρωτη φορα την βλεπω :)
    το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι οταν ειμαι κουρασμενη βλεπω πιο χαμηλα στον καθρεφτη του αυτοκινητου, αλλα αυτο μαλλον ειναι επειδη καθομαι σαν τσουβαλι με πατατες οταν κουραζομαι κι οχι επειδη κονταινω :)

    χωρις να θελω να σε κολλησω περισσοτερο στις καθημερινες μετρησεις σου, σαν ανδρας εχεις μια μικρη πιθανοτητα να ψηλωνεις μεχρι τα 23 περιπου, αλλα δεν ειναι και σιγουρο. οι περισσοτεροι στα 18 καπου, σταματουν.

    δεν διαφωνω, ωραιο πραγμα το υψος, αλλα εγω εχω γνωρισει και γυναικες που τους αρεσουν οι κοντυτεροι τους ανδρες!
    αλλα κυριως εχω γνωρισει ΠΟΛΛΕΣ γυναικες που ειχαν δυνατες σχεσεις με κοντους ανδρες, ενω τους αρεσαν οι ψηλοι ;)
    αυτο σημαινει οτι αλλου παιζεται το παιχνιδι των σχεσεων και οχι στο υψος.
    το υψος ειναι ενα απο τα αβανταζ, στο θεμα της εμφανισης. υπαρχουν πολλα αλλα, οπως ενα ωραιο προσωπο, ενα ωραιο και γυμνασμενο σωμα, ενα καλογουστο ντυσιμο.
    βελτιωσε οτι περναει απο το χερι σου, αν κατι επιδεχεται βελτιωσης και ασε το θεμα πισω σου...
    ειναι παρατηρημενο οτι πολλοι μεγαλοι ηγετες στην ιστορια ηταν ιδιαιτερα κοντοι, πραγμα που σημαινει οτι αυτο ισως τους εδινε ενα παραπανω κινητρο να προσπαθησουν και να ξεχωρισουν. και τα καταφεραν!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    σε ευχαριστω για την απαντηση! ο ανθρωπος κατα μεσο ορο κονταινει 2 εκατοστα το βραδυ...εγω δεν καταλαβα ομως εσυ τωρα με θεωρεις κοντο???

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Χρηστο καλημερα! Καταρχην το υψος σου ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ.. που θα ηθελες να φτασεις? το 1,90? Ε, οχι. Να πω οτι ησουν 1,50 η 1,60 να πω ναι δικαολογημενα. Εισαι 18 και εισαι αγορι που σημαινει οτι τα αγορια παιρνουν υψος μεχρι τα 22-23. Το υψος σου μπορει να παραμεινει και ξαφνικα πχ στα 2ο σου να παρεις ποντους. Βγαλε αυτο το κομπλεξ που εχεις. Εμενα δεν μου αρεσουν οι ψηλοι αντρες για παραδειγμα. Το θεωρω αχαρο και στις γυναικες αλλα και στους αντρες. Μου αρεσει το φυσιολογικο υψος..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    σε ευχαριστω για την απαντηση! ο ανθρωπος κατα μεσο ορο κονταινει 2 εκατοστα το βραδυ...εγω δεν καταλαβα ομως εσυ τωρα με θεωρεις κοντο???
    δεν σε θεωρω κοντο.
    απλα δεν σε θεωρω ψηλο.
    "μετριου αναστηματος" που λεμε..
    τι σημασια εχει?
    εμενα μου αρεσουν οι ψηλοι ανδρες ,αλλα μικρη ημουν τρελα ερωτευμενη για 5 χρονια με εναν ανδρα του δικου σου υψους περιπου και μαλιστα χωρις ανταποκριση!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Χρηστο καλημερα! Καταρχην το υψος σου ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ.. που θα ηθελες να φτασεις? το 1,90? Ε, οχι. Να πω οτι ησουν 1,50 η 1,60 να πω ναι δικαολογημενα. Εισαι 18 και εισαι αγορι που σημαινει οτι τα αγορια παιρνουν υψος μεχρι τα 22-23. Το υψος σου μπορει να παραμεινει και ξαφνικα πχ στα 2ο σου να παρεις ποντους. Βγαλε αυτο το κομπλεξ που εχεις. Εμενα δεν μου αρεσουν οι ψηλοι αντρες για παραδειγμα. Το θεωρω αχαρο και στις γυναικες αλλα και στους αντρες. Μου αρεσει το φυσιολογικο υψος..
    οχι δεν θα ηθελα να ειμαι ψηλος 190 ουτε εμενα μου αρεσει, αλλα 5 ποντους πιο ψηλος θα ηθελα μολις κλεισουν οι επιφυσεις ο ανθρωπος δεν ψηλωνει αλλο το εχω ψαξει αρκετα.... δεν ξερω μου εχει γινει σαν εμμονη ασχολουμαι πολυ με το υψος και το ειχα πει σε εναν φιλο μου και μου λεει οτι μου φαινεται σαν ψυχαναγκασμος και ειπα να το γραψω το ξερω δεν ειναι τοσο σοβαρο,το θεμα ειναι οτι δεν θελω να φαινομαι πιο ψηλος(μπορουσα να φοραω μποτες) αλλα να ειμαι αλλα πιο πολυ εχω προβλημα με το νουμερο παρα με το ποσο φαινεται το σωμα μου ψηλο με ενοχλει και προσφατα εβαλα την μανα μου να με μετρησει και με εβγαλε το βραδυ 172 και ψιλοησυχασα γιατι με το 171 δεν μπορουσα....
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν σε θεωρω κοντο.
    απλα δεν σε θεωρω ψηλο.
    "μετριου αναστηματος" που λεμε..
    τι σημασια εχει?
    εμενα μου αρεσουν οι ψηλοι ανδρες ,αλλα μικρη ημουν τρελα ερωτευμενη για 5 χρονια με εναν ανδρα του δικου σου υψους περιπου και μαλιστα χωρις ανταποκριση!
    απλα ρωτησα γιατι αλλο καταλαβα απο αυτο που εγραφες, ναι γουστα ειναι αυτα πολλες γουσταρουν ψηλους και εμενα μου αρεσουν οι ψηλες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Χρηστο ασχολεισου με κατι πιο ουσιαστικο.τι να λενε οι κοντοι τοτε.

  12. #12
    ...χρήστο, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...:)
    Ο αδελφός μου ειναι 2.08 και πεθαίνει για κοντές....

  13. #13
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτη την μετρηση πρωι-βραδυ, ομολογω, πρωτη φορα την βλεπω :)
    το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι οταν ειμαι κουρασμενη βλεπω πιο χαμηλα στον καθρεφτη του αυτοκινητου, αλλα αυτο μαλλον ειναι επειδη καθομαι σαν τσουβαλι με πατατες οταν κουραζομαι κι οχι επειδη κονταινω :)

    χωρις να θελω να σε κολλησω περισσοτερο στις καθημερινες μετρησεις σου, σαν ανδρας εχεις μια μικρη πιθανοτητα να ψηλωνεις μεχρι τα 23 περιπου, αλλα δεν ειναι και σιγουρο. οι περισσοτεροι στα 18 καπου, σταματουν.

    δεν διαφωνω, ωραιο πραγμα το υψος, αλλα εγω εχω γνωρισει και γυναικες που τους αρεσουν οι κοντυτεροι τους ανδρες!
    αλλα κυριως εχω γνωρισει ΠΟΛΛΕΣ γυναικες που ειχαν δυνατες σχεσεις με κοντους ανδρες, ενω τους αρεσαν οι ψηλοι ;)
    αυτο σημαινει οτι αλλου παιζεται το παιχνιδι των σχεσεων και οχι στο υψος.
    το υψος ειναι ενα απο τα αβανταζ, στο θεμα της εμφανισης. υπαρχουν πολλα αλλα, οπως ενα ωραιο προσωπο, ενα ωραιο και γυμνασμενο σωμα, ενα καλογουστο ντυσιμο.
    βελτιωσε οτι περναει απο το χερι σου, αν κατι επιδεχεται βελτιωσης και ασε το θεμα πισω σου...
    ειναι παρατηρημενο οτι πολλοι μεγαλοι ηγετες στην ιστορια ηταν ιδιαιτερα κοντοι, πραγμα που σημαινει οτι αυτο ισως τους εδινε ενα παραπανω κινητρο να προσπαθησουν και να ξεχωρισουν. και τα καταφεραν!
    Mου αρεσε αυτο με το τσουβαλι αλλα δεν καθεσαι σαν τσουβαλι στο αυτοκινητο!!!;) Οντως το πρωι οταν σηκωνομαστε ειμαστε πιο ψηλοι κ με το περασμα της μερας ''κονταινουμε'' γιατι ''καθονται'' οι σπονδυλοι γι αυτο φτιαχνεις κ παλι τον καθρεφτη του αυτοκινητου!!! ;)
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  14. #14
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    το ξερω δεν ειναι τοσο σοβαρο το προβλημα μου(δεν ξερω αν θα επρεπε εδω να το ποσταρω) αλλα θα ηθελα να ξερω αμα το χει καποιος αλλος η αν εχετε ακουσει κατι τετοιο ξανα, το προβλημα μου εινα το εξης δεν ειμαι ευχαριστημενος με το υψος μου και αυτο ειχε ως συνεπεια να μετριεμαι 2-3 φορες την ημερα καθημερινα ομως για πολυ καιρο και ψαχνωντας τροπους για να ψηλωσω και να νιωθω στεναχωρια και απογοητευση για το υψος μου.... βεβαια τωρα το εχω κοψει λιγο αλλα παλι ωρες ωρες παω και μετριεμαι να δω μπας και παρω εχω παρει κανεναν ποντο
    Μια χαρα εισαι κ ν αποδεχθεις τον εαυτο σου!!! Λογικα θα παρεις 1-3 ποντους μεχρι τα 21-22.. :))))
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    1

    Γεια

    Καλησπέρα Χρήστο, υπήρξανε στιγμές στο παρελθόν που αντιμετώπισα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα...Και εγώ θυμάμαι τύχαινε να μετριέμαι 2-3 φορές την ημέρα και αυτό λόγω ανασφάλειας...Εγώ σε ύψος κυμαίνομαι στη ζώνη 176,5-174 και να σου πω την αλήθεια δεν νομίζω να φαίνομαι κοντός, πιστεύω και οι δυο μας είμαστε μετρίου αναστήματος...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •